Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

Witam.
Jak wyżej ....poszukuję gier o tematyce raczej połączonej i eurogry jak i ameritrash. Lubię kości jak i karty. Choć jak jest za duża losowość to już mnie to razi. Przykładowo, gra Wyspa przygód. Jednak nie do końca mi ona podeszła. Za dużo losowości, w kościach jak i w kartach jest. Występuje tu kooperacja. No nawet może byc. Ale....cos mnie w niej drazni. Stoję na 3 przygodzie . Ostatnio w nią próbuje grać. Wcześniej obczaiłam Osadnicy:NI. Już lepszą mają jak dla mnie mechanikę . To moje pierwsze na poważnie gierki. Tak to grywało się Najlepszą gra o kotach, Europa w 10 dni, Siedem...takie prostsze.
Także chciałabym abyście polecili mi gry z tych lżejszych, nie typu Arkham, Glomhaven itd😀
Interakcji wolałabym aby za dużo negatywnej nie było. Tak po środku.
Trochę poczytałam jakie są mechaniki typy gier żeby wiedzieć co wam napisać 🙂
Żeby jak najlepiej opisać co podoba mi się w grze.
Wyspa przygód jest chyba lecący? Także powiedzmy jakbym przeszła te 5 przygód...i w sumie gra skończona. Raczej już nie wrócę do niej. Czyli takie legacy odpada. Chciałabym wracać do gier. Żeby móc inaczej zagrać, inny wynik mieć itd
Także czekam na propozycje wasze🙂🙂
Co do ceny to żeby nie za miliony monet. Przykładowo nie więcej jak 200zł za grę.
Pozdrawiam🙂
Alextasha
Posty: 271
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 34 times
Been thanked: 107 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: Alextasha »

Magia i Myszy jest super na solo i ew. kooperację.
Karczma pod Pękatym kuflem fajnie chodzi a na BGG można fanowski tryb solo znaleźć. Jest prosta i można ją ulepszać o kolejne moduły jeśli się chce.
Typowy ameritrash to mi się kojarzy Monster Slaughter ale nie wiem jak chodzi, bo jeszcze nie grałam, a udało mi się go przez przypadek dorwać super tanio haha
Ostatni Bastion - rzadziej się wygrywa niż przegrywa, ale mnie się podoba
Nagaraja - na 2, inne niż zazwyczaj kostki, kafelki i karty :)
Res Arcana - świetna karcianka na 2 os. (można w więcej ale na 2 najlepiej chyba chodzi)
Zombie Dice :D szybka kościanka z Push Your Luck
Dungeon Roll - kościanka z możliwością solo i super na 2
Ostatnio zmieniony 05 mar 2021, 21:27 przez Alextasha, łącznie zmieniany 1 raz.
SPRZEDAM >> *click*
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

Alextasha pisze: 05 mar 2021, 00:30 Magia i Myszy jest super na solo i ew. kooperację.
Karczma pod Pękatym kuflem fajnie chodzi a na BGG można fanowski tryp solo znaleźć. Jest prosta i można ją ulepszać o kolejne moduły jeśli się chce.
Typowy ameritrash to mi się kojarzy Monster Slaughter ale nie wiem jak chodzi, bo jeszcze nie grałam, a udało mi się go przez przypadek dorwać super tanio haha
Ostatni Bastion - rzadziej się wygrywa niż przegrywa, ale mnie się podoba
Nagaraja - na 2, inne niż zazwyczaj kostki, kafelki i karty :)
Res Arcana - świetna karcianka na 2 os. (można w więcej ale na 2 najlepiej chyba chodzi)
Zombie Dice :D szybka kościanka z Push Your Luck
Dungeon Roll - kościanka z możliwością solo i super na 2
Zapomniałam dodać że jeśli na 2 osoby to raczej z dzieckiem żeby można było grać, 12 lat. Lubi Osadników: ni, hadarę, domek, Europa w 10 dni. Bo takie mamy😀 Także patrzyłam grę Magia i mysz. Ale nie ma jej w sprzedaży . No i trochę poza budżet z tego co patrzyłam ile kosztowała. Tematyka że baśnie bajki to nawet ok, ale ...myszy, szczury? To już średnio. Może dla samej siebie to jeszcze jeszcze.
Karczma pewnie się jej przyjrzę, pooglądam tutoriale.
Monster Slaughter jakoś mi nie podszedł, obejrzałam jak się gra itd.
Ostatni bastion, przyjrzę się jej bliżej🙂
Nagaraja jakoś mi się nie podoba.

