Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Spoiler:
Gdybanie. Bazujesz na przypuszczeniach i na nich wydajesz swój osąd.

Posiadlość szaleństwa sprzedaje się lepiej niż horror w arkham 3ed. Ma ugruntowaną pozycje na rynku, wiec z biznesowego punktu widzenia, raczej bylo by idotyczne zamykać linie.
Wiem natomiast, że Ffg po masowych cięciach, zwolnieniach, reorganizacji firmy, zmieniła tez politykę. Jak sami zapowiedzieli podczas jednej z sesji q&a będą wydawac.mniej dodatków, ale te będą lepiej przemyślane, najlepszym potwierdzeniem tego jest pierwszy dodatek do TWI4ed wyszedł po dwóch latach od premiery gry. Dodatek do SW zewnetrzne rubieże, wciąż nie jest zapowiedziany. Ostatnio za granicą coraz częściej pojawiają się plotki o dwóch nowych dodatkach do pS nad ktorymi obecnie pracuje ffg. Czy to prawda, czas pokaże
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Jareks1985 pisze: 23 lis 2020, 08:36 Zgodze się, fakty są takie, że nie został wydany dodatek w przeciagu roku i nie jest zapowiedziany. Co w mojej opinii nie musi oznaczać końca.linii, bo to samo mogli by pisać Fani TWI4ed przez ostatnie dwa lata albo SW zewnetrzne rubieże do dziś.
Kiepski przykład z dwóch powodów:
1. Te gry mają regrywalność na dużo wyższym poziomie niż PS więc dodatki nie są aż tak potrzebne żeby je utrzymać przy życiu
2. W ogóle jak określić koniec linii dla podanych przez Ciebie tytułów? Dla PS jest to 'już nie wymyślamy nowych dodatków, nie będzie nowych scenariuszy'. A dla TI i ZR? Niestety nie da się zrzutować tego na te dwa tytuły. Jedyna możliwość to zakończenie druku, bo do TI4 z pewnością nowych dodatków nie będzie.

Jeszcze do poduszki dyskutowaliśmy sobie z kolegą gogovsky na temat dziwnej niekonsekwentnej polityki wydawniczej FFG.
Możliwe, że swoje zasoby przenieśli na Podróże przez Śródziemię albo kombinują coś nowego.

<foliarz_mode>
Moim zdaniem ostatnim dodatkiem do PS 2ed będą recurring nightmares i suppressed memories, czyli stary dobry skok na kasę dla dwóch słabych scenariuszy :D
Co z tego, że formy do nich uległy zniszczeniu jak dla FFG pracują przecież graficy i nie muszą przecież odwzorowywać starych figurek.
Nowy dodruk podstawki PS 2ed ma nowe figurki, co przełożyło się na to, że nowi gracze zostali bardziej zachęceni a niektórzy starzy kupili przez FOMO.

Dodatkowo czuję, że trwają prace nad PS 3ed. Dużo się mówi, że PS 2ed mocno brakuje scenariuszy powiązanych kampanią.
Patrząc za przykładem ostatniego KS z Descentem, który będzie opierał się na modelu DLC to ktoś na górze wziął i podliczył to wszystko i wyszło, że się opłaca.
Jakby mieli wprowadzić kampanię do PS 2ed to z gry zrobiłby się miszmasz. Dodatkowa warstwa wprowadziłaby zamęt.
I właśnie tutaj wchodzi pudło PS 3ed - dużo zawartości podstawowej, generyczne kafle terenu z ogólnymi nazwami, scenariusze wraz z kampanią dostępne na iOS i Android.
Po co raz/dwa w roku wypuszczać pudło wymagające dużo nakładu pracy jak można sobie stworzyć generyczny świat z możliwością wyklikania nowych scenariuszy do ściągnięcia po 9,99 USD?
Do tego od czasu do czasu małe pudełka z nową postacią czy pakietem potworów również w cenie 9,99 USD!
Nie mówcie, że tak nie zrobią, bo w PPŚ już zrobili :P
</foliarz_mode>

