Great Western Trail (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sowizz
Posty: 28
Rejestracja: 02 paź 2018, 18:35
Has thanked: 101 times
Been thanked: 12 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: sowizz »

staniach21 pisze: 17 sty 2021, 02:28
Spoiler:
Odpisali Ci coś? Bo mi tylko, że nikt się do nich o to nie zgłaszał?
Dostałem dzisiaj odpowiedź:
Dzień dobry, dostaliśmy odpowiedź od oryginalnego wydawcy, że zwrócą na to uwagę przy kolejnym druku gry, natomiast nie należy tego traktować jako błąd, ponieważ w żaden sposób nie wpływa to na rozgrywkę.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Argue »

Wiadomo czym 2ed ma się różnić od standardowego GWT?
Bo chcialem kupować i teraz nie wiem...
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 110 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: poxi »

Na to czekałem. W końcu godne grafiki. Wcześniejsza okładka pudełka wypalała oczy. Jestem mocno zaskoczony Agrentyną i Nową Zelandią. Pozostaje czekać na więcej info.
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Palmer »

Termin "dojonko" idelanie współgra z tematem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 996
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 379 times
Been thanked: 812 times
Kontakt:

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Apos »

Nowe wydanie GWT bardzo mnie zainteresowało - szczególnie, że to moja ulubiona gra :D

Z informacji, które znalazłem na forum:
Eggertspiele is overjoyed to announce the Great Western Trail Epic Trilogy!
“ Great Western Trail is real masterpiece, according to the gaming community. We can’t agree more. We dreamed of a new edition; one we would like to find on every gamer’s shelves for years ahead. ”
• Sophie Gravel, CEO of Plan B Games •

Eggertspiele has been at work over the last few months with designer Alexander Pfister to make an essential edition of Great Western Trail. To craft something that matches the epic scale of Great Western Trail, we sought inspiration from Western films. Artist Chris Quilliams used a distinct letterbox style for the cover art that evokes the essence of those movies. Further, he’s been working diligently on a new game board and card art. There’s nothing else like this on the market!
“ I drew inspiration from the Sergio Leone spaghetti westerns – with wide shots of the beautiful American west. It captures a mood that is indistinguishable! We wanted that same feeling in Great Western Trail! ”
• Chris Quilliams, Illustrator for Plan B Games•

But wait, didn’t you mention a trilogy?
Yes! A new collection of Great Western Trail titles! Fans will discover the new edition of Great Western Trail in late Summer 2021! In Summer 2022, fans will travel to Argentina. Lastly, in Summer 2023, players will visit New Zealand! These titles will all use the core mechanisms of Great Western Trail - deckbuilding and a rondel, but also something new and interesting!
“ It’s been an exciting process for me to revisit my most famous game and work on two new titles in a series!”
• Alexander Pfister •

Fans can expect exciting new changes to gameplay and we invite you to discover the joy of Great Western Trail all over again!
The entire trilogy will be designed by Alexander Pfister and will get the same special treatment as the second edition of Great Western Trail. Fans should note, that a new edition of Rails to the North will be available later to be compatible with the second edition of Great Western Trail. We invite fans to stay tuned, we will reveal more surprises over the next few weeks!
Super, że Lacerta podjęła się nowego wydania
Mienki
Posty: 57
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Mienki »

Wyglada jakby dla podstawki to były tylko nowe grafiki. Ja dopiero kupilem GWT i leży nieodpakowany jeszcze (brak czasu akurat) I nie powiem troche mi nie w smak to że teraz wydadzą drugą edycję. Jeśli to tylko nowa szata graficzna to przeboleję jakos, z drugiej strony moze warto zostawić w folii póki co. :?:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Trolliszcze »

Warto to przede wszystkim grać, zamiast czekać na idealną edycję.
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: autopaga »

Bez sensu że nie łączą podstawki z dodatkiem. To mógłby mnie skłonić do zakupu bo nie lubię różnego typu dostawek które wprowadza dodatek.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 244 times
Been thanked: 378 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: SetkiofRaptors »

Ogólnie widzę dużo marudzenia i stwierdzeń pokroju, że to dojenie graczy. Szczerze mówiąc zupełnie tego nie czaje. Gra jest mega popularna i każdy kolejny dodruk wyprzedaje się do zera.

Tutaj wydawca robi coś od siebie i kolejny dodruk będzie miał po prostu nową szatę graficzną. Gra w mojej opinii wyglądała jak stary euras, była po prostu dość brzydka. Nie jak "Dominant Spieces" ale współcześnie gry potrafią być naprawdę piękne i czytelne.

Brak zmian w mechanice oceniam pozytywnie bo nikt nie ma poczucia, że coś traci, GWT kupione dwa miesiące temu będzie dokładnie tym samym GWT pod względem mechaniki jak druga edycja.
Jednocześnie starych wyjadaczy i fanów ucieszą nowe wariacje, które spokojnie mogą sobie zakupić i nie będzie, że kupują tylko nową okładkę i lukier.

Pozornie człowiek by myślał, że zdecydowali się na najlepsze rozwiązanie. Ale nie, bo "doją". Dojenie to jest drukowanie kolejny raz z tego samego pliku. Zero kosztów dodatkowych, nikt nie marudzi.