Res Arcana czytałam o niej trochę wcześniej, zaciekawiła mnie, więc przyjrzę się jej bliżej🙂
Zombie Dice jakoś mnie nie zaciekawiła.
Dungeon roll, nie widzę żeby była dostępna w sklepie. Po polsku też nie.

Nie pisałam w 1 poście, ale gra musi mieć polskie wydanie🙂
Dzięki za propozycje. Paru pozycjom się bliżej przyjrzę.
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1459 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: Cyel »

Aeon's End. I tyle.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

Cyel pisze: 05 mar 2021, 10:16 Aeon's End. I tyle.
Przejrzałam teraz na szybko tą grę...raczej póki co nie.
Zawiła mi się wydaje. Za ciężka póki co🙂
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: McNab »

Zerknij na:
-Karciane podziemia -
-Gears of War (tylko z drugiej ręki i raczej bliżej 300 zł, ale warto)
-Runebound 3 ed - średniej trudności przygodówka, zamiast kości żetony walki
-Sanctum - - do 100 zł, proste zasady
-D-Day Dice - kooperacyja w klimacie wojennym
-Znak Starszych Bogów
-Assault on Doomrock - niedługo zostanie wydana polska wersja
-Pod wrogim niebem - będzie w sprzedaży w okolicach kwietnia
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4750
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1257 times
Been thanked: 1469 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: Mr_Fisq »

Nie wiem czy trochę nie za trudne, ale Spirit Island może?
Daje duże pole do sterowania poziomem trudności, jeśli się wam spodoba.
Dobrze chodzi na dwie osoby, i solo.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: allagainstyou »

Podbijam Res Arcana, bardzo fajna gierka. Poleciłbym Dominion, ale jest obecnie niedostępna, więc jako zamiennik Dolina Kupców 2. Polecę też Kowali Losu, ale instrukcja jest okropnie napisana i lepiej najpierw obejrzeć jakąś wideoinstrukcję albo gameplay. Na 3 - 4 osoby polecę też Potwory w Tokio (chwilowo niedostępne ale niedługo będzie dodruk) i "7 cudów świata" (które działa całkiem dobrze nawet w 7 osób, dość podobne do hadary). Karak też wygląda ciekawie do grania z dziećmi ale nie grałem w tę grę jeszcze.
[edit]
Jeszcze Kingdomino. Badzo ładna, prosta, fajna gierka - budujemy swoje "królestwo" z kafelków. Niestety porzyczyłem grę i nie ograłem jej porządnie, ale po pierwszych kilku partiach wyglądała obiecująco
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

McNab pisze: 05 mar 2021, 11:01 Zerknij na:
-Karciane podziemia -
-Gears of War (tylko z drugiej ręki i raczej bliżej 300 zł, ale warto)
-Runebound 3 ed - średniej trudności przygodówka, zamiast kości żetony walki
-Sanctum - - do 100 zł, proste zasady
-D-Day Dice - kooperacyja w klimacie wojennym
-Znak Starszych Bogów
-Assault on Doomrock - niedługo zostanie wydana polska wersja
-Pod wrogim niebem - będzie w sprzedaży w okolicach kwietnia
Przyjrzałam się bliżej i tak:
Karciane podziemia, brak w sklepie. Także póki co odpada.
Gears od war, jednak nie. Ogólnie tematyka wojenna mnie nie interesuje🙂
Runebound jednak nie. Nie podoba mi się.
Sanctum póki co to narazie nie. Choć przyjrzę się bliżej.
D day Dice, kolejna wojenna, nie, podziękuję 🙂
Znak starszych bogów, przyjrzę się bo wydaje się ciekawa.
Assault on doomreck narazie nie.
Pod wrogim niebem, też narazie nie.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

Mr_Fisq pisze: 05 mar 2021, 11:05 Nie wiem czy trochę nie za trudne, ale Spirit Island może?
Daje duże pole do sterowania poziomem trudności, jeśli się wam spodoba.
Dobrze chodzi na dwie osoby, i solo.
Przeglądałam ją wcześniej, ale jakoś póki co nie podeszła mi. Są inne ciekawsze czy bardziej interesujące gry🙂🙂
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: Relo »

