Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: rastula »

Pynio pisze: 21 gru 2020, 09:05 Co to jest KDM?
Kingdom Death Monster?
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: Pynio »

Co tam jest takiego rewolucyjnego, że reszta to kamień łupany?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: Szewa »

Pynio pisze: 21 gru 2020, 09:08 Co tam jest takiego rewolucyjnego, że reszta to kamień łupany?
1500 złotych, które wydało się, więc szkoda hejtować własny zakup ;)

A tak serio to z tego co naczytałem/naoglądałem się o grze to bardzo dobrze rozbudowa mechanika i świetny klimat wylewający się z gry.
Gdybym wygrał w totka to kupiłbym wszystko.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: Pynio »

Szewa pisze: 21 gru 2020, 09:31
Pynio pisze: 21 gru 2020, 09:08 Co tam jest takiego rewolucyjnego, że reszta to kamień łupany?
1500 złotych, które wydało się, więc szkoda hejtować własny zakup ;)

A tak serio to z tego co naczytałem/naoglądałem się o grze to bardzo dobrze rozbudowa mechanika i świetny klimat wylewający się z gry.
Gdybym wygrał w totka to kupiłbym wszystko.
Mam dokładnie to samo z tym tytułem, jednak patrząc na mechanikę, to dość podobna do Gloomhaven. Losujemy kartę zachowania przeciwnika i coś się tam dzieje. Nie wiem czy autor posta grał w gloomhaven, i czy gloom mam traktować jako kamień łupany :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8760
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: Curiosity »

Pynio pisze: 21 gru 2020, 09:05 Co to jest KDM?
https://www.kickstarter.com/projects/po ... monster-15
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: pavel »

Pynio pisze: 21 gru 2020, 09:08 Co tam jest takiego rewolucyjnego, że reszta to kamień łupany?
Wyrwane z kontekstu. Doczytaj proszę. Odpowiem na późniejszą Twoją wątpliwość, tak z Gloomhaven miałem dwie kampanie. Wiem jaki tam jest system bardzo dokładnie. Jest daleki od doskonałości. Mimo to, uważam, że z tych, w które grałem to KDM nr. 1. Wyjaśnię: system zachowania wroga/przeciwnika/bota/AI, nie solo ogółem.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: hipcio_stg »

Nie rozumiem grania w planszowki „solo”. Solo to można książkę czytać. Nigdy nie przyszło mi do głowy, aby zagrać w grę planszową samemu. To się kłóci z moim wewnętrznym założeniem gier planszowych. Ja to nawet nie lubię gier cyfrowych solo. Liczy się tylko współzawodnictwo z innym człowiekiem. Bez znaczenia czy to stare heroes, quake, czy wow. Czasy grania w snake na przystanku dawno minęły. W dobie internetu w ogóle łatwo o przeciwników na każdym poziomie.
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1227 times
Been thanked: 1437 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: Cyel »

hipcio_stg pisze: 21 gru 2020, 22:21 Nie rozumiem grania w planszowki „solo”. Solo to można książkę czytać. Nigdy nie przyszło mi do głowy, aby zagrać w grę planszową samemu. To się kłóci z moim wewnętrznym założeniem gier planszowych. Ja to nawet nie lubię gier cyfrowych solo. Liczy się tylko współzawodnictwo z innym człowiekiem. Bez znaczenia czy to stare heroes, quake, czy wow. Czasy grania w snake na przystanku dawno minęły. W dobie internetu w ogóle łatwo o przeciwników na każdym poziomie.
Miałem dokładnie tak samo ... dopóki przez covidowe okoliczności nie zacząłem. Teraz lubię :)

O wiele lepsza zabawa niż z krzyżówkami czy innym sudoku.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: pavel »

hipcio_stg pisze: 21 gru 2020, 22:21 Nie rozumiem grania w planszowki „solo”. Solo to można książkę czytać. Nigdy nie przyszło mi do głowy, aby zagrać w grę planszową samemu. To się kłóci z moim wewnętrznym założeniem gier planszowych. Ja to nawet nie lubię gier cyfrowych solo. Liczy się tylko współzawodnictwo z innym człowiekiem. Bez znaczenia czy to stare heroes, quake, czy wow. Czasy grania w snake na przystanku dawno minęły. W dobie internetu w ogóle łatwo o przeciwników na każdym poziomie.
Żałuj, bo niektóre co-op są bardzo dobre.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: Pynio »

hipcio_stg pisze: 21 gru 2020, 22:21 ...nie lubię gier cyfrowych solo. ....
Hm... Knights of the old republic (KOTOR), Baldurs Gate III, Divinity Original Sin 2, Pillars of Eternity II: Deadfire, Witcher 3, Hitman 2, DARK SOULS...

