Nemesis - błędy w dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 498
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Gothik »

wert74 pisze: 12 lis 2020, 19:41 Sprawdź jak szybko płynie kontenerowiec z Chin i dolicz jeszcze transport drogowy i czas potrzebny na wydruk dodatkowych elementów. Nie wyciągną tego z kapelusza.
Na szczęście w XXI wieku istnieje jeszcze coś takiego jak transport lotniczy. Relatywnie drogi, ale moim zdaniem Rebel powinien w tym przypadku sięgnąć do kieszenie i nie kwękać.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: kozz84 »

BOLLO pisze: 05 lis 2020, 14:01
hajan pisze: 05 lis 2020, 13:47 Mógł byś dać pełen link do zdjęć poprawnych figurek, tzn z tymi zębami :)
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/021/45 ... c782d47fd0
To jest zdjęcie prototypu? Moja figurka jest ma stalowy pręt przy prawej nodze.

Jeszcze nigdy nie kupiłem gry i nie sprawdzałem każdego komponentu. Na całę szczęście wylosowałem edycję 2020, więc powinienem mieć tylko błędy z odcieniami kafelków pomieszczeń.

Dodatkowo widzę, że napisy stos kart akcji/odrzucone karty akcji na kartach postaci mają zamieniony kolor.

Coś jeszcze jest źle w wydaniu 2020. Chcę wypełnić ankietę.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: BOLLO »

kozz84 pisze: 16 lis 2020, 10:00
BOLLO pisze: 05 lis 2020, 14:01
hajan pisze: 05 lis 2020, 13:47 Mógł byś dać pełen link do zdjęć poprawnych figurek, tzn z tymi zębami :)
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/021/45 ... c782d47fd0
To jest zdjęcie prototypu? Moja figurka jest ma stalowy pręt przy prawej nodze.

Jeszcze nigdy nie kupiłem gry i nie sprawdzałem każdego komponentu. Na całę szczęście wylosowałem edycję 2020, więc powinienem mieć tylko błędy z odcieniami kafelków pomieszczeń.

Dodatkowo widzę, że napisy stos kart akcji/odrzucone karty akcji na kartach postaci mają zamieniony kolor.

Coś jeszcze jest źle w wydaniu 2020. Chcę wypełnić ankietę.
nie powiem ci co masz jeszcze źle...każdą wersje musisz indywidualnie sprawdzać. nie każdy ma takie same braki/uszkodzenia
LuckyLuke0
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2020, 01:27

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: LuckyLuke0 »

Hej, 1. czy figurki w dodruku są w wersji poprawionej? Czyli lepszej niż KS czy tylko podczas kampanii Lockdowna można było kupić paczkę poprawionych figurek?
2. Czy wersja KS też miała jakieś błędy? Czy jak kupię wersję KS w folii to wszystko powinno być ok? Czy może tam też były dosyłane zestawy naprawcze?
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hikiszjac »

Informacja dla tych co nie wiedzą / nie śledzą profilu społecznościowego wydawcy Nemesisa.
Cytat wiadomości:
"Rebelianci! Jesteśmy na ostatniej prostej ustalenia tego, jak będzie przebiegać sytuacja reklamacyjna (fixpacki) do ostatnich druków Nemesis.
W najbliższy czwartek o godzinie 14:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych informacjami z pierwszej ręki na Live, który odbędzie się na naszym fanpage. Tematem będą właśnie fixpacki.
Jeżeli jednak live będzie dla kogoś nieosiągalny, to jego zapis oraz podsumowanie umieścimy w aktualizacji tego artykułu
https://www.wydawnictworebel.pl/.../bla ... rukach-gry...
Jeszcze raz przepraszamy za zaistniałą sytuację i serdecznie dziękujemy za zaufanie.
"
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11177
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3310 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: japanczyk »