To może spróbuj Epokę kamienia.
Brak trybu solo, ale zabawa niezła. Są kostki, karty, plansza. Do grania we dwie i więcej osób (do 4). Zasady do ogarnięcia.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

allagainstyou pisze: 05 mar 2021, 11:07 Podbijam Res Arcana, bardzo fajna gierka. Poleciłbym Dominion, ale jest obecnie niedostępna, więc jako zamiennik Dolina Kupców 2. Polecę też Kowali Losu, ale instrukcja jest okropnie napisana i lepiej najpierw obejrzeć jakąś wideoinstrukcję albo gameplay. Na 3 - 4 osoby polecę też Potwory w Tokio (chwilowo niedostępne ale niedługo będzie dodruk) i "7 cudów świata" (które działa całkiem dobrze nawet w 7 osób, dość podobne do hadary). Karak też wygląda ciekawie do grania z dziećmi ale nie grałem w tę grę jeszcze.
[edit]
Jeszcze Kingdomino. Badzo ładna, prosta, fajna gierka - budujemy swoje "królestwo" z kafelków. Niestety porzyczyłem grę i nie ograłem jej porządnie, ale po pierwszych kilku partiach wyglądała obiecująco
Przejrzałam te gry które tu polecono i tak:
Dolina kupców, dość ciekawa. Przyjrzę się bliżej. Czym się różni nr 1 od 2? Ta 2 jest lepsza?
Kowale losu...przyjrzę się. Czy jest możliwość grania w tą grę solo czy nie bardzo?
Potwory w Tokio, przyjrzę się bliżej.

7 cudów świata pojedynek, to rozglądałam się za nią. Ale póki co ciężko ją trafić.
Karak, przyjrzę się bliżej.
Kingdomino, narazie nie.
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: McNab »

Przypomniało mnie sie cuś: Wojownicy Midgardu - to naprawdę dobre i można grać z dziećmi, trzecie miejsce mojego syna (6 lat) - worker placement z kośćmi, można grać solo, brak negatywnej interakcji.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: allagainstyou »

"7 cudów świata: pojedynek" znacząco się różni od "7 cudów świata". Mam obie, pojedynek nie przypadł mi do gustu, za to "7 cudów świata" bardzo mi podeszło, świetnie się gra w 3, 4, 5 osób i myślę, że nawet w 7 osób byłaby to dobra zabawa. Słyszałem wiele głosów na temat tego jaką świetną grą jest "7 cudów świata: pojedynek". U mnie nie wywołała takiego zachwytu jaki wywołało "7 cudów świata" (grane w 3 lub więcej osób, bo tryb dwuosobowy w "7 cudów świata" jest słaby). Tak więc do grania w dwie osoby nie polecam ani "7CŚ", ani "7CŚ:P", ani Potwory w Tokio (tutaj optymalne jest granie w 3 i 4 osoby, w 2 jest nudno a w 5 trochę zmienia się dynamika gry bo są dwa miejsca w Tokio i już mniej mi to odpowiadało).
Z tego co wiem Dolina kupców 1 i 2 to mechanicznie ta sama gra tylko karty się różnią. "Dwójka" jest obecnie tańsza i chyba ma w instrukcji opisany tryb drużynowy do gry 2v2.
Jeśli chcesz typowo do gry w 2 osoby to polecę jeszcze z prostych gier Jaipur i Patchwork, a z tych trudniejszych zerknij na Zamki Burgundii.
[edit] A i Epoka Kamienia z gier typu worker placement byłaby odpowiednia, choć rozgrywka trochę dłuższa niż w wypadku pozostałych moich propozycji (pewnie ok 90 min, tak jak Zamki Burgundii)
[edit2] Chyba żadna z wymienionych przeze mnie gier nie ma trybu solo (a jeśli go ma to go nie próbowałem)
[edit3] Pandemia jest uznaną grą kooperacyjną z trybem solo, choć nie wiem, czy mogę ją polecić, bo mi ona zupełnie nie podpasowała - chciałem w nią grać w 4 osoby z dorosłymi, a moim zdaniem jest to gra głównie jednoosobowa - a gry jednoosobowe zupełnie mnie nie interesują. Natomiast być może gra się nadaje do grania z nastoletnim dzieckiem (lub dla dziecka do grania solo). No i ludzie ją polecają, co chwilę wychodzą dodatki do tej gry i nowe wersje, więc widocznie ludziom się ta gra podoba. Dla mnie Pandemia była dużym rozczarowaniem, ale może Wam się spodoba.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

