Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

BOLLO pisze: 08 gru 2020, 11:00 Niestety ale musiałem z żalem odsubskrybować kolejne 2 kanały.
Granie w Chmurach- mój kanał który uwielbiałem. Piotrek jest bardzo pozytywnym gościem (nawet wsparałem od tak Nanaki) ale jego kanał umarł praktycznie. Nic nie wrzuca , totalna cisza.....szkoda bo to był najlepszy kanał.
Odsubskrybowanie w takiej sytuacji mija się z celem. Bo nie zabiera Ci żadnego "slotu" na ekranie, a jak zacznie nagrywać (strzelam, że po rozesłaniu Nanaki ;) ) to będziesz miał miłą niespodziankę.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11089
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 08 gru 2020, 11:00 Merytorycznie wszystko tip top przygotowane.
:lol: :lol: :lol:
Obok merytorycznie jej materiały nie stały - począwszy od tego, że niepoprawnie wymawia obcojęzyczne słowa kończąc na błedach przy opisywaniu zasad lub odnoszeniu się do innych produkcji.
BOLLO pisze: 08 gru 2020, 11:00 Myślę o wojenniku żeby tam zerkać,humigraj i regały Marcińskie. Macie jeszcze coś ciekawego na oku? Jakiś kanał/podkast o planszówkach ?
Zawsze polecę Płeną Parą prowadzone przez obecnego na forum pan_satyros, lepszego merytorycznie podcastu+recenzji nie znajdziesz
yosz w regałach jest spoko, ale jego forma jest jakas taka nie trafiajaca do mnie kompletnie

Wojennik i Humi to solidni goście, ale też jakos ich rozwlekła forma do mnie nie rpzemawia
probbi
Posty: 955
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 94 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: probbi »

BOLLO pisze: 08 gru 2020, 11:00 Jakiś kanał/podkast o planszówkach ?
Gradanie słuchałeś? warto
a co do oglądania, ostatnio sub poleciał do Wyjdzie w Graniu. Są plusy, są zalety, jest opowiedzenie o zasadach, czyli wszystko to co na innych kanałach można znaleźć, ale podane w zupełnie innym sosie. Delikatnie bardziej wolę materiały gdzie wypowiada się dziewczyna niż Kamis, ponieważ ma przyjemniejszy głos i mówi wolniej oraz wyraźniej, ale to szczegóły. Warto chociaż zerknąć na recenzje Królestwa Królików albo Kartografów
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

japanczyk pisze: 08 gru 2020, 11:33 Obok merytorycznie jej materiały nie stały - począwszy od tego, że niepoprawnie wymawia obcojęzyczne słowa kończąc na błedach przy opisywaniu zasad lub odnoszeniu się do innych produkcji.
Oj tak. Ale iluzja jest niezła i jak ktoś nie wie, na co patrzy, to łatwo da sie oszukać. Zupełnie jak z Kickstarterem :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

Z tym, że Trzewik potrafi być wredny i złośliwy co już takie miłe i sympatyczne nie jest.
Też lubię czasami obejrzeć, szczególnie, kiedy mowa jest o wydawaniu gier "od kuchni".
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Neoptolemos »

Gradanie jest bardzo dobrym podcastem. Merytorycznie, zróżnicowane opinie, bez koloryzowania i słychać, że chłopaki to lubią (i granie, i gadanie).
Wyjdzie w Graniu jest spoko, czasem ciut suchary lecą, ale przynajmniej coś się dzieje.
Gambit jest wciąż porządny, ale stosunkowo mało go słucham, bo mamy kompletnie inny gust - natomiast czasem właśnie z tego powodu włączam ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 873
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 204 times
Been thanked: 305 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: konradstpn »

Gradanie trzyma się zwyczaju, który wśród recenzentów praktycznie już nie istnieje . Chodzi o porządne ogrywanie gier przed recenzją. To nie to samo co wrażenia z rozgrywki, zagrałem w lub wypuszczanie "recenzji" z prędkością karabinu maszynowego.
Gram, więc jestem.
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

konradstpn pisze: 08 gru 2020, 13:21 Gradanie trzyma się zwyczaju, który wśród recenzentów praktycznie już nie istnieje . Chodzi o porządne ogrywanie gier przed recenzją. To nie to samo co wrażenia z rozgrywki, zagrałem w lub wypuszczanie "recenzji" z prędkością karabinu maszynowego.
W tym kontekście to Gradanie faktycznie recenzuje 'starocie' :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Zerknę oczywiście na te wspomniane....zdziwiłem się że nikt z was natomiast nie wspominał o GeekFactor. Co o nim myślicie? ja bardzo lubie to jak tłumaczy gry. Topki ma bardzo podobne do moich w sumie też całkiem dobry kanał myślę.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 873
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 204 times
Been thanked: 305 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: konradstpn »

toblakai pisze: 08 gru 2020, 13:26
konradstpn pisze: 08 gru 2020, 13:21 Gradanie trzyma się zwyczaju, który wśród recenzentów praktycznie już nie istnieje . Chodzi o porządne ogrywanie gier przed recenzją. To nie to samo co wrażenia z rozgrywki, zagrałem w lub wypuszczanie "recenzji" z prędkością karabinu maszynowego.
W tym kontekście to Gradanie faktycznie recenzuje 'starocie' :)
Faktycznie w tej sytuacji potrzebna jest cierpliwość, ale myślę że warto. Podobno już kończą ogrywać polską edycję Gougonga. Recenzja na dniach :wink:
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

