Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Inserty

Post autor: Benson »

playerator pisze: 14 lip 2020, 21:18 Ile czasu trwały prace?
Nie wiem, łącznie chyba jakoś z 5-6 godzin. W sobotę zrobiłem ramę, w niedzielę tę dolną część na kafle, "parawany" itd., a dzisiaj resztę.
Polecam do tektury ten klej, bo łapie błyskawicznie i mocno, a po zastygnięciu jest przezroczysty.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5287
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Benson pisze: 14 lip 2020, 20:05 Mój pierwszy insert :)
Padło na Wyspę Skye, bo małe pudełko i nie będę kupował dodatków, więc nie będę go musiał zmieniać.
Rozmieszczenie wymyśliłem sam, więc pewnie coś można by zrobić lepiej.
Materiały: tektura introligatorskia 2,5mm, klej introligatorski Technicqll (kupiony w Castoramie za 10zł), blok techniczny 250g, nóż do tapet, mata samoregenerująca, linijka aluminiowa, zwykła ekierka i ołówek.
Ogólnie fajna zabawa i duża satysfakcja :) Będzie klejone więcej!

https://imgur.com/a/IACx04U
Chłopie twój pierwszy insert wygląda jakby był bardziej "mój pierwszy insert w dzisiejszym dniu" :-) Naprawdę dobrze. Pomimo że pianka do mnie bardziej przemawia to widzę że tektura ma 1 wielki plus. Można nadawać inny kształt niż prosty.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: grzeslaw90 »

BOLLO pisze: 15 lip 2020, 07:53
Benson pisze: 14 lip 2020, 20:05 Mój pierwszy insert :)
Padło na Wyspę Skye, bo małe pudełko i nie będę kupował dodatków, więc nie będę go musiał zmieniać.
Rozmieszczenie wymyśliłem sam, więc pewnie coś można by zrobić lepiej.
Materiały: tektura introligatorskia 2,5mm, klej introligatorski Technicqll (kupiony w Castoramie za 10zł), blok techniczny 250g, nóż do tapet, mata samoregenerująca, linijka aluminiowa, zwykła ekierka i ołówek.
Ogólnie fajna zabawa i duża satysfakcja :) Będzie klejone więcej!

https://imgur.com/a/IACx04U
Chłopie twój pierwszy insert wygląda jakby był bardziej "mój pierwszy insert w dzisiejszym dniu" :-) Naprawdę dobrze. Pomimo że pianka do mnie bardziej przemawia to widzę że tektura ma 1 wielki plus. Można nadawać inny kształt niż prosty.
Piankę też tak możesz 'zakrzywić'. Technika podobna do tej stosowanej z drewnem. Wystarczy naciąć regularnie delikatnie w poprzek zewnętrzną część krzywizny i już możesz zakrzywić. To samo można zrobić od wewnętrznej strony tylko wtedy trzeba wycinać paski o przekroju klikowym ale efekt jest ładniejszy, jeśli ma być widać obie strony pianko-kartonu. Do efektu jak wyżej (do wyciągania żetonów) wystarczy pierwsza technika.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5287
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

grzeslaw90 pisze: 15 lip 2020, 08:22
BOLLO pisze: 15 lip 2020, 07:53
Benson pisze: 14 lip 2020, 20:05 Mój pierwszy insert :)
Padło na Wyspę Skye, bo małe pudełko i nie będę kupował dodatków, więc nie będę go musiał zmieniać.
Rozmieszczenie wymyśliłem sam, więc pewnie coś można by zrobić lepiej.
Materiały: tektura introligatorskia 2,5mm, klej introligatorski Technicqll (kupiony w Castoramie za 10zł), blok techniczny 250g, nóż do tapet, mata samoregenerująca, linijka aluminiowa, zwykła ekierka i ołówek.
Ogólnie fajna zabawa i duża satysfakcja :) Będzie klejone więcej!

