Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: XLR8 »

uyco pisze: 26 gru 2020, 22:42
Matcase pisze: 25 gru 2020, 22:35 Ok tzn  jest  ciężko I zajmująco , czy raczej powtarzalnie i dlatego nuży. Przez co  lepiej odłożyć, poczekać z następną partią ? Do jakiej gry można porównać Endeavor, jeśli chodzi o poziom emocji i zaangażowania.  Barrage czy to coś w stronę Great Western Trail, ciekawe, dobre ale bez takiej interakcji.??
Mam od niedwana, raptem kilka partii rozegranych, ale mogę stwierdzić, że powtarzalność jej nie grozi - grając z przedsięwzięciami jest niewielka szansa na wylosowanie tego samego zestawu, zresztą można wybrać. Dodatkowy zestaw budynków i kart z dodatku także pozwoli zapomieć o powtarzalności.
Mam skojarzenia z inną, bardzo lubianą przeze mnie grą - Orleans. Pod koniec gry robi się bardzo ciasno, każdy ruch ma duże znaczenie - emocje nad planszą bez wątpienia są.
Co z tego, że są różne przedsięwzięcia jak i tak robisz to samo co grę. Ewentualnie skupiasz się bardziej na konkretnym regionie.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: uyco »

A czego oczekiwałeś, że w każdej grze będziesz robił coś innego? to polecam zagrać w 504 :wink: przedsięwzięcia nie miały zmieniać gry, tylko ją urozmaicić i to dokładnie robią.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1971
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 858 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Neoptolemos »

Zagrałem wczoraj pierwszy raz i całkiem to przyjemne. Bardzo dobry stosunek zasad (bardzo prostych i intuicyjnych) do rozkminy (całkiem sporej). Do tego całkiem sporo interakcji. Chętnie jeszcze zagram, tym razem z przedsięwzięciami - natomiast nie było takiego efektu wow, żebym kupił; z drugiej strony, dodruku raczej nie będzie... Chyba że mnie przekonacie, że gra z przedsięwzięciami i na więcej osób (graliśmy we 3) zyskuje niesamowicie dużo - jak sądzicie?

Ach, i zasugerowałem się lekkim podobieństwem do Orleanu, ale mocno to naciągana teza ;) natomiast faktycznie zwłaszcza pod koniec rozgrywki często zaglądałem w plansze innych graczy.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Atk »

Grałem od 2-4 graczy i zawsze miło wspominam grę Chociaż zdaje mi się że czym więcej tym ciekawiej bo ciaśniej się robi i więcej trzeba bić się między sobą

Tak jak mówisz dodruku raczej nie będzie W sklepach ostatnie sztuki a gra należy do tych przyjemnych w która zawsze fajnie się gra
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: dominGeS »

Jak dla mnie gra zaczyna fajnie działać dopiero od 3-4 graczy. Zajmuje sporo miejsca na stole i to jest jej wada jak dla mnie, (a stół mam spory) Dużo jest też interakcji między graczami co czasami może zaboleć. Tego akurat nie poczytuję za wadę, a jako zaletę. Endeavor uważam za bardzo solidny tytuł, który warto mieć na półce. Szkoda, że nie zdążyłem dodatku kupić bo czaiłem się jak pies do jeża :?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: seki »

A dodatek jest zależny językowo? Jeśli tak to jak mocno? Sam też kupiłem tydzień temu polską wersje. Jeszcze nie rozpakowane więc nie znam zależności.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Atk »

Patrzcie na Olx ja podstawkę + dodatek w folii kupiłem za niecałe 250 zł jakos
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Tirith »

Czy dodatek jest albo będzie gdzieś dostępny? Szukam i pusto wszędzie.
Miki66611
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2019, 15:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Miki66611 »

Witam czy ma ktoś polska instrukcję do dodatku?
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Atk »

Jak ci nikt nie pomógł to przypomnij się jutro. Rozpakuje z foli i zrobię skan
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Tirith »

Miki66611 pisze: 16 lut 2021, 08:29 Witam czy ma ktoś polska instrukcję do dodatku?
Dołączam się: Zakupiłem angielską wersje dodatku. Czy poratuje ktoś polską wersją instrukcji?
AFM
Posty: 52
Rejestracja: 14 sty 2020, 17:14
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: AFM »

Ja również poszukuję polskiej instrukcji dodatku, byłabym bardzo wdzięczna za użyczenie skanu :D
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Atk »

Cos mi blokuje skanowanie w drukarce (pewnie jakies aktualizacje windy), ale moge wyslac wam zdjecia instrukcji, tylko zostawcie maile. Gre rozpakowalem, zdjecia zrobilem, wiec nie powinniscie dlugo czekac ;)
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Tirith »

Ponawiam prośbę. :) Poratujcie
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Atk »

