Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 645
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Michito »

Czy ktoś z Was wie jakie koszulki będą pasowały na karty praw / karty bogów w grze Palec Boży?
mikkel.gg
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: mikkel.gg »

Michito pisze: 26 paź 2020, 15:04 Czy ktoś z Was wie jakie koszulki będą pasowały na karty praw / karty bogów w grze Palec Boży?
Karty praw maja wymiary CCG - akurat miałem Rebel CCG Premium i pasują https://mepel.pl/koszulki-rebel-ccg-premium
Karty/planszetki bogów mają wymiary takie jak planszetki w Talismanie/eldritch horror - w takie włożyłem https://mepel.pl/koszulki-na-karty-swan ... in-cienkie

Mam angielską wersję, ale chyba rozmiar kart się nie różni
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 486
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: strid3rr »

Też zauważyliście, że w ostatnim czasie jakby zaczęło brakować koszulek? Z maydaya ciężko już coś znaleźć, Chimery to już w ogóle (57,5x89) tylko Rebelowskie, Sloyca też ma braki w tym rozmiarze. Koszulki Gamegenic również trudno dostępne. Czyżby konsekwencje przestojów w Chinach?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

strid3rr pisze: 02 lis 2020, 12:16 Też zauważyliście, że w ostatnim czasie jakby zaczęło brakować koszulek? Z maydaya ciężko już coś znaleźć, Chimery to już w ogóle (57,5x89) tylko Rebelowskie, Sloyca też ma braki w tym rozmiarze. Koszulki Gamegenic również trudno dostępne. Czyżby konsekwencje przestojów w Chinach?
Z Maydayem problem jest od dłuższego czasu - gdzieś czytałem że się wycofali z Polski ale nie wiem na ile to prawda. Sloyca co zamówi to sprzeda bo tanie i dość dobre więc dostępność jest falami, tak samo Gamegenic, za którego dystrybucję odpowiada Rebel. Nie wiem czy to konsekwencja przestojów w Chinach, ale najwidoczniej produkcja nie leci taśmowo cały czas tylko jest w cyklach i kolejne partie trafiają na okres względnego niedoboru - dlatego warto kupować popularne rozmiary na zapas ;) (głównie o CCG się rozchodzi).
A z dostępnością Chimery już widzę że jest problem od dłuższego czasu - jak coś to sklep bgextras.co.uk często ma maydaye w różnych rozmiarach i koszt wysyłki jest porównywalny do polskich sklepów - tylko czeka się 1,5 tygodnia zamiast 2 dni ;)
menelobej
Posty: 409
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 95 times
Been thanked: 207 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

Ostatnio koszulkując dodatki do Hero Realms praktycznie doświadczyłem, że Arcane Tinmen chyba zmieli dostawcę albo proces produkcyjny, bo nowe koszulki mają taką jakby niebieską poświatę, co szczególnie widać z boku paczki. I widocznie się tym różnią od wcześniejszych przez wiele lat stosowanych praktycznie całkowicie bezbarwnych koszulek. Nie wiem, może po dłuższym używaniu jednych i drugich nie będzie tego widać, ale na nówkach sztukach jest różnica. Dobrze, że mam pewien zapas starych bezbarwnych koszulek, dzięki temu jest opcja na dodatki do kilku "klasyków". Jakościowo nadal ok. No i kupiłem kilka paczek non-glare od AT i powiem, że mi się coraz bardziej podobają, chociaż są o 25% droższe od zwykłych, co przy większych ilościach robi jednak różnicę.
Jednocześnie ostatnio koszulkowałem kilka gier w Sleeve Kings i powiem szczerze, że też je mogę polecić, za swoją cenę są naprawdę ok. Proponuję sprawdzić, m.in. wspominane wyżej Chimery, bo jakościowo o wiele lepsze od cienkich Maydayów.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: trance-atlantic »

