Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Mienki
Posty: 57
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Mienki »

Hardkor pisze: 11 lut 2021, 12:16
Mienki pisze: 11 lut 2021, 11:26
czeczot pisze: 11 lut 2021, 11:06

To dlaczego nie pozwolili mu zrobić gry o wiedźminie tj Geralcie ?
Czyżby uznali że gra na to nie zasługuje?
nawet była gra typu moba która była totalną klapą.
Pierwsze slysze o grze typu MOBA w uniwersum Wiedzmina. Prosze o tytuł lub link
The Witcher Battle Arena. Zreszta co ciekawe Wladca Pierscieni tez miał swoją mobe, która również była porażką. Być może i inne znane uniwersa by sie znalazły.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4549
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1371 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Hardkor »

Mienki pisze: 11 lut 2021, 12:28
Hardkor pisze: 11 lut 2021, 12:16
Mienki pisze: 11 lut 2021, 11:26

nawet była gra typu moba która była totalną klapą.
Pierwsze slysze o grze typu MOBA w uniwersum Wiedzmina. Prosze o tytuł lub link
The Witcher Battle Arena. Zreszta co ciekawe Wladca Pierscieni tez miał swoją mobe, która również była porażką. Być może i inne znane uniwersa by sie znalazły.
aaaa to, zapomnialem o jej istnieniu XD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: mistrz_yon »

Hardkor pisze: 11 lut 2021, 12:27
Moonday pisze: 11 lut 2021, 12:17
Z tego co pamietam w książkach sapkowskiego są różne szkoły wiedźminów. Czytałem to 20 lat temu ale chyba pamięć mnie nie myli.
To nie wiem, szczerze to nie pamiętam innych szkół wiedźmińskich, ale internety twierdzą, że faktycznie były. Niech się wypowie ktoś, kto doskonale zna tematykę :) Mnie za to cieszy to, że gra Łukasza nie będzie kolejną wariacją na temat losów Geralta oraz postaci, które już doskonale znamy. Wolę stworzyć własną wiedźmińską opowieść, bez oglądania się na znane już fakty i osobistości, ale to tylko moja opinia.
Wiedźmińska szkoła cechu Gryfa
Wiedźmińska szkoła cechu Kota
Wiedźmińska szkoła cechu Mantikory
Wiedźmińska szkoła cechu Niedźwiedzia
Wiedźmińska szkoła cechu Wilka
Wiedźmińska szkoła cechu Żmii
Ayaram pisze: 11 lut 2021, 12:22 W gwincie ostatnio mieliśmy dodatek z wiedzminami i wysyp bezimiennych wiedzminów i jakoś dużo narzekań fanatyków z tego powodu nie słyszałem :wink:
Community w Gwincie krytyczne bywa. Ale uniwersum trzyma klimat i tyle. Ileż można grać siwym i wokół jego historii. Mogą być krytyczne komentarze o mechanikach, balansie, etc. Ale czy było o tym, że nie pasują do świata, to nie kojarzę. Ja jestem dość purystyczny jeśli chodzi o szeroko pojęte fantasy (trąci kiczem przeważnie), ale świat wiedźmiński właśnie mi pod ten kicz nie podpada. I klimat trzyma.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1162
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: mmag »

Swoją drogą... Możliwość podróżowania przez czas i przestrzeń Ciri nie wyklucza pojawienia się w grze gościnnego dodatku ze znanymi osobistościami... Który zapewne z miejsca podwoiłby kwotę wsparcia... o ile tylko umowa ma to pozwala;)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2021, 12:37 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 778
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 692 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: anitroche »

Hardkor pisze: 11 lut 2021, 12:27
Wiedźmińska szkoła cechu Gryfa
Wiedźmińska szkoła cechu Kota
Wiedźmińska szkoła cechu Mantikory
Wiedźmińska szkoła cechu Niedźwiedzia
Wiedźmińska szkoła cechu Wilka
Wiedźmińska szkoła cechu Żmii
W książkach są wspomniane tylko 3 szkoły: wilka, gryfa i kota, pozostałe dodano w grach. W książkach spotykamy tylko jednego wiedźmina spoza szkołą wilka - jest to w jednej z najnowszych książek pt. "Sezon Burz" (w pierwotnej sadze są tylko wiedźmini ze szkoły wilka) i jest to przedstawiciel szkoły kota. Więc Sapkowski gdzieś tam się pochyli nad innymi szkołami w końcu i zaprezentował kogoś z innej szkoły, ale jednocześnie w książkach znaleźć można też informacje, że kiedyś dużo wiedźminów chodziło po świecie a teraz została ich zaledwie garstka i co więcej tajemnice próby traw zdaje się zaginęły i już się ich nie przeprowadza oraz, że teraz coraz częściej wiedźmini muszą mieszać się w ludzkie porachunki, bo potworów coraz mniej do zabijania. Więc jak dla mnie gra proponowana przez Wookiego w settingu czasów Geralta nie ma sensu, no chyba że marzy nam się gra inna niż Wookie zaproponował, ale to chyba temat na założenie nowego wątku ;)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2021, 12:37 przez anitroche, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 492 times
Been thanked: 55 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: CoLdY7 »