BOLLO pisze: 08 gru 2020, 13:28 Zerknę oczywiście na te wspomniane....zdziwiłem się że nikt z was natomiast nie wspominał o GeekFactor. Co o nim myślicie? ja bardzo lubie to jak tłumaczy gry. Topki ma bardzo podobne do moich w sumie też całkiem dobry kanał myślę.
Asia, Geekfactor litości...kto jeszcze...młody giercownik ? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

detrytusek pisze: 08 gru 2020, 14:02
BOLLO pisze: 08 gru 2020, 13:28 Zerknę oczywiście na te wspomniane....zdziwiłem się że nikt z was natomiast nie wspominał o GeekFactor. Co o nim myślicie? ja bardzo lubie to jak tłumaczy gry. Topki ma bardzo podobne do moich w sumie też całkiem dobry kanał myślę.
Asia, Geekfactor litości...kto jeszcze...młody giercownik ? :)
O wywołałeś giercownika z lasu....powiem wam że pomimo tego jak nagrywa i co sobą reprezentuje tenże youtuber to jestem i tak pełen podziwu. Koleś nagrał ponad 2500 filmów, fakt to YT śmieci tak naprawdę ALE...nagrał ma prawie 2k subskrybcji , mase hejtu a mimo to nie załamuje się i nadal robi to co zapewne lubi robić.
Ilu z nas krytykuje takich gości ale sami do rąk kamery nie weźmiemy? Nie wspomnę o obróbce i zmontowaniu filmu. Ja to nawet nie umiem wrzucić nic na YT. Tak więc na mnie chop robi wrażenie pomimo że nie oglądam.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Neoptolemos »

Nawet nie wiedziałem, że on nagrywa. Kiedyś tylko pisał, ale widzę, że wpisy też publikuje codziennie :shock: co oczywiście byłoby godne podziwu, gdyby nie zerowa wartość merytoryczna. W takiej sytuacji nie wiem, co w jego "twórczości" miałoby robić na mnie wrażenie.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

kiedyś było wspomniane - ale kanał wciąż aktywny i fajnie prowadzony ...

GrAlutka

https://www.youtube.com/channel/UCK5EWW ... jQ9EL6_pZw
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

BOLLO pisze: 08 gru 2020, 14:23 Ilu z nas krytykuje takich gości ale sami do rąk kamery nie weźmiemy? Nie wspomnę o obróbce i zmontowaniu filmu. Ja to nawet nie umiem wrzucić nic na YT. Tak więc na mnie chop robi wrażenie pomimo że nie oglądam.
A po co miałbym brać jak nie potrafię? Polecam stosować tę strategię.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

BOLLO pisze: 08 gru 2020, 14:23 mimo to nie załamuje się i nadal robi
Zapewne cały czas dostaje gry od wydawnictw, więc dlaczego miałby się załamywać? Mission accomplished, przecież widać, że on tylko po to to robi.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Neoptolemos pisze: 08 gru 2020, 14:30 Nawet nie wiedziałem, że on nagrywa. Kiedyś tylko pisał, ale widzę, że wpisy też publikuje codziennie :shock: co oczywiście byłoby godne podziwu, gdyby nie zerowa wartość merytoryczna. W takiej sytuacji nie wiem, co w jego "twórczości" miałoby robić na mnie wrażenie.
No taki podziw jaki miałem do LechaRohaPawlaka....
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Z czystej ciekawości przeczytałem sobie recenzję młodego giercownika. No nie do końca. Podziwiam ludzi, którzy to czytają. Lubię język polski i po prostu nie umiałem przetrawić tak niskiego poziomu. Nie mówiąc już o samej treści - naprawdę ciężko to zrozumieć. Obejrzałem też i coś na yt. Jeżu kolczasty. Pal licho formę, ale treść to jeden wielki dramat. Paplanina, z której nic nie wynika. Naprawdę trudno o bardziej niekomunikatywne przesłanie. Zresztą paru innych yotuberow, którzy ostro się reklamują na tym forum, poziomem recenzji nie odstają za bardzo od młodego giercownika ;-)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Goldberg »

Recenzenci recenzentami - szkoda ze żaden z naszych nie weźmie się za PORZADNE zrobienie "How To Play...."
A mysle ze jest na to miejsce n polskim YT...
A tak pozostaje Rolling Solo i One step Co-Op Shop ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

rattkin pisze: 08 gru 2020, 12:26
japanczyk pisze: 08 gru 2020, 11:33 Obok merytorycznie jej materiały nie stały - począwszy od tego, że niepoprawnie wymawia obcojęzyczne słowa kończąc na błedach przy opisywaniu zasad lub odnoszeniu się do innych produkcji.
Oj tak. Ale iluzja jest niezła i jak ktoś nie wie, na co patrzy, to łatwo da sie oszukać. Zupełnie jak z Kickstarterem :)
Kilka razy oglądałam jej materiały i niezmiennie odnoszę wrażenie, że ona jest bardziej spikerką, która przekazuje przygotowane przez kogoś informacje niż prawdziwym graczem.