allagainstyou pisze: 05 mar 2021, 13:30 "7 cudów świata: pojedynek" znacząco się różni od "7 cudów świata". Mam obie, pojedynek nie przypadł mi do gustu, za to "7 cudów świata" bardzo mi podeszło, świetnie się gra w 3, 4, 5 osób i myślę, że nawet w 7 osób byłaby to dobra zabawa. Słyszałem wiele głosów na temat tego jaką świetną grą jest "7 cudów świata: pojedynek". U mnie nie wywołała takiego zachwytu jaki wywołało "7 cudów świata" (grane w 3 lub więcej osób, bo tryb dwuosobowy w "7 cudów świata" jest słaby). Tak więc do grania w dwie osoby nie polecam ani "7CŚ", ani "7CŚ:P", ani Potwory w Tokio (tutaj optymalne jest granie w 3 i 4 osoby, w 2 jest nudno a w 5 trochę zmienia się dynamika gry bo są dwa miejsca w Tokio i już mniej mi to odpowiadało).
Z tego co wiem Dolina kupców 1 i 2 to mechanicznie ta sama gra tylko karty się różnią. "Dwójka" jest obecnie tańsza i chyba ma w instrukcji opisany tryb drużynowy do gry 2v2.
Jeśli chcesz typowo do gry w 2 osoby to polecę jeszcze z prostych gier Jaipur i Patchwork, a z tych trudniejszych zerknij na Zamki Burgundii.
[edit] A i Epoka Kamienia z gier typu worker placement byłaby odpowiednia, choć rozgrywka trochę dłuższa niż w wypadku pozostałych moich propozycji (pewnie ok 90 min, tak jak Zamki Burgundii)
[edit2] Chyba żadna z wymienionych przeze mnie gier nie ma trybu solo (a jeśli go ma to go nie próbowałem)
[edit3] Pandemia jest uznaną grą kooperacyjną z trybem solo, choć nie wiem, czy mogę ją polecić, bo mi ona zupełnie nie podpasowała - chciałem w nią grać w 4 osoby z dorosłymi, a moim zdaniem jest to gra głównie jednoosobowa - a gry jednoosobowe zupełnie mnie nie interesują. Natomiast być może gra się nadaje do grania z nastoletnim dzieckiem (lub dla dziecka do grania solo). No i ludzie ją polecają, co chwilę wychodzą dodatki do tej gry i nowe wersje, więc widocznie ludziom się ta gra podoba. Dla mnie Pandemia była dużym rozczarowaniem, ale może Wam się spodoba.
Hmm...a byłam już nastawiona na 7cudiw świata pojedynek...sciaglam sobie w pdf nawet instrukcje jak grać solo, po angielsku ona jest. Natomiast zwykłe 7 cudów świata odpada. Gdyż rzadko kiedy byłoby 3 osoby do grania. Także stąd szukam bardziej albo żeby można było solo grać, ewentualnie jakaś fajna że na 2 osoby można.
Pandemia też myślę żeby kiedy ją spróbować. Ale nad wersją Pandemia:Lekarstwo.
Zwykłą Pandemię też można solo?
Patchwork nie widzi mi się .
Jaipur dość ciekawa, także do przejrzenia będzie.
Zamki Burgundii dość średnio wygląda powiem. Coś w podobie będzie ale fajniejszego?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4750
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1257 times
Been thanked: 1469 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: Mr_Fisq »

barbados pisze: 05 mar 2021, 14:20 Zwykłą Pandemię też można solo?
Móc można, nie pamiętam tylko niestety czy trzeba grać na dwie ręce. U mnie w tej grze bardzo uwidaczniał się syndrom lidera i część graczy uczestniczyła w grze tylko na pół gwizdka.
Natomiast IMHO zamiast starego wysłużonego Pandemica lepiej rzucić okiem na jakąś wariację, np.: Upadek Rzymu.

