Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
lemon129
Posty: 8
Rejestracja: 18 sty 2018, 20:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: lemon129 »

Myślę, że w tym filmie znajdziecie, jak do tej pory, najbardziej merytoryczna opinię o Etherfields.

https://youtu.be/iFVULODjyTY

Nadal jestem nią mocno zainteresowany.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 967
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 337 times
Been thanked: 363 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: yrq »

Wyszła nieoficjalna apka do Etherfields
Ułatwia początek gry i czytanie zasad, a przede wszystkim ma przepisane skrypty z księgi sekretów.
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Może znowu włożę kij w mrowisko, ale trudno.
Jeśli ktoś nie do końca jest przekonany opiniami Wielce Szanownych Ekspertów (WSE), którzy oceniają grę po przejściu w najlepszym przypadku około 20% gry, to proponuję samemu sobie wyrobić zdanie. Jest dostępny fajny gameplay, facet przeczytał instrukcję (w przeciwieństwie do niektórych WSE) i jak popełnia małe błędy to szybko poprawia. Można się wczuć w grę i łatwo wyobrazić jak się będzie w nią bawiło osobiście. Cały filmik to tylko misja tutorialowa, więc raczej sobie nic nie zaspoilowałem. Trwa prawie 3,5 godziny. To już 1/3 tego co Wielce Szanowni Eksperci przeszli oceniając grę. Jak chcecie poświęcić 80% tego czasu, to druga część tego filmiku trwa kolejne 4,5 godziny :) Ja obejrzałem tylko fragment tego drugiego bo chciałem zobaczyć jak wyglądają drzemki.

https://www.youtube.com/watch?v=kMwIrQF ... SteadyPlay
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Ikari »

Hate spory poleciał ( imho gra KS - łatwy cel ). Czy słusznie nie wiem... chce się sam przekonać w 2021.

Ale taka ciekawostka - Etherfields trafiło na listę The Dice Tower:

Tom Vasel

a) Najlepsze gry COOP 2020 - miejsce 6
b) Najlepsze gry SOLO 2020 - miejsce 1
c) Więcej Najlepszych gier OGOLNIE 2020 ( czyli defacto miejsca 20-11 ) - miejsce 1 ( czyli #11 w game of the year )

Jason Perez

Najlepsza gra COOP 2020 - miejsce 2

MIke DiLisio

Najlepsza gra SOLO 2020 - miejsce 9

;) Więc może nie jest taka zła
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Ikari pisze: 09 sty 2021, 02:08 Hate spory poleciał ( imho gra KS - łatwy cel ). Czy słusznie nie wiem... chce się sam przekonać w 2021.

Ale taka ciekawostka - Etherfields trafiło na listę The Dice Tower:

Tom Vasel

a) Najlepsze gry COOP 2020 - miejsce 6
b) Najlepsze gry SOLO 2020 - miejsce 1
c) Więcej Najlepszych gier OGOLNIE 2020 ( czyli defacto miejsca 20-11 ) - miejsce 1 ( czyli #11 w game of the year )

Jason Perez

Najlepsza gra COOP 2020 - miejsce 2

MIke DiLisio

Najlepsza gra SOLO 2020 - miejsce 9

;) Więc może nie jest taka zła
Rolling solo tez dal w Top 15 Solo na miejscu 2.
Sporo widzialem dobrych opinii na BGG od osob po przejsciu kampanii i o dziwo malo bylo narzekan na Slumbery. Co jest tez fajne to maja mozliwosc reakcji na feedback graczy w 4 kampaniach z wave 2.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2395 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Curiosity »

Podrzucę linki dla porządku:

TOM
https://youtu.be/dpyeWbbdssY?t=403

MIKE
https://youtu.be/H5MSY8sd4Ew

JASON
https://youtu.be/6xqYYcUYKYk?t=1419

Wczorajsza półtoragodzinna rozgrywka (co oczywiste, ze spojlerami)
https://www.youtube.com/watch?v=_It1799Fjf8
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 477 times
Been thanked: 447 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Na kanale Man vs Meeple w top 10 gier 2020 EF zajęło 4 miejsce u Kiry i 2 miejsce u Jeremiego.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Jools »

Inna recenzja Etherfields, bardziej wypośrodkowana, rzeczowa, ale finalnie wysoce zachęcająca do zakupu/zagrania.

https://www.youtube.com/watch?v=p6eXg3Jln78
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: SickMind »

