Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: Grzdyll »

BOLLO pisze: 03 lip 2020, 09:51 Ceny w internecie są jednakowe dla Warszawiaka jak i Alwernianina (piękna nazwa miejscowości, niczym obca rasa z innej galaktyki) więc i Krakowiak może kupić taniej ;-)
Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że krakus MUSI kupić taniej ;)

Choć tych z Poznania też to podobno dotyczy :D

PS. A krakowiak to dla mnie taki taniec :P
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: PytonZCatanu »

Oczywiście ze ocena, czy coś jest przepłacone, czy "niedopłacone" to kwestia subiektywna, ale i tak jest to bardzo ciekawy temat.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: BOLLO »

Grzdyll pisze: 03 lip 2020, 10:18 PS. A krakowiak to dla mnie taki taniec :P
Racja, za to uwielbiam odmienianie osób mieszkających w różnych zakątkach Polski. Można się nieźle pośmiać.
Np odmiana osoby mieszkającej w 47-147 Zimna Wódka albo 98-105 Alfonsów, Przytulanka 19-100, Pupki 11-042...itd :-)
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: rdbeni0 »

A ja powiem, że ostatnio graliśmy znowu w eurobusiness z 3 osobami z DUŻĄ ilością modów (nazywane to jest też "home rules").
I mimo, że graliśmy w tej samej paczce w "nowoczesne planszówki" (np. Agricola, Istanbul), to eurobusiness daje radę.

Tak jak mówię - trzeba poszperać w necie i zmodyfikować zasady. Zdecydowanie grać z usprawioną licytacją, to gra robi się naprawdę świetna.
Do 27 zł (tak, tę grę można nazwet za 27 zł znaleźć) na pewno nie ma nic lepszego.

Świetnie nam się grało, były emocje, ale też można było kilka rzeczy rozplanować. Musiałem parę rzeczy dodrukować, bo dołożyliśmy trochę rzeczy.

I wiecie co? Ludzie, mając do wyboru Agricolę i eurobisness, wybrali eurobusiness jako "grę wieczoru".
Oczywiście zagraliśmy tylko 2 razy, łącznie z 3-4 godziny. I pewnie odłożymy na półkę znowu na pół roku, ale na pewno raz na jakiś czas będziemy wracać.

No i oczywiście w te "porządne" gry będziemy znacznie częściej grali.
Polecam eurobusiness + koniecznie dobre mody (wzięte z Monopoly).
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: Gizmoo »

rdbeni0 pisze: 20 paź 2020, 17:42 Ludzie, mając do wyboru Agricolę i eurobisness, wybrali eurobusiness jako "grę wieczoru".
Obrazek
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: roadrunner »

Mam pewną sensację. Wyprzedaż to nie scd.
---

Najwyższy: Star Realms, Capital, Szklany szlak, Dziedzictwo de Crecy, Ciężarówką przez galaktykę, Na sprzedaż, Londyn PL, Valeria wioski all-in w.to
Atrakcyjny: Alchemicy, Alhambra + dowolny dodatek, Wysokie napięcie, Arboretum, Ganges, Cytadela 1ed, Spartakus, 1989: DoF, Ulm
Dobry: Trickerion, Kanban Driver's Edition, Glen More I, Tokaido, Small World, Hansa Teutonica, Zaginione miasta, Rialto, San Juan, CV
Rozsądny: Bruxelles 1893, GWT, Wyspa Skye, Najeźdźcy z północy, Wizards of the Wild, Anachrony, Gugong, Clank w kosmosie

Honorowe miejsce: Zamki szalonego króla Ludwika PL
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: Lukić »

rdbeni0 pisze: 20 paź 2020, 17:42
Do 27 zł (tak, tę grę można nazwet za 27 zł znaleźć) na pewno nie ma nic lepszego.
Ostatnio kupiłem Craftsmen za 25 zł. Nówka ze sklepu. Więc można.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: scarletmara »

