Gra figurkowa dla młodszych graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Gra figurkowa dla młodszych graczy

Post autor: Figas »

Pomyślałem, że pogram w córką lat 6 i pół w coś z figurkami, myślę, że z moją pomocą powinna to udźwignąć jeżeli oczywiście wyrazi wstępne zainteresowanie.
Może X-wing? Jest to jakiś pomysł ale czy są inne? Chcę mieć jakiś wybór jeżeli chodzi o opcje.
Doprecyzuję trochę - graliśmy paręnaście razy w Draco i córka daje radę i widzę, że sprawia jej to trochę frajdy.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra figurkowa dla młodszych graczy

Post autor: xilk »

Zależy, jakiej rozgrywki oczekujesz. Jeśli chcesz strategii, to X-Wing może być. Jeśli chcesz opowieści, to masz chociażby Pluszowe Opowieści. Tak naprawdę najpierw musiałbyś odpowiedzieć na pytanie, czego chcesz od gry, poza figurek i grania z córką, która ma 6 lat.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra figurkowa dla młodszych graczy

Post autor: Figas »

Rozważam też Pluszowe Opowieści tu problem może być w tym, że gra momentami bywa lekko straszna i trochę żona oponuję.
Patrzę też w kierunku Magii i Myszy z tym, że od niej lekko odrzucają zasady i opisywana trochę zagmatwana mechanika.
Czytałem opisy jednej i drugiej i póki co szukam alternatyw, stąd wybór czegoś bardziej w potyczkowym stylu. Wyszedłem z założenia, że ganiające się statki po podłodze lub stole nie będą straszne ani zagmatwane, parę razy grałem w X-winga i tyle pamiętam.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Gra figurkowa dla młodszych graczy

Post autor: Gromb »

Jeżeli to Córa to może Baśniowy Bór trafi w wasze gusta. Figurki działają mocno na wyobraźnie, a sama gra ma świetne wykonanie. Reguły nieskomplikowane, prawie do pogrania z najmłodszymi.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 778
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 692 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Gra figurkowa dla młodszych graczy

Post autor: anitroche »

A może My Little Scythe? ;)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Gra figurkowa dla młodszych graczy

Post autor: Yuri »

Sprawdź też "Magia i Myszy" z dwoma dodatkami. Wszystko wyszło w PL.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra figurkowa dla młodszych graczy

Post autor: xilk »

Figas pisze: 23 paź 2020, 13:01 Rozważam też Pluszowe Opowieści tu problem może być w tym, że gra momentami bywa lekko straszna i trochę żona oponuję.
Powiem tak, ja w Pluszowe grałem z dorosłymi, więc musiałbyś pytać ludzi, co grali z dziećmi.

W Magię i Myszy grałem sporo i wiesz co? Do tej pory wystarczało mi, że sam znałem zasady, a reszcie graczy mówiłem, co mogą robić swoimi postaciami. Zatem pomyśl o tym, czy byłbyś w stanie ogarnąć zasady, tak aby córka mogła cieszyć się opowieścią.

Baśniowy Bór proponowany przed przedmówcę też może być dobry.
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Gra figurkowa dla młodszych graczy

Post autor: Asurmar »

Może Grajeczka od 2Pionków? U mnie córki w podobnym wieku najbardziej lubią gry od Blue Orange: Obłędny Rycerz, Kraina Lodów, Dr Mikrob.
magnetfix
Posty: 116
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Re: Gra figurkowa dla młodszych graczy

Post autor: magnetfix »

Czy Baśniowy Bór dla dziecka 8 letniego nie będzie zbyt złożony? Mam tu na myśli przede wszystkim karty z opisem akcji. A może lepszym wyborem byłby Everdell?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Gra figurkowa dla młodszych graczy

Post autor: Gromb »

Ja sprawdzałem w ten sposób, że szukałem kart i pokazywałem na ekranie, pytajac się czy jest zrozumiana. Jeżeli tak to, kupowaliśmy.
Rozumiem że muszą być wypaśne figurki. BB jest idealne pod dzieciaki. Jeżeli się obawiasz, to może trochę bardziej spartanska grą będzie np. ZAKAZANA WYSPA. Kooperacja i graliśmy w nią spokojnie z ośmiolatkiem. Figurki są tam chyba całe cztery :-)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gra figurkowa dla młodszych graczy

Post autor: Cyel »

Gromb pisze: 31 paź 2020, 14:24
Rozumiem że muszą być wypaśne figurki. BB jest idealne pod dzieciaki.
Dokładnie tak, Blood Bowl ucieszy każde dziecko :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