czeczot pisze: 11 lut 2021, 11:51 Ale Ok nawet jak to prawda to czemu to się nie dzieje w czasach Geralta. On mógłby być jakimś pobocznym wątkiem. Jakie tu jest wytłumaczenie ? :)
Wydaje mi się że wooki mówił w podcaście, że Redzi właśnie wyszli z pomysłem usytuowania gry w konkretnych czasach, przed-Geraltowych.
Rozwiązanie które zastosował wooki oznacza ze ta gra będzie o wiedzminach i to tyle ze świata sapkowskiego
Oddzieliłbym świat Sapkowskiego od opowieści/książek Sapkowskiego, ta gra nie ma mówić o konkretnych postaciach tylko być osadzona w tym świecie/klimacie.
Świat wiedźmiński to nie tylko Geralt. Będą wiedźmini, będą potwory, oby był też klimat.

Taki zabieg daje więcej swobody i większą szansę na dobrą grę. Co trudno zrobić z odgrzewanym kotletem, którego oczekiwania są ogromne, ale drugi raz tak samo smakował raczej nie będzie.


Trzymam kciuki i czekam na gameplaye
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Mr_Fisq »

Podtytuł "The Old World" może być też o tyle chwytliwy, że "niedługo" spodziewany jest też Warhammer: The Old World. Myślę, że niejedna osoba szukająca ciekawostek o nowym Warhammerze może zainteresować się też planszówką w świecie Witchera.
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tomb »

Opis mnie nie zachęcił. Osadzenie gry w czasach nie opisanych w książkach sprawi, że będzie to rozgrywka mogąca toczyć się w dowolnym settingu i tylko udająca wiedźmińskie klimaty. Ale sama gra może się udać, kto wie...
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: czeczot »

tomb pisze: 11 lut 2021, 12:54 Opis mnie nie zachęcił. Osadzenie gry w czasach nie opisanych w książkach sprawi, że będzie to rozgrywka mogąca toczyć się w dowolnym settingu i tylko udająca wiedźmińskie klimaty. Ale sama gra może się udać, kto wie...
To jest waśnie rzecz która mnie na chwilę obecną bardzo odrzuca od tej gry. Drugą jest autor a właściwie brak w jego dorobku gier więcej niż średnie. I tak jak Wooki może w końcu zrobi fajną grę mechanicznie tak żeby on z tego sam ulepił świat to ja się bardzo zdziwię. Podejrzewam że gra wiedźmę będzie miała tyle wspólnego z Wiedzminem Sapkowskiego co The Godfather CMON (ja ta grę lubię) z książką lub filmem.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 269
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 49 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: miszczu666 »

Ze swojej strony mogę dopowiedzieć, że w gry od Wookiego nie grałem, bo nie trafiały do mojego kręgu zainteresowania, więc nie wypowiem się o ich jakości.

Tutaj po zapowiedzi gra trafiła na radar, i to bardzo wysoko.
Potem obejrzałem pierwsze wrażenia Kaczmara, i trochę zapał ostygł.
i to przez jedną, jedyną mechanikę - jak to Kaczmar nazwał - karty spotkań rozpatrywane jak w Fallout.
I nie rozchodzi mi się o to, że to jest słabe, że ktoś czyta treść i przedstawia wybory. To akurat jest świetne.
Problem leży w tym, że aby gra miała jak najdłuższą regrywalność, tych kart spotkań musi być dużo. Bardzo dużo.
w Fallout po paru rozgrywkach można było już zapamiętać "o, to ty to miałeś parę gier temu, więc wybiorę inną opcję, bo mnie kot zrani mimo Power Armour'a" XD

Niemniej jednak, czekam na więcej informacji, bo pozostałe mechaniki (rozwój postaci + deck builder, kościany poker, walki z kombosami) zapowiadają się na świetnie wpasowane w świat.
No i kto nie chciałby pokonać Leszego :-)
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
_leigam_
Posty: 954
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: _leigam_ »