https://imgur.com/a/IACx04U
Chłopie twój pierwszy insert wygląda jakby był bardziej "mój pierwszy insert w dzisiejszym dniu" :-) Naprawdę dobrze. Pomimo że pianka do mnie bardziej przemawia to widzę że tektura ma 1 wielki plus. Można nadawać inny kształt niż prosty.
Piankę też tak możesz 'zakrzywić'. Technika podobna do tej stosowanej z drewnem. Wystarczy naciąć regularnie delikatnie w poprzek zewnętrzną część krzywizny i już możesz zakrzywić. To samo można zrobić od wewnętrznej strony tylko wtedy trzeba wycinać paski o przekroju klikowym ale efekt jest ładniejszy, jeśli ma być widać obie strony pianko-kartonu. Do efektu jak wyżej (do wyciągania żetonów) wystarczy pierwsza technika.
jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego że powierzchnia będzie tak równa jak w przypadku tektury. Myślę że będzie efekt "schodków"
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: grzeslaw90 »

BOLLO pisze: 15 lip 2020, 08:57 jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego że powierzchnia będzie tak równa jak w przypadku tektury. Myślę że będzie efekt "schodków"
I masz absolutną rację!
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 269
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 49 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: miszczu666 »

Ale też nic nie stoi na przeszkodzie, aby w insercie z pianki wkleić kartkę z bloku technicznego, i zrobić nią taki efekt. Ja tak robię.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
adeks9
Posty: 83
Rejestracja: 28 sie 2020, 13:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: Inserty

Post autor: adeks9 »

Przybyłem pochwalić się insertem do gry "Paladyni zachodniego królestwa" wykonanym na podstawie wymiarów pokazanych w TYM poście przez rav126, za co dziękuję bardzo.
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5287
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Podoba mi się pomysł że jako spód użyłeś tektury introligatorskiej. Bardzo ładnie to wyszło i jestem pełen podziwu dla was wszystkich że umiecie takie cuda zrobić samemu. Ja swoje inserty mam zamiar zacząć w zimę sklejać. Ale nie wiem czy moje lewe ręce dadzą rade.
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Inserty

Post autor: Benson »

Świetnie wygląda to połączenie tektury z pianką :D
adeks9
Posty: 83
Rejestracja: 28 sie 2020, 13:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 47 times
Been thanked: 11 times

Re: Inserty

Post autor: adeks9 »

BOLLO pisze: 16 wrz 2020, 13:39 Podoba mi się pomysł że jako spód użyłeś tektury introligatorskiej.
Użyłem tektury, bo jest cieńsza od pianki, a rav wspomniał (albo ktoś inny to wyżej wspomniał), że zbyt grube dno powoduje wystawanie wszystkiego z pudełka. Pudełko do Paladynów jest istotnie dość małe, więc to była cenna rada, którą przekazuję też dla potomnych :D
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Inserty

Post autor: 13thSON »

adeks9 pisze: 17 wrz 2020, 02:08
BOLLO pisze: 16 wrz 2020, 13:39 Podoba mi się pomysł że jako spód użyłeś tektury introligatorskiej.
Użyłem tektury, bo jest cieńsza od pianki, a rav wspomniał (albo ktoś inny to wyżej wspomniał), że zbyt grube dno powoduje wystawanie wszystkiego z pudełka. Pudełko do Paladynów jest istotnie dość małe, więc to była cenna rada, którą przekazuję też dla potomnych :D
Tak samo zrobiłem mój insert do Imperium Atakuje. Co prawda spód z pianki zmieściłby się do pudła, ale dzięki temu nie zużyłem całego arkusza i zostało mi na następne gry.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
nds
Posty: 51
Rejestracja: 10 paź 2020, 20:08
Has thanked: 17 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: nds »

Ja się pochwalę wykonaniem insertu do Stworów z Obory

viewtopic.php?f=61&t=68548

Finalny efekt
Spoiler:
Ty widzisz i nie grzmisz, a ja miałem robić za piorunochron.
kesivle
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2020, 20:09
Has thanked: 7 times

Re: Inserty

Post autor: kesivle »

Witam.
Przychodzę z innym pytaniem.

Chciałem po taniości zrobić a raczej kupić "inserty" czytaj pudełeczka do przechowywania żetonów etc.

Zatrzymało się no na tym, że chce kupić odpowiednią ilość combiboxów z mepela (tych małych czerwonych pudełeczek różnych rozmiarów), teraz, kwestia jest taka czy ktoś już posiada takie coś i mógłby pokazać zdjęcie, tudzież powiedzieć konkretną liczbę i numer ile danego combiboxa potrzeba, żeby nie trzymać niczego w folijkach strunowych tylko od razu mieć w pudełeczkach gotowych do gry.