Uhhh... Gdzie ja to... Żem odleciał...
No, także tego :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Da sie zrobić kampanie do PS 2ed. Polecam zapoznać się z efektami pracy użytkownika Scrubless z forum FFG. Jeżeli jeden gość jest w stanie zrobić system przenoszenia urazów/traum, sklep dodać, misje poboczne z limitem czasowym, przenoszenie przedmiotów miedzy misjami, mapę interaktywna, itd itd to sztab informatyków z FFG zapewne też. Czemu tego nie robią ? Tego nie wiem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Yuri pisze: 23 lis 2020, 09:35 Da sie zrobić kampanie do PS 2ed. Polecam zapoznać się z efektami pracy użytkownika Scrubless z forum FFG. Jeżeli jeden gość jest w stanie zrobić system przenoszenia urazów/traum, sklep dodać, misje poboczne z limitem czasowym, przenoszenie przedmiotów miedzy misjami, mapę interaktywna, itd itd to sztab informatyków z FFG zapewne też. Czemu tego nie robią ? Tego nie wiem.
Nie mówię, że się nie da - przecież na Valkyre jest chyba kampania. Mówię, że wprowadziłoby to zamęt do pudła - gra by była jednocześnie grą scenariuszową i kampanijną dlatego mądrym krokiem jest właśnie restart i wypuszczenie czegoś stricte kampanijnego (nie mam pojęcia czy to dobre słowo - proszę nie robić wątku w off-topie do przedyskutowania używanych przeze mnie sformułowań :D) i konsekwentne dążenie w tym kierunku.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

grzeslaw90 pisze: 23 lis 2020, 09:47
Yuri pisze: 23 lis 2020, 09:35 Da sie zrobić kampanie do PS 2ed. Polecam zapoznać się z efektami pracy użytkownika Scrubless z forum FFG. Jeżeli jeden gość jest w stanie zrobić system przenoszenia urazów/traum, sklep dodać, misje poboczne z limitem czasowym, przenoszenie przedmiotów miedzy misjami, mapę interaktywna, itd itd to sztab informatyków z FFG zapewne też. Czemu tego nie robią ? Tego nie wiem.
Nie mówię, że się nie da - przecież na Valkyre jest chyba kampania. Mówię, że wprowadziłoby to zamęt do pudła - gra by była jednocześnie grą scenariuszową i kampanijną dlatego mądrym krokiem jest właśnie restart i wypuszczenie czegoś stricte kampanijnego (nie mam pojęcia czy to dobre słowo - proszę nie robić wątku w off-topie do przedyskutowania używanych przeze mnie sformułowań :D) i konsekwentne dążenie w tym kierunku.
Eeeee, a czemu nie dałoby się w 2ed w apce zrobić zakładki np. Single Missions i Campaign? To chyba mniejszy nakład niż wypuszczać nową linię i nowe niewiadome (przyjmie się, lub nie). No i monetyzować można od ręki. Do tego kilka-kilkadziesiąt nowych misji DLC i nie potrzebuję nic więcej, żadnej 3ed. <--się rozmarzyłem :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Yuri pisze: 23 lis 2020, 10:02
grzeslaw90 pisze: 23 lis 2020, 09:47
Yuri pisze: 23 lis 2020, 09:35 Da sie zrobić kampanie do PS 2ed. Polecam zapoznać się z efektami pracy użytkownika Scrubless z forum FFG. Jeżeli jeden gość jest w stanie zrobić system przenoszenia urazów/traum, sklep dodać, misje poboczne z limitem czasowym, przenoszenie przedmiotów miedzy misjami, mapę interaktywna, itd itd to sztab informatyków z FFG zapewne też. Czemu tego nie robią ? Tego nie wiem.
Nie mówię, że się nie da - przecież na Valkyre jest chyba kampania. Mówię, że wprowadziłoby to zamęt do pudła - gra by była jednocześnie grą scenariuszową i kampanijną dlatego mądrym krokiem jest właśnie restart i wypuszczenie czegoś stricte kampanijnego (nie mam pojęcia czy to dobre słowo - proszę nie robić wątku w off-topie do przedyskutowania używanych przeze mnie sformułowań :D) i konsekwentne dążenie w tym kierunku.
Eeeee, a czemu nie dałoby się w 2ed w apce zrobić zakładki np. Single Missions i Campaign? To chyba mniejszy nakład niż wypuszczać nową linię i nowe niewiadome (przyjmie się, lub nie). No i monetyzować można od ręki. Do tego kilka-kilkadziesiąt nowych misji DLC i nie potrzebuję nic więcej, żadnej 3ed. <--się rozmarzyłem :)
Może to być też jako nowy dodatek :) Jakby przeszli na kampanię to jakoś muszą dostarczyć papierową instrukcję, bo jak to tak? Do wszystkich dodatków mam papier a tu elektronicznie?! Między innymi o takim miszmaszu mówię :D Wydaje mi się po prostu, że dla 2ed to byłoby już po prostu za dużo contentu względem jednej gry (z punktu widzenia wydawnictwa i pewnie niektórych graczy), bo niedługo do gry wypuszczą dedykowaną szafę FFG :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