Ja zaryzykowałem i wczoraj zakupiłem w aleplanuszówki Etherfields Dream Master w sundropie. 😎
Dla mnie planszuwki to MEGA ZABAWA, mam w swojej kolekcji gry, które wielu sie nie podibają, a ja je ogrywam na maxa. Liczy się BIG FUN.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2021, 20:16 przez SickMind, łącznie zmieniany 1 raz.
gabens29
Posty: 462
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 233 times
Been thanked: 13 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: gabens29 »

Przyszły kluczyki z Chin, prima sort
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Gromb »

gabens29 pisze: 08 lut 2021, 18:59 Przyszły kluczyki z Chin, prima sort
Spoiler:
Ołowiane? Mają dopuszczenie na rynek EU? To może być trujące. Może na wszelki wypadek grajcie w rękawiczkach. :twisted:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: damianKr »

Hej, czy nie uważacie, że kupno koszulek z zestawu to przesada? A może jednak warto zakupić?

Chodzi mi o to że kart jest tam od groma, ale zapewne warte zakoszulkowania to zapewne jakieś 10%?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: grzeslaw90 »

damianKr pisze: 09 lut 2021, 10:25 Hej, czy nie uważacie, że kupno koszulek z zestawu to przesada? A może jednak warto zakupić?

Chodzi mi o to że kart jest tam od groma, ale zapewne warte zakoszulkowania to zapewne jakieś 10%?
Uważam, że to przesada. Sam mam kupiony wyliczony zestaw od Paladins ale większości paczek nawet chyba nie otworzę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Ikari »

gabens29 pisze: 08 lut 2021, 18:59 Przyszły kluczyki z Chin, prima sort
Spoiler:
Rozumiem, że jesteś zadowolony i to nie był sarkazm :) Jaki mają feel w dłoniach? To taki leciutki stop, że nie mają zbytniej wagi czy może nie jest tak źle?
Awatar użytkownika
Ikari
Posty: 195
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:11
Has thanked: 11 times
Been thanked: 42 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Ikari »

Osoby chętne/zainteresowane poprawioną horyzontalną mapą do Etherfields -> viewtopic.php?f=55&t=70431&p=1331140#p1331140
sasquach
Posty: 1854
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 944 times
Been thanked: 591 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: sasquach »

damianKr pisze: 09 lut 2021, 10:25 Hej, czy nie uważacie, że kupno koszulek z zestawu to przesada? A może jednak warto zakupić?

Chodzi mi o to że kart jest tam od groma, ale zapewne warte zakoszulkowania to zapewne jakieś 10%?
Po pierwsze to koszulki na KS zwykle wychodzą gorzej. Po drugie, tak, nie ma sensu koszulkować wszystkiego, a tylko to co jest w decku. Ale są i tacy co wszystko koszulkują, więc wszystko zależy od tego z kim i jak grasz.
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: dawid »

Właśnie jestem po misji wprowadzającej. Oczywiście to za mało żeby cokolwiek napisać o gameplayu, więc całkowicie pominę ten temat, ale pierwszymi wrażeniami mogę już się podzielić.

Pierwsze co to pudełko. O ile sama grafika frontu mi się podoba tak grafik zbytnio nie popisał się z bokami pudełka. Boki są wręcz paskudne. Nie ważne jak się ustawi grę to widzimy cały czarny bok albo czarny bok z jakąś białą plamą. Jest tam umieszczone jakieś logo, ale taki kolor, że nie widać tego wcale. Na półce to wygląda jak czarna luka. Aż moja żona zwróciła uwagę na jakieś nowe paskudztwo na półce. Można to było lepiej zaprojektować, ale w sumie jest to w ogóle nieistotne.

Z innych pierdół jeśli chodzi o pudełko to łączenie naklejki blisko krawędzi pudełka jest jakoś tak niefortunnie zrobione, że za każdym razem jak wyciągam albo wkładam na półkę mam wrażenie, że mi się podwija. Po jakimś czasie pewnie będzie się delaminowało, ale w sumie też mało istotne.

Jeśli chodzi o środek to zdecydowanie wszystko wydaje się dobrej jakości. Nie ma takiego absurdalnego ścisku jak w LoH. Pokrywy plastikowe wydają się grubsze niż w poprzednich grach. Nie ma problemów z wyciąganiem figurek jak w TG. W środku są jakieś pianki żeby się nie uszkodziło podczas transportu. Nie ma się do czego przyczepić.