A jeszcze odnośnie braku słowiańskości w wieśku. Mi się wydaję że np bestiariusz ukazuje tą słowiańskość. Mylę się? Przykład pierwszy lepszy to strzyga.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4566
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2144 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: PytonZCatanu »

Ja mam jedno pytanie:

Dlaczego kościany poker? Czemu nie gwint????
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11170
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3306 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 11 lut 2021, 13:45 Ja mam jedno pytanie:

Dlaczego kościany poker? Czemu nie gwint????
Jakbym był tuzem marketingu to... dałbym opcje karcianego Gwinta na KSie ;-)

Poza tym serio - gra w gre w grze to na 6h posiadówe a nie pewnie 1-2h sesje w Dungeon Crawlera czy co to tak naprawde bedzie ;-)
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 303 times
Been thanked: 63 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Aadaan »

PytonZCatanu pisze: 11 lut 2021, 13:45 Ja mam jedno pytanie:

Dlaczego kościany poker? Czemu nie gwint????
Bo jest szybszy? I łatwiej jednak wrzucić kilka kości niż drukować kilkadziesiąt kart do gwinta.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Gildiril Blackcairn »

miszczu666 pisze: 11 lut 2021, 13:32 i to przez jedną, jedyną mechanikę - jak to Kaczmar nazwał - karty spotkań rozpatrywane jak w Fallout.
I nie rozchodzi mi się o to, że to jest słabe, że ktoś czyta treść i przedstawia wybory. To akurat jest świetne.
Problem leży w tym, że aby gra miała jak najdłuższą regrywalność, tych kart spotkań musi być dużo. Bardzo dużo.
w Fallout po paru rozgrywkach można było już zapamiętać "o, to ty to miałeś parę gier temu, więc wybiorę inną opcję, bo mnie kot zrani mimo Power Armour'a" XD
W Runebound, który z opisu przygodowosci wiedzmina najbardziej mi tu pasuje, ma system kości do rozwiązywania rozstrzygnięć.
Inna rzecz, w grze komputerowej jest system mutagenów, którego tutaj się spodziewam, skoroa być nastawienie na walkę, to gon ma ten system dopracowany (u Kaczmara Wookie mówił, że odrzuca się karty, żeby nie mieć ich za dużo). Połączenie aktualnego settingu postaci z daną przygodą mogłoby dać inne rozwiązanie (jak będziesz miał inną postać niż kolega ostatnio, wybór może skończyć się inaczej). To gdybanie, ale postaram się go nie zapomnieć do czasu otwarcia PM gdzie uwagi i pomysły mają być brane pod uwagę :roll:
Ostatnio zmieniony 11 lut 2021, 13:54 przez Gildiril Blackcairn, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Scamander »

PytonZCatanu pisze: 11 lut 2021, 13:45 Ja mam jedno pytanie:

Dlaczego kościany poker? Czemu nie gwint????
Why not?

https://wiedzmin.fandom.com/wiki/Ko%C5%9Bciany_poker
mluckner
Posty: 346
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 97 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: mluckner »

_leigam_ pisze: 11 lut 2021, 13:44 A jeszcze odnośnie braku słowiańskości w wieśku. Mi się wydaję że np bestiariusz ukazuje tą słowiańskość. Mylę się? Przykład pierwszy lepszy to strzyga.
Kontrprzykład to dżin.
_leigam_
Posty: 954
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: _leigam_ »

mluckner pisze: 11 lut 2021, 13:50
_leigam_ pisze: 11 lut 2021, 13:44 A jeszcze odnośnie braku słowiańskości w wieśku. Mi się wydaję że np bestiariusz ukazuje tą słowiańskość. Mylę się? Przykład pierwszy lepszy to strzyga.
Kontrprzykład to dżin.
Tak oczywiście, to jest tam dużo różnych wpływów i zapożyczeń ale wydaje mi się że przynajmniej w bestiariuszu ta słowiańskość delikatnie wychodzi przed szereg. Południce, północnice utopce i inne. Czasem mi się rzeczywiście zlewa wizja cdpr z tą z książek więc nie wykluczam że się mylę.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: dawid »

