Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: Phate »

Dzięki Tomek za odpowiedź. Znam twoją recenzję - w sumie to dzięki niej zainteresowałem się na poważnie tą grą. Wcześniej coś tam "kulałem" na telefonie kilka lat temu i przez bugi się odbiłem od tematu. Dodatkowo ilość dodatków i brak dostępu podstawki do 1ed mnie zniechęciły przed zgłębieniem tematu.
Podoba mi się pomysł kampanii, i rozwijania postaci tylko nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak można stworzyć kampanię trzymającą w napięciu w grze która w sumie polega zawsze na pozamykaniu lokacji i dokopaniu głównemu złemu.

Powiem też szczerze, że martwi mnie trochę mały rozgłos na Polskiej scenie tej gry oraz daleki ranking na BGG. Co z tą grą jest nie tak, że przeszła bez echa ? Oprócz znanych wad ze słabą jakością wydania ?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: tomp »

Gambit pisze: 11 lis 2020, 20:29
Phate pisze: 11 lis 2020, 20:19 Jak już przykułęm waszą uwagę to może posiadacze Pathfindera podpowiedzą mi czy warto wchodzić w ten system do gry głównie pod solo (czasem na 2 osoby) ?
Na ile podstawka będzie wystarczająca (regrywalne), przed potrzebą dokupienia dodatku ?
Jak kupujesz drugą edycję (ja to nazywam drugą edycją), to podstawka ma w sobie całkiem porządną kampanię. Solo i na dwie osoby chodzi całkiem dobrze. Jak skończysz kampanię, możesz zagrać jeszcze raz innymi postaciami, doświadczenie będzie nieco inne, bo sporo tam losowych zmiennych. A potem Crimson Throne, czyli dodatek z drugą kampanią.
Dodam jeszcze kilka uwag do podanych przez przedmówcę.
Przy kupnie gry warto dokupić uniwersalny zestaw kości taki z kilkoma wersjami kości k4, k6, k8, itd. Widziałem takie od 12 zł. Dla osób wygodnych element konieczny.
Dodam do tego ostrzeżenie. Na żadnym gameplayu, nie zauważysz przygotowania do gry. Uwierz mi na słowo, przygotowanie pojedynczego scenariusza trwa i trwa. Ja utrzymuje karty w porządku alfabetycznym, czasem się wyrabiam w ciągu 15 min. Dodatku Crimson Throne jeszcze nie przeszedłem głównie z powodu czasu przygotowania do gry. Pomimo całej sympatii do tej gry na samą myśl o przygotowaniu, cała chęć ulatuje. Tak już się mijam z grą jakieś półroku.

Phate jest wersja na telefony. Wg mnie należy traktować ją jako demo (o ile nic się nie kupuję).
Ma mniej uroku, ale w miarę dobrze przedstawia zasady i mechanikę gry. Polecałbym zerknąć na taką opcję.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: Phate »

Wiem o wersji na tel. Zainstalowałem ją wczoraj i przeszedłem tutorial. Podoba mi się.
Domyślam się, że znalezienie kart i przygotowanie rozgrywki może trochę zajmować ale nie sądziłem, że jest to na tyle czasochłonne, że zabiera chęć do samej gry :( Jest to spory muszę przemyśleć. Zależy mi właśnie na grze do której Sobie usiądę i w 60-90 minut rozegram partyjkę.
O kostkach też wiem, że trzeba dokupić.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: zioombel »

Ja bym nie przesadzał z tym przygotowaniem. Drukuje się z bgg przekładki, którymi rozdzielasz wszystko alfabetycznie i numerami przygód. Znajdujesz konkretną kartę w parę chwil. A po nazwie to musisz znaleźć: lokacje, henchmana i villaina. Reszta idzie losowo. Na nie wiem w jaki sposób to robisz, że zajmuje Ci to 15 minut.
Pathfindera uwielbiam i nigdy bym go nie przekreślił nawet jeśli faktycznie przygotowanie by tyle trwało. To lepiej już sobie przygotować scenariusz dzień wcześniej i zagrać na luzie niż nie grać w ogóle.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: Phate »