Jaipur jest przyjemną, dość prostą, szybką grą, ale li tylko dwuosobową.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

Relo pisze: 05 mar 2021, 12:31 To może spróbuj Epokę kamienia.
Brak trybu solo, ale zabawa niezła. Są kostki, karty, plansza. Do grania we dwie i więcej osób (do 4). Zasady do ogarnięcia.
Będę miała na uwadze tą grę Epoka kamienia.
Mam osadników, narodziny imperium. Chyba ta Epoka kamienia nie jest zbyt podobna do Osadników ?
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: Relo »

barbados pisze: 05 mar 2021, 17:46
Relo pisze: 05 mar 2021, 12:31 To może spróbuj Epokę kamienia.
Brak trybu solo, ale zabawa niezła. Są kostki, karty, plansza. Do grania we dwie i więcej osób (do 4). Zasady do ogarnięcia.
Będę miała na uwadze tą grę Epoka kamienia.
Mam osadników, narodziny imperium. Chyba ta Epoka kamienia nie jest zbyt podobna do Osadników ?
To są różne gry.
W Osadnikach skupiamy się na kartach i powiązań co, kiedy wystawić, zniszczyć.
W Epoce kamienia wystawiamy naszych pracowników do "pracy" do różnych miejsc. Rzucamy kością/kośćmi, aby określić ile i jakich zasobów otrzymujemy. Zasoby wykorzystujemy do zdobywania kart i nabywania domków w celu wygrania gry.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

No to tak.
Wypisze gry, które zainteresowały mnie , skupiam się pod kątem, żeby można było grać solo, oraz drugą grę wybrać, aby móc w 2 osoby grać dobrze. I w ten sposób będę chciała póki co wybrać 4 gry na początek😀 2 pod solo a 2 ewentualnie gdzie nie ma trybu doskonale dobrze w 2 osoby się gra. I tak.
Solo:
Pandemic: lekarstwo,
Nowy wspaniały świat,
Everdell
Zaginiona ekspedycja
Roll Player
Sagrada
Karczma pod pękatym kuflem
Znak starszych bogów
Podwodne miasta

Gry dla 2 osób:
Istanbuł kościany
Red Arcana
Zaginiona wyspa Arnak
7 cudów świata pojedynek
Londyn
Kartografowie
Jaipur
Epoka kamienia
Dolina kupców
Dolina królików

To narazie tyle.
Które z tych solo będzie najciekawsze, mechanika nie za trudna. A z tych dla 2 graczy abym mogła z dzieckiem grać 12letnim?
Ograne ma osadników, hadarę. Lubi takie klimaty. 😉
Będę wdzięczna za porady😉
cvahoo
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2020, 10:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: cvahoo »

Podbijam Res Arcana i 7 cudów świata: Pojedynek.

Szybkie, na pozór proste, ale jest w nich głębia do odkrycia. W miarę dalszego grania, poznacie nowe kombinacje, możliwości etc. Ponadto są dostępne dodatki, które wzbogacają podstawki. Co do wieku współgracza - myślę, że 12 lat to nie problem. Ważniejsze, żeby gracze zbierali doświadczenie w grze równocześnie. Jeśli będziesz miała za sobą 50 partii w jakąś grę a dziecko 5, to naturalnie rozgrywki mogą być frustrujące, zarówno dla Ciebie jak i dziecka.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

Jeszcze raz witam.
Decyzja stanęła na tym że na tą chwilę chce grę gdzie buduje się, gra robotnikami, zbiera itd...
Tryb solo koniecznie musi być .
I tak:
Dice settlers
Little town
Agricola rodzinna albo zwykła
Epoka kamienia
Która wybrać z tych wyżej wymienionych?
Mam już Osadnicy Narodziny imperium, ale tam jest inny tryb gry, mechanika itd.
Także z tych planszowych chciałabym spróbować. Która będzie najciekawszą grą?
Może jakąś inną zaproponujecie z tematu który tu podałam, budowania osady, zarządzania robotnikami, zbierania surowców. Ale żeby też za ciężka nie była. Dopiero zaczynam rozwijać świat planszówkowy 😉
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

cvahoo pisze: 06 mar 2021, 11:19 Podbijam Res Arcana i 7 cudów świata: Pojedynek.

Szybkie, na pozór proste, ale jest w nich głębia do odkrycia. W miarę dalszego grania, poznacie nowe kombinacje, możliwości etc. Ponadto są dostępne dodatki, które wzbogacają podstawki. Co do wieku współgracza - myślę, że 12 lat to nie problem. Ważniejsze, żeby gracze zbierali doświadczenie w grze równocześnie. Jeśli będziesz miała za sobą 50 partii w jakąś grę a dziecko 5, to naturalnie rozgrywki mogą być frustrujące, zarówno dla Ciebie jak i dziecka.
7 cudów świata w najbliższej przyszłości jak będzie dostępna zakupie. Także mam już tą grę na liście🙂
Filut
Posty: 124
Rejestracja: 27 sty 2020, 12:18
Has thanked: 61 times
Been thanked: 115 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: Filut »

Polecam 'Unearth', u mnie tytuł okazał się hitem momentalnie detronizującym większość świetnych lekkich gier typu Na skrzydłach, Rzuć na tacę lub Azul Pawilon.