Figurki, karty i inne elementy wydają się całkiem dobrej jakości. Przeraża mnie trochę ilość różnych żetonów i to że nie ma na nie żadnego dedykowanego miejsca (jak chociażby w przypadku TWOM). Wszystkie żetony mam wrzucone do dwóch woreczków i coś czuję, że będzie trochę zabawy żeby znaleźć konkretny.

Nie podobają mi się trochę przekładki. Nie rozumiem dlaczego nie wrzucili na przekładkach nazw talii. Przekładki dla konkretnych talii różnią się kolorem. Kolor jest opisany w instrukcji, ale dla mnie te kolory są na tyle nierozróżnialne, że i tak nie mam pojęcia co to za talia. I tak muszę wyciągnąć jakąś kartę żeby zobaczyć po rewersie co siedzi w srodku. Wystarczyło dać nazwę talii na górze.

Przechodzimy do tej nieszczęsnej planszy. Myślałem, że opinie są przesadzone, ale faktycznie o ile niesamowicie ładna tak strasznie niepraktyczna. Będę grał w to tylko solo i ułożenie w poziomie jest jedynym rozwiązaniem. Nie jest to aż tak problematyczne. Większym problemem jest to, że ta plansza jest wielka. Między różnymi taliami jest za dużo miejsca a tekstach na kartach jest bardzo mały. Muszę każdą kartę wziąć do ręki żeby przeczytać co na niej się znajduje. Po rozłożeniu wszystkich kart mam wrażenie, że czegoś brakuje. Zdecydowanie za dużo miejsca. W sumie to nie mam pojęcia po co w ogóle jest ta plansza. Można grać bez niej.

Co do instrukcji i misji wprowadzającej to jestem trochę zawiedziony. Oczekiwałem, że będzie to w stylu TG. Tutorial w TG bardzo fajnie prowadził za rękę. Można było zacząć grać bez czytania instrukcji, przeczytać po zagraniu tutoriala i wszystko było jasne. Tutaj tego nie ma. Sama instrukcja napisana jest tak, że łatwo i szybko można znaleźć odpowiedź na coś co nas męczy w czasie gry, ale ciężko zacząć grać. W sumie po przeczytaniu instrukcji nadal nie miałem pojęcia nawet jak zacząć. Szkoda, że nie kontynuowali świetnego trybu samouczka z Tainted Grail.

Oczywiście o gameplayu będę mógł powiedzieć coś więcej, ale już mam przeczucie, że gra mi się spodoba. Póki co mogę powiedzieć, że grafiki są bardzo klimatyczne.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: pawianlsm »

dawid pisze: 10 lut 2021, 23:47
Spoiler:
I jak wrażenia z gry? 😉 Ktoś coś więcej może napisać?
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: dawid »

Mam za sobą jakieś 10 snów. Póki co wrażenia są bardzo mieszane.
Z jednej strony fajna psychodela i niektóre sny są baaaardzo ciekawe.
Z drugiej strony gra wydaje się bardzo liniowa. Może to się zmieni, ale póki co nie wygląda na to żebym miał wielki wpływ na fabułę.
Generalnie to trochę przerost formy nad treścią. Ta gra mogłaby być grą paragrafową w postaci książki. Dużo elementów tylko zaśmieca stół.
Do tego trochę irytujące jest łażenie po Dreamworld i robienie po raz któryś dokładnie tego samego.

Na pewno napiszę więcej za jakiś czas jak będę miał więcej gry za sobą.
LukaszLozz
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 84 times
Been thanked: 78 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: LukaszLozz »

dawid pisze: 25 mar 2021, 11:14 Mam za sobą jakieś 10 snów. Póki co wrażenia są bardzo mieszane.
Z jednej strony fajna psychodela i niektóre sny są baaaardzo ciekawe.
Z drugiej strony gra wydaje się bardzo liniowa. Może to się zmieni, ale póki co nie wygląda na to żebym miał wielki wpływ na fabułę.
Generalnie to trochę przerost formy nad treścią. Ta gra mogłaby być grą paragrafową w postaci książki. Dużo elementów tylko zaśmieca stół.
Do tego trochę irytujące jest łażenie po Dreamworld i robienie po raz któryś dokładnie tego samego.