Na trwającym własnie Live powiedzieli właśnie, że wygietę figurki to jest feature, w końcu można pod ciepłą wodą ogarnąć xD

https://www.facebook.com/watch/live/?v= ... _permalink
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hikiszjac »

japanczyk pisze: 19 lis 2020, 14:30 Na trwającym własnie Live powiedzieli właśnie, że wygietę figurki to jest feature, w końcu można pod ciepłą wodą ogarnąć xD

https://www.facebook.com/watch/live/?v= ... _permalink
Trochę tak jest. Miałem powyginane figurki od Cthulhu DmD i faktycznie ciepła woda załatwiła sprawę w zupełności. Nie wiem czy oglądałeś uważnie ale jeśli taki sposób prostowania nie pomoże to przecież mają wysyłać nowe.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11177
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3310 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: japanczyk »

hikiszjac pisze: 19 lis 2020, 15:05 Trochę tak jest. Miałem powyginane figurki od Cthulhu DmD i faktycznie ciepła woda załatwiła sprawę w zupełności. Nie wiem czy oglądałeś uważnie ale jeśli taki sposób prostowania nie pomoże to przecież mają wysyłać nowe.
To wiadomo, ale sprzedawanie ewidentnych problemów (powyginane figurki są czestszym problemem niz w takim CDmD zdaje sie) jako feature? :P
wert74
Posty: 118
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: wert74 »

hikiszjac pisze: 19 lis 2020, 15:05
japanczyk pisze: 19 lis 2020, 14:30 Na trwającym własnie Live powiedzieli właśnie, że wygietę figurki to jest feature, w końcu można pod ciepłą wodą ogarnąć xD

https://www.facebook.com/watch/live/?v= ... _permalink
Trochę tak jest. Miałem powyginane figurki od Cthulhu DmD i faktycznie ciepła woda załatwiła sprawę w zupełności. Nie wiem czy oglądałeś uważnie ale jeśli taki sposób prostowania nie pomoże to przecież mają wysyłać nowe.
Dopytam, o jak ciepłej wodzie lub o ilu stopniach mówimy?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: sirafin »

japanczyk pisze: 19 lis 2020, 15:08
hikiszjac pisze: 19 lis 2020, 15:05Trochę tak jest. Miałem powyginane figurki od Cthulhu DmD i faktycznie ciepła woda załatwiła sprawę w zupełności. Nie wiem czy oglądałeś uważnie ale jeśli taki sposób prostowania nie pomoże to przecież mają wysyłać nowe.
To wiadomo, ale sprzedawanie ewidentnych problemów (powyginane figurki są czestszym problemem niz w takim CDmD zdaje sie) jako feature? :P
To było nawiązanie do figurek obcych, które nie mają "identycznie wygiętych ogonów".

@wert74
Po prostu gorąca. Jeśli to tylko odkształcenie, to często figurka sama się prostuje, gdy plastik zrobi się ciepły, a przy jakichś cienkich wygiętych elementach (np. miecze w grach fantasy) można je łatwo naprostować. Po schłodzeniu zimną wodą zachowają poprawiony kształt.

Oczywiście mowa naprawianiu zwykłych odkształceń, a nie źle odlanej, czy ewidentnie zdeformowanej figurki.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
TomD1
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: TomD1 »

Wkurzyłem się trochę podczas tego live... Temat figurek reproduktorów już tu poruszałem i zostało to wyjaśnione. Po czym Pan Krzysztof tłumaczy jak powinny wyglądać i pokazuje Reproduktora bez podpórki jako wcześniejszą wizualizacje i że teraz powinny być podpórki. Mi się mózg zlasował i 3 razy o tym wspominałem w komentarzach, czy na pewno tak ma być. No i teraz z tego live wynika że wszystkie figurki reproduktorów powinny mieć podpórki. Ja już zgłupiałem. Do tego nie czyta ze zrozumieniem...

Ogólnie to mam takie słodko-gorzkie odczucia. Spoko że jest reakcja, będą nowe kafle i 12 kart(w moim przypadku), ale strasznie się męczyłem słuchając Panów, przede wszystkim Krzysztofa, jakieś takie nerwy i wrogie nastawienie do pytań, odpowiadanie trochę omijająco.

