Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: grzeslaw90 »

brazylianwisnia pisze: 07 wrz 2020, 23:37
Phate pisze: 07 wrz 2020, 23:26 Gramy właśnie z Żoną w podstawowa kampanię do TG i dla nas to petarda (nie wiem czy to nie nasz Graal planszówkowy ;). Żałujemy że nie idzie już dokupić płatnych dodatków kampanijnych do TG. Dlatego myślimy czy nie kupić tych do Etherfieldsa póki są dostępne :)
To sa jednak dwie kompletnie rozne gry. TG to fabularny survival z powazna, rozbudowana historia, zarzadzaniem zasobami i grindem.

Etherfileds to festiwal interakcji i deckbuildingu. Wplywamy na swoj deck, deck przeciwnikow i wszystkie inne, podejmunemy interakcje wplywajace na swiat gry i przede wszystkim odkrywamy.

Takze lubienie jednej nie ma przełożenia na druga jednak mimo wszystko ja zaryzykowalem allin. Jesli dodatki wam sie nie spodobaja to zawsze beda takie osoby jak wy teraz - szukajace dodatków.

Co do dodatkow do TG to prawdopodobnie bedzie mozna jeszcze kupić po drugiej falii i byc moze PM bedzie jeszcze otwarty po zakonczeniu pierwszej fali z wersjami jezykowymi.
Mi nie tyle chodziło o mechanikę co o umiejętność tworzenia świata gry. W TG przez większość czasu się gra jak w fajną książkę więc w Etherfields liczę również na ciekawe opowieści :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

grzeslaw90 pisze: 07 wrz 2020, 23:49
Spoiler:
Etherfileds robia inne osoby niz TG, fabuly nie tworzyl Piskorski i nie jest to gra nawet czesciowo z taka iloscia tekstu jak TG. Tylko ostrzegam zeby nie bylo rozczarowan ;-) inni autorzy, calkiem inna gra, nie ma tyle tekstu, fabuly.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: grzeslaw90 »

brazylianwisnia pisze: 07 wrz 2020, 23:59 Etherfileds robia inne osoby niz TG, fabuly nie tworzyl Piskorski i nie jest to gra nawet czesciowo z taka iloscia tekstu jak TG. Tylko ostrzegam zeby nie bylo rozczarowan ;-) inni autorzy, calkiem inna gra, nie ma tyle tekstu, fabuly.
Masz rację :) Od Michała Edge poszedł pod młotek a TWoM wywoływał u mnie mdłości i depresję i jedynie Neuroshima/Monolith mi podeszły, jeśli chodzi ogólnie o gry spod jego skrzydeł, także jak coś będzie źle to wiem co robić :D
Rbsn
Posty: 200
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Rbsn »

Etherfields mocno się rozrosło od czasów kampanii, Michał Oracz mówił że ma zawartość dobrej książki do RPG i liczę że jego wyobraźnia mocno ubarwiła całą historię 🙂.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: polwac »

Ciekaw na ile godzin rozgrywki pozwoli sam core box + SG. Tam były chyba dwie kampanie z tego co pamiętam?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

polwac pisze: 08 wrz 2020, 10:32 Ciekaw na ile godzin rozgrywki pozwoli sam core box + SG. Tam były chyba dwie kampanie z tego co pamiętam?
Tak w SG są dwie kampanie: Harpia i She Wolf.
Łącznie powinny dać kolejne 50h gry w stosunku do takiego samego czasu z podstawki (o ile dobrze pamiętam).
Przy okazji AR zapowiedziało na ten tydzień unboxing egzemplarza gry z masowej produkcji.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

polwac pisze: 08 wrz 2020, 10:32 Ciekaw na ile godzin rozgrywki pozwoli sam core box + SG. Tam były chyba dwie kampanie z tego co pamiętam?
Z tego co mowil Marcin sam core powinien dac 60-80 godzin gry. SG pewnie kolejne 50 i kolejne 50 dodatki :-P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: polwac »

brazylianwisnia pisze: 08 wrz 2020, 12:55
polwac pisze: 08 wrz 2020, 10:32 Ciekaw na ile godzin rozgrywki pozwoli sam core box + SG. Tam były chyba dwie kampanie z tego co pamiętam?
Z tego co mowil Marcin sam core powinien dac 60-80 godzin gry. SG pewnie kolejne 50 i kolejne 50 dodatki :-P
Właśnie mi przypomniałeś dlaczego nie kupowałem dodatków :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Ja poprostu musze miec komplecik do Etherfileds. Sama swiadomosc ile jeszcze mam do odkrycia bedzie powodowac satysfakcje. No i kazdy dodatek to karty gracza, przeciwnicy i wydarzenia uzywane we wszystkich kampaniach a nie tylko w tej z ktorej sa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Phate »

Polecacie któraś recenzje aby zrozumieć czym ta gra jest a czym nie - bo dotychczas wydawało mi się, że to przygodowa z rozwojem bohatera ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Bo to jest gra przygodowa z rozwojem bohatera ;-) tylko calkiem inna niz Tainted Grail bo tutaj sensem jest eksploracja, odkrywanie,interakcje, ciągle nowe mechaniki i declbuilding praktycznie wszystkich deckow.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Phate »

