Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
Nigdzie nie było powiedziane, że 3ed. w ogóle będzie wydana. To jest tylko pobożne życzenie graczy. Zresztą, jest już tyle gier, w tym samych dungeon crawlerów, że naprawdę jest w co grać.
Jak kupowałem swoją podstawkę Descenta w 2016r. to wtedy jeszcze nie było z czego wybierać, ale teraz? Teraz to pieniędzy i czasu brakuje na wychodzące co chwile nowe tytuły...
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Evokenx »

Nie! Tylko nie to. Masakra... już pewnie nie kupię rdzewiejących okowów w normalnej cenie. Jeszcze parę dni temu sprawdzałem czy są, a tu nagle wszystkie wykupione. Przecież jeszcze nie ma świąt :D

A jak oceniacie same okowy, dużo tracę nie mając ich w swojej kolekcji?
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Bartoszeg02 »

To ja już nie wiem co robić... myślałem ze jak wyjdzie ta niby trzecia edycja to wtedy ludzie będą sprzedawali swoje kolekcje za pół ceny. Co tu robić :p ...
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 54 times
Been thanked: 39 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: finallyh »

Chyba nie jest tak źle, info z BGG:

"Thank you for contacting us. It is great to hear that you love our games so much! Descent: Journeys in the Dark is a bestseller and we certainly plan to reprint each expansion. However, we do not know when or in which order they will be available. Please follow our studios online for the latest announcements, updates, and spoilers on upcoming content and reprints!"

Link
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
Po tym jak to zobaczyłem, to przypomniała mi się podobna sytuacja z przed paru dni. Ktoś pytał na Twitterze o Cyberpunka czy wyjdzie na pewno w ustalonym terminie, po czym dostał odpowiedź, że tak, na pewno, a na drugi dzień oficjalne info o przesunięciu premiery... Jak ktoś to dobrze napisał na FB - jak będzie dodruk, to uwierzę ;)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Evokenx »

Teraz jeszcze większa rozterka, kupować bo nie będzie dodruku w trzy razy droższej cenie. Czy może czekać bo zapowiadają możliwy dodruk, a potem się zawieść bo dodruku nie będzie, a dodatków też kupić się już nie będzie dało :D
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Evokenx pisze: 01 lis 2020, 21:29
A jak oceniacie same okowy, dużo tracę nie mając ich w swojej kolekcji?
najfajniejsze jest w nich to, że z Bilehall tworzą całość, jedną dużą kampanię.

Mnie się udało zamówić w normalnej cenie w czwartek, w jakimś sklepie z czwartek czy piątej strony google, w piątek dostałem info że jedzie, mam nadzieję że dojadą ;) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Dazir »

Okowy i Mgły połączone w jedną kampanię są naprawdę bardzo wciągające, sporo fajnych zadań, kombinowania (niestety z presją na wyścig, jak to w D2), motyw przewodni dla mnie w 10 (umarlaki itp) - polecam jeżeli jeszcze jest w rozsądnych cenach.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Goldberg »

finallyh pisze: 01 lis 2020, 21:44 Chyba nie jest tak źle, info z BGG:

"Thank you for contacting us. It is great to hear that you love our games so much! Descent: Journeys in the Dark is a bestseller and we certainly plan to reprint each expansion. However, we do not know when or in which order they will be available. Please follow our studios online for the latest announcements, updates, and spoilers on upcoming content and reprints!"

Link
Tak, tak - bo biedny Joe Kowalski napisał sobie do wielkie firmy ze kocha, ze lubi, ze teskni......nie no odpiszemy mu ze zrobimy, a co....ahahahahahahahahahah. Kto w to wierzy?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Elemenek »

Druga sprawa to czy dodruk bedzie w wersji PL. Galakta chyba juz calkowicie sie z tego wycofala i projekt Descent2edPL to juz zamknieta historia. Nawet jesli by to rozwazali to czy naprawde jest tylu chetnych zeby to drukowac? Zbierze sie wymagana ilosc osob? Chyba ze robili by preordery.

