Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
M3fjU
Posty: 25
Rejestracja: 08 lip 2020, 01:47

Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: M3fjU »

Cześć, przy której z tych gier, 2 osobowe rozgrywki będą najbardziej satysfakcjonujące, emocjonujące? :)
Ostatnio zmieniony 02 paź 2020, 00:56 przez M3fjU, łącznie zmieniany 1 raz.
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: Fojtu »

W Barrage grałem raz na 4 osoby, w Teo i Brassa sporo więcej.

Barrage nie wyobrażam sobie w 2 osoby. Obawiam się, że ta gra po prostu by była zbyt agresywna i 0-1. Jedna dobra akcja blokująca czy błąd mogłaby zdecydować o grze. BGG wydaje się zgadzać, bo gra ma 30% not recommended na 2 graczy - dla mnie powyżej 10% zapala się czerwona lampka, a powyżej 20% to raczej nawet nie podchodzę.

Brass traci sporo uroku i spora część gry polega na manewrowaniu naokoło zagrań przeciwnika i podkradaniu sobie pewnych bonusów. Trzeba uważnie śledzić co robi przeciwnik i dzięki zmiennej kolejności podbierać co smakowitsze kąski. Wynik jest wynikiem dłuuuugiego podszczypywania się i małych, sprytnych zagrań.

W Teo na 2 osoby jest jedna rzecz, która jest okrutnie irytująca - gra co zaćmienie losuje gdzie stoi 6 kostek graczy widmo, co ma spory wpływ na rozgrywkę. Mimo to gierka jest ok, ale zdecydowanie traci w takim układzie.

Dla mnie to wybór raczej Brass/Teo. Obie gry na 2 osoby są przeciętne, jakbym chciał cięższe euro na 2 osoby to szukałbym w grach, które naprawdę dobrze chodzą w takim układzie - np. Great Western Trail, Paladyni czy Grand Austria Hotel
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: Atk »

z tego tylko w Brass nie gralem na 2 osoby

Teo spoko sie gralo
Barrage spoko sie gralo

Nie chce za bardzo odpowiadac na to pytanie poniewaz Barrage stal sie ostatnio krolem krolow na stole i wyrzucil wszystkie inne gry wiec odp bylaby nieobiektywna Gralem 3 gry na 2 osoby z czego 1 byla bardziej na pozanie gry W kazdej kolejnej bylo coraz wiecej interakcji miedzy nami mimo ze kazdy mogl sobie zajac czesc mapy i spokojnie sie rozwijac Jesli cenisz sobie interakcje z graczem to Barrage jest dobra opcja poniewaz nie ogranicza sie tylko do zablokowania pola zeby przeciwnik nie mogl postawic ludzika Do tego duza ilosc roznych akcji

Dodam ze jakby sie okazalo ze na spotkaniu ze znajomymi mialby byc 2 osoby tylko to tez skonczyloby sie Barrage mimo masy dobrych tytulow pod reka Wiec na bgg patrzylbym raczej z przymruzeniem oka bo to zalezy komu jak gra siadzie U nas nikt by nie powiedzial ze ta gra sie nie nadaje na 2 osoby

W Teo pogralem troche i mnie akurat to sie podobalo to co kolega wyzej uznal za wade Granie na 2 osoby siadlo dobrze i mialem ochote ciagle grac (potrafilismy zagrac po 3-4 gry z rzedu przez caly tydzien grajac praktycznie codziennie) Jedna z moich niespodzianek roku i tez godna polecenia (do tego podobno ma rewelacyjny tryb solo ;) )

Obie gry sa swietne :)
wajwa
Posty: 2238
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: wajwa »

Barrage i Teotihuacan na 2 osoby spoko , w Brassa w dwie osoby nie grałem , w tym przypadku 3-4 osoby to jest optymalny skład raczej ...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 280
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: yaro_ »

Brass Lancashire bardzo dobrze się skaluje na 2 os.
Do tego ma dwa warianty, można grać w wersji nowej lub na drugiej stronie planszy, gdzie jest mniej miast, odrzuca się parę kart i gra się wyśmienicie.
Oczywiście 2os. to mniej interakcji, ale to tak samo w pozostałych tytułach.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: seki »

Niestety nie grałem ani w Barrage ani w Teo ale podzielam opinię o bardzo dobrym Brass Lancashire na dwie osoby. Czy na więcej osób jest lepiej? Tak, ale wg mnie gra na 2 czy 3 osoby to już niewielka różnica. Nawet na 2 osoby jest sporo interakcji i jedyne na co chciałbym zwrócić uwagę to fakt, że przy dwóch graczach muszą grać w miarę równi przeciwnicy bo dużo lepszy gracz bardzo łatwo stłamsi tego słabszego. Paradoksalnie przy większej ilości graczy to nie jest takie dotkliwe.
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 523 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: buhaj »

Grałem we wszystkie z wymienionych i gier i Brass Lancashire wg mnie jest najlepszą opcją na dwie osoby. Wariant fanowski z dedykowaną planszą jest świetny i wymagający. Osobiście wolę nawet zagrać w dwie osoby niż w 3. Barrage też nieźle działa choć mam poczucie większego luzu na planszy a mniejszej tolerancji jeśli chodzi o błąd. Zła sekwencja ruchów, brak zasobów, itd i tworzy się już przewaga którą ciężko nadrobić. Teo mi wg. słabo podszedł - to już wolę Tzolkina, który na dwie osoby całkiem dobrze hula.
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: jacobPL »

Barrage i Brass to typowe gry pod full table, wtedy pokazują całe piękno. Jeśli na 2 os. to dlaczego nie fenomenalną, mózgożerną, piękną i tanią Coimbra?
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: autopaga »

Z tych 3 najlepsza jest 4ta brass lancashire w trybie fanowskim, czyli na małej mapie.

