Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 213
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 37 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: doczek »

doczek pisze: 02 lip 2020, 11:23
mecenas pisze: 02 lip 2020, 09:45 Czy ktoś ma może alternatywę do gry Paladyni z Zachodniego Królestwa?
Wcześniej proponowano koszulki firmy Swan dostępne w sklepie mepel.pl - koszulek brak, a z tego co też staram się googlać, to nie widze, by były dostępne...
Ja mam te https://grybezpradu.eu/Rebel-Standard-USA-Premium-sklep . Są troszkę większe. Ale nie ma tragedii.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: krwlng »

Migdal1991 pisze: 07 wrz 2020, 13:12 Orientujecie się które koszulki rebelowskie pasuja do Paladynów?
Znalazłem gdzieś tutaj w temacie info, że potrzeba:
116 koszulek 54x86 - z rebela najbliższe temu są: Koszulki Small Card Game 59x86 - te wg mnie za szerokie
129 koszulek 43x67 - z rebela najbliższe temu są: Koszulki Mini European 45x68 - te wg mnie będą OK

Jakie wy posiadacie?
Z Rebela to będzie problem, na duże karty najbliższe są american standard ale są za szerokie.
Najlepiej dopasowane są koszulki od Swan Panasia - thick na duże karty 54x85 mm (co jakiś czas pojawiają się w mepelu, obecnie wyprzedane) i na małe 44x68 mm (sytuacja jak wyżej).
Oprócz tego na duże karty dedykowane są Paladiny Ragnar (dostępne w planszostrefie), a na małe podejdą dowolne Mini European ale będą trochę luźne.
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 93
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Polzcount »

Ktokolwiek ma informacje na temat dostępności w kraju koszulek do kart w rozmiarze 76mm x 102mm - rozmiar koszulek kart miejsc, postaci, czarnych charakterów w grze Harry Potter Hogwarts Battle, znalazłem w stanach , może ktoś ma namiar na sklep gdzieś bliżej na starym kontynencie?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1002
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1009 times
Been thanked: 451 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: KurikDeVolay »

Planszostrefa nigdy nie zawodzi. Pozdrawiam.

https://planszostrefa.pl/pl/p/Koszulki- ... szt./11265
Varth Dader
Posty: 215
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Varth Dader »

Ktoś kojarzy koszulki w rozmiarze 56x87 (standard american) z kolorowym tłem? Najlepiej czarne, ale mogą być też inne, sam póki co niczego nie znalazłem, więc ciężko jest być wybrednym w tej sytuacji.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Varth Dader pisze: 19 wrz 2020, 00:03 Ktoś kojarzy koszulki w rozmiarze 56x87 (standard american) z kolorowym tłem? Najlepiej czarne, ale mogą być też inne, sam póki co niczego nie znalazłem, więc ciężko jest być wybrednym w tej sytuacji.
Obawiam się, że jest to na tyle niszowa potrzeba, że żaden producent nie podjął rękawicy... Do czego potrzebujesz?
Varth Dader
Posty: 215
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Varth Dader »

krwlng pisze: 19 wrz 2020, 09:52 (...) Do czego potrzebujesz?
Angielskich najeźdźców z północy.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Varth Dader pisze: 19 wrz 2020, 10:38
krwlng pisze: 19 wrz 2020, 09:52 (...) Do czego potrzebujesz?
Angielskich najeźdźców z północy.
https://3trolle.pl/19824-the-raiders-of ... _search=fs

W pudełku jest 200 dedykowanych koszulek
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Watergate (Matthias Cramer)

Post autor: lesar »

a w jakie koszulki włożyć karty? Polska edycja będzie miała taki sam rozmiar kart jak angielska 75x105?
czy te koszuli będą pasowały czy większe?
MAYDAY MEGA CIVILIZATION 75x105mm
czy lepiej te większe:
SWAN PANASIA 75x110mm
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 478
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1031 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lucky Duck Games »

Rozmiar kart jest dokładnie ten sam.
bowie
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: bowie »

Hej, miał ktoś styczność z matowymi koszulkami Paladin? Jak wrażenia?
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Koszulki na karty - Last Aurora

Post autor: piotrest »

Cześć, ktoś orientuje się jakie powinny być koszulki na Last Aurora razem z dodatkiem?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty - Last Aurora

Post autor: krwlng »

piotrest pisze: 13 paź 2020, 14:18 Cześć, ktoś orientuje się jakie powinny być koszulki na Last Aurora razem z dodatkiem?
Na BGG znalazłem wątek gdzie ktoś o to pytał - cała zawartość (podstawka + dodatek + ks exclusive) zawiera 196 kart w rozmiarze 63,5 x 88 mm czyli klasyczne CCG/SCG.
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilich)

Post autor: Chilihead »