Co do Cieni+Okowow w mojej opini sa tam najbardziej klimatyczni przeciwnicy.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Goldberg »

DESCENT to wygaszony produkt. Nikt nie bedzie robił dodruku bo 27.5 polaka chce kupic dodatki. Sory panowie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Elemenek »

Zawartości jest sporo. Dwie aplikacje i fanowskie dodatki. Ograć to wszystko wymaga naprawdę wielu godzin, już sama podstawka jest sporo, choć racja z dodatkami nabiera rumieńców.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Bartoszeg02 »

Który z mniejszych dodatków był waszym zdaniem najciekawszy? Czy któryś szczególnie się wyróżnił np. poprzez dobrą fabułę albo ciekawie zaprojektowane scenariusze? Mam akurat wolną kaskę na 1 pudełko i tylko nie mam pojęcia który dodatek wybrać. Posiadam tylko Cienie Nerekal.
Wiem że to trochę głupie pytanie ale zdam się na Was; czy któryś dodatek szczególnie was ujął?
czupakabra
Posty: 23
Rejestracja: 21 mar 2013, 13:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: czupakabra »

Podobno (akurat nie mam tylko tych dwóch) w mgłach i okowach jest fajna kampania. Natomiast z pozostałych to moim zdaniem Legowisko najfajniejsze, później kruczy dwór a na końcu trzęsawiska. Chociaż każdy wnosi podobna ilość dobra:) jeśli chodźi Ci głównie o minikampanię, to weź tą w której klimat Ci najbardziej pasuje :)
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Dazir »

Dokładnie jak czupakabra napisał - zobacz w pierwszej kolejności jaki jest klimat, potwory, bohaterów (np. mgły nie mają wogóle bohaterów!) w danym rozszerzeniu i weź to, które najbardziej Ci pasuje.
Jeśli chodzi o same scenariusze to, moim zdaniem, wszystkie rozszerzenia są fajne, ciekawe, wciągające i wszystkie mają descentowski wyścig z czasem.
Wziałbym też pod uwagę dodatki Coop - wszystkie 3 są genialne (jeden wymaga labiryntu) zwłaszcza moim subiektywnym zdaniem Nature's Ire.
Zdecydowanie polecam BGG, gdzie znajdziesz całą masę fanowskiego contentu w tym duże, pełne kampanie, bohaterów itd itp
Zainstaluj sobie valkyrie i poszukaj archiwum scenariuszy z Descent Vault (FFG zamknęło rok temu) - setki darmowych scenariuszy o różnej jakości.
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

czupakabra pisze: 03 lis 2020, 08:06 Podobno (akurat nie mam tylko tych dwóch) w mgłach i okowach jest fajna kampania. Natomiast z pozostałych to moim zdaniem Legowisko najfajniejsze, później kruczy dwór a na końcu trzęsawiska. Chociaż każdy wnosi podobna ilość dobra:) jeśli chodźi Ci głównie o minikampanię, to weź tą w której klimat Ci najbardziej pasuje :)
grałem w Kruczy, Legowisko i Trolle i zgadzam się co do kolejności, którą tu zapodał kolega. Trolle zdecydowanie najgorsze, pozostałe dwa minimalna różnica.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Crowmaster »

Kolejny miesiąc i dalej Galakta nie ma konkretów co do DnŻ ostatnich zestawów H&M Collection. Dlatego też chciałbym wyjść z inicjatywą aby samodzielnie dokończyć to czego brakuje. Mam jakieś pliki, które wymagają niewielkich poprawek + trzeba by to wydrukować w miarę porządnie. Mogę założyć nowy temat w zamówieniach grupowych jeżeli będzie taka potrzeba, ale najważniejsze co w tej chwili potrzebne to ktoś kto ogarnia Adobe InDesign CS2 bo w tym programie są prawie gotowe pliki. Czy ktoś tu z Was umie posługiwać się tym narzędziem?
Torquemada666
Posty: 807
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Crowmaster pisze: 03 lis 2020, 11:19 Kolejny miesiąc i dalej Galakta nie ma konkretów co do DnŻ ostatnich zestawów H&M Collection. Dlatego też chciałbym wyjść z inicjatywą aby samodzielnie dokończyć to czego brakuje. Mam jakieś pliki, które wymagają niewielkich poprawek + trzeba by to wydrukować w miarę porządnie. Mogę założyć nowy temat w zamówieniach grupowych jeżeli będzie taka potrzeba, ale najważniejsze co w tej chwili potrzebne to ktoś kto ogarnia Adobe InDesign CS2 bo w tym programie są prawie gotowe pliki. Czy ktoś tu z Was umie posługiwać się tym narzędziem?
Było już chyba o tych plikach na forum, całkiem niedawno. Przerabiał je dla mnie Bernie77 i drukował w dobrej jakości.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: alpha »

Czy to co jest na BGG, to są wszystkie H&M, czy jakaś część?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Torquemada666
Posty: 807
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Torquemada666 »