Do 27 zł (tak, tę grę można nazwet za 27 zł znaleźć) na pewno nie ma nic lepszego.
Każda gra jeśli sie ją przerobi może być fajna, trudno za zaletę Eurobussinessu uznać, że fajnie sie w nia gra jak sie pozmienia reguły i dodrukuje kilka elementów :lol: tak to w każdą grę można fajnie pograć :twisted:

Jest całe stadko gier całkiem przyjemnych, które w tej cenie można kupić (oczywiście na wyprzedażach ale jednak mnóstwo jest gier raczej lepszych lub przynajmniej ładniej wykonanych a jednocześnie nie gorszych od Eurobiznesu w pieniądzach do 27zł) np.
własnie teraz za 22zł w G3 są:
Imperializm droga ku dominacji
Craftsmen
Zakon Krańca Świata
Stinky Bussines (poziom porównywalny do eurobussinesu ale przynajmniej z przymrużeniem oka ;)

a do 27zł jeszcze by sie pewnie parę ciekawych tytułów znalzło u nich.

W swojej kolekcji natomiast z gier kupionych nowych za kwote niższą niż 27zł lubianych i granych chetnie mam chociażby:
Zombiaki Ameryki
Założyciele imperium
Wielka Ucieczka

Do tego dochodzi jeszcze sporo imprezówek i gier słownych jak ktoś lubi, które też potrafią być w takich cenach.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: rdbeni0 »

Jeszcze żeby uściślić:

eurobusiness jest klonem ("legalnym" piratem, kopią) dobrze znanej gry Monopoly.

Monopoly kosztuje "normalnie" około 120 zł. Czy ta gra jest warta według mnie 120 zł? Nie. Nigdy w życiu. Uważam, że stosunek 120zł/jakość w przypadku Monopoly jest bardzo zły i praktycznie każda gra z "nowoczesnych" planszówek jest lepsza od Monopoly. Takie jest moje zdanie.

Natomiast eurobusiness kosztuje nawet 27 zł, a jako legalna kopia jest podatna na "monopolowe" mody ("home rules", ale nie lubię tego słowa). No więc 27zł/jakość + mody, to jest b. dobry stosunek cena do zawartości. Modów jest ze 100 (polecam forum BGG), albo i więcej.
Graliśmy około 5 razy po 1-2 godziny. W tym momencie mi się przejadł i ląduje na półkę w odstawkę. Zagramy pewnie za rok. Przetestowaliśmy do tej pory 8 modów.

Dodam też, że nie gramy jak dzieci i serio dołożyliśmy trochę zasad (gra jest znacznie utrudniona, ale też wyważona, więcej decyzyjności jest). Ludzie są zadowoleni, a nawet sami dyskutują o tej lub innej zasadzie.
Przykładowy mod: wg instrukcji zaczynać się powinno z 3000 kasy, a my zaczynamy z 1200. O wiele łatwiej i szybciej można więc zbankrutować i trzeba od samego początku się pilnować.
Przykładowy drugi mod: gramy z możliwością handlu (jak się spotykają dwa pionki na planszy to możliwy jest handel).

Co do Agricoli - realnie widzę, że eurobusiness będzie lodował na stole raz na 6-12 mcy. A Agricola przynajmniej raz na miesiąc. Jeden raz ludzie wybrali eurobusiness; tak dla odmiany zagraliśmy w 3 osoby, ale w dłuższym terminie raczej nie ma szans z "nowoczesnymi planszówkami". W moim prywatnym odczuciu Agricola jest >zdecydowanie< lepszą i ciekawszą grą.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2020, 13:25 przez rdbeni0, łącznie zmieniany 3 razy.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: rdbeni0 »

scarletmara pisze: 21 paź 2020, 10:44
Jest całe stadko gier całkiem przyjemnych, które w tej cenie można kupić (...)
wielkie dzięki za tę listę gier które wymieniłeś w komentarzu! sprawdzę :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: Andy »

rdbeni0 pisze: 20 paź 2020, 17:42Ludzie, mając do wyboru Agricolę i eurobisness, wybrali eurobusiness jako "grę wieczoru".
Ja, mając do wyboru Agricolę i Eurobusiness, zmieniłbym hobby.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: tomb »

