Gra głównie dla 2 osób, na max 1,5h.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Michal.s
Posty: 61
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 45 times

Gra głównie dla 2 osób, na max 1,5h.

Post autor: Michal.s »

Cześć !
Najczęściej grywam w jakieś cięższe tytuły, ale od pewnego czasu zauważyłem deficyt szybkiej gry do godziny-półtora dla 2 osób, fajnie jakby była opcja na więcej. Po pracy ze znajomym zwykle nie chce nam się grać w coś długiego, ale chętnie zagralibyśmy w coś prostszego i troszkę mniej mózgożernego niż duże gry w które zazwyczaj gramy. Do naszych ulubionych gier należą: Blood Rage, Terraformacja Marsa, Tainted Grail, Mage Knight, Gra o tron, 7 Cudów Świata. Z mechanik zdecydowanie najbardziej lubię area control, draft i deckbuilding ale jestem tutaj otwarty na nowe :) Tematyka najlepiej Sci-Fi, fantasy albo historyczna. Chętnie zapoznam się ze wszystkim sugestiami !
cvahoo
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2020, 10:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Gra głównie dla 2 osób, na max 1,5h.

Post autor: cvahoo »

Skoro pasuje Wam 7 Cudów Świata, to może warto wypróbować wersję Duel/Pojedynek na 2 graczy? W każdym rankingu szybkich gier na 2, Pojedynek jest w czołówce.
Jeśli chodzi o bardziej wyczuwalny historyczny klimat to polecam Lincoln. Szybkie, z area control i kartami.
Asurmar
Posty: 325
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 118 times
Been thanked: 175 times

Re: Gra głównie dla 2 osób, na max 1,5h.

Post autor: Asurmar »

Moim zdaniem najlepszy area control na 2 osoby to "Metallum" od wydawnictwa Galakta. Jest w klimacie SF, ale niestety klimaty nie jest mocno wyczuwalny (ustawiamy na planetach maszyny wydobywające drogocenny surowiec - tylko że maszyny to drewniane sześciany zamiast klimatycznych figurek).
zsuedama
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra głównie dla 2 osób, na max 1,5h.

Post autor: zsuedama »

Dla mnie gry na 2 osobny muszą mieć błyskawiczny set up, błyskawiczne "sprzątnięcie" i świetna rozgrywkę = Neuroshima Hex i Unmatched. W zależności od rozgrywki - trafiają się dłuższe mecze, ale często w tych czasach zagracie do 2 zwycięstw.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Frozenwar
Posty: 71
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra głównie dla 2 osób, na max 1,5h.

Post autor: Frozenwar »

Polecam 7 cudów świata pojedynek. Dużo fajniejsza wersja na dwóch graczy. Trochę pasjans, jest naprawdę dużo dróg do zwycięstwa jeśli przeciwnik się zagapi to wygrana może nastąpić szybko.

Polecam azul naprawdę nie spodziewałem się, że tak prosta gra może być tak skomplikowana, w szczególności na dwóch graczy, gdzie gra przyjmuje taktyczny wyraz.

Z gier tanich i dłuższych polecam najemników która kolwiek cześć. Gra na godzinę gdzie bardzo fajnie spędza się czas i gra kosztuje 30 zł.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4750
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1257 times
Been thanked: 1469 times

Re: Gra głównie dla 2 osób, na max 1,5h.

Post autor: Mr_Fisq »

Z "historycznych" (albo z historycznym tłem): Watergate.
Dość szybka, ale nie banalna.
Może nie draft i nie deckbuilding, ale za to CDG.

Mnie do zakupy bardzo zachęciła recenzja ekipy z Gradania - nie żałuję.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
mBird
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2017, 15:33
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra głównie dla 2 osób, na max 1,5h.

Post autor: mBird »

Res Arcana. Nie grałem w więcej niż 2 osoby, ale akurat w tym składzie osobowym śmiga super. Można zamknąć się w 45min i daje masę przyjemności. Uważam że w tej grze nie ma nic za dużo. Polecam sprawdzić.
LukaszLozz
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 84 times
Been thanked: 78 times

Re: Gra głównie dla 2 osób, na max 1,5h.

Post autor: LukaszLozz »

Hej,
To ja od siebie dodam dwie gry ze sporą ilością drewienek:

Podobnie jak kolega wyżej polecam Wam Res Arcana. Szybki setup, duża regrywalność i spora ale przyjemna losowość. Mała uwaga - można dostać układ startowy, z którego nic a nic się nie uciągnie. Ostrzegam bo można się zdziwić i zrazić.

Druga to Paladyni Zachodniego Królestwa.
Jak dla mnie bardzo relaksująca gra. Dużo kombinowania, sporo dróg do zwycięstwa. Szybko przyswajalna.
j_g
Posty: 2011
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 512 times
Been thanked: 255 times

Re: Gra głównie dla 2 osób, na max 1,5h.

Post autor: j_g »

Najemnicy, Aeons End?
anna32
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2020, 16:59

Re: Gra głównie dla 2 osób, na max 1,5h.

Post autor: anna32 »

Jeśli lubisz gry historyczne to polecam grę IPN "Bitwa Warszawska", gra strategiczna dla 2 graczy. Jedna partia gry to ok 35 min. Gra wymaga blefowania, można sprawdzić swoje umiejętności dowódcze, planując kolejne ataki na wroga. Starcia rozstrzygane są za pomocą kart każdej z armii.
ODPOWIEDZ