Nie wiem co o tym sądzić, działają, jest okej, ale wrażenie zrobili straszne.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Fenrisek83 »

wert74 pisze: 19 lis 2020, 15:11
hikiszjac pisze: 19 lis 2020, 15:05
japanczyk pisze: 19 lis 2020, 14:30 Na trwającym własnie Live powiedzieli właśnie, że wygietę figurki to jest feature, w końcu można pod ciepłą wodą ogarnąć xD

https://www.facebook.com/watch/live/?v= ... _permalink
Trochę tak jest. Miałem powyginane figurki od Cthulhu DmD i faktycznie ciepła woda załatwiła sprawę w zupełności. Nie wiem czy oglądałeś uważnie ale jeśli taki sposób prostowania nie pomoże to przecież mają wysyłać nowe.
Dopytam, o jak ciepłej wodzie lub o ilu stopniach mówimy?
Ja używałem takiej z kranu ciepła na tyle aby nie parzyła rąk. Potrzymać chwile pod strumieniem element do prostowania i jak już się zrobi plastyczny naprostować i pod zimną wodę aby zachował nowy kształt.
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 204
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 164 times
Been thanked: 113 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: misiencjusz »

Ja niestety o 14 poznawałem uroki matematyki z zakresie klasy pierwszej więc nie miałem jak słuchać live. Czy ostatecznie padły jakieś deklaracje co do czasu, sposobu i zakresu wymiany wadliwych elementów czy tylko przynudzanie o wykonawcach nie dbających o standard i braku możliwości kontroli?
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
hikiszjac
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2019, 07:13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: hikiszjac »

misiencjusz pisze: 19 lis 2020, 17:02 Ja niestety o 14 poznawałem uroki matematyki z zakresie klasy pierwszej więc nie miałem jak słuchać live. Czy ostatecznie padły jakieś deklaracje co do czasu, sposobu i zakresu wymiany wadliwych elementów czy tylko przynudzanie o wykonawcach nie dbających o standard i braku możliwości kontroli?
Tak w skrócie fixpacki mają być wysyłane w styczniu - lutym 2021. Osoby, które nabyły druk 2019 dostaną komplet nowych kafli oraz 12 poprawionych kart. Osoby, które posiadają druk 2020 dostaną tylko nowe kafle.
Poza tym należy zgłaszać inne błędy i w miarę możliwości będą one naprawiane na bieżąco - wysyłka woreczków, brakujących figurek, żetonów itp.
Wydawca zaktualizował tez stronę, gdzie wszystkie informacje się pojawiły. Ma tutaj też być zamieszczone nagranie z dzisiejszego liva.
https://www.wydawnictworebel.pl/pages/b ... -1552.html
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: BOLLO »

Nie jestem producentem, nie znam się na druku ani nie mam nic wspólnego z magazynowaniem.....nie jestem też twórcą gier. Jestem graczem/kolekcjonerem ale postanowiłem naświetlić całą tę kołomyje Ignacemu Trzewiczek. Myślę że ta kompetentna osoba która też zaliczyła sporo wpadek powie coś sensownego na zadane pytania.

27/11/2020 godz 14:00 Planszówki TV - Kolejny skandal wokół Rebela - dlaczego w Nemesis są błędy?
https://www.youtube.com/watch?v=ZbBoQ9L837I
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Pynio »

Tylko uważaj co tutaj piszesz, bo jeden waszmość w innym temacie podzielił się światłym stwierdzeniem, że jak można narzekać na wydanie Nemesis w ogóle jej nie posiadając!
Zatem zakładam, że masz i to jeszcze zepsutą - dopiero wtedy możesz narzekać. Uprzedź o tym fakcie Ignacego, bo ten geniusz forumowy jeszcze gotów swoją teorię wyłożyć na YT.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: BOLLO »