Hmm, faktycznie dobra cena, biorąc aktualny kurs dolara z wysyłką wyjdzie ~450PLN koszulkami 550
Koszulki następujące:
https://mepel.pl/koszulki-na-karty-swan ... -160-sztuk -> ciężko dostępne, bardzo ciasne, długość mocno na styk
https://mepel.pl/koszulki-na-karty-sloy ... -100-sztuk -> ok
https://mepel.pl/pl/p/Koszulki-na-karty ... ztuk/11142 -> mocno na styk
https://mepel.pl/koszulki-na-karty-swan ... e-50-sztuk -> ok

W weekend mogę wrzucić zdjęcia jak to wygląda, jeśli chcesz
Ardon
Posty: 16
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:08
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Ardon »

Wie ktoś może, w których rozmiarach pasują koszulki do kart z gry "Tezeusz: mroczna orbita"?
Grę dopiero planuję kupić i chciałbym ją mieć od razu z koszulkami☺
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Dlaczego nie lubię koszulek Rebela. Odcinek 1024... :D

Ostatnio nabyłem grę, tylko 168 kart, a pamiętam, że miałem gdzieś koszulki Rebel Premium, które ściągałem z Aeon's End przed sprzedażą. Mam, zakładam dziarsko wszystkie, biorę karty do ręki, coś mi nie leży. Okazuje, się, że część z nich jest nieco wyższych. Nie jest to jakaś dramatyczna różnica, koło 1 mm, ale jednak dało się wyczuć pod palcami trzymając karty w ręku. Zaczynam sprawdzać i mam – nie jest ich dużo, ale faktycznie kilkanaście jest trochę wyższych. Przypominam sobie, że w szufladzie mam nowe, k†ore mi zostały po jakimś koszulkowaniu, na pewno 30+ sztuk. Są, zakładam pierwszą i okazuje się, że koszulka jest tak krotka, że ledwie zakrywa kartę. No i się okazało, że mam Rebele w 3 różnych wymiarach :mrgreen:

Czy to aż tak bardzo przeszkadza? Pewnie nie, ale jakbym trafił na te za długie i za krótkie to różnica jest już spora. A ja mam trochę fioła na tym punkcie i mnie trafia jak sobie myśle, że wyjdzie dodatek do gry, którą mam od jakiegoś już czasu i znów będzie cyrk z rozmiarami. Co mi po tym, że podobno Rebel już się poprawił, skoro nie wiem jak te nowe koszulki będą pasować do tego co już mam. Z koszulkami Arcane Tinmen albo Ultra-Pro takich cyrków nie ma. Ultra-Pro zmieniło produkcję, karty są trwalsze niż kiedy, udało się im zminimalizować hologram żeby tak nie drażnił (jest bardziej przezroczysty), a karty sprzed kilku lat i te kupione wczoraj do siebie idealnie pasują.

Trochę marudzę, ale na tym etapie mnie już to też trochę bawi. Generalnie po prostu odpuszczam sobie zakup tych koszulek, w końcu mam wybór. Ale ku przestrodze. Poniżej foty jak to wygląda.

Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
kpr
Posty: 33
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kpr »

Wygląda na to, że ultra pro zmienił pakowanie swoich standardowych kart: https://mepel.pl/ultrapro-pro-fit-64-89-100 na nowe. Niestety przy okazji zmienił się rozmiar samych kart. Są krótsze. Karty ffg wręcz wystają poza koszulkę. Czy kogoś oprócz mnie dotknął podobny problem?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

kpr pisze: 21 paź 2020, 18:02 (...) Karty ffg wręcz wystają poza koszulkę (...)
Ostatecznie są to koszulki wewnętrzne, UP reklamacji raczej nie uwzględni :wink:

Też kupuję te pro-fity. Trzeba będzie pomyśleć, co teraz.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

kpr pisze: 21 paź 2020, 18:02 Wygląda na to, że ultra pro zmienił pakowanie swoich standardowych kart:
To nie są standardowe koszulki tylko pro fity, koszulki wewnętrzne do podwójnego koszulkowania, co jest napisane na opakowaniu. Wiem, że niektórzy używają ich jako zewnętrznych koszulek, ale mnie jako takie nie podeszły.

Rozumiem że na zdjęciu są również pro fity tylko ze starszej serii? Niestety z pro fitami nie mam dużego doświadczenia. Próbowałem używać ich kiedyś dawno temu, ale jak już wspomniałem nie odpowiadał mi rozmiar i materiał, wiec odpuściłem.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

A dla mnie wielka szkoda. Używam od jakiegoś czasu albo arcane tinmen albo pro fitow. Pro fity zwykle kartę przytulały dealnie także nie dało się wyczuć specjalnie, że to cienka koszulka. A miały taką zaletę, że niepogrubialy talii zbyt wiele i nie zmieniały mocno nasycenia kolorów jak to się dzieje przy grubszych foliach. Dzięki za cynk że zmianą wymiaru.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Ciekawe, że na opakowaniu jako jedną z zalet wymieniają „consistent sizing”...
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: litk »

