Potrzebuję porady

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Misque
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2017, 15:18
Been thanked: 2 times

Potrzebuję porady

Post autor: Misque »

Witajcie,

jestem początkującym graczem gier planszowych i potrzebuje pomocy przy zakupie.
Gram wiele lat w bitewniaki, z gier planszowych posiadam Detektywa, Pandemię, gry kooperacyjne na które namówiłem żonę. Jednak ostatnimi czasy chęć jej na grę mocno spadła, więc poszukuję coś z możliwością gry solo. Budżet wyznaczyłem sobie na 180 PLN.
Lubię jak gra atakuje mnie tak mocno klimatem, że mogę się zatracić w tamtym świecie, nie lubię, mimo że grałem w nie, gier typu Sagrada, Lampiony itp. brak klimatu.

Wytypowałem parę tytułów, oczywiście jestem otwarty na propozycję, moglibyście coś poradzić, odnieść się do wyborów?

This War of Mine - klimat, jak obejrzałem rozgrywkę, to byłem pod ogromnym wrażeniem gry. Wiem, że jest ciężka, dlatego chyba taka niska ocena np w Gambit TV. Wiem, że trudno by było kogoś namówić na rozgrywkę, ale solo dobrze by się grało.

Aeons End - dobre recenzje, tryb solo, można próbować zagrać z gośćmi.

Terraformacja i Robinson troszkę mnie przerażają, no i klimaty trochę nie moje, wolę fantasy, horror, wojenne.

Last Aurora - bardzo fajna grafika , lubię Mad Maxa, a to taki Max na lodzie, nowa gra, jest tryb solo. Tylko jest jeszcze mało recenzji i ciężko wyrobić sobie jakieś zdanie.

dzięki za pomoc
BartekWitcher
Posty: 21
Rejestracja: 13 lis 2020, 15:14

Re: Potrzebuję porady

Post autor: BartekWitcher »

Misque pisze: 20 lis 2020, 08:48 Witajcie,

jestem początkującym graczem gier planszowych i potrzebuje pomocy przy zakupie.
Gram wiele lat w bitewniaki, z gier planszowych posiadam Detektywa, Pandemię, gry kooperacyjne na które namówiłem żonę. Jednak ostatnimi czasy chęć jej na grę mocno spadła, więc poszukuję coś z możliwością gry solo. Budżet wyznaczyłem sobie na 180 PLN.
Lubię jak gra atakuje mnie tak mocno klimatem, że mogę się zatracić w tamtym świecie, nie lubię, mimo że grałem w nie, gier typu Sagrada, Lampiony itp. brak klimatu.

Wytypowałem parę tytułów, oczywiście jestem otwarty na propozycję, moglibyście coś poradzić, odnieść się do wyborów?

This War of Mine - klimat, jak obejrzałem rozgrywkę, to byłem pod ogromnym wrażeniem gry. Wiem, że jest ciężka, dlatego chyba taka niska ocena np w Gambit TV. Wiem, że trudno by było kogoś namówić na rozgrywkę, ale solo dobrze by się grało.

Aeons End - dobre recenzje, tryb solo, można próbować zagrać z gośćmi.

Terraformacja i Robinson troszkę mnie przerażają, no i klimaty trochę nie moje, wolę fantasy, horror, wojenne.

Last Aurora - bardzo fajna grafika , lubię Mad Maxa, a to taki Max na lodzie, nowa gra, jest tryb solo. Tylko jest jeszcze mało recenzji i ciężko wyrobić sobie jakieś zdanie.

dzięki za pomoc
Nad TWoM sam bym się zastanowił, bo na pewno wykonany jest bardzo ładnie, ale nie każdemu przypada do gustu mechanika

Z posiadanych przeze mnie osobiście:
Stricte 1-osobowy jest Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie, pytanie czy chcesz się zdecydować na granie z apką mobilną?

Jeśli zdecydujesz się na bardziej strategię - XCOM - Gra planszowa, z naszej perspektywy naprawdę fajna, aczkolwiek ponownie wymaga apki, oferuje też granie w pojedynkę

W podobnym poście sugerowałem od siebie Gears of War oraz Magię i myszy - one nie mają trybu 1-osobowego, ale za to oferują kooperację, więc łatwo pograć samemu

Na upartego możesz też sięgnąć po Imperium atakuje - gra dla min. 2 graczy, ale da się dość łatwo pograć samemu, plus masz nieobowiązkową apkę na Steamie, żeby pograć z komputerem

Z wyżej wskazanych niestety Podróże i Imperium nie zmieszczą się w budżecie, chyba, że znajdziesz jakąś dobrą promocję - ale podobny problem byłby z grami GMT Games, to są strategie wojenne, zacna część jest dedykowana do grania tylko w pojedynkę, ale niestety ciężko będzie znaleźć nówkę poniżej 200-300 zł raczej, przynajmniej ja nie znalazłem żadnego z ich tytułów taniej (np. Fields of Fire 1 i 2, chociaż to takie trochę spalacze mózgu)
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 229 times
Been thanked: 311 times

Re: Potrzebuję porady

Post autor: Golfang »

Prowadzony jest ranking gier solo - prowadzę go od ponad 1 roku i ciągle aktualizuję, więc jest świeży.
viewtopic.php?f=64&t=62536