Spotkał się ktoś w swoim egzemplarzu ze źle wyciętymi kartami postaci i ról ? W moim egzemplarzu część kart z jednej strony nie ma czarnych ramek a z drugiej są bardzo grube - ewidentne źle wycięcie kart.
Czy Paizo jako wydawca wysyła/wymienia takie elementy ? Miał ktoś jakieś doswiadczenie z reklamowaniem u nich ?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: Gambit »

Phate pisze: 13 lis 2020, 17:51 Spotkał się ktoś w swoim egzemplarzu ze źle wyciętymi kartami postaci i ról ? W moim egzemplarzu część kart z jednej strony nie ma czarnych ramek a z drugiej są bardzo grube - ewidentne źle wycięcie kart.
Czy Paizo jako wydawca wysyła/wymienia takie elementy ? Miał ktoś jakieś doswiadczenie z reklamowaniem u nich ?
Karty postaci i ról w zasadzie i tak leżą w pudełku, bo używasz tych wydrukowanych z sieci :)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: Phate »

Niby tak ;) jednak lubię jak wszystko w moich grach jest w jak najlepszym stanie i porządku ;)
Szukam dobrej videoinstrukcji bo przeraża mnie te 32 stron ścian tekstu z instrukcji ;) Poleci ktoś coś ?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: raiden25 »

Phate pisze: 14 lis 2020, 14:12 Niby tak ;) jednak lubię jak wszystko w moich grach jest w jak najlepszym stanie i porządku ;)
Szukam dobrej videoinstrukcji bo przeraża mnie te 32 stron ścian tekstu z instrukcji ;) Poleci ktoś coś ?
Chyba taki pełny tutorial nie istnieje w wersji PL. Tez mnie to dziwi bo gra już ma wiele lat, kilka edycji i nikt się nie pofatygował :(
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 70 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: stary gracz »

Poniżej link do rozgrywki Rise on the Runelords z omówieniem zasad od Zbajcha

https://www.youtube.com/watch?v=qi-Zvd9n970

Gambit może byś zrobił jakąś rozgrywkę w 2ed. z omówieniem zasad? 8)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: zioombel »

Są różnice w zasadach między edycjami.
Także główny szkielet da się ogarnąć, ale szczegóły i tak trzeba doczytać.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: tomp »

Jak spoilery nie są problem to całkiem dobre gameplaye masz tutaj
Dale stara się w miarę obszernie tłumaczyć co się dzieje.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: Phate »

Pogralłem, pograłem i wsiąkłem całkowicie. Gra mnie strasznie wciąga mimo że w sumie mechanicznie każda runda jest taka sama - pociągnie kartę, rzuć kości ("trochę" oczywiście to spłyciłem ;p ). Gram od czterech dni co wieczór po jednym scenariuszu.
Podoba mi się to, że jest tyle różnych kary i można tworzyć fajne strategie i komba - dzięki temu gra nabiera głębi a każda rozgrywka jest inna.

Nie o tym jednak chciałem :) Wczoraj uświadomiłem sobie że niestety grałem źle i przez to bardzo ułatwiłem sobie grę - grając magiem ze skillem Knowledge miałem w talii czary leczące na trakcie Divine i po wykorzystaniu nie wywalałem ich na Banish tylko trafiały na bury lub discard. (Niedopatrzenie).
Zauważyłem że grając dwoma postaciami leczenie jest bardzo ważne.
Przez ten mój błąd w zasadach Knowledge / Divine chce zacząć jeszcze raz kampanię.
Pomożecie dobrać dobra drużynę ?