Sprawdziłem u siebie bo używam tylko pro fitów i nie widzę żadnej różnicy w rozmiarze.
kpr
Posty: 33
Rejestracja: 23 sie 2018, 14:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kpr »

litk pisze: 22 paź 2020, 19:47 Sprawdziłem u siebie bo używam tylko pro fitów i nie widzę żadnej różnicy w rozmiarze.
O! To by była dobra informacja. Może trafił mi się trefny batch. Zakupiłem sześć opakowań z mepela. Sprawdziłem dwa z nich. Koszulki z obu krótsze od dotychczasowych. Niemniej niepokoi, że takie rzeczy dzieją się przy okazji zmiany opakowania. Z profitami nigdy nie miałem najmniejszego problemu.

Ilu nowych paczek już użyłeś? Gdzie i kiedy zostały zakupione?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Ostatnio pomarudziłem trochę na Rebele, które musiałem przycinać, żeby pasowały do reszty. Dziś trochę luźniejszy wpis spowodowany ostatnimi doświadczeniami z kartami i koszulkami.

Zawsze mnie zastanawia czy projektanci tworzą grę, gdzie będą karty zastanawiają się nad doborem rozmiaru kart to już istniejących? Czy zależy im, żeby koszulkowali gry czy raczej woleli by żebyśmy zużywali gry i kupowali drugą kopię. Ale najbardziej mnie dziwi jak dostęp w ręce karty, które trochę jakiś format przypominają, ale jednak są zrobione po swojemu.

Zaczęło się od Piętaszka, kupiłem i w te pędy na BGG sprawdzić jaki rozmiar kart. A tu zonk, karty 56x100 mm, jedyne koszulki Swan-Panasia i tylko w wersji thin, których nie trawię. Na szczęście w komentarzy ktoś napisał, że kupił Paladiny 58x108 mm i przyciął o góry. Tak też zrobiłem. Co prawda koszuli są nieco za szerokie, ale przy sztywności Paladinów daje się to spokojnie tasować.
Rezaulaty w spojlerze:
Spoiler:
Minął jakiś czas, przyszła do mnie kolejna gra – Dawn of the Zeds (3rd edition). Dwa rozmiary kart – jedne, tradycyjne, pokerowe czyli znane nam wszystkim, najbardziej popularne – CCG. Drugi w sumie też całkiem znany – Tarot, duże bardziej pionowe karty. Ale coś nie gra, na BGG podanych tylko 7 producentów. OKazuje się, że niektóre koszulki w rozmiarze tarot są dla tych kart za wąskie. No i powiedzcie sami, jak ktoś wymyślał te karty i zobaczył, że mu wychodzą 70x113 mm, to nie mógł dodać te 7 mm i zrobić normalną kartę Tarota, normalne 70x120 mm? No chyba, że mu tak wyszło na arkuszu papieru i taniej druk :D
Na szczęście trymer to the rescue!
Spoiler:
Przy okazji muszę zobaczyć, bo mam w domu jakieś inne taroty czy faktycznie będą za wąskie.

No i wczoraj przyszły koszulki do mojego ostatniego nabytku – Lux Aeterna. Duże karty, nic co mam w domu nie pasowało, BGG nie pomaga, bo gra nie ma jeszcze swojego wpisu w spisie. Na szczęście forum przyszło z pomocą. Karty w rozmiarze 75x105 mm, idealnie pasują koszulki Mayday Premium Mega Civilization. Mam uraz do Mayday z dawnych czasów i wolałbym nie używać. Na szczęście ciężko dostępne, nigdzie nie ma. Na forum ktoś polecał Paladin, trochę dłuższe ale można przyciąć (serio?).
Spoiler:
No i to kolejne cięcie mnie zainspirowało do tego wpisu, bo przyznam, że jak koszul kuję wszystko i długo, to do tej pory jakiś dziwaczne karty miałem tylko w deckbuilderze Harry Potter. Z innymi kartami/koszulkami nie było problemów, a w tym miesiącu same przycinanie. Przy okazji zrobiłem trochę więcej fotek, żeby pokazać proces i efekty.
Spoiler:
A przy okazji ciekawostka – wszystkie koszulki to Paladin, ale to w sumie zbieg okoliczności. Trochę dlatego, że akurat jestem na etapie testowania tych koszulek, a trochę, że mi tak podpowiedział internet, więc się dobrze złożyło.

Dodatkowo, wszystkie 3 wspomniane dziś gry to gry solo – przypadek?! Nie sądzę! :wink:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Twajlajt
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2020, 17:01

Re: Koszulki na karty

Post autor: Twajlajt »

Czy ktoś może polecić jakich koszulek używa do władcy pierścieni podróże przez śródziemie od rebela, lub czy jest jakiś dedykowany zestaw koszulek?
ODPOWIEDZ