Na 2 graczy polecam gwt z dodatkiem,paladynów zachodniego królestwa, lewisa i clarka, grand austria hotel.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: rastula »

Nie mam najmniejszego problemu z graniem w Brass B. we dwie osoby. Grałem wiele razy a tu opinie że to prawie się nie da grać :)...chyba od osób które nigdy tak nie grały...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: seki »

jacobPL pisze: 08 paź 2020, 00:19 Barrage i Brass to typowe gry pod full table, wtedy pokazują całe piękno. Jeśli na 2 os. to dlaczego nie fenomenalną, mózgożerną, piękną i tanią Coimbra?
Bardzo nietrafiona propozycja moim zdaniem. Lubię Coimbre ale akurat w składzie dwuosobowym dla większości osób, z którymi miałem styczność ta gra jest niegrywalna. Ja lubię nawet dwuosobowo ale mało kto akceptuje Coimbre w tym składzie i moim zdaniem Brass działa dużo lepiej dwuosobowo niż Coimbra. W Brassa gra się normalnie dwuosobowo a w Coimbre mamy wirtualnego gracza zajmującego karty, bardzo przewidywalnego.
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: jacobPL »

seki pisze: 08 paź 2020, 07:09
jacobPL pisze: 08 paź 2020, 00:19 Barrage i Brass to typowe gry pod full table, wtedy pokazują całe piękno. Jeśli na 2 os. to dlaczego nie fenomenalną, mózgożerną, piękną i tanią Coimbra?
Bardzo nietrafiona propozycja moim zdaniem. Lubię Coimbre ale akurat w składzie dwuosobowym dla większości osób, z którymi miałem styczność ta gra jest niegrywalna. Ja lubię nawet dwuosobowo ale mało kto akceptuje Coimbre w tym składzie i moim zdaniem Brass działa dużo lepiej dwuosobowo niż Coimbra. W Brassa gra się normalnie dwuosobowo a w Coimbre mamy wirtualnego gracza zajmującego karty, bardzo przewidywalnego.
Nadal stricte pod 2 os. jednak wziąłbym Paladynów czy L&C. Z Brass i Barrage to trochę jak ze sportowym autem - można nim jeździć tylko po mieście, ale wielka szkoda, że nie na torze ;)
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: Arcziwald »

seki pisze: 08 paź 2020, 07:09
jacobPL pisze: 08 paź 2020, 00:19 Barrage i Brass to typowe gry pod full table, wtedy pokazują całe piękno. Jeśli na 2 os. to dlaczego nie fenomenalną, mózgożerną, piękną i tanią Coimbra?
W Brassa gra się normalnie dwuosobowo a w Coimbre mamy wirtualnego gracza zajmującego karty, bardzo przewidywalnego.
A dlaczego uznać to za wadę ? Moim zdaniem to lepsze niż gdyby było to wybierane w sposób losowy :)

Wracając do tematu sam stałem przed tym wyborem i na razie zakupiliśmy na 2 os. Brass'a Lancashire ale jeśli jeszcze będzie dostępny Barrage pewnie pod koniec roku jego też kupimy i problem z głowy ;)

Jeśli już padają propozycje z poza listy to ja bym proponował Lorenzo - spełnia wszystkie wymagania o których tu mowa.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: seki »

Arcziwald pisze: 08 paź 2020, 10:06
seki pisze: 08 paź 2020, 07:09
jacobPL pisze: 08 paź 2020, 00:19 Barrage i Brass to typowe gry pod full table, wtedy pokazują całe piękno. Jeśli na 2 os. to dlaczego nie fenomenalną, mózgożerną, piękną i tanią Coimbra?
W Brassa gra się normalnie dwuosobowo a w Coimbre mamy wirtualnego gracza zajmującego karty, bardzo przewidywalnego.
A dlaczego uznać to za wadę ? Moim zdaniem to lepsze niż gdyby było to wybierane w sposób losowy :)
Nie tyle chodzi o wadę jako wartość bezwzględną, a raczej o porównanie do gier wieloosobowych. Coimbra rzeczywiście jest dużo fajniejsza gdy musimy przewidywać co wybiorą inni gracze. To fajna nieoczywista interakcja. Gdy wybór dokonywany jest przez mechanizm gry, tego elementu porostu nie ma. Dlatego rozumem opinię innych graczy, którzy nie wyobrażają sobie grać w Coimbre w mniej niż 3 osoby. Ja lubię ją również na dwóch. Brass Lancashire w wariancie fanowskim moim zdaniem traci mniej na grze dwuosobowej niż traci Coimbra.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage / Brass Birmingham / Teotihuacan / która na 2 osoby

Post autor: Wosho »

Podczepie sie pod temat.
Równiez i u nas króluję Barrage ale na dwie osoby to tak trochę nie bardzo.
Czy znacie podobna grę dobrze działającą na dwie osoby?
ODPOWIEDZ