Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Wersja podstawowa ma mieć tylko figurki wiedźminów. Potwory plastikowe w wersji deluxe.
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: a22a »

podejrzany pisze: 14 lut 2021, 16:27 Zastanawiam się jakie będą korzyści ze wspierania projektu od początku. Nie do końca kumam te kampanie na goonboard i zagramw.to i może ktoś kto np. brał udział w kampanii Tytanów czy innych kampaniach tego typu może mi powiedzieć jedną rzecz: czy można dostać zawartość której już nigdy później kupując gre w sklepie nie dostanę? Bo jak tak to tymbardziej w to wchodzę żeby mieć ekskluzywy :D
Brałem udział w dwóch kampaniach. W pierwszych godzinach było lekko taniej.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 583
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 250 times
Been thanked: 308 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: andrzejstrzelba »

11 stron w kilka dni na temat wrażeń po zapowiedzi gry ? Gdzie nawet gameplay'a nie można zobaczyć ?

Nie ogarniam tego swoim małym rozumkiem 🙄.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

andrzejstrzelba pisze: 14 lut 2021, 19:21 11 stron w kilka dni na temat wrażeń po zapowiedzi gry ? Gdzie nawet gameplay'a nie można zobaczyć ?

Nie ogarniam tego swoim małym rozumkiem 🙄.
...a mimo to dorzuciłeś swoje trzy grosze zwiększając ilość postów w tym temacie ;)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Bruno »

tommyray pisze: 14 lut 2021, 22:10 Z pewnością jest mądry na tyle aby milczeć. Byłoby bardzo źle gdyby wycięli mu dostęp do największej bądź co bądź społeczności w anglostrefie. Sam temat umarł. Został zarżnięty przez adminów, którzy zaczęli wycinać i rozdawać bany. Można myśleć tylko w jeden sposób - w ten słuszny... "By żyło się lepiej".
Niezła sieka ma miejsce na BGG...
Tymczasem pojawił się tam wątek zatytułowany:
Any chance of a snowman Witcher?
:wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Gambit »

Bruno pisze: 15 lut 2021, 02:00 Niezła sieka ma miejsce na BGG...
Tymczasem pojawił się tam wątek zatytułowany:
Any chance of a snowman Witcher?
:wink:
A o czym był, bo już go nie ma.
Fojtu
Posty: 3389
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Fojtu »

Gambit pisze: 15 lut 2021, 08:31
Bruno pisze: 15 lut 2021, 02:00 Niezła sieka ma miejsce na BGG...
Tymczasem pojawił się tam wątek zatytułowany:
Any chance of a snowman Witcher?
:wink:
A o czym był, bo już go nie ma.
Strzelałbym, że nabijał się z wątku o female witcher...
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: ram »

47
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11088
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

Ten watek z LGBTQ to jak bait wyglada niestety...

Aczkolwiek ja z checia zobaczylbym wersje z żeńskimi Wiedźminami - ani tego uzasadniac nie trzeba specjalnie, ani nic - dac planszetke z wersja kobieca, jak to robi Portal i nara
A figurki wrzucic do dodatku/SG i wszyscy zadowoleni
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Gambit »

japanczyk pisze: 15 lut 2021, 08:48 Ten watek z LGBTQ to jak bait wyglada niestety...

Aczkolwiek ja z checia zobaczylbym wersje z żeńskimi Wiedźminami - ani tego uzasadniac nie trzeba specjalnie, ani nic - dac planszetke z wersja kobieca, jak to robi Portal i nara
A figurki wrzucic do dodatku/SG i wszyscy zadowoleni
Swoją drogą, o ile pamiętam ze sławetnego serialu o Wiedźminie (nie tego z Netflixa, tylko tego lepszego :P) to były kobiety Wiedźminki. Jedną taką chyba nawet tam pokazali.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: PytonZCatanu »

Gambit pisze: 15 lut 2021, 08:56
japanczyk pisze: 15 lut 2021, 08:48 Ten watek z LGBTQ to jak bait wyglada niestety...

