Badania UX aplikacji dla graczy gier planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
jondahlt
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2019, 12:44
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Badania UX aplikacji dla graczy gier planszowych

Post autor: jondahlt »

(Zanim wypełnisz ankietę, zapoznaj się z moim komentarzem w tym wątku - Curiosity)

Cześć :D , pracuję wraz z drużyną nad projektem aplikacji dedykowanej graczom gier planszowych. Aplikacja odpowiada na potrzebę łączenia i szukania graczy i organizacji spotkań

Prowadzimy badania UX i aktualnie jesteśmy skupieni na funkcjonalności aplikacji. Chcemy ustalić jakie są potrzeby i oczekiwania graczy.

Weź udział w przygotowanej przez nas ankiecie jeśli choć jeden punkt pasuję do ciebie:
• Chcesz poznać nowych graczy
• Organizujesz spotkania dla swojej grupy lub jesteś jej częścią
• Chcesz wesprzeć nasz projekt
• Grasz 2-3 razy w miesiącu
• Interesujesz się grami planszowymi
• Potrzebujesz narzędzi wspomagających grę
• Grasz w lokalach dla graczy

Link do ankiety:
https://forms.gle/6dNmYTzJpmJidvxA7

Wypełniając ankietę odnieś się do sytuacji sprzed pandemii. Z tematem Covidu w kontekście aplikacji wrócimy do was wkrótce.

Czuj się wolny w dzieleniu się swoją opinią pod postem.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2020, 22:35 przez jondahlt, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4550
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1372 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Badania UX aplikacji dla graczy gier planszowych

Post autor: Hardkor »

Wypełnione, muszę przyznać niektóre pomysły są naprawdę bardzo ciekawe jak głosowanie nad grą, kolekcja na profilu etc Jakbyście to jeszcze zsynchronizowali z BGG to byłaby bardzo ciekawa apka.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
jondahlt
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2019, 12:44
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Badania UX aplikacji dla graczy gier planszowych

Post autor: jondahlt »

Jeden z respondentów zwrócił uwagę, że ankieta nie uwzględnia sytuacji Covid'u.
Jest to temat, który zamierzamy poruszyć w wywiadach indywidualnych oraz być może w formie osobnej ankiety.
Jeśli jednak, chcecie się podzielić przy okazji tej ankiety czymś w kontekście pandemii, śmiało piszcie w ostatnim pytaniu.

Wypełniając tą ankietę odnoście się do sytuacji sprzed pandemii, gdy nie było ograniczeń, lockdownu. Zakładając, że pandemia minie, aplikacja służyć ma w "normalnych" czasach. Mimo wszystko pracujemy nad rozwiązaniami uwzględniającymi pandemię.
jondahlt
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2019, 12:44
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Badania UX aplikacji dla graczy gier planszowych

Post autor: jondahlt »

Po pierwszym dniu ankiety jesteśmy w połowie celu minimum. Dziękuję wszystkim za wypełnienie i czekamy na kolejne osoby!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2711 times
Been thanked: 2397 times

Re: Badania UX aplikacji dla graczy gier planszowych

Post autor: Curiosity »

Pragnę ostrzec osoby wypełniające ankietę. Właśnie się dowiedziałem, że twórcy apki wysyłają maile grupowe nie zadając sobie trudu, żeby ukryć adresy. Tak, wszystkie adresy były wpisane w pole "do", zamiast "blind copy". Jak chcecie, żeby Wasze maile krążyły po internecie, to śmiało.

Głupota czy niewiedza?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Badania UX aplikacji dla graczy gier planszowych

Post autor: pieprzowa »

Niestety śmiem wątpić czy powyższy państwo mają jakąkolwiek wiedzę o UX czy też zaproponowany projekt jest jakimś ich zaliczeniowym na kurs. Pomijając już kwestię podstawowego braku bezpieczeństwa przez nieukrycie maili, to to jak ten mail wygląda jest zaprzeczeniem jakiegokolwiek User experience.

Również ankieta pozostawia wiele do życzenia i z pewnością nie była tworzona przez osoby profesjonalnje zajmujące się UX.
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Badania UX aplikacji dla graczy gier planszowych

Post autor: Goldberg »

A to gramywto.pl już zdechło że potrzebna nowa apka?
Ciekawe....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
moocker
Posty: 175
Rejestracja: 07 lut 2019, 02:23
Lokalizacja: mała wiocha pod Warszawą
Has thanked: 23 times
Been thanked: 21 times

Re: Badania UX aplikacji dla graczy gier planszowych

Post autor: moocker »

Goldberg pisze: 08 gru 2020, 11:22 A to gramywto.pl już zdechło że potrzebna nowa apka?
Może to kwestia mojej okolicy, ale bardzo tam pusto. ;)
A od strony interfejsu, brakuje tam trochę możliwości założenia wydarzenia "ogólnego", bez podawania gry i liczby graczy.
Tyle że nie wydaje mi się, że to oznacza potrzebę nowej apki, tylko raczej dopracowania i rozreklamowania obecnej - zbyt duża fragmentacja tego typu apek powoduje tylko, że w każdej jest bardziej pusto niż by mogło.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Badania UX aplikacji dla graczy gier planszowych

Post autor: Goldberg »

Hyhyhy dokladnie
Wiesz ja zakładam grę z terminem w przyszłym roku, tytuł gry wpisuje ręcznie pisząc Pogram albo co innego a w opisie pisze ze szukam graczy ogólnie, termin do ustalenia itd...
Prosta zasada, jak widzisz zielona kropkę w swojej okolicy to i tak klikniesz i przeczytasz.
A to że mało ludzi tego używa, fakt... I następna raczej w tym nie pomoże
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