Od siebie również polecam Gralutkę :)
Nagrywa krótsze materiały niż inni, ale w fajny sposób. Jest u niej na kanale dużo nowości i w przeciwieństwie do Asi jest "taka prawdziwa".
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: dżodżo »

Tak mnie naszło po przeczytaniu czegoś a propos NPI i SUSD - za krórymi w sumie nie przepadam, chociaż noektóre starsze recenzje tych drugich uważam za świetne - jak ktoś preferuje komediową formę, niech zobaczy recenzje Inside the Box. Na pierwszy ogień polecę Scythe - można paść ze śmiechu.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8777
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

eveni pisze: 08 gru 2020, 17:18 Od siebie również polecam Gralutkę :)
Mi jej kanał zupełnie nie pasuje. Podświadomie jakoś za nią nie przepadam i nie oglądam jej nagrań.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

dżodżo pisze: 08 gru 2020, 17:41 Tak mnie naszło po przeczytaniu czegoś a propos NPI i SUSD - za krórymi w sumie nie przepadam, chociaż noektóre starsze recenzje tych drugich uważam za świetne - jak ktoś preferuje komediową formę, niech zobaczy recenzje Inside the Box. Na pierwszy ogień polecę Scythe - można paść ze śmiechu.
Scenariuszowo SUSD są na zupełnie nieosiągalnym poziomie dla pozostałem części planszówkowego youtube'a. Ja też rzadko podzielam ich opinie, jak dla mnie to doszuują się niesamowitych niuansów w grach. Są kanały, które chętniej oglądam, ale bardzo doceniam poziom SUSD. Uważam, że w polskim internecie, podobną rolę pełni Asia z OnTable, też jakość materiałów przerasta innych planszówkowych youtuberów i też są tacy, których chętniej oglądam. Pozdrawiam Gambita!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4730
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

Curiosity pisze: 08 gru 2020, 17:55 Mi jej kanał zupełnie nie pasuje. Podświadomie jakoś za nią nie przepadam i nie oglądam jej nagrań.
Mam podobnie - trudno mi powiedzieć w czym tkwi problem.

A ostatnio regularnie słucham:
+ Obecnie na mojej liście niezachwianie trzymają się bezbłędne chłopaki z Gradania.
+ Daję szansę `Wyjdzie w graniu` - na razie recenzjom => humor bywa suchy, ale nie żałosny. Rokują - zobaczymy na jak długo starczy im zapału na nietrywialne produkcje. Trzymam kciuki, żeby się rozkręcili, a nie wypalili.

Na testach:
+/- Kości piony i bastiony - jak zacznę odróżniać głosy chłopaków jadąc samochodem (coś co przyszło mi w lot jak słuchałem gradania) to może zagoszczą na stałe w moich odsłuchach
+/- Pełną parą - jeszcze za wcześnie na wnioski

Na wylocie:
- /+ OnTable - słucham tylko newsów w niedzielę - pozostałe materiały omijam szerokim łukiem

Wylecieli (ale może wrócą, albo będę słuchał konkretnych materiałów):
- Wojennik => doceniam, ale za dużo jest materiałów nie z mojej bajki
- GambitTV => też doceniam wkład, ale chyba mi trochę osłuchał,
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mikeyoski »

Curiosity pisze: 08 gru 2020, 17:55
eveni pisze: 08 gru 2020, 17:18 Od siebie również polecam Gralutkę :)
Mi jej kanał zupełnie nie pasuje. Podświadomie jakoś za nią nie przepadam i nie oglądam jej nagrań.
Mam podobnie. Jej nagrania są jakieś takie niechlujne, nieprzygotowane, czasem wręcz niezrozumiałe.

Fakt faktem, brakuje mi dobrego polskiego how to play na poziomie takiego Watch it played - wyraźnie, powoli, z uśmiechem, z pomysłem. Niestety za tym co robi Geek factor no nie przepadam. A reszta jest jeszcze gorsza.

Wojennika bardzo lubiłem za unboxingi gier, w które nigdy nie zagram. No ale ostatnimi czasy są to pół unboxingi, bo robi wersję dwujęzyczną i duża część komponentów rozpakowana nie zostaje.

Tak czy inaczej, wolę słowo pisane. Naprawdę szkoda mi czasu na przeważnie rozwodnione recenzje, skoro skondensowaną wiedzę mogę nabyć w kilka minut :-)
ODPOWIEDZ