Jedna osoba musi mieć Divine więc pewnie Kyra. Kogo do niej dobrać żeby się ładnie uzupełniały ?
maly74
Posty: 30
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:00
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: maly74 »

Czy jest chociaż najmniejsza szansa na wydanie PL?
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: Phate »

Obawiam się że skoro 1ed nie była tłumaczona to raczej nikłe szanse że zrobią to z 2ed. Zresztą chyba jest to raczej niszowy produkt i nie ma dużego grona odbiorców.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: Phate »

Próbował ktoś jakiś fanowskich scenariuszy/kampanii do Pathfindera ? Polecacie coś ?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: raiden25 »

Na szczęście pierwsza część (instrukcja) jest przetłumaczona ładnie na BGG :) Do innych części trzeba będzie doczytać nowości jakie dana wersja wprowadza.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: Phate »

Mówisz o pierwszej edycji ?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: raiden25 »

Phate pisze: 23 lis 2020, 18:45 Mówisz o pierwszej edycji ?
Pierwsza czesc pierwszej edycji.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: zbajszek »

Jakby ktoś był zainteresowany jak wygląda rozgrywka w Core Seta (czy też drugą edycję Pathfindera ACG), to rozpocząłem serię grając 2 bohaterami.

Pathfinder ACG Core Set #1 - Setup

Playlista
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: raiden25 »

zbajszek pisze: 27 lut 2021, 12:04 Jakby ktoś był zainteresowany jak wygląda rozgrywka w Core Seta (czy też drugą edycję Pathfindera ACG), to rozpocząłem serię grając 2 bohaterami.

Pathfinder ACG Core Set #1 - Setup

Playlista
Omawiasz tam też zasady?? :)
Filmy na pierwszy rzut oka wyglądają super!
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: zbajszek »

raiden25 pisze: 27 lut 2021, 16:06 Omawiasz tam też zasady?? :)
Filmy na pierwszy rzut oka wyglądają super!
Generalnie zasad jako tako nie omawiam, ale zwykle tłumaczę jak coś robię, szczególnie pierwszy raz, więc raczej można zobaczyć jak to działa w praktyce. Zasad nie tłumaczę bo bym musiał po prostu cały odcinek na to poświęcić i byłby cholernie długi, a do tego sam też musiałbym zasady znać perfekcyjnie. Przy graniu i nagrywaniu i tak zwykle jakieś błędy się pojawiają, bo jednak jest trochę więcej rzeczy do ogarniania niż tylko zasady do gry i o ile staram się minimalizować te błędy to jednak różnie to wychodzi, dlatego zawsze powinno się przeczytać instrukcję a takimi filmikami ewentualnie wesprzeć się żeby zobaczyć mniej więcej jak to się przekłada w rozgrywce ;).

I dzięki, mam nadzieję że się spodobają i będą pomocne ;).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 341
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 103 times
Been thanked: 39 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: choczkins »

Przyznaję, że Twój film miał wpływ na zakup yego tytułu a teraz przepadłem z kretesem, grałbym cały czas. Pomimo prostoty i turlania dużą ilością kości gra daje dużo frajdy 😉
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: zbajszek »

choczkins pisze: 01 mar 2021, 23:02 Przyznaję, że Twój film miał wpływ na zakup yego tytułu a teraz przepadłem z kretesem, grałbym cały czas. Pomimo prostoty i turlania dużą ilością kości gra daje dużo frajdy 😉
No to cieszę się że pomogłem znaleźć coś fajnego ;). Ja mam podobnie teraz jakiś czas nie grałem w Pathfindera po skończeniu ze znajomymi Rise od Runelord, a jak zagrałem w to na potrzeby kanału to znowu się wkręciłem i mam ochotę co chwilę to rozłożyć i zagrać :D
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: tomp »

smutne wiadomości
link 1
link 2
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 341
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 103 times
Been thanked: 39 times

Re: Pathfinder ACG 2 ed (C. Brown, K. Richmond, A. Schecterson, M. Selinker, L. Spain)

Post autor: choczkins »

tomp pisze: 11 mar 2021, 07:20 smutne wiadomości
link 1
link 2
No to klops, nie ma to jak zacząć przygodę z grą i dostać takie info 🙄
Trochę mi jeszcze zostało do ogrania ale miałem nadzieję na kolejne dodatki bo gra jest zacna.
A tak w ogóle jest jakaś strona właśnie ze scenariuszami mogą być fanowskie jak i oficjalne.
ODPOWIEDZ