Pynio pisze: 24 lis 2020, 11:44 Tylko uważaj co tutaj piszesz, bo jeden waszmość w innym temacie podzielił się światłym stwierdzeniem, że jak można narzekać na wydanie Nemesis w ogóle jej nie posiadając!
Zatem zakładam, że masz i to jeszcze zepsutą - dopiero wtedy możesz narzekać. Uprzedź o tym fakcie Ignacego, bo ten geniusz forumowy jeszcze gotów swoją teorię wyłożyć na YT.
Każdy odpowiada za siebie. Forum jest po to żeby komentować. Nie muszę czegoś posiadać by mieć na tę temat wiedzę i móc się wypowiedzieć. Jestem klientem Rebela i kupuję ich gry a to już wystarczy abym mógł swoje 3 grosze dołożyć. Czy Rebel to wykorzysta jako podpowiedz jako radę lub jako atak tego niestety nie jestem w stanie stwierdzić. Dla nikogo nie chcę źle ale jeżeli ktoś czuję potrzebę aby to wywlekać na YT to proszę bardzo. Domyślam się że osoby z Rebela będą bacznie oglądac tego live i zadadzą konstruktywne pytania Ignacemu lub sami się być może wypowiedzą.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: tomuch »

Spleśniałe woreczki pojawiają się tylko w wydaniu z 2019? Mój egzemplarz właśnie leci do mnie i trochę obawiam się, co będzie, jeśli zobaczę, że jest 2019. Jestem alergikiem, bardzo niekorzystnie znoszę wszelkie pyłki. Nie chciałbym więc, żeby światek planszówkowy miał o jednego gracza mniej...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Kisun »

Tytuł filmu nośny ale nie liczyłbym, że prezes powie coś więcej niż Rebel, ani że odbędzie się tam roast Rebela ;)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: tomuch »

Kisun pisze: 24 lis 2020, 16:09 Tytuł filmu nośny ale nie liczyłbym, że prezes powie coś więcej niż Rebel, ani że odbędzie się tam roast Rebela ;)
Akurat Rebela to lubi pojeżdżać ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Kurczu »

tomuch pisze: 24 lis 2020, 12:39 Spleśniałe woreczki pojawiają się tylko w wydaniu z 2019? Mój egzemplarz właśnie leci do mnie i trochę obawiam się, co będzie, jeśli zobaczę, że jest 2019. Jestem alergikiem, bardzo niekorzystnie znoszę wszelkie pyłki. Nie chciałbym więc, żeby światek planszówkowy miał o jednego gracza mniej...
Też jestem alergikiem i mam ten spleśniały egzemplarz, było źle ☹️ ugotowałem worek i jest lepiej, planuję jeszcze wyprać i uprasować. Natomiast reszta gry wietrzyła się dwa dni w przewiewnym pomieszczeniu i w końcu mogę normalnie oddychać przy pudełku 🙂
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: tomuch »

Ja chyba jednak odeślę, jak będzie 2019... Albo w maseczce FFP3 będę przy niej siedział - zaletą pandemii jest to, że mam ich trochę :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: MarekPlus »

Nie bać się i kupować. Sprawdzać i zwracać :wink:
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: BOLLO »

MarekPlus pisze: 24 lis 2020, 18:42 Nie bać się i kupować. Sprawdzać i zwracać :wink:
Spoiler:
Paragraf poprosze. Konkret.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: szutek »

BOLLO pisze: 24 lis 2020, 18:53
MarekPlus pisze: 24 lis 2020, 18:42 Nie bać się i kupować. Sprawdzać i zwracać :wink:
Spoiler:
Paragraf poprosze. Konkret.
Art. 34 ust. 4 ustawy z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9.

Tak więc odstąpić od umowy i odesłać grę można zawsze, nawet jak się ją zaleje browarem i pogryzie ją pies, natomiast wiąże się to z utratą części kwoty zakupu (a jak gra będzie bezwartościowa do dalszej sprzedaży to i całości). Natomiast otworzyć i obejrzeć zawsze można i brak folii nie jest żadnym argumentem w kwestii przyjęcia zwrotu towaru.
ODPOWIEDZ