grzeslaw90 pisze: 23 lis 2020, 10:07 ...Może to być też jako nowy dodatek :) Jakby przeszli na kampanię to jakoś muszą dostarczyć papierową instrukcję, bo jak to tak? Do wszystkich dodatków mam papier a tu elektronicznie?! Między innymi o takim miszmaszu mówię :D Wydaje mi się po prostu, że dla 2ed to byłoby już po prostu za dużo contentu względem jednej gry (z punktu widzenia wydawnictwa i pewnie niektórych graczy), bo niedługo do gry wypuszczą dedykowaną szafę FFG :D
Szafa by FFG jest całkiem realna :) Chciałbym, żeby na koniec serii wypuścili taką "klamrę" jaką dla AH 2ed był "Uniwersytet Miskatonic", a dla EH "Maski Nyarlathotepa". Dla PŚ mogłaby to być np właśnie kampania, albo lepiej z 5 kampanii ;) Choć jestem niemal pewny, że jak Scrubless ukończy swe dzieło i udowodni, że "da się" to fani podejmą pałeczkę. Może nie za często, ale wierzę ze co jakiś czas ktoś stworzy coś godnego potem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

A! Jeszcze nie zapominajmy, że jakby doszło do produkcji 3ed to będziemy mieć zestaw konwertujący do zestawu konwertującego! :D
jediwolf
Posty: 412
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 90 times
Been thanked: 85 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Kuurde kampania do Posiadłości, albo cyfrowy dodatek, gdzie dodają 20 nowych scenariuszy... ech moje marzenie xD Uwielbiam tę grę i mam szczerą nadzieję, że FFG szykuje dla niej coś dużego. Tak jak dodatek do Twilighta, który jest tak duży jak osobna planszówka.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

grzeslaw90 pisze: 23 lis 2020, 09:27
Jareks1985 pisze: 23 lis 2020, 08:36 Zgodze się, fakty są takie, że nie został wydany dodatek w przeciagu roku i nie jest zapowiedziany. Co w mojej opinii nie musi oznaczać końca.linii, bo to samo mogli by pisać Fani TWI4ed przez ostatnie dwa lata albo SW zewnetrzne rubieże do dziś.
Kiepski przykład z dwóch powodów:
1. Te gry mają regrywalność na dużo wyższym poziomie niż PS więc dodatki nie są aż tak potrzebne żeby je utrzymać przy życiu
2. W ogóle jak określić koniec linii dla podanych przez Ciebie tytułów? Dla PS jest to 'już nie wymyślamy nowych dodatków, nie będzie nowych scenariuszy'. A dla TI i ZR? Niestety nie da się zrzutować tego na te dwa tytuły. Jedyna możliwość to zakończenie druku, bo do TI4 z pewnością nowych dodatków nie będzie.

Jeszcze do poduszki dyskutowaliśmy sobie z kolegą gogovsky na temat dziwnej niekonsekwentnej polityki wydawniczej FFG.
Możliwe, że swoje zasoby przenieśli na Podróże przez Śródziemię albo kombinują coś nowego.