Tirith pisze: 10 mar 2021, 22:28 Ponawiam prośbę. :) Poratujcie
Przeciez czekam od ostatniego posta na wasze maile. AFM czy ktos do mnie napisala i zdjecia dostala (cos blokuje mi skanowanie. Pewnie jakas aktualizacja windowsa). Chociaz zadnego potwierdzenia nie dostalem :)
benek12345
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2020, 16:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: benek12345 »

Jakoś może nie powala, ale da się wszystko przeczytać.
Fotki robione telefonem.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Tirith
Posty: 115
Rejestracja: 09 sty 2020, 10:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Tirith »

Atk pisze: 11 mar 2021, 00:09
Tirith pisze: 10 mar 2021, 22:28 Ponawiam prośbę. :) Poratujcie
Przeciez czekam od ostatniego posta na wasze maile. AFM czy ktos do mnie napisala i zdjecia dostala (cos blokuje mi skanowanie. Pewnie jakas aktualizacja windowsa). Chociaz zadnego potwierdzenia nie dostalem :)
Pisałem PW dwa razy, może coś nie doszło. Tak czy inaczej dzieki za fotki.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: michalldz90 »

czy ktoś się orientuje czy będzie dodruk ? bo ceny już powoli robią się chore :) a 999 za zestaw z drewienkami, który gdzieś tam krązy po olx i allegro to już jakiś kompletny żart, biorąc pod uwagę, że można kupić dużo lepszej jakości znaczniki z BGG za 100 zł :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

michalldz90 pisze: 01 kwie 2021, 15:03 czy ktoś się orientuje czy będzie dodruk ? bo ceny już powoli robią się chore :) a 999 za zestaw z drewienkami, który gdzieś tam krązy po olx i allegro to już jakiś kompletny żart, biorąc pod uwagę, że można kupić dużo lepszej jakości znaczniki z BGG za 100 zł :)
Ba, trzeba było brać jak gra była dostępna, a trochę poślizgów czasowych zaliczyła za nim wjechała do sklepów więc i czasu do namysłu i decyzji było sporo. A teraz to płacz i płać. :twisted:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: michalldz90 »

nie mam aż takiego ciśnienia, żeby za średnioskomplikowane euro płacić tyle hajsu :D już od początku ta gra było troche za droga. fakt, że gra się bardzo przyjemnie. Mimo wszystko poczekam na dodruk, o ile będzie. Jak nie będzie to jakoś przeżyje :mrgreen:
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: XLR8 »

michalldz90 pisze: 01 kwie 2021, 15:50 nie mam aż takiego ciśnienia, żeby za średnioskomplikowane euro płacić tyle hajsu :D już od początku ta gra było troche za droga. fakt, że gra się bardzo przyjemnie. Mimo wszystko poczekam na dodruk, o ile będzie. Jak nie będzie to jakoś przeżyje :mrgreen:
Może i tak, ale patrząc jak często trafia na stół bo, każdy chce w nią grać ponieważ:
a) jest pięknie wydana
b) jest bardzo krótka (45min/3graczy) ale oferuje sporo trudnych decyzji i emocji
c) ma banalne zasady pomijając Przedsięwzięcia
to inwestycja u nas bardzo szybko się zwróciła. :)
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Atk »

michalldz90 pisze: 01 kwie 2021, 15:03 czy ktoś się orientuje czy będzie dodruk ? bo ceny już powoli robią się chore :) a 999 za zestaw z drewienkami, który gdzieś tam krązy po olx i allegro to już jakiś kompletny żart, biorąc pod uwagę, że można kupić dużo lepszej jakości znaczniki z BGG za 100 zł :)
Nie dam ręki uciąć ale zdaje mi się, że kiedyś na planszowych newsach widziałem, że ma być tego dodruk. Niestety nie podano żadnych konkretów.

Mi się udało. Poznałem tą grę szybko, bo ziomek kupił zestaw na premierę. Niestety tak szybko się nie zdecydowałem i w sklepach zaczęło być słabo z ceną. Na szczęście na Olx ktoś zestaw wystawił za 250zl (w tym dodatek w foli).
Interloper
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 09:35
Been thanked: 4 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Interloper »

Czy ktoś wie w jakiej cenie były sprzedawane mini dodatki PL: Dominium i Weź los w swoje ręce?
Rafal1970
Posty: 209
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Rafal1970 »

Rozważam zakup gry w wersji angielskiej. Czy ktoś podpowie na ile gra jest zależna językowo ? Czy warto pakować się w wersję angielską lub niemiecką (polska dostępna tylko w drugiej ręki i kosztuje odpowiednio).
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 642
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Endeavor (Carl de Visser, Jarratt Gray)

Post autor: Michito »

Hej, podzczas ostatniego lajfa z Planszowymi Newsami Przemek Kochowicz zapowiedział, że jest planowany dodruk (wszystko co wyszło za pierwszym razem), Czacha podłączy się pod druk międzynarodowy w pierwszej połowie 2022.

Chyba niczego nie przekręciłem ;)

Tak że chyba warto jeszcze poczekać.
ODPOWIEDZ