Jak to Sapkowski opisał:
Dziwi, i to mocno. Wiedźmin Geralt nosi wprawdzie całkiem „słowiańskie” imię, pobrzmiewają „słowiańskie” nuty w ono- i toponomastyce. Jest leszy i kikimora – ale jest też andersenowska syrenka i Bestia wzięta od Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Wypada raz jeszcze powtórzyć: cykl o wiedźminie to fantasy klasyczna i kanoniczna, słowiańskości w niej, jak rzekł Wokulski Starskiemu, tyle co trucizny w zapałce
Dziwi że po takich słowach nadal tyle dyskusji o tym się toczy w internetach.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Gambit »

dawid pisze: 11 lut 2021, 14:05 Jak to Sapkowski opisał:
Dziwi, i to mocno. Wiedźmin Geralt nosi wprawdzie całkiem „słowiańskie” imię, pobrzmiewają „słowiańskie” nuty w ono- i toponomastyce. Jest leszy i kikimora – ale jest też andersenowska syrenka i Bestia wzięta od Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Wypada raz jeszcze powtórzyć: cykl o wiedźminie to fantasy klasyczna i kanoniczna, słowiańskości w niej, jak rzekł Wokulski Starskiemu, tyle co trucizny w zapałce
Dziwi że po takich słowach nadal tyle dyskusji o tym się toczy w internetach.
Bo fandom wie lepiej niż autor :D
_leigam_
Posty: 954
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: _leigam_ »

dawid pisze: 11 lut 2021, 14:05 Dziwi mi, że po takich słowach nadal tyle dyskusji o tym się toczy w internetach.
A bo Sapkowski różne rzeczy mówił :wink: :lol:
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4566
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2144 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: PytonZCatanu »

Co do gwinta, to oczywiście, ze nie mógłby to być pełnoprawny gwint, ale jakaś błyskawiczna wariacja na jego temat. Niemniej, leżałby w klimacie bardziej niż kości.

Nie wiem co myśleć o tej grze. Wookie robi przeciętne gry, ale jednak siedzi w temacie, to nie żaden greenhorn. CD Projekt mogło pomóc rozwinąć fabułę. KS gwarantuje wypasione wydanie.

To może być hit, to może być kit. Sprzedażowo to na pewno Wookie już wygrał.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5323
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1721 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: BOLLO »

gra wyjdzie w 2022... nie mogę się pokusić o to żeby obstawić ile stron wątku będzie miał ten topik....obstawiam przy tym tempie 40ston. Co już jest jakimś kosmosem....ale to pokazuje tylko jak bardzo jestesmy jednak ciekawi tego projektu i finalnego efektu. Temat jest jak system zero jedynkowy. Alb będzie to hicior albo totalna klapa i porażka Wookiego. Oczywiście kibicuje Łukaszowi z całych sił ale....no kurczaczek Trzewik jest moim Top3 projektantem gier i poległ na tym tytule więc poprzeczka jest wysoko postawiona. Nie twierdzę że Łukasz jest jakimś słabeuszem i fajnie że podjął rękawice (to taka męska zuchwałość).
Obawiam się jednak kolejnej wyhajpowanej wydmuszki w kwocie 300+...moje obawy studzi jednak Gambit i GF więc pozostaje czekać na konkrety i się nie podniecać.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4566
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2144 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: PytonZCatanu »

Czy dobrze pamiętam, że wookie jeszcze kilka lat temu mocno udzielał się tu na forum? Ale od lat nie widziałem posta od niego. Może dobry moment, zeby wrócić :) (ps. wasze żony też oglądają jego żone na kanale dla dzieci? ;) )
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 303 times
Been thanked: 63 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Aadaan »

dawid pisze: 11 lut 2021, 14:05 Jak to Sapkowski opisał:
Dziwi, i to mocno. Wiedźmin Geralt nosi wprawdzie całkiem „słowiańskie” imię, pobrzmiewają „słowiańskie” nuty w ono- i toponomastyce. Jest leszy i kikimora – ale jest też andersenowska syrenka i Bestia wzięta od Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Wypada raz jeszcze powtórzyć: cykl o wiedźminie to fantasy klasyczna i kanoniczna, słowiańskości w niej, jak rzekł Wokulski Starskiemu, tyle co trucizny w zapałce
Dziwi że po takich słowach nadal tyle dyskusji o tym się toczy w internetach.
Wszystkiemu winni Redzi ;) To oni skręcili w grach w stronę „słowiańskości”. Z powodów czysto marketingowych. To miało być to coś innego, coś co w oczach zachodnich graczy odróżni Wiedźmina od innych „fantasy kanonicznych i klasycznych”. A że u nas to też podłapano? To tylko świadczy, że CPR umie w marketingi. Ergo w grze Łukasza Woźniaka też możemy się spodziewać dawki „słowiańskości”.
Zablokowany