Andy pisze: 21 paź 2020, 14:48 Ja, mając do wyboru Agricolę i Eurobusiness, zmieniłbym hobby.
Jestem za, a nawet przeciw, tzn. lubię to, ale nie lubię.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: scarletmara »

A moim ostatnim hitem w segmencie gier tanich i dobrych jest:
ORIGAMI (za 18,99zł w empiku obecnie) - komponenty to tylko karty do tego nie jakiejś oszałamiajacej jakości ale sama gra jest naprawdę bardzo przyjemna,w stylu Doliny Kupców ale u mnie chwilowo Origami wyparło DK na rzecz krótszej rozgrywki i mniejszego zamętu decyzyjnego, jakoś tak łatwiej mi sie decyduje co chcę/powinnam zrobić w ORIGAMI niż w DK.
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: Atk »

Ostatnio wjechał Barrage mimo wydania 320 zł po otwarciu pudełek bylo takie wow że jaram się ta gra od premiery

Nie żałuję ani złotówki Karton nie jest mały a ledwo się domyka
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: Golfang »

BOLLO pisze: 03 lip 2020, 10:45
Grzdyll pisze: 03 lip 2020, 10:18 PS. A krakowiak to dla mnie taki taniec :P
Racja, za to uwielbiam odmienianie osób mieszkających w różnych zakątkach Polski. Można się nieźle pośmiać.
Np odmiana osoby mieszkającej w 47-147 Zimna Wódka albo 98-105 Alfonsów, Przytulanka 19-100, Pupki 11-042...itd :-)
Nie mam pojęcia jak odmieniać mieszkańców Zimnej Wódki ale jeśli chodzi o Pupki - to może owsik?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: BOLLO »

Golfang pisze: 23 paź 2020, 10:00
BOLLO pisze: 03 lip 2020, 10:45
Grzdyll pisze: 03 lip 2020, 10:18 PS. A krakowiak to dla mnie taki taniec :P
Racja, za to uwielbiam odmienianie osób mieszkających w różnych zakątkach Polski. Można się nieźle pośmiać.
Np odmiana osoby mieszkającej w 47-147 Zimna Wódka albo 98-105 Alfonsów, Przytulanka 19-100, Pupki 11-042...itd :-)
Nie mam pojęcia jak odmieniać mieszkańców Zimnej Wódki ale jeśli chodzi o Pupki - to może owsik?
Hmmmm...obstawiałbym* Zimni Wódczanie, Alfonsi,Przytulankowie, Pupkini.....
*
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: BOLLO »

Dzis przyszly moje Januszowe gry po 22 24.99 i 25pln.
Ostatnie chwile Billego Enclave i Imperializm. I to sie nazywa najlepsza relacja cenowa do zawartosci. Wielkie pudla w cenie bierek.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: hipcio_stg »

Mogę na pewno napisać, że Agricola (pierwsze wydanie), 5 klanów, Uczta dla Odyna, Robinson Crusoe czy Blood Rage to pudła w których dużo dobra za cenę gry.

W dużej mierze dają też dużo grania jak za tę cenę.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: jakmis83 »

Zdecydowanie Wojna o Pierścień 2 edycja, Zimna Wojna i Mage Knight - są to tytuły, za które wiem za co zapłaciłem.
I są to gry kompletne, które na dobrą sprawę nie potrzebują żadnych rozszerzeń.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Gry z najlepszą relacją cena do zawartości

Post autor: jacobPL »

Metallum - niezmiennie najlepsza gra 2-os, która nie nudzi, używka w stanach jak nowy koło 40 zł
Robinson - podobnie, 90 zł, kawał gry za te pieniądze, wkurw gwarantowany
Coimbra - 70 zł nówka, za pięknie wydanego, suchego mózgotrzepa, '3x bardziej za 3x mniej'
Inis - używki 100 zł, nówki 140 zł, pięknie wydany, tona regrywalności
ODPOWIEDZ