Wszystkie z tego co pamiętam, tylko bez poniższych kart dla każdego z Monster Packow:
1 Overlord Card
1 Quest Card
1 Rumor Card
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 69 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: stary gracz »

Ktoś posiada w wersji elektronicznej scenariusze do H&M tych zestawów których nie wydała Galakta?
Ja mam angielskie wersje papierowe ale można to przetłumaczyć posiadając wersje elektroniczne i wydrukować.
J821
Posty: 13
Rejestracja: 25 sty 2016, 14:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: J821 »

Czy ktoś ma aktualne info o niedostępnych już dodatkach do 2 edycji? Czy jest szansa na dodruk? Ceny dodatków na rynku wtórnym osiągają coraz wyższe ceny. 350-500 zł za dodatek to sporo. Może lepiej zainwestować to w nowe tytuły z zbliżonym klimacie - sword and sorcery?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Goldberg »

J821 pisze: 11 lis 2020, 09:34 Czy ktoś ma aktualne info o niedostępnych już dodatkach do 2 edycji? Czy jest szansa na dodruk? Ceny dodatków na rynku wtórnym osiągają coraz wyższe ceny. 350-500 zł za dodatek to sporo. Może lepiej zainwestować to w nowe tytuły z zbliżonym klimacie - sword and sorcery?
Do descenta juz niedługo wszystko bedzie niedostepne. na chwile obecna z tego co widze to na 100% nie ma labiryntu, cienia (to juz od dawnaaaaa) i od niedawna rdzewiejących i mgieł. Reszta pewnie zniknie do konca roku
Kosci i kart tez nie ma od dawna
Co do dodruku - galakta zamknęła linie descenta wiec koniec - co do ffg ludzie powołują sie na jakiś naiwny wpis ze ktos, cos napisał a oni mu powiedzieli ze bedzie, ale kiedys...wiec w NAJLEPSZYM wypadku, dodruku wersji eng spodziewaj sie za 2/3 lata...a w wersji raczej pewnej...nigdy.
Jesli teraz chcesz wchodzić w descenta, odpuść sobie, wejdz w S&S, nowe Massive Darkness ...nie wiem sporo tego na rynku jest
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: BOLLO »

Goldberg pisze: 11 lis 2020, 09:41
J821 pisze: 11 lis 2020, 09:34 Czy ktoś ma aktualne info o niedostępnych już dodatkach do 2 edycji? Czy jest szansa na dodruk? Ceny dodatków na rynku wtórnym osiągają coraz wyższe ceny. 350-500 zł za dodatek to sporo. Może lepiej zainwestować to w nowe tytuły z zbliżonym klimacie - sword and sorcery?
Do descenta juz niedługo wszystko bedzie niedostepne. na chwile obecna z tego co widze to na 100% nie ma labiryntu, cienia (to juz od dawnaaaaa) i od niedawna rdzewiejących i mgieł. Reszta pewnie zniknie do konca roku
Kosci i kart tez nie ma od dawna
Co do dodruku - galakta zamknęła linie descenta wiec koniec - co do ffg ludzie powołują sie na jakiś naiwny wpis ze ktos, cos napisał a oni mu powiedzieli ze bedzie, ale kiedys...wiec w NAJLEPSZYM wypadku, dodruku wersji eng spodziewaj sie za 2/3 lata...a w wersji raczej pewnej...nigdy.
Jesli teraz chcesz wchodzić w descenta, odpuść sobie, wejdz w S&S, nowe Massive Darkness ...nie wiem sporo tego na rynku jest
Ehhhhh...można było to przewidzieć. 3edycja się kompletnie nie przyjęła i nie przyjmie w PL i ci co czekali z kupnem szturmem ruszyli na ed2 + dodatki i co tam jeszcze wyszło. Dlaczego? Bo dodruku już nie będzie i nie ma co na niego liczyć (przynajmniej w PL wersji językowej). Spekulanci wykorzystali moment i ruszyli na łowy co spowodowało że Okowy są na allegro i Olx za 399pln :-) (a 2 tyg temu widziałem na DragonEye coś koło 180pln). Tym samy sposobem i ja zaopatrzyłem się właśnie w te dodatki które zostały. Nie ma szału ale wole kupić teraz niż później po 200-300pln bo jednak na to się zanosi.
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Post autor: Miszon »

Mnie się udało nawet Okowy za 125 kupić, ze 2-3 tygodnie temu.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