Czyli dobrze że wsparłem :p
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Phate pisze: 08 wrz 2020, 15:20 Polecacie któraś recenzje aby zrozumieć czym ta gra jest a czym nie - bo dotychczas wydawało mi się, że to przygodowa z rozwojem bohatera ;)
Gra jeszcze nie wyszła, więc trudno o recenzje.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: vinnichi »

No to za co się płaci tym recenzentom :lol:
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hardkor »

Na stronie kampanii są filmy, gdzie gra jest pokazywana. Również Asia z On Table to zrobiła, ale to jednak nie są recenzje.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Film z unboxingu:
https://youtu.be/oFeorzCe8Oo

Pod względem wyglądu i wykonania ta gra to małe dzieło sztuki :)
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 620
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 167 times
Been thanked: 163 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

I dokładnie tak traktuje tą grę - jako dzieło sztuki. Pierwszy raz zdecydowałem się na kupno gry nawet nie po to żeby w nią grać ale żeby się nią po prostu zachwycać. Klimat Etherfields idealnie trafia w moje gusta. Oczywiście mam nadzieję że gra, a zwlaszcza mechanika również mnie zachwyci tak jak jej wykonanie i będzie uzupełnieniem całej senno-mrocznej atmosfery ale pewnie najwcześniej za rok będzie mi dane to sprawdzić😉.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 994
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 634 times
Been thanked: 544 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Irr3versible »

Pojawiła się recenzja Dice Tower (seal of excellence)

click
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 967
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 337 times
Been thanked: 363 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

Po filmiku Toma Vassela największa ulga dla mnie: nie przyczepił się słowem do poprawności języka. Co oczywiście nie oznacza, że błędów nie ma ;)
DragonWolff
Posty: 114
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: DragonWolff »

Giera już przyszła (wersja EN). Pierwszy wave czyli podstawka. Z powodu braku czasu pewnie prędko nie zagram, ale po otwarciu robi wrażenie. Nie przeliczałem jeszcze wszystkich elementów, a jest tego sporo zwłaszcza że AR pożonglował trochę contentem - wpadło parę rzeczy ze Strech Goals (np. pingwin czy modele ulepszonych postaci gracza) + bonusy. Wszystkie dodatki ładnie opisane w na osobnej karteczce, wrzuconej do bonusowego upominku. Od czasu Lords of Hellas zrobili chyba spore postępy jeśli chodzi o pakowanie, bo wszystko ładnie ułożone w wypraskach i nic nie odstaje, nawet jeszcze trochę miejsca zostało. Figurki też w dobrym stanie (widzę że dodali też już Thorn Knighta którego brałem dodatkowo bo nie załapałem się na early pledge). Na dzień dobry miły liścik od autorów, ww opis bonusów no i fajna książka w formie arbooko-komiksu który prezentuje ich nowy projekt (gra sci-fi). A no i jako bonusik metalowy dogtag z tejże gry.

Może mówię na wyrost, ale naprawdę wydaje się że ekipa się rozwija :)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Evokenx »

Czy jak wpadnie do mnie pierwszy "wave" To będę mógł już odpalać giere, czy jednak warto będzie czekać na te resztę co ma dojść?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: polwac »

Evokenx pisze: 06 lis 2020, 14:27 Czy jak wpadnie do mnie pierwszy "wave" To będę mógł już odpalać giere, czy jednak warto będzie czekać na te resztę co ma dojść?
Jaki jest sens dopłacać do dostawy w dwóch falach jeśli i tak miałbyś czekać na wszystko? :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Evokenx pisze: 06 lis 2020, 14:27 Czy jak wpadnie do mnie pierwszy "wave" To będę mógł już odpalać giere, czy jednak warto będzie czekać na te resztę co ma dojść?
Z dodatkami ciut lepiej bo karty z dodatkow dodaje sie do wszystkich kampanii ale przynajmniej kampanie Core warto ograc a Belshazar mozna zostawić na pozniej ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Evokenx »

No właśnie o to mi chodziło, czy karty z dodatków urozmaicą na tyle grę, ze warto będzie czekać na całość :)
polwac pisze: 06 lis 2020, 14:49
Jaki jest sens dopłacać do dostawy w dwóch falach jeśli i tak miałbyś czekać na wszystko? :)
Tylko że ja kupowałem wersje przez sklep "Aleplanszówki" także nie miałem wyboru co do dostawy
DragonWolff
Posty: 114
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: DragonWolff »

Evokenx pisze: 06 lis 2020, 14:27 Czy jak wpadnie do mnie pierwszy "wave" To będę mógł już odpalać giere, czy jednak warto będzie czekać na te resztę co ma dojść?
Wdg tego co napisali na ulotce AR, tak pożonglowali contentem i dodali takie elementy jak np. zaawansowane figurki grywalnych postaci (czyli pełny dodatek Lucid Dream), zmiennokształtnych (bez Riddlera) czy pingwina ze stretch goals, żeby gracze mogli grać, bo uznali że te właśnie elementy "mają sens" już w 1st wave i wzbogacają rozgrywkę. Więc zakładam że można spokojnie grać i cieszyć się praktycznie pełnym expierience nie czekając na drugą falę (z tego co widziałem np. dorzucili też żetony potworów nawet jeśli nie zamawiałeś rozszerzenia z modelami, więc nie musisz mieć plastiku).

Sorry, ale nie mam czasu żeby pograć i ocenić :P
ODPOWIEDZ