Nie ma się czym zachwycić ;)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: jakmis83 »

hipcio_stg pisze: 21 gru 2020, 22:21 Nie rozumiem grania w planszowki „solo”. Solo to można książkę czytać. Nigdy nie przyszło mi do głowy, aby zagrać w grę planszową samemu. To się kłóci z moim wewnętrznym założeniem gier planszowych. Ja to nawet nie lubię gier cyfrowych solo. Liczy się tylko współzawodnictwo z innym człowiekiem. Bez znaczenia czy to stare heroes, quake, czy wow. Czasy grania w snake na przystanku dawno minęły. W dobie internetu w ogóle łatwo o przeciwników na każdym poziomie.
Twoje prawo i Twój wybór. Nikt Cię na siłę nie będzie ani przekonywać ani też zmuszać do solo.
Ja tam bardzo lubię a covid pomaga w granie solo :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: hipcio_stg »

Pynio pisze: 23 gru 2020, 12:56
hipcio_stg pisze: 21 gru 2020, 22:21 ...nie lubię gier cyfrowych solo. ....
Hm... Knights of the old republic (KOTOR), Baldurs Gate III, Divinity Original Sin 2, Pillars of Eternity II: Deadfire, Witcher 3, Hitman 2, DARK SOULS...

Nie ma się czym zachwycić ;)
Chyba stary jestem, bo nic nie znam. Chciałem tylko powiedzieć, że cenię sobie za przeciwnika myślącą istotę. Grałem baldura 1 i 2, ale bez rewelacji.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: jakmis83 »

hipcio_stg pisze: 23 gru 2020, 17:46
Pynio pisze: 23 gru 2020, 12:56
hipcio_stg pisze: 21 gru 2020, 22:21 ...nie lubię gier cyfrowych solo. ....
Hm... Knights of the old republic (KOTOR), Baldurs Gate III, Divinity Original Sin 2, Pillars of Eternity II: Deadfire, Witcher 3, Hitman 2, DARK SOULS...

Nie ma się czym zachwycić ;)
Chyba stary jestem, bo nic nie znam. Chciałem tylko powiedzieć, że cenię sobie za przeciwnika myślącą istotę. Grałem baldura 1 i 2, ale bez rewelacji.
To raczej się nadaje na off top, ale szczerze polecam serię Dark Souls + Bloodborne. Warto sprawdzić.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1605 times
Been thanked: 936 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: feniks_ciapek »

hipcio_stg pisze: 23 gru 2020, 17:46 Chyba stary jestem, bo nic nie znam. Chciałem tylko powiedzieć, że cenię sobie za przeciwnika myślącą istotę. Grałem baldura 1 i 2, ale bez rewelacji.
A inni cenią przygodę bardziej, niż walkę z żywym przeciwnikiem. Tyle.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: mikeyoski »

Z planszówek solo, lubię przeważnie te, które były projektowane jako gry solo. Reszta mnie ani grzeje ani ziębi. Nie chce mi się uczyć obsługi znanych mi gier i bawić się tymi dodatkowymi kartami, planszetkami, kostkami, które lepiej lub gorzej (przeważnie to drugie) naśladują ludzkie myślenie. Prawdę mówiąc, jeśli mam ochotę na zabawę solo, to wybiorę komputer, który zrobi wszystko lepiej i zapewni mi lepszą rozrywkę.