Szukam konkretne ilości tych combiboxów, dokładnie mówiąc ile którego kupić.
A gier, które chciałbym trzymać w takich oto pudełeczkach trochę jest, więc jak ktoś zna takie wartości, bardzo proszę o pomoc :)
Ew. jak to zmierzyć nie mając póki co ani jednego pudełeczka.

Gry o których mowa to:

Great Western trail z dodatkiem
Terraformacja z Preludium, koloniami, wenusem
51 stan MS ze zgliszczami i sojuszami
Chaos w starym świecie
Catan z roz. Dla 5-6 graczy
Cyklady + Hades + Tytani + monumenty
Valeria karciane królestwo
Projekt Gaja
INIS
Kemet + dodatek ta-seti
Brass Birmingham

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nds
Posty: 51
Rejestracja: 10 paź 2020, 20:08
Has thanked: 17 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: nds »

kesivle pisze: 02 lis 2020, 11:25 Gry o których mowa to:

Great Western trail z dodatkiem
Terraformacja z Preludium, koloniami, wenusem
51 stan MS ze zgliszczami i sojuszami
Chaos w starym świecie
Catan z roz. Dla 5-6 graczy
Cyklady + Hades + Tytani + monumenty
Valeria karciane królestwo
Projekt Gaja
INIS
Kemet + dodatek ta-seti
Brass Birmingham
Na ich stronie masz coś takiego: https://mepel.pl/zestaw-organizer-cyklady-hades-tytani

Do innych możliwe, że musialbyś sobie sam pomierzyć co jak się zmieści, a czasem iść na kompromis mieszając niektore elementy w jednym pojemniku.
Ty widzisz i nie grzmisz, a ja miałem robić za piorunochron.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5287
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

Te są naprawdę fajne ale tak się zastanawiam nad zrobieniem własnej konfiguracji i mam lekki problem ze zrozumieniem.

Kupują Tu model A200 na fotkach widać że organizer ma na sztywno plastikowe przegrody a info od Mepla jest takie "UWAGA: Tandem A200 nie posiada na sztywno żadnych plastikowych przegródek. Patrol kiedyś produkował je w takiej konfiguracji ale taki model został już wycofany z produkcji. Zdjęcia na stronie producenta są nieaktualne."

Znowu tutaj https://swiatplastiku.pl/pl/p/Organizer-Tandem-A200/142 widać czarno na białym i nawet w opisie że takowe przegrody są na stałe.
Tak samo w modelu A300 https://swiatplastiku.pl/pl/p/Organizer-Tandem-A300/143
Więc już się pogubiłem które modele są bez stałych przegród, żeby do nich zamontowac takie coś https://swiatplastiku.pl/pl/searchquery ... l=combibox ????
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5287
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

13thSON pisze: 28 sty 2019, 11:04
Curiosity pisze: 28 sty 2019, 10:52
szurubur pisze: 28 sty 2019, 10:34 Niektórzy tutaj podawali, że koszt takiego jednego inserta to ok 50-70 zł
To chyba koszt robocizny był wliczany :)
Prawda, ja za płytę 5mm dałem 18 zł, na dno wziąłem karton 2mm (ok 5zł) + klej Magic 3,50 zł. Nożyk miałem poremontowy, linijkę też jakąś znalazłem. Insert nie jest może super profesjonalnie zrobiony, bo mimo że się starałem to brak mi umiejętności żeby to zrobić tak jakbym chciał. Najważniejsze jest natomiast, że spełnia swoją funkcję i nie wyobrażam sobie grać w IA bez insertu.
Czyli zrobienie takiego insertu wychodzi średnio ok 20pln za średnio wielką gre (powiedzmy Robinson)? Kupno Plastikowej skrzynki z Patrolu to jakies 12pln +dokupić CombiBoxy jakieś i wyjdzie podobna kwota.Te Skrzynki Partol nie powiem podobają mi się mam pare szt w domu na śrubeczki i te pojemniczki sprawdzają się, ale fakt kafelki terenu czy tam figurki nie wchodzą do nich.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Inserty

Post autor: ScorpZero »

Bawiłem się dziś trochę w robienie insertu do Wojny o Pierścień, pierwszy raz w życiu i muszę przyznać, że karton to jest jednak mocno taki sobie materiał do takich zabaw. :-\ Kiepsko się go tnie, żeby wyszedł równo, a na dodatek klejenie go też jest mocno średnie.