No i pakują je po 110 sztuk, co czasem ratuje cztery litery gdy w grze mamy 100-kilka kart i nie trzeba kupować dwóch paczek ;)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

trance-atlantic pisze: 05 lis 2020, 09:35 No i pakują je po 110 sztuk, co czasem ratuje cztery litery gdy w grze mamy 100-kilka kart i nie trzeba kupować dwóch paczek ;)
Haha, takie triki nigdy nie działają. Ostatnio pakowałem coś w koszulki Paladin, pakowane po 55 szt, żebyśmy mieli lepiej. Miałem 167 kart w grze :mrgreen:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: trance-atlantic »

Jiloo pisze: 05 lis 2020, 11:40
trance-atlantic pisze: 05 lis 2020, 09:35 No i pakują je po 110 sztuk, co czasem ratuje cztery litery gdy w grze mamy 100-kilka kart i nie trzeba kupować dwóch paczek ;)
Haha, takie triki nigdy nie działają. Ostatnio pakowałem coś w koszulki Paladin, pakowane po 55 szt, żebyśmy mieli lepiej. Miałem 167 kart w grze :mrgreen:
No cóż... :mrgreen: Inna sprawa, że tych koszulek zawsze się przewala tyle, że na szczęście jakieś resztki zostaną z poprzednich opakowań. :D
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: trixon »

Szukam koszulek do małych kart Battlestar Galactica. Tył niektórych kart jest niestety na tyle zdarty, że łatwo je odróżnić i potrzebuję koszulek z zakrytym tyłem. Szukałem u polskich sprzedawców i nie znalazłem. Jest ktoś w stanie mnie poratować?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

trixon pisze: 06 lis 2020, 23:07 Szukam koszulek do małych kart Battlestar Galactica. Tył niektórych kart jest niestety na tyle zdarty, że łatwo je odróżnić i potrzebuję koszulek z zakrytym tyłem. Szukałem u polskich sprzedawców i nie znalazłem. Jest ktoś w stanie mnie poratować?
Na 99% nikt nie produkuje małych koszulek z kolorowymi pleckami. Generalnie jednolite tyly to wymysł grania turniejowego. Karty maja być identyczne i nierozpoznawalne. A karty turniejowe to rozmiar CCG i glównie te koszulki robi się z pleckami.

W twoim przypadku można zaradzić robiąc proxy na tyły kart. Drukujesz jednolite tyły, wycinasz wkładasz w koszulki razem z kartą. Mogą być graficzne, możesz tez wyciąć z jakiegoś jednokolorowego papieru.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2020, 12:19 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: trance-atlantic »

Gwoli ścisłości, nie tylko CCG, Mayday robił sporo koszulek dedykowanych, np. półprzezroczyste do 7CŚ, żeby się kolory druku dodatków nie wyróżniały. Myślę ze w tej sytuacji byłoby to dobre rozwiązanie, ale... faktem jest, że małych kart z "pleckami" się nie robi. :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 539 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

trance-atlantic pisze: 07 lis 2020, 09:09 Gwoli ścisłości, nie tylko CCG, Mayday robił sporo koszulek dedykowanych (...)
Racja, niepotrzebnie użyłem sformułowania, że tylko CCG robi się z pleckami. Bo ja tez chyba jakieś inne widziałem. Miałem na myśli to, ze głównie CCG. Poprawiam.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: trance-atlantic »

Żeby nie było, że to jakieś czepialstwo z mojej strony. ;) Zwłaszcza że gdy myślę o koszulkach z "pleckami", to w głowie mam przede wszystkim rozmiar 63,5x88. :)

ps. a rozmiar rozmiarowi czasem nierówny. Chciałem sobie kupić czerwone do C&C Ancients, ale GMT akurat wydaje swoje karty dosłownie minimalnie dłuższe, więc końcówka karty mi wystawała (miałem te od Rebela). Szybka zmiana i od teraz siedzą one w 89-kach, ale już bez plecków. Nie zawsze warto się też sugerować podawanymi rozmiarami w sklepach internetowych czy na bgg. Owszem, nie ma jakiejś kolosalnej różnicy, ale jak karty wchodzą w 56 a sklep lub użytkownicy podają 57,5, to dla mnie w takiej koszulce karta "pływa" i trochę słabo się z niej korzysta.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: lesar »

