Starcadia Quest (L. Almeida, T. Aranha, G. Goulart, E. M. Lang, F. Perret)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Tuminure
Posty: 557
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Starcadia Quest (L. Almeida, T. Aranha, G. Goulart, E. M. Lang, F. Perret)

Post autor: Tuminure »

Póki co zagrałem dwie partie i w obu partiach gracz rozpoczynający rozgrywkę wykonał pierwsze zadanie w najmniejszej możliwej liczbie tur (z pamięci pisząc 3 w pierwszym scenariuszu i 2 w scenariuszu 2A), nie dając najmniejszej szansy drugiej osobie na wykonanie tego zadania (graliśmy we dwójkę). Zastanawia mnie, czy coś źle robimy, czy może taki "rush" pierwszego questu to normalka w tej grze.

Z kolejnymi zadaniami było inaczej, ponieważ wymagały one nieco więcej przemieszczania się, a co za tym idzie, potwory były w stanie nieco popsuć plany.

Dodatkowo rozmieszczenie gadżetów wydawało nam się dość nie fair - jeden z kafli potrafi zawierać dość sporo gadżetów (w tym punktów), podczas gdy niektóre potrafiły być puste.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Starcadia Quest (L. Almeida, T. Aranha, G. Goulart, E. M. Lang, F. Perret)

Post autor: pan_satyros »

Tuminure pisze: 18 maja 2020, 01:06 Póki co zagrałem dwie partie i w obu partiach gracz rozpoczynający rozgrywkę wykonał pierwsze zadanie w najmniejszej możliwej liczbie tur (z pamięci pisząc 3 w pierwszym scenariuszu i 2 w scenariuszu 2A), nie dając najmniejszej szansy drugiej osobie na wykonanie tego zadania (graliśmy we dwójkę). Zastanawia mnie, czy coś źle robimy, czy może taki "rush" pierwszego questu to normalka w tej grze.

Z kolejnymi zadaniami było inaczej, ponieważ wymagały one nieco więcej przemieszczania się, a co za tym idzie, potwory były w stanie nieco popsuć plany.

Dodatkowo rozmieszczenie gadżetów wydawało nam się dość nie fair - jeden z kafli potrafi zawierać dość sporo gadżetów (w tym punktów), podczas gdy niektóre potrafiły być puste.
Z tym bywa naprawdę różnie. Wiele zależy od układu kafli i teleportów, dociągu kart eventów itd., czasami rush się opłaca, innym razem przeciwnik dostaje pod nos coś na tyle fajnego - o czym wspominasz (żetony punktów), że chcemy mu za wszelką cenę przeszkodzić.
W naszych partiach, cokolwiek dalekich od parcia na cele za wszelką cenę, taka sytuacja się owszem raz zdarzyła, ale przy grze tak losowej i tak lekkiej, nie liczyłbym tego w poczet wielkich wad.
A i im więcej osób gra, tym ta cecha bardziej blaknie. Trzeba jasno sprawę postawić, ta seria nie stoi rozgrywką w duecie i nawet jeśli SQ robi to znacznie lepiej od AQ, to na więcej osób zwyczajnie i tak zadziała sprawniej.
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Starcadia Quest (L. Almeida, T. Aranha, G. Goulart, E. M. Lang, F. Perret)

Post autor: xxtomek93xx »

Na grę trafiłem przypadkiem i się dość fajnie zapowiada. Jest szansa, że któryś wydawca wyda ja po polsku?
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Starcadia Quest (L. Almeida, T. Aranha, G. Goulart, E. M. Lang, F. Perret)

Post autor: Coin22 »

Nie ma szans, Arcadii Quest nie wydali, to Starcadii też nie wydadzą.

Gram z dzieciakami po angielsku.

U nas też raczej jest kalkulacja co da punkty i często niekoniecnzie jest to parcie na cele, w sumie cele dajązwykle 5-10 punktów, a my kończymy zwykle w przedziale 15-25 :)
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Starcadia Quest (L. Almeida, T. Aranha, G. Goulart, E. M. Lang, F. Perret)

Post autor: kurzyszpon »

Pytanie do posiadaczy gry z KS.

Jak bardzo gra zyskuje z perspektywy mechanik, dostępnych broni itp. ( na samych ludkach mi zależy najmniej, choć nie powiem,ze wcale) w odsłonie kickstarterowej? Duzo bym stracił kupując retailową podstawkę + showdown?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11170
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3306 times

Re: Starcadia Quest (L. Almeida, T. Aranha, G. Goulart, E. M. Lang, F. Perret)

Post autor: japanczyk »

Tak, moim zdaniem bez SG z KSa nie warto brać, szczególnie ze wersje KSowa dorwiesz w Polsce w miarę tanio jak poczekasz
A jak chcesz all ina to jakoś 1300 ze stanow mozna sprowadzic i posprzedawać co ci niepotrzebne
ODPOWIEDZ