Chyba dokończę to co mam (póki co mam tylko ogólnie pudło, które muszę zapełnić mniejszymi sekcjami) i zainwestuje w lepszy materiał.

Kupował ktoś płyty piankowe z allegro? Bo nie chciałbym żeby przyszły połamane.
Awatar użytkownika
nds
Posty: 51
Rejestracja: 10 paź 2020, 20:08
Has thanked: 17 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: nds »

ScorpZero pisze: 02 lis 2020, 20:25 Bawiłem się dziś trochę w robienie insertu do Wojny o Pierścień, pierwszy raz w życiu i muszę przyznać, że karton to jest jednak mocno taki sobie materiał do takich zabaw. :-\ Kiepsko się go tnie, żeby wyszedł równo, a na dodatek klejenie go też jest mocno średnie.
Mi się wydaje, że to kwestia preferencji. Mi się karton lepiej klei niż płytę piankową. Wikol i magic daja radę z kartonem, natomiast z pianka widziałem, że najbardziej jest polecany UHU Por do pianki.
Do ciecia to najlepiej troche zainwestować w matę do ciecia i metalową linijkę, najlepiej z gumą pod spodem to się nie bedzie przesuwać podczas cięcia. Wtedy wychodzi ładnie i równo.
ScorpZero pisze: 02 lis 2020, 20:25 Kupował ktoś płyty piankowe z allegro? Bo nie chciałbym żeby przyszły połamane.
A to nie łatwiej w papierniczym czy plastycznym kupić? A jeśli już przez allegro to pewnie muszą to jakoś zabezpieczać, pewnie łatwiej w mniejszych taflach.

Inna opcja to np pobawienie się w jakimś programie do 3d (np darmowy dla hobbystów Fusion 360 ), zaprojektowanie sobie odpowiednio pudełka, później zlecenie wyciecia elementów (też można na allegro 3mm sklejka widziałem kolo 3,5zł za mb) i masz swój insert jaki chcesz, podobny do tych które można kupić.
Ty widzisz i nie grzmisz, a ja miałem robić za piorunochron.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Inserty

Post autor: ScorpZero »

nds pisze: 02 lis 2020, 23:53 Mi się wydaje, że to kwestia preferencji. Mi się karton lepiej klei niż płytę piankową. Wikol i magic daja radę z kartonem, natomiast z pianka widziałem, że najbardziej jest polecany UHU Por do pianki.
Do ciecia to najlepiej troche zainwestować w matę do ciecia i metalową linijkę, najlepiej z gumą pod spodem to się nie bedzie przesuwać podczas cięcia. Wtedy wychodzi ładnie i równo.
Matę mam, bo bez tego bym się nawet nie zabierał za takie prace. :-D Aluminiowa linijka, którą mam nie posiada gumy, ale akurat przesuwanie się nie jest problemem, bo wystarczy porządnie docisnąć. Chociaż może podkleje ją filcem dla pewności?

A czym właściwie tniesz? Ja używam jakiegoś takiego noża segmentowego do tapet. Może to tutaj tworzy się mój problem? Bo o ile linijką ładnie sobie mogę utrzymać równą linię to mam wrażenie, że samo cięcie wychodzi mi krzywo, lekko po skosie, bo próbuje trzymać niż przy linijce.

Co do sklepu na miejscu to niestety, w mojej pipidówie nie za bardzo jest opcja na sklep plastyczny. Tzn. istnieje, ale to taki sklep dla plastyków na poziomie max. późna podstawówka. :-D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5287
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

ScorpZero pisze: 03 lis 2020, 07:56 Chociaż może podkleje ją filcem dla pewności?
To nie jest dobry pomysł.....filc nadaje większego poślizgu :idea:
BOLLO pisze: 02 lis 2020, 14:07 Te są naprawdę fajne ale tak się zastanawiam nad zrobieniem własnej konfiguracji i mam lekki problem ze zrozumieniem.