King is Dead II edycja jaki rozmiar kart?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

lesar pisze: 08 lis 2020, 21:56 King is Dead II edycja jaki rozmiar kart?
CCG, 53 koszulki

https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem7961358
Matek173
Posty: 99
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Matek173 »

Chciałbym kupić koszulki do gry Splendor. Ważne jest dla mnie to, aby zafoliowane karty mieścił się dobrze w fabrycznej wyprasce (na pionowo). Czy coś takiego:
https://aleplanszowki.pl/rebel/1883-kos ... results=20 będzie ok? W opisie podają, że pasują do Splendoru, ale wolę się upewnić, bo pasować to jedno, ale żeby ładnie się mieścić w wyprasce to już co innego. Ewentualnie rozważam wersję premium: https://aleplanszowki.pl/rebel/1893-kos ... 10255.html , ale wtedy obawiam się, że talia może nie wejść na grubość do wypraski.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Nie bardzo rozumiem co to znaczy "na pionowo" :D tym niemniej ja mam splendor w tych rebelach standard i karty sie mieszczą ale na styk, ta wypraska powinna być o 1mm szersza i dłuższa. Jesli chodzi o to czy stos kart sie zmieści to bez problemu. Czy w premium to nie wiemale raczej raczej powinny, a nie mam w tej chwili jak sprawdzić ile tam zostało miejsca.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1289 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Ja mam Splendora w premium i karty mieszczą się. Nie pamiętam jak są ułożone no wyprasce bo dawno nie wyciągałem na stół. Mogę sprawdzić popołudniu i zrobić zdjęcie.
Matek173
Posty: 99
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Matek173 »

Na pionowo, czyli tak:
Spoiler:
Jeśli wejdą na płasko, to też nie będzie tragedii, ale to pionowe trzymanie talii przyspiesza nieco setup gry (o kilka chwil, ale jednak).
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Sprawdziłem. W koszulkach rebel standard wchodzą w przegrody ale niestety są za eysokie i pudełko nie jest domknięte idealnie.
Miejsca jest natomiast tyle że na płasko powinny wejsc nawet w premium.
Spoiler:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1289 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Też sprawdziłem. W premium rebelach nie ma szans włożyć pionowo. Nie mieści się na długość. U mnie jest poziomo, jedna na drugiej.
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: KozaK69 »

Czy wie ktoś jakie koszulki pasują na karty do Dwergar?
Awatar użytkownika
GRANNA_wydawnictwo
Posty: 62
Rejestracja: 16 wrz 2020, 14:34
Has thanked: 41 times
Been thanked: 121 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: GRANNA_wydawnictwo »

KozaK69 pisze: 12 lis 2020, 22:02 Czy wie ktoś jakie koszulki pasują na karty do Dwergar?
Rozmiar kart to standard CCG, zatem pozostaje jedynie wybrać preferowanego producenta koszulek :)
Polski wydawca i producent gier.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Kingdom's candy monsters - koszulki 65x100, około 90 sztuk, rebelowskie standardowe fajnie ciasno siedzą, zostaje 1mm zapasu u góry.

1920 Bitwa Warszawska, zielona sowa, autor Sieńko - koszulki 57,5x89 około 110 sztuk? Też siedzą dosyć fajnie i jest 2 mm zapasu u góry
Ostatnio zmieniony 28 lis 2020, 09:22 przez paracelsus444, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Atheris
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2018, 15:20
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Atheris »

Chciałam uzupełnić swoje zapasy koszulek, szczególnie o Blackfire Small. Przeszukałam wszystkie sklepy i nigdzie ich już nie ma! Czy wiecie może, czy to jakiś chwilowy brak, czy już definytywny koniec koszulek Blackfire?

Stosunek jakości do ceny był, jak dla mnie, rewelacyjny.
ODPOWIEDZ