Niedawno przeszedłem sobie ponownie trylogię Mass Effect i bawiłem się doskonale. Uświadomiła mi ona jeszcze jedną rzecz - jak miałkie są ameritrashe i dlaczego jestem eurosucharzystą ;-)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: jakmis83 »

mikeyoski pisze: 27 gru 2020, 21:12 Z planszówek solo, lubię przeważnie te, które były projektowane jako gry solo. Reszta mnie ani grzeje ani ziębi. Nie chce mi się uczyć obsługi znanych mi gier i bawić się tymi dodatkowymi kartami, planszetkami, kostkami, które lepiej lub gorzej (przeważnie to drugie) naśladują ludzkie myślenie. Prawdę mówiąc, jeśli mam ochotę na zabawę solo, to wybiorę komputer, który zrobi wszystko lepiej i zapewni mi lepszą rozrywkę.

Niedawno przeszedłem sobie ponownie trylogię Mass Effect i bawiłem się doskonale. Uświadomiła mi ona jeszcze jedną rzecz - jak miałkie są ameritrashe i dlaczego jestem eurosucharzystą ;-)
Warto się pobawić w Mass Effect?
Tak wiem, że jest już długo na rynku, ale jakimś sposobem jeszcze w to nie grałem...
Ja się wkręciłem w Soulsy, ponieważ są trudne, ambitne i naprawdę uczą człowieka cierpliwości :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: mikeyoski »

Bardzo warto :-) Wszystkie trzy. A trzecią część koniecznie z Leviathanem (dużo wyjaśnia). Przeboleć te niepotrzebne wypełniacze i będzie dobrze
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1227 times
Been thanked: 1437 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: Cyel »

Bardzo warto, ale też warto chyba poczekać i nie kupować już teraz: https://www.polygon.com/2020/11/7/21441 ... te-bioware
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: pavel »

Komputer...? Dla mnie to ucieczka w prostotę. Jeżeli gry na kompie można nazwać wyzwaniem, razem z magicznym słowem ”save”. :lol:
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1227 times
Been thanked: 1437 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: Cyel »

pavel pisze: 29 gru 2020, 01:32 Jeżeli gry na kompie można nazwać wyzwaniem, razem z magicznym słowem ”save”. :lol:
Czyli kolega nie grał w Soulsy... :roll:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: jakmis83 »

pavel pisze: 29 gru 2020, 01:32 Komputer...? Dla mnie to ucieczka w prostotę. Jeżeli gry na kompie można nazwać wyzwaniem, razem z magicznym słowem ”save”. :lol:
Soulsy? Save? Ty tak na poważnie?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: pavel »

jakmis83 pisze: 29 gru 2020, 10:48
pavel pisze: 29 gru 2020, 01:32 Komputer...? Dla mnie to ucieczka w prostotę. Jeżeli gry na kompie można nazwać wyzwaniem, razem z magicznym słowem ”save”. :lol:
Soulsy? Save? Ty tak na poważnie?
Tak. Wyjątek jakiś jest zawsze, może Ty nim jesteś. Ogólnie temat save'u w Dark souls jest najbardziej wyszukiwanym słowem w goglach.
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: Golfang »

To tak jak savy w Mordheim -> niby nie ma ale... ale wystarczy wiedzieć gdzie są pliki w których zapisywane są postępy gry i je kopiować na bok. Już masz savy i już można "wczytywać" grę. Sam, przyznaję się, tak grałem... więc wiem! Ale mnie tak ta gra strasznie wkurzała, gdy piękny, wychuchany i wykarmiony bohater nagle tracił rękę... przez jeden głupi "rzut"... Czy to źle? Każdy ocenia sam wg swoich kryteriów. Czy takie granie jest gorsze od grania z oficjalnymi savami? wg mnie nie.
----------------
10% flamberg.com.pl
mkakol
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:00
Has thanked: 25 times
Been thanked: 6 times

Re: Obecność trybu solo w grach planszowych (wydzielony)

Post autor: mkakol »

Ja zwracam uwagę na tryb solo przy wyborze planszówek. Po prostu lubię sobie posiedzieć i pokombinować samotnie. Stąd w mojej kolekcji kilka pozycji stricte pod solo i kilka takich, które solo można zagrać z wirtualnym graczem albo na dwie ręce. No po prostu lubię.🙂

A co do Dark souls... cóż, grałem. Nie przeszedłem testu cierpliwości. 🙂 Poniewierały mną jakieś gargulce na dachu.
ODPOWIEDZ