<foliarz_mode>
Moim zdaniem ostatnim dodatkiem do PS 2ed będą recurring nightmares i suppressed memories, czyli stary dobry skok na kasę dla dwóch słabych scenariuszy :D
Co z tego, że formy do nich uległy zniszczeniu jak dla FFG pracują przecież graficy i nie muszą przecież odwzorowywać starych figurek.
Nowy dodruk podstawki PS 2ed ma nowe figurki, co przełożyło się na to, że nowi gracze zostali bardziej zachęceni a niektórzy starzy kupili przez FOMO.

Dodatkowo czuję, że trwają prace nad PS 3ed. Dużo się mówi, że PS 2ed mocno brakuje scenariuszy powiązanych kampanią.
Patrząc za przykładem ostatniego KS z Descentem, który będzie opierał się na modelu DLC to ktoś na górze wziął i podliczył to wszystko i wyszło, że się opłaca.
Jakby mieli wprowadzić kampanię do PS 2ed to z gry zrobiłby się miszmasz. Dodatkowa warstwa wprowadziłaby zamęt.
I właśnie tutaj wchodzi pudło PS 3ed - dużo zawartości podstawowej, generyczne kafle terenu z ogólnymi nazwami, scenariusze wraz z kampanią dostępne na iOS i Android.
Po co raz/dwa w roku wypuszczać pudło wymagające dużo nakładu pracy jak można sobie stworzyć generyczny świat z możliwością wyklikania nowych scenariuszy do ściągnięcia po 9,99 USD?
Do tego od czasu do czasu małe pudełka z nową postacią czy pakietem potworów również w cenie 9,99 USD!
Nie mówcie, że tak nie zrobią, bo w PPŚ już zrobili :P
</foliarz_mode>

Uhhh... Gdzie ja to... Żem odleciał...
No, także tego :D
Chodzilo mi raczej o ogólną nową politykę firmy, niż porównywanie tytułów, wiadomo, że gry które dopiero co wkroczyły na rynek maja wieksze sznase na dodatek niż tytuł, który ma ich kilka,
O ile regrywalnosci TWI4ed nie zaprzecze, to do sw zr juz nie, sporo ludzi narzeka na małą ilosć kart etc. Biorac pod uwagę brak nowych dodatkow do PS, faktycznie budzi obawy i wątpliwosci. Mam nadzieje, ze się mylisz co do tych dwóch dodatków i faktycznie pracują nad dodatkową zawartoscia a nie odgrzewanym kotletem, chodź z drugiej strony to było by dziwne posunięcie zwłaszcza, że zestaw konwertujący nie jest już częścią podstawki, a udostępnionymi plikami na stronach wydawnictw, co raczej oddalało by ten argument.
Kolejna trzecia edycja dla FFG mogła by być strzalem w stopę. Bo większość Fanów posiada 2 edycje, fakt dodruków dodatkow i podstawek, pozwala myśleć, ze biznesowo się kręci a rynek jest nasycony, wiec ja jak wiekszosć posiadaczy wszystkiego co wyszło do tej gry, bylbym mocno zdenerwowany gdyby wyszla 3 edycja, czego nie wykluczam, bo widać, że przy posiadlosci zrobil się trochę miszmasz wydawniczy, a uporzadkowanie tego w 3 edycji w kampanii, bez zbednych czarnych podstawek, bylo by najlepszym rozwiazaniem.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Jareks1985 pisze: 23 lis 2020, 10:39 ...zwłaszcza, że zestaw konwertujący nie jest już częścią podstawki, a udostępnionymi plikami na stronach wydawnictw...
Jest to kompletnie zrozumiałe posunięcie, ponieważ wszyscy co potrzebowali zestawu konwertującego już go mają a z nowych użytkowników korzysta z niego może 2% ludzi (źródło: Instytut Danych z Dupy Polska) więc nie mieli po co tego ciągnąć i robić sobie dodatkowych kosztów produkcyjnych, które mimo wszystko w takiej skali nie są obojętne.
Druga sprawa zestaw ten może być już domyślną zawartością przedruku tych dwóch odgrzewanych dodatków.
Nie okłamujmy się - dostęp do elementów 1ed potrzebnych do tych scenariuszy jest obecnie niemożliwy dla normalnego gracza więc teoria z tymi dodatkami jak najbardziej ma sens :D
Jareks1985 pisze: 23 lis 2020, 10:39 Kolejna trzecia edycja dla FFG mogła by być strzalem w stopę...
Tutaj rozwiązaniem może być przedstawienie 3ed jako zupełnie nową grę z nową zawartością i wątkami. Kolega gogovsky dobrze zaproponował tutaj Arkham Horror Files jako źródło inspiracji :)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Ale arkham files to linia wydawnicza w ffg, równie dobrze arkham files mozesz nazwać eldrich horror, co nie bedzie przekłamaniem bo na kazdym pudelku z tego typu gier masz to logo.