Aczkolwiek ja z checia zobaczylbym wersje z żeńskimi Wiedźminami - ani tego uzasadniac nie trzeba specjalnie, ani nic - dac planszetke z wersja kobieca, jak to robi Portal i nara
A figurki wrzucic do dodatku/SG i wszyscy zadowoleni
Swoją drogą, o ile pamiętam ze sławetnego serialu o Wiedźminie (nie tego z Netflixa, tylko tego lepszego :P) to były kobiety Wiedźminki. Jedną taką chyba nawet tam pokazali.
Tak, Ciri to dość znana postać.... :lol: :wink:
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Bruno »

Gambit pisze: 15 lut 2021, 08:31
Bruno pisze: 15 lut 2021, 02:00 Niezła sieka ma miejsce na BGG...
Tymczasem pojawił się tam wątek zatytułowany:
Any chance of a snowman Witcher?
:wink:
A o czym był, bo już go nie ma.

Przedrzeźnianiem pytania o wiedźminów LGBT.

Słabo, że akurat przy grze Wookiego rozpętała się ta wojna o "reprezentację"...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Gambit »

PytonZCatanu pisze: 15 lut 2021, 09:11
Gambit pisze: 15 lut 2021, 08:56
Swoją drogą, o ile pamiętam ze sławetnego serialu o Wiedźminie (nie tego z Netflixa, tylko tego lepszego :P) to były kobiety Wiedźminki. Jedną taką chyba nawet tam pokazali.
Tak, Ciri to dość znana postać.... :lol: :wink:
Ciri, to Ciri. Ja mówię o wątku wyspy na której żyły kobiety Wiedźmini. Tak coś mi się po głowie plącze. Choć ten serial robił dziwne rzeczy z człowiekiem.
IrasArgor
Posty: 381
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 125 times
Been thanked: 74 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: IrasArgor »

Bruno pisze: 15 lut 2021, 09:12
Gambit pisze: 15 lut 2021, 08:31
Bruno pisze: 15 lut 2021, 02:00 Niezła sieka ma miejsce na BGG...
Tymczasem pojawił się tam wątek zatytułowany:
Any chance of a snowman Witcher?
:wink:
A o czym był, bo już go nie ma.

Przedrzeźnianiem pytania o wiedźminów LGBT.

Słabo, że akurat przy grze Wookiego rozpętała się ta wojna o "reprezentację"...
Uwierz mi to nie tylko casus Wiedźmina, takie tematy są bardzo częste pod wszelkimi grami przygodowymi.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11088
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

Gambit pisze: 15 lut 2021, 09:14 Ciri, to Ciri. Ja mówię o wątku wyspy na której żyły kobiety Wiedźmini. Tak coś mi się po głowie plącze. Choć ten serial robił dziwne rzeczy z człowiekiem.
https://witcher.fandom.com/wiki/Adela_(witcher)
Pamietamy :P

Personalnie uwazam, ze reprezentacja kobieca jest potrzebna w grach przygodowych, a akurat w Wiedźminie nie ma przeciwskazan do tego, zeby wiedźminki się pojawiły. Szczególnie, ze ksiazki sa mocno feministyczne w swoim wydzwieku, a to, że "nie ma informacji, ze jakakolwiek kobieta rpzeszła wiedźminskie próby" nie musi równać się temu, ze nie przeszła.

Grajac z dziewczynami, praktycznie za kazdym razem gdzie jest możliwość wybierają postacie kobiece.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 775
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 681 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: anitroche »

Gambit pisze: 15 lut 2021, 09:14
PytonZCatanu pisze: 15 lut 2021, 09:11
Gambit pisze: 15 lut 2021, 08:56
Swoją drogą, o ile pamiętam ze sławetnego serialu o Wiedźminie (nie tego z Netflixa, tylko tego lepszego :P) to były kobiety Wiedźminki. Jedną taką chyba nawet tam pokazali.
Tak, Ciri to dość znana postać.... :lol: :wink:
Ciri, to Ciri. Ja mówię o wątku wyspy na której żyły kobiety Wiedźmini. Tak coś mi się po głowie plącze. Choć ten serial robił dziwne rzeczy z człowiekiem.
Ciri wiedźminką nie była, bo przeszła tylko częściowe szkolenie i nie przeszła próby traw, w serialu zdaje się, że Gambit dobrze prawi, że wiedźminki się przewinęły, a Sapkowski chyba nie miał nic przeciwko temu, więc chętnie też bym zobaczyła kobiece postacie w grze :) nawet jeśli by to był osobny add on.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1848 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Gambit »