Sam gram w większości solo więc bardzo dużo tytułów które mam pozwalają na takie granie:
1. Mage Knight - wg mnie jest klimat czuć go - pomimo że jest to optymalizator. Jednak najrozsądniejszym pomysłem teraz jest zakup edycji Ultimate - która niestety w budżecie Twoim sie nie zmieści
2. Robinson Cruzoe - świetna gra, która jest koopem ale można grać solo na 2 3 czy 4 ręce (czyli 2 3 lub 4 postaciami na raz). Mnie się podoba - czułem klimat walki o przetrwanie.
3. Horror w Arkham LCG - to jest jedna z mojej TOP3. Świrtny tytuł - mnie pozwala się zatopić w świecie Lovecrafta. Dzięki tej grze odkryłem inne tytuły i gry z tego świata - między innymi RPG Zew Cthulhu które prowadzę oraz grę paragrafową Samotnie przeciwko Ciemności - którą także polecam (a nie ma jej tutaj w zestawieniu). Jednak przy budżecie 180 zł możesz kupić tylko podstawkę. Która pozwoli ci zacząć/spróbować - ale jak wciągnie to wydasz na to 1000+ (ja tyle wydałem :( i nie żałuję :), a ciągle wychodzą nowe dodatki )
4. This War of Mine - świetna gra! także z moje TOP3 gier solo. Gorąco polecam. Ja mam wersję KS - ale zwykła też jest wystarczająco dobra (wersja KS to wydatek rzędu 250-350 zł , zależy jak się uda znaleźć).
5. Władca Pierścieni LCG - zagrałem 1 scenariusz i jakoś tak bardziej mi leży HwA LCG -> kupiłem duży zestaw używany więc na razie leży w szafie i się kurzy. Może kiedyś wrócę do tego.
6. Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game - mam i grałem - gra wydaje się fajna ale do mnie jakoś specjalnie nie przemówiła... choć jestem fanem Aliens. Na razie ją trzymam i pewnie kiedyś do niej wrocę
7.Tainted Grail - mam grałem kilka razy i jest to trzecia gra z mojego TOP3 - ani razu nie udało mi się dotrwać do końca. Gra świetna fabularnie, graficznie, figurkowo. Czuć klimat rozpadającego się świata i ten oddech dziwu na plecach . Niestety nie mieści Ci się w budżecie.

8. 7th Continent - fabularnie bardzo dobre - podobnie jak Tainted Grail - wadą dla mnie jest język angielski. No i cena wysoka też poza budżetem.
9. Descent edycja 2 - z Aplikcją. Z apką możesz grac solo lub w koop. Bez apki można grać w conajmniej 2 osoby. Świetny dungeon Crawler - tak dobry, że gdy dowiedziałem się że kończą 2 edycję (i wydają 3, która jest wg mnie gorsza) wydałem kupe pieniedzy na dodatki - bo jeszcze były w sklepach (choć za poźno jednego ważnego dodatku i tak nie mam - Labirynt Zagłady). Cena podstawki jest trochę wyższa niż twój budżet - ale używki można złapać za około 200-220 zł. Wadą jest to że dodatki są teraz nie dostępne albo bardzo drogie z drugiej ręki.

Moja rada:
kup albo TWoM albo HwA LCG podstawka. TWoM jest świetne i mieści się w budżecie - HwA LCG jest tańsze koło 100/120- spróbuj jak podejdzie bedziesz powoli zbierał dodatki, jak nie podejdzie sprzedasz
albo
dołóż i kup używany TwoM + używaną podstawkę HwA LCG -> obie da się grać solo, każda jest inna zarówno klimatem jak i mechanicznie
albo
dołóż i poszukaj uzywanego Descenta - tylko pamiętaj o tych dodatkach co pisałem - kiepsko z dostępnością
----------------
10% flamberg.com.pl
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Potrzebuję porady

Post autor: myszons »

Witam

Poprę wybór TWoM - mam, gram i za każdym razem czuje klimat oblężonego miasta.
AH-LCG nie posiadam, ale znajomi mają wszystko i zagrywają się bardzo chwaląc m.in klimat .

Od siebie dodam Space Hulk- Anioł Śmierci lub Aliens vs Predators; The Hunt Begins 2 ed. - niestety w tej chwili tytuły dość trudno dostępne w rozsądnej cenie.

I z działu RPG, Si-Fi Horror za grosze czyli MatherShip z dodatkiem Martwa Planeta w polsce wydany przez Black Monk. Komplet można kupić za 44,80 zł plus wysyłka. Niestety solo nie zagrasz (można namówić kolegów/koleżańki od bitewniaków), ale klimatu np. Aliena ile tylko chcesz.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1151 times

Re: Potrzebuję porady

Post autor: Bruno »

A "Zona" nie ma trybu solo?
Może to - klimat podobno jest bardzo wyczuwalny!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Potrzebuję porady

Post autor: Frozenwar »

Zona to tak jak by gra solo. Każdy z graczy prowadzi wyscig do sarkofagu, ale nie można oddzialowywac między graczami. Jedyny problem to przy ustalaniu wydarzeń radiowych, gdzie żona ma uderzyć
ODPOWIEDZ