PS 3ed moze być przedstawiona jak ostatnia edycja descent, jako nowy produkt. Dla mnie odbiór bylby bardzo negatywny, tak jak fanow descent 2ed ;D. No nic trzeba sprzedać swoja kolekcje do tego czasu. ;)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Jareks1985 pisze: 23 lis 2020, 11:08 Ale arkham files to linia wydawnicza w ffg, równie dobrze arkham files mozesz nazwać eldrich horror, co nie bedzie przekłamaniem bo na kazdym pudelku z tego typu gier masz to logo.

PS 3ed moze być przedstawiona jak ostatnia edycja descent, jako nowy produkt. Dla mnie odbiór bylby bardzo negatywny, tak jak fanow descent 2ed ;D. No nic trzeba sprzedać swoja kolekcje do tego czasu. ;)
Jak to mówią ryzyk fizyk - marchewką tutaj byłaby kampania :)
W przypadku Descent to nie pokazali nic nowego. Wręcz wykastrowali tę grę. Pamiętaj, że to nie jest Descent 3ed! :D
jediwolf
Posty: 412
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 90 times
Been thanked: 85 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Yuri pisze: 23 lis 2020, 09:35 Da sie zrobić kampanie do PS 2ed. Polecam zapoznać się z efektami pracy użytkownika Scrubless z forum FFG. Jeżeli jeden gość jest w stanie zrobić system przenoszenia urazów/traum, sklep dodać, misje poboczne z limitem czasowym, przenoszenie przedmiotów miedzy misjami, mapę interaktywna, itd itd to sztab informatyków z FFG zapewne też. Czemu tego nie robią ? Tego nie wiem.
Czy w tę kampanię gra się przez Valkyrie?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

jediwolf pisze: 23 lis 2020, 11:16
Yuri pisze: 23 lis 2020, 09:35 Da sie zrobić kampanie do PS 2ed. Polecam zapoznać się z efektami pracy użytkownika Scrubless z forum FFG. Jeżeli jeden gość jest w stanie zrobić system przenoszenia urazów/traum, sklep dodać, misje poboczne z limitem czasowym, przenoszenie przedmiotów miedzy misjami, mapę interaktywna, itd itd to sztab informatyków z FFG zapewne też. Czemu tego nie robią ? Tego nie wiem.
Czy w tę kampanię gra się przez Valkyrie?
Docelowo tak. Nie grałem, widziałem tylko na Forum FFG screeny z wersji roboczej.

EDIT: Ubiegając pytanie:

https://community.fantasyflightgames.co ... s-reviews/

p.s. zawsze warto Twórcy napisać PMkę z podziękowaniem za jego czas i prace. Just sayin :)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2020, 11:27 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Dorośli faceci a mają spine o gre...gratulacje panowie.
PS sprzedaje się b dobrze, jest druga gra po AH lcg w świecie Arkham Files pod względem sprzedaży (gdzieś był post o tym na ffg)
Cykl wydawniczy PS do tej pory to 2 dodatki w roku...ostatni mieliśmy na w połowie zeszłego roku
Patrząc na młodszego brata PS czyli Podróże cykl wyglądać będzie raczej mały dodatek (z dlc albo bez) /duży dodatek
Mysle że czeka nas reset cyklu ina początku 2021 zobaczymy właśnie małe pudełka do PS i jakieś dlc...
Nie sądzę żeby zamykali linie. Zrobili nowe śliczne formy do podstawki i nowe figurki są śliczne (starspawny są piękne)
Nie inwestuje się takiej kasy jeśli chcesz wygasić linie (a nowe figurki pojawiły się w połowie 2019)
No i na Boga na koniec co Mothers Embrance ma wspólnego z PS? Ani to przeniesienie planszowki na kompa ani nic. Po prostu gra komputerowa.
A że nazwa AH to wiadomo bo AH lcg sprzedaje się najlepiej... (swoją drogą to chyba jeden z najdłużej wychodzących lcg od ffg nie? Czy lotr był dłużej?)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 663
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 248 times
Been thanked: 381 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Nilis »