Na pewno napiszę więcej za jakiś czas jak będę miał więcej gry za sobą.
Byłem o krok od zamówienia, ale powstrzymała mnie recenzja Shut up’ow. Wyglada, ze sprawdza się w większości.
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

dawid pisze: 25 mar 2021, 11:14 Mam za sobą jakieś 10 snów. Póki co wrażenia są bardzo mieszane.
Z jednej strony fajna psychodela i niektóre sny są baaaardzo ciekawe.
Z drugiej strony gra wydaje się bardzo liniowa. Może to się zmieni, ale póki co nie wygląda na to żebym miał wielki wpływ na fabułę.
Generalnie to trochę przerost formy nad treścią. Ta gra mogłaby być grą paragrafową w postaci książki. Dużo elementów tylko zaśmieca stół.
Do tego trochę irytujące jest łażenie po Dreamworld i robienie po raz któryś dokładnie tego samego.

Na pewno napiszę więcej za jakiś czas jak będę miał więcej gry za sobą.
Czy jak będzie w końcu tryb continous dream to chętnie z niego skorzystasz (gra bez drzemek) ?
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: dawid »

Awaken Realms pracuje nad takim trybem ? Jak to ma działać ?

Jak dla mnie gra bez drzemek poprawiłaby wiele. Stałaby się wtedy prawdopodobnie jeszcze bardziej liniowa, ale ostatecznie dla mnie wyszłoby na plus.
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 48 times
Been thanked: 101 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Herman666 »

LukaszLozz pisze: 25 mar 2021, 11:45
dawid pisze: 25 mar 2021, 11:14 Mam za sobą jakieś 10 snów. Póki co wrażenia są bardzo mieszane.
Z jednej strony fajna psychodela i niektóre sny są baaaardzo ciekawe.
Z drugiej strony gra wydaje się bardzo liniowa. Może to się zmieni, ale póki co nie wygląda na to żebym miał wielki wpływ na fabułę.
Generalnie to trochę przerost formy nad treścią. Ta gra mogłaby być grą paragrafową w postaci książki. Dużo elementów tylko zaśmieca stół.
Do tego trochę irytujące jest łażenie po Dreamworld i robienie po raz któryś dokładnie tego samego.

Na pewno napiszę więcej za jakiś czas jak będę miał więcej gry za sobą.
Byłem o krok od zamówienia, ale powstrzymała mnie recenzja Shut up’ow. Wyglada, ze sprawdza się w większości.
Bo Dawid tak napisał xD

Na poważnie. Statystycznie rzecz biorąc musi pewnej puli osób nie podejść, wywołać negatywne emocje w następstwie czego te osoby tytuł sprzedadzą. Gorzej - co zauważam od dłuższego czasu, że osoby, którym tytuł się podoba i ogrywają go ostro - nie za chętnie opisują te wrażenia czy to w przypadku tej gry, czy innej. Wystarczy przeglądnąć dowolny temat jakiejś gry. Króluje - czy będzie wydanie PL, babole wydawcy, oczekawiania i rozmowy, a jak już wychodzi to cisza xD Proponuję nie sugerować się wpisami innych osób, ani recenzjami tylko patrzyć tylko i wyłącznie na to czego my sami oczekujemy od gry. Ile mamy czasu, co nas bawi, czego chcemy. Im bardziej sobie to uświadomisz i zrozumiesz - tym bardziej celne będą strzały zakupowe, wspierajki na kickstarterze. Oczywiście na kupę zawsze jesteśmy narażeni, ale jak to z kupą - shit happens ;)
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

dawid pisze: 25 mar 2021, 14:02 Awaken Realms pracuje nad takim trybem ? Jak to ma działać ?

Jak dla mnie gra bez drzemek poprawiłaby wiele. Stałaby się wtedy prawdopodobnie jeszcze bardziej liniowa, ale ostatecznie dla mnie wyszłoby na plus.
Tak, tutaj masz z ostatniego update'u :
Spoiler:
A tu jeszcze wcześniej jak to ogłosili:
Spoiler:
Czyli w drugiej fali będzie wydrukowany ten tryb, a niedługo (1-2 miesiące) udostepnią pdfa z takim trybem.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Herman666 pisze: 25 mar 2021, 14:08 Statystycznie rzecz biorąc musi pewnej puli osób nie podejść, wywołać negatywne emocje w następstwie czego te osoby tytuł sprzedadzą. Gorzej - co zauważam od dłuższego czasu, że osoby, którym tytuł się podoba i ogrywają go ostro - nie za chętnie opisują te wrażenia czy to w przypadku tej gry, czy innej.
Cos w tym jest. Arkham LCG jest mega gra i bardzo popularna a na forum jest martwa. Moze przyczynia sie grupa na fb i tam sie przonosza dyskusje ale tez nie widzie zbyt czesto rozbudowanych dyskusji wychwalających inne gry gdy juz minie okres ich premiery.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