W tym hobby ludzie chorują na kolekcjonerstwo. Nie musisz mieć najnowszego wydania. To że wydawca się stara i coś poprawia, nie jest powodem do krytyki.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: polwac »

To jest chyba jakiś znak, żeby w końcu nadrobić GWT, o którym już od dawna myślę.
Jak nie teraz to kiedy?

Żałuje tylko, że podstawka chyba nie będzie zintegrowana od razu z dodatkiem.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1537
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 306 times
Been thanked: 646 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: EsperanzaDMV »

Trochę się pogubiłem. Z jednej strony mamy
Further, he’s been working diligently on a new game board and card art. There’s nothing else like this on the market!
a poniżej:
Fans can expect exciting new changes to gameplay
To ciekawe jak to naprawdę będzie. Jeśli to tylko sama zmiana grafik, to nie będę czuł się w potrzebie kupować nową podstawkę... ale z drugiej strony jeśli Argentyna czy Nowa Zelandia okaże się jeszcze lepsza, to ech... :roll:

No i w takim razie trzeba pytanie: czy teraz jak najszybciej trzeba kupić "Kolej na północ", czy sprzedać obecną podstawkę i czekać na drugą edycję? Padło już gdzieś info o SCD?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 729
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 151 times
Been thanked: 155 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Seykan »

Nawet jak będą zmiany to nie wiadomo czy będą to zmiany na lepsze. Wg mnie ciężko cokolwiek na ten moment powiedzieć, ja poczekam aż 2 edycja wyjdzie, pojawią się o niej opinie i jak będą pozytywne to znajdę w dobrej cenie. Jeśli nic się nie zmieni/zmiany będą na minus to zostanę przy starej i kiedyś dokupię którąś z nowych wersji (Argentynę albo NZ).
W "starej" wersji jedynie okładka jest brzydka, do reszty nie mam żadnych uwag.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bogas »

Szkoda, że Lacerta odgrzewa starego kotleta, a raczej krowie placki, a nie wyda w końcu dodatkowych kart do Agricoli olewając graczy sikiem prostym. No, ale z księgowym i jego tabelkami w excelu się nie dyskutuje więc...
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 244 times
Been thanked: 378 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: SetkiofRaptors »

bogas pisze: 16 lut 2021, 21:13 Szkoda, że Lacerta odgrzewa starego kotleta, a raczej krowie placki, a nie wyda w końcu dodatkowych kart do Agricoli olewając graczy sikiem prostym. No, ale z księgowym i jego tabelkami w excelu się nie dyskutuje więc...
Każdy dodruk GWT się wyprzedaje. Jakbym miał coś nazwać starym kotletem to prędzej Agricole.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

bogas pisze: 16 lut 2021, 21:13 Szkoda, że Lacerta odgrzewa starego kotleta, a raczej krowie placki, a nie wyda w końcu dodatkowych kart do Agricoli olewając graczy sikiem prostym. No, ale z księgowym i jego tabelkami w excelu się nie dyskutuje więc...
Lacerta twierdzi ze bardzo chetnie wydadza karty i torfowisko jednak narazie nie ma takiej mozliwosci.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Bruno »

SetkiofRaptors pisze: 16 lut 2021, 18:05 Tutaj wydawca robi coś od siebie i kolejny dodruk będzie miał po prostu nową szatę graficzną. Gra w mojej opinii wyglądała jak stary euras, była po prostu dość brzydka.
Naprawdę uważacie, że te pastelowe okładki lepiej oddają ducha Dzikiego Zachodu niż brudna, przykurzona okładka poprzedniej wersji?
No dobra, gęby tych trzech morderców dzieci z lunaparku były lekkim przegięciem, ale przecież poza tym, cała oprawa gry (grafiki na kartach, kaflach, drewniane znaczniki) była czytelna, klimatyczna i... po prostu estetyczna.
Co tu chcieć poprawiać?

Póki co, mam wrażenie, że to tylko pretekst, żeby komercyjnie wyeksploatować popularność tego tytułu do cna, skoro obok 2 edycji od razu dowiadujemy się o kolejnych dwóch częściach nagle obwieszczonej "trylogii".
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bogas »

brazylianwisnia pisze: 16 lut 2021, 22:04
bogas pisze: 16 lut 2021, 21:13 Szkoda, że Lacerta odgrzewa starego kotleta, a raczej krowie placki, a nie wyda w końcu dodatkowych kart do Agricoli olewając graczy sikiem prostym. No, ale z księgowym i jego tabelkami w excelu się nie dyskutuje więc...
Lacerta twierdzi ze bardzo chetnie wydadza karty i torfowisko jednak narazie nie ma takiej mozliwosci.
Srututu majtki z drutu. Le Havra wznowili i nawet wydrukowali te dodatkowe karty dla posiadaczy pierwszej edycji, a tutaj się nie da.... taaa. A co do GWT to wydawanie tego w nowej edycji ma dużo wspólnego z krowami. Jasne, że kupi kto chce, nikt nikogo nie zmusza, a moje podatki na to nie idą, co i tak nie zmienia faktu, że jest to dojonko. Pytanie na ile inne będą Argentyna i NZ? Jeśli zmiany będą małe to dojenie będzie do kwadratu. Jak duże to może się nawet przyjrzę, bo swoje GWT z dodatkiem sprzedałem bez żalu.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