Nie lubię zbytnich spekulacji i wróżenia z fusów ale po co ktoś w FFG miałby zamykać aktualnie linie PS ed.2? Przecież ta gra się świetnie sprzedaje. Nic nie trzeba robić poza dodrukami i towar nadal schodzi. Nawet fani zadbali o robienie nowych scenariuszy za twórców aby grę urozmaicić.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Akurat że fani coś robią to średnio dla wydawcy IMHO...
Mnie przekonuje tylko jedno, i to jest fakt nie podwarzalny. Nowe formy potworów. To jest naprawdę wielki koszt.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Curiosity »

Jareks1985 pisze: 23 lis 2020, 08:36 Zaczne od końca bo, twoje impertynenckie zachowanie nie pozwala cieszyć się treścią.

Przypominam, że mamy na forum narzędzie do zgłaszania postów. Nie bawmy się proszę w samosądy, bo skutek może być wręcz odwrotny.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Nowe formy w nowym dodruku. Tylko w których sklepach będą te nowe, a nie stare? Tutaj ludzie mogą się nadziać.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Nie wiem kto jest dystrybutorem PS na Polskę ale np jak kupowałem w kwietniu podstawkę na prezent w DragonEye to wiem że figurki już były nowe. Więc wydaje mi się że jeśli w sklepie nie zalega jakies pudło pokryte warstwa kurzu to jest to już raczej nowa wersja....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

MrAtrion pisze: 23 lis 2020, 14:12 Nowe formy w nowym dodruku. Tylko w których sklepach będą te nowe, a nie stare? Tutaj ludzie mogą się nadziać.
Na pudełku z tyłu już są grafiki z nowymi figurkami, wystarczy odwrócić pudełko, wiem, że wcześniej częściowo nowe figurki były pakowane do pudełek z grafikami starych figurek, ale najwidoczniej to się zmieniło.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Jareks1985 pisze: 23 lis 2020, 15:04
MrAtrion pisze: 23 lis 2020, 14:12 Nowe formy w nowym dodruku. Tylko w których sklepach będą te nowe, a nie stare? Tutaj ludzie mogą się nadziać.
Na pudełku z tyłu już są grafiki z nowymi figurkami, wystarczy odwrócić pudełko, wiem, że wcześniej częściowo nowe figurki były pakowane do pudełek z grafikami starych figurek, ale najwidoczniej to się zmieniło.
W sklepie online ciężko jest odwrócić pudełko więc radzę po prostu pisać do sklepu żeby sprawdzili i ewentualnie upomnieć, aby dodali do opisu :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Jareks1985 pisze: 23 lis 2020, 15:04
MrAtrion pisze: 23 lis 2020, 14:12 Nowe formy w nowym dodruku. Tylko w których sklepach będą te nowe, a nie stare? Tutaj ludzie mogą się nadziać.
Na pudełku z tyłu już są grafiki z nowymi figurkami, wystarczy odwrócić pudełko, wiem, że wcześniej częściowo nowe figurki były pakowane do pudełek z grafikami starych figurek, ale najwidoczniej to się zmieniło.
Ha to dobrze wiedzieć.... W takim razie był już kolejny "dodruk" ps bo wersja która kupiłem w DragonEye miała właśnie stare pudełko ale nowe figurki...
W takim razie ta gra jest naprawdę często dodrukowywana
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Dobry hint w sklepach stacjonarnych. Gorzej w on-line.
ODPOWIEDZ