japanczyk pisze: 15 lut 2021, 09:26
Gambit pisze: 15 lut 2021, 09:14 Ciri, to Ciri. Ja mówię o wątku wyspy na której żyły kobiety Wiedźmini. Tak coś mi się po głowie plącze. Choć ten serial robił dziwne rzeczy z człowiekiem.
https://witcher.fandom.com/wiki/Adela_(witcher)
Pamietamy :P
O właśnie :)
mordajeza
Posty: 366
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 173 times
Been thanked: 251 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: mordajeza »

Co do Ciri, to... pewnie nie wszyscy tu czytali książki, więc wrzucam na wszelki wypadek w spoiler ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 103 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Zaan84 »

A ja myślę sobie tak... A może wiedźmini w grze są w istocie LGBT+. Są konkretnie "gender fuid" i raz się czują mężczyznami, raz kobietami... i w zależności od gracza są tym bądź tym. Figurki są męskie no bo pierwotnie urodzili się jako mężczyźni, co zrobić... No chyba nikt nie będzie na tyle seksistowski, żeby wymagać żeby kobieta wyglądała jak stereotypowa płeć żeńska a mężczyzna jak stereotypowa płeć męska. Prawda? Przecież płeć to nie wygląd tylko to z czym się identyfikyjesz...
tommyray
Posty: 1338
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 567 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tommyray »

Hmm co to się stało, że ten komentarz (w spoilerze aby być może nie podpaść pod recydywę) poniżej wyfrunął z aktualnego wątku?
Przypadek? Błąd? W każdym razie - doceniam żart moderatora, a raczej meta żart. W końcu krytyka działań admina z innego forum to jednak krytyka admina ;)
Wśród moich (i nie tylko moich) wrażeń z zapowiedzi mieszczą się wrażenia z tego jak zostaje to przyjęte i dyskutowane na serwisach anglojęzycznych, i jakie tematy są poruszane... Czy gdzieś tu przekroczyłem granice dobrego smaku bądź też zasady naszego forum?
Spoiler:
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Shodan »

Co do wątku lgbt na bgg, to jest zwykła prowokacja, żeby mieć pretekst do rozpętania nagonki na autora gry. Najlepiej ignorować. Tym bardziej, że gra nie traktuje o budowaniu związków, romansowaniu, itp.
Natomiast brak wiedźminek (kobiecych postaci graczy), to jest dość celny zarzut, bo i moja żona i córka starają się grać dziewczynami jeśli tylko jest taka możliwość, daje to lepszy efekt immersji. Wooki tłumaczy się przywiązaniem do kanonu, lecz to zbędna ortodoksja, bo istnienie takiego kanonu podważa sam Sapkowski.
Ujmę to tak: w czasach Geralta faktycznie nie ma wiedźminek, ale to nie znaczy że dawniej również ich nie było.
tommyray
Posty: 1338
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 413 times
Been thanked: 567 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tommyray »

Zerrikanki byłyby świetnym pomysłem wprowadzenia kobiecych postaci. Myślę, że mogłoby to być uznane spokojnie nawet przez ortodoksów ;)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: arian »

Shodan pisze: 15 lut 2021, 14:09 Co do wątku lgbt na bgg, to jest zwykła prowokacja, żeby mieć pretekst do rozpętania nagonki na autora gry. Najlepiej ignorować. Tym bardziej, że gra nie traktuje o budowaniu związków, romansowaniu, itp.
Natomiast brak wiedźminek (kobiecych postaci graczy), to jest dość celny zarzut, bo i moja żona i córka starają się grać dziewczynami jeśli tylko jest taka możliwość, daje to lepszy efekt immersji. Wooki tłumaczy się przywiązaniem do kanonu, lecz to zbędna ortodoksja, bo istnienie takiego kanonu podważa sam Sapkowski.
Ujmę to tak: w czasach Geralta faktycznie nie ma wiedźminek, ale to nie znaczy że dawniej również ich nie było.
Tylko zdaje się, że to nie jest kanon Sapkowskiego w tym momencie, tylko kanon Redów, którzy mogą mieć plany na kolejną grę, która będzie działa się w "Starym świecie", i może nie chcą mieć tam wiedźminek, ani żadnych innych komplikujących wszystko pomysłów, a chcą zachować spójność świata.