+ gra planszowo (układasz struktury z żetonów-kostek punktując za konkretne schematy) - karciano (z kart pobierasz owe żetony, same karty też punktują po ich zdobyciu) - kościana (pięciu Twoich robotników to... kostki z cyframi, od cztero- do ośmiościennej)

+ spora losowość (rzuty kośćmi) którą da się nieco modyfikować specjalnymi kartami.
+ jest negatywna interakcja, jeśli ktoś chce grać agresywnie.
+ po zrozumieniu zasad dwu-osobowa gra zajmuje 10-15 minut
+ jest tryb solo, w tym jakaś kampania - ale po zakupie dodatku (w cenie ok 70 zł)

- gra tylko w wersji angielskiej, ale tekstu na raptem 5 lub 6 kartach b.mało, do nauczenia w 3 min. Zasady ogólnie krótkie i banalne (mogę je przetłumaczyć jeśli ktoś potrzebuje), ale możliwych kombinacji i zagrywek bardzo dużo. Recenzja (z wyjaśnieniem większości zasad) np. u Gambita: https://gambit.znadplanszy.pl/2018/03/1 ... orecenzja/

Przy okazji, subiektywnie, odradzam:
- Dice Settlers, rzuty kośćmi nie mają tam znaczenia. Gra dobra, ale jako starter do wprowadzenia w planszówki znajomych zupełnie zielonych w temacie, małego dziecka albo dziadków w niedzielę po obiedzie.
- Res Arcana, ładna, dynamiczna i banalna, podstawka zrobiona tak żeby dokupić dodatek, bo szybko się nudzi mała ilość kart.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szukam gier planszowo-karciano-kościanych. Głównie 2 graczy. Możliwość solo.

Post autor: barbados »

Filut pisze: 11 mar 2021, 13:09 Polecam 'Unearth', u mnie tytuł okazał się hitem momentalnie detronizującym większość świetnych lekkich gier typu Na skrzydłach, Rzuć na tacę lub Azul Pawilon.

+ gra planszowo (układasz struktury z żetonów-kostek punktując za konkretne schematy) - karciano (z kart pobierasz owe żetony, same karty też punktują po ich zdobyciu) - kościana (pięciu Twoich robotników to... kostki z cyframi, od cztero- do ośmiościennej)

+ spora losowość (rzuty kośćmi) którą da się nieco modyfikować specjalnymi kartami.
+ jest negatywna interakcja, jeśli ktoś chce grać agresywnie.
+ po zrozumieniu zasad dwu-osobowa gra zajmuje 10-15 minut
+ jest tryb solo, w tym jakaś kampania - ale po zakupie dodatku (w cenie ok 70 zł)

- gra tylko w wersji angielskiej, ale tekstu na raptem 5 lub 6 kartach b.mało, do nauczenia w 3 min. Zasady ogólnie krótkie i banalne (mogę je przetłumaczyć jeśli ktoś potrzebuje), ale możliwych kombinacji i zagrywek bardzo dużo. Recenzja (z wyjaśnieniem większości zasad) np. u Gambita: https://gambit.znadplanszy.pl/2018/03/1 ... orecenzja/

Przy okazji, subiektywnie, odradzam:
- Dice Settlers, rzuty kośćmi nie mają tam znaczenia. Gra dobra, ale jako starter do wprowadzenia w planszówki znajomych zupełnie zielonych w temacie, małego dziecka albo dziadków w niedzielę po obiedzie.
- Res Arcana, ładna, dynamiczna i banalna, podstawka zrobiona tak żeby dokupić dodatek, bo szybko się nudzi mała ilość kart.
Jednak gra Unearth odpada. Jak przejrzałam na YT trochę tych kart jest po angielsku.
Jedynie polskie gry przetłumaczone wchodzą u mnie w grę🙂

Dice settlers jednak jest póki co w cenie.
Skupiam się nad Little town a Epoka kamienia oraz jeszcze wpadła mi w oko gra La Granja.
Jednak Little town oraz Epoka kamienia od 2 graczy jest. Natomiast La Granja można solo. Z tych trzech która najlepsza by była?
Jakaś inna jest euro ale żeby solo można było grać?
ODPOWIEDZ