El Gaucho- warto?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
sirtepek
Posty: 43
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:35
Has thanked: 24 times

El Gaucho- warto?

Post autor: sirtepek »

Cześć, co myślicie o El Gaucho? Szukam szybkiej kościanki, zastępce Zamków Burgundii oraz Zamek: Carcasonne do 1h na dwie osoby. Gaucho do wyrwania za 50 zł więc cena zacna.
Jak z regrywalnością tego tytułu?
Co jeszcze możecie polecić na 2 osoby do 1h?

Posiadam już Patchwork, Kruki, Tzolkin, Istambul, Namiestnik do 1h.

Pozdrawiam
Tapczanodan
Posty: 43
Rejestracja: 30 mar 2020, 12:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: El Gaucho- warto?

Post autor: Tapczanodan »

Cześć!
Według mnie to całkiem przyjemna i dość lekka w zasadach gra ale przy tym wcale nie pozbawiona kombinowania, jedna z akcji umożliwia nawet wejście na tory negatywnej interakcji. Ogólnie bardzo fajne zarządzanie kośćmi i choć gier piętrzą się u nas całe półki, a ta była jedną z pierwszych kupionych ze 3 lata temu to wciąż ma swoje miejsce i od czasu do czasu do niej wracamy. Również mniej doświadczeni gracze wśród znajomych chętnie proponują ten tytuł :) Mało doceniona gra, a naprawdę warta uwagi jeśli szukasz czegoś w miarę krótkiego i niezbyt skomplikowanego
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: El Gaucho- warto?

Post autor: garg »

Na GamesFanatic masz dwie recenzje (jedną moją), pisane w odstępie dwóch lat - i obie nadal są aktualne :)

https://www.gamesfanatic.pl/2014/12/02/ ... more-53006

https://www.gamesfanatic.pl/2016/11/02/ ... ore-728154
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 906
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 320 times

Re: El Gaucho- warto?

Post autor: Koziełło »

Zdecydowanie warto. Szczególnie za tą cenę. Tylko może się później okazać, że "skoro tak Ci się spodobała moja krowa, to obiad robisz sobie dzisiaj sam..." :evil:
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1128
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 885 times
Been thanked: 644 times

Re: El Gaucho- warto?

Post autor: bajbaj »

Też polecam. Proste zasady i dużo interakcji jak na euro. Podkradanie krów i cieszy (gdy Ty), i boli (gdy Tobie).
SternKRK
Posty: 25
Rejestracja: 06 gru 2013, 13:11

Re: El Gaucho- warto?

Post autor: SternKRK »

Jak najbardziej warto.
Problem z krowami występuje, moja kobita nadal wypomina mi kradzież jednej - minęło od tego czasu ze 2 lata czyli gra wzbudza emocje ;)
ODPOWIEDZ