Zgadzam się, że brak postaci kobiecych, to jest problem, ale z drugiej strony ja gram teraz w dwie gry i w obie gram postacią kobiecą, a moja współgraczka w obie gra męskimi, bo patrzyliśmy na zdolności postaci, a nie na płeć. W Nemesis postać losujesz i też może się trafić różnie, pomimo tego, że jest różnorodność. Gdyby tu było tak samo, to argument o tym, że kobiety chcą grać kobietami, też nie ma sesnu, bo wszystko zależy od losu.

Podoba mi się to, co robi FFG, że w każdej grze są postaci kobiece, ale fajne jest też to, że to są konkretne postaci. Mnie np. w grach przygodowych nie pasują dwustronne planszetki, gdzie po jednej stronie jest kobieta, a po drugiej mężczyzna. Wolę mieć konkretną postać, która jest jakaś i to do niej pasuje, ma swoje małe lore. Jeśli to ma być kobieca wersja Wiedźmina, różniąca się tylko obrazkiem, to lepiej sobie darować.

Grając w gry wideo, nie ma to dla mnie kompletnie żadnego znaczenia, czy gram kobietą, czy mężczyzną. Jeśli tylko postać jest dobrze napisana, fabuła ma sens i wszystko do siebie pasuje, to może to być nawet zielony kosmita rozmnażający się agamicznie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: BOLLO »

arian pisze: 15 lut 2021, 14:41

Podoba mi się to, co robi FFG, że w każdej grze są postaci kobiece, ale fajne jest też to, że to są konkretne postaci. Mnie np. w grach przygodowych nie pasują dwustronne planszetki, gdzie po jednej stronie jest kobieta, a po drugiej mężczyzna. Wolę mieć konkretną postać, która jest jakaś i to do niej pasuje, ma swoje małe lore. Jeśli to ma być kobieca wersja Wiedźmina, różniąca się tylko obrazkiem, to lepiej sobie darować.

A ja mam odwrotnie. Grając z żoną w 51stan czy Robinsona . Ona przekłada planszetke na kobietę ja na mężczyznę i gra gitara. Tu też mozna zrobić takie cudo i mamy po sprawie.
Nie przeszkadzało mi natomiast grać czarodziejką czy czarownicą w Talizmanie, tak samo żona grała kapłanem i trolem.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: arian »

BOLLO pisze: 15 lut 2021, 14:53 A ja mam odwrotnie. Grając z żoną w 51stan czy Robinsona . Ona przekłada planszetke na kobietę ja na mężczyznę i gra gitara. Tu też mozna zrobić takie cudo i mamy po sprawie.
Nie przeszkadzało mi natomiast grać czarodziejką czy czarownicą w Talizmanie, tak samo żona grała kapłanem i trolem.
No nie do końca, bo jednak w tych grach, o których piszesz najpierw, grasz wydmuszką bez imienia i nazwiska. Grasz jakimś tam żołnierzem czy nawet po prostu obrazkiem i to wszystko. W Talizmanie ta postać już jest bardzo konkretna, ma swoją figurkę, jakąś swoją historię, która może wpłynęła na to, jaka jest teraz (i jakie ma zdolności). A jeśli chodzi o klimat, to takie drobne elementy mogą być istotne. Ja lubię odgrywać postać i nigdy nie mam z tym problemu. Podobało mi się, że w Wiedźminie gramy bardzo konkretnie zdefiniowaną postacią, bez względu na to, czy to Geralt, czy Ciri. Podoba mi się, że w Imperium Atakuje Dialla Passil to ta konkretna postać, a nie jakaś losowa Jedi, bez imienia i nazwiska, której płeć nie ma znaczenia. No jednak czasami ma.
Zablokowany