bogas pisze: 16 lut 2021, 23:56
brazylianwisnia pisze: 16 lut 2021, 22:04
bogas pisze: 16 lut 2021, 21:13 Szkoda, że Lacerta odgrzewa starego kotleta, a raczej krowie placki, a nie wyda w końcu dodatkowych kart do Agricoli olewając graczy sikiem prostym. No, ale z księgowym i jego tabelkami w excelu się nie dyskutuje więc...
Lacerta twierdzi ze bardzo chetnie wydadza karty i torfowisko jednak narazie nie ma takiej mozliwosci.
Srututu majtki z drutu. Le Havra wznowili i nawet wydrukowali te dodatkowe karty dla posiadaczy pierwszej edycji, a tutaj się nie da.... taaa. A co do GWT to wydawanie tego w nowej edycji ma dużo wspólnego z krowami. Jasne, że kupi kto chce, nikt nikogo nie zmusza, a moje podatki na to nie idą, co i tak nie zmienia faktu, że jest to dojonko. Pytanie na ile inne będą Argentyna i NZ? Jeśli zmiany będą małe to dojenie będzie do kwadratu. Jak duże to może się nawet przyjrzę, bo swoje GWT z dodatkiem sprzedałem bez żalu.
Kluczowe jest tutaj ze oni nic nie drukuja tylko zamawiaja u wydawcy. Jesli ten narazie nie planuje druku miedzynarodowego dodatkow do Agricoli to Lacerta nic nie poradzi. Gdyby mogli to bankowo by drukowali. Przeciez Agricola to potezna marka i pieniadze leza na ulicy.
Co do GWT to mozna sie spodziewac na czym beda polegałay zmiany miedzy sequelami. Inny układ tras, inne budynki, inny rozklad talii, zmodyfikowany mechanizm dostaw i pewnie 1 mechanika wyróżniająca dana część. Serce zabawy takie samo - zarzadzaj deckiem, zatrudniaj pracowników, ulepszaj trase i biegaj po rondlu. Tak to sobie wyobrazam.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 663
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 248 times
Been thanked: 381 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Nilis »

bogas pisze: 16 lut 2021, 21:13 Szkoda, że Lacerta odgrzewa starego kotleta, a raczej krowie placki, a nie wyda w końcu dodatkowych kart do Agricoli olewając graczy sikiem prostym. No, ale z księgowym i jego tabelkami w excelu się nie dyskutuje więc...
A kogo tam obchodzą jakieś karty do Agricoli, stara gra odgrzewana 100 razy. Nikt tu nikogo nie doi bo jak nie chcesz to nie kupisz nowego GWT, nikt nikogo nie zmusza do kupowania czegokolwiek
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

Mi ta nowa okładka w ogóle nie podchodzi, osobiście czuję już po prostu pewną nostalgię do Trzech Smutnych Panów™.

Na pewno jestem ciekaw, co pokażą w nowych wersjach, ale może też coś ciekawego trafi się drugiej edycji - jakieś małe zmiany w balansie może dałoby się wprowadzić do starego egzemplarza.
Qwer27
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2020, 22:13
Has thanked: 18 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Qwer27 »

Witam,
Z racji tego że wychodzi nowa wersja czy jest sens kupować dodatek do starej?
Nie ograłem jeszcze podstawki i raczej nie prędko to będzie a mało jest info na temat nowej wersji.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 729
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 151 times
Been thanked: 155 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Seykan »

Ja bym kupował, ceny polecą w górę bo nie będzie dodruków starej wersji dodatku, a sporo osób jednak ma starą wersję gry. Taki komentarz jeśli chodzi o kwestie finansowe bo nic nie wiadomo o zmianach w mechanice i czy jakiekolwiek będą.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 663
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 248 times
Been thanked: 381 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Nilis »

Qwer27@onet.eu pisze: 17 lut 2021, 08:38 Witam,
Z racji tego że wychodzi nowa wersja czy jest sens kupować dodatek do starej?
Nie ograłem jeszcze podstawki i raczej nie prędko to będzie a mało jest info na temat nowej wersji.

Pozdrawiam
Jeżeli będziesz grał w GWT dwa razy do roku na zupełnym luzie to nie kupuj dodatku koleje na północ. Jeżeli będziesz chciał częściej grywać w GWT i Twoja grupa się wkręci to dodatek kapitalnie rozwija grę dając graczom większe pole do popisu, mniej schamatycznosci w grze.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: seki »

Dla mnie osobiście dodatek jest konieczny a mało kiedy tak uważam. GWT jest dobrą grą bez dodatku ale z dodatkiem staje się genialna. Jest dość drogi ale zdecydowanie warto. Kupił bym od razu bo rzeczywiście ceny jego za chwilę pójdą jeszcze bardziej w górę.
ODPOWIEDZ