Kupują Tu model A200 na fotkach widać że organizer ma na sztywno plastikowe przegrody a info od Mepla jest takie "UWAGA: Tandem A200 nie posiada na sztywno żadnych plastikowych przegródek. Patrol kiedyś produkował je w takiej konfiguracji ale taki model został już wycofany z produkcji. Zdjęcia na stronie producenta są nieaktualne."

Znowu tutaj https://swiatplastiku.pl/pl/p/Organizer-Tandem-A200/142 widać czarno na białym i nawet w opisie że takowe przegrody są na stałe.
Tak samo w modelu A300 https://swiatplastiku.pl/pl/p/Organizer-Tandem-A300/143
Więc już się pogubiłem które modele są bez stałych przegród, żeby do nich zamontowac takie coś https://swiatplastiku.pl/pl/searchquery ... l=combibox ????
Czy ktoś samemu się bawił w taki coś i czy to ma jakikolwiek sens w porównaniu do zrobienia własnego insertu? Plusem dla mnie jest to że w tej walizeczce nie ma bata żeby coś się powysypywało nawet jak gra będzie do "góry nogami".
Awatar użytkownika
nds
Posty: 51
Rejestracja: 10 paź 2020, 20:08
Has thanked: 17 times
Been thanked: 10 times

Re: Inserty

Post autor: nds »

BOLLO pisze: 03 lis 2020, 10:11
ScorpZero pisze: 03 lis 2020, 07:56 Chociaż może podkleje ją filcem dla pewności?
To nie jest dobry pomysł.....filc nadaje większego poślizgu :idea:
Doklądnie jak pisze BOLLO, raczej jakas guma niż filc.

Co do ciecia ja używam skalpeli i nożyka do tapet tego trapezowego bo jest wszywniejszy.
BOLLO pisze: 02 lis 2020, 14:07 Czy ktoś samemu się bawił w taki coś i czy to ma jakikolwiek sens w porównaniu do zrobienia własnego insertu? Plusem dla mnie jest to że w tej walizeczce nie ma bata żeby coś się powysypywało nawet jak gra będzie do "góry nogami".
To każdemu jak wygodniej. Np jak masz insert dorbze zrobiony to wszyskie elementy w nim trzymasz, i tylko wyciagasz pojemniki i grasz. Możesz porostawiac po stole wedle uznania i potrzeb. A takie pudlo na przechowywanie elementów, aby się nie mieszały też spoko. Gorzej ze raczej takiej kobyły nie postawisz na stole. No chyba, że jak tam widzialem to do tych pudełek wchodzą te pojemniki czerwone. I w takie sposób przetrzymywać elementy. Przy rozkladaniu tylko wyciagnać potrzebne pojemniki, a reszta niepotrzebna gdzieś z boku w pudełku.
Ty widzisz i nie grzmisz, a ja miałem robić za piorunochron.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5287
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: BOLLO »

nds pisze: 03 lis 2020, 10:29 rzy rozkladaniu tylko wyciagnać potrzebne pojemniki, a reszta niepotrzebna gdzieś z boku w pudełku.
Dokładnie tak wyciągasz tylko te małe czerwone pudełeczka. a i cena ok 20pln to zapewne jak cały insert z depronu.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Inserty

Post autor: MarekPlus »

Mój pierwszy insert jest już za mną :) Padło na Gloomhaven - efekt możecie zobaczyć i ocenić w tym temacie.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Inserty

Post autor: rav126 »

wow, musiało Ci to z tydzień zająć! Masz może jakieś plany? Cokolwiek? :D
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Inserty

Post autor: MarekPlus »

rav126 pisze: 06 gru 2020, 17:42 wow, musiało Ci to z tydzień zająć! Masz może jakieś plany? Cokolwiek? :D
Czasu nie liczyłem bo robiłem po trochu. Czasami wieczorem po pracy wycinałem jedna tackę ale kleić mi sie już nie chciało i robilem to kilka dni później.

Nic nie mam, żadnych planów. Ot po prostu siadałem i robiłem bez żadnego planowania.

Insert jak coś to nie zawiera miejsca na kafle terenu ale to była świadoma decyzja. Chciałem wykorzystać pudełko drewniane które mi zalegało od dawna i nie miałem na nie pomysłu :)
ODPOWIEDZ