nowa gra rodzinna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Harun »

Agata82 pisze: 21 mar 2021, 20:06.

Polecam również TAKENOKO Rebela, pięknie wydana, ma świetny dodatek, który warto dokupić.
To tak dla równowagi, w mojej ocenie Takenoko to bardzo przeciętna, choć pieknie wydana gra, która dla autorki wątku byłaby krokiem wstecz. Padło tu wiele lepszych propozycji.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Kin@a »

Harun pisze: 21 mar 2021, 21:09 To tak dla równowagi, w mojej ocenie Takenoko to bardzo przeciętna, choć pieknie wydana gra, która dla autorki wątku byłaby krokiem wstecz. Padło tu wiele lepszych propozycji.
W mojej również. Zamiast Takenoko, lepsze się wydają: Na skrzydłach, Everdell a z pozostałych gier, zawierających zwierzęcy motyw, jakich tytuły tu padły:
Park niedźwiedzi z dodatkiem Kolej na Grizli oraz karciankę Najlepsza gra o kotach.
Z typowo edukacyjnych ciekawe są Fauna i Terra.
Agata82 pisze: 21 mar 2021, 20:06 Oprócz "Domku na drzewie " z NK, polecam gorąco : Z kwiatka na kwiatek, Boarding, Totem i Nogi za pas - chociaż większość ich tytułów jest naprawdę świetna.
Tak, NK ma bardzo dobrą ofertę wydawniczą, aczkolwiek złożonych tytułów mogłoby być więcej. Jak do tej pory nie miałam też zastrzeżeń do jakości.
Domek na drzewie jest już niedostępny, w klimatach "budowy": jest Budowa miasta. Wartościowa pozycja, chyba niezbyt doceniana.
Boarding również polecam.

Ciekawą nowością "matematyczną" od NK jest Gra liczbowa:
https://gry.nk.com.pl/gra-liczbowa
senti
Posty: 13
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:52

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: senti »

Century Golem Edition polecam w ciemno jak splendor sie podoba. U mnie po zakupie, splendora nie ruszamy, gramy z 9letnia corka. Do tego krysztalki i grafiki na kartach sa bardzo ladne.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Arcziwald »

Kin@a pisze: 21 mar 2021, 21:23
Harun pisze: 21 mar 2021, 21:09 To tak dla równowagi, w mojej ocenie Takenoko to bardzo przeciętna, choć pieknie wydana gra, która dla autorki wątku byłaby krokiem wstecz. Padło tu wiele lepszych propozycji.
W mojej również. Zamiast Takenoko, lepsze się wydają: Na skrzydłach, Everdell a z pozostałych gier, zawierających zwierzęcy motyw, jakich tytuły tu padły:
Park niedźwiedzi z dodatkiem Kolej na Grizli oraz karciankę Najlepsza gra o kotach.
Z typowo edukacyjnych ciekawe są Fauna i Terra.
Agata82 pisze: 21 mar 2021, 20:06 Oprócz "Domku na drzewie " z NK, polecam gorąco : Z kwiatka na kwiatek, Boarding, Totem i Nogi za pas - chociaż większość ich tytułów jest naprawdę świetna.
Tak, NK ma bardzo dobrą ofertę wydawniczą, aczkolwiek złożonych tytułów mogłoby być więcej. Jak do tej pory nie miałam też zastrzeżeń do jakości.
Domek na drzewie jest już niedostępny, w klimatach "budowy": jest Budowa miasta. Wartościowa pozycja, chyba niezbyt doceniana.
Boarding również polecam.

Ciekawą nowością "matematyczną" od NK jest Gra liczbowa:
https://gry.nk.com.pl/gra-liczbowa
Domek na drzewie można jeszcze dostać pojedyńcze sztuki:

https://planszove.pl/product/search?typ ... na+drzewie
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3359
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1285 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: seki »

To ja zdecydowanie polecę Calico. To ostatnio mocny hit w rodzinnych partiach. Niedawno mieliśmy grand prix planszowy i w kategorii gier rodzinnych wygrało Everdell. Mocno się zdziwiłem. Everdell ma tylko rodzinną oprawę ale to złożoną gra. Wymagająca czytania (nie każde dziecko czyta na tyle szybko by w to grać) i posiadająca wiele zależności między kartami. Za to Calico ma proste zasady, brak skomplikowanych komb a mimo łatwości zasad daje dużą satysfakcję z rozgrywki. Powinno się sprawdzić na każdym rodzinnym stole. W naszej trzeciej partii mój syn 9 lat wygrał ze mną i żoną.
Sanka
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:26
Been thanked: 4 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Sanka »

No to mam już chyba finalną listę na przyszłość do powiększenia kolekcji ( kolejność przypadkowa):
Brzdęk tylko zastanawiam się który? Nie drażnij smoka czy też Brzdęk w kosmosie ?
Teby
Near and Far -> grę kupuję na święta bo wygląda bardzo interesujaco
7 cudów świata lub Hadara
Luxor
Kowale Losu
Kakao z dodatkiem czekolada
Park Niedźwiedzi
Pandemic z dodatkiem Stan zagrożenia
Calico
Century - wydaje sie super ale chyba aż za bardzo podobna do Splendora. hmm ta pozycja jeszcze do przemyślenia

Z "mniejszych" a raczej tańszych :-) :
Wielka Ucieczka - akurat znalazłam używaną w super cenie i świetnym stanie więc już kupiłam :-)
El Gaucho - nie było wśród Waszych propozycji ale kiedyś mi się spodobała. Teraz jest w dobrej cenie więc ją zakupiłam na święta jako jedną z mniejszych.
Najlepsza gra o kotach - najbardziej spodoba sie córce
Istanbul kościany
Totem od NK - no ta gra z mniejszych od razu mnie zachwyciła. Będę polować na nią, bo chyba już nie jest niestety dostępna. Oj będzie się działo podczas grania ;-)
Boarding - świetnie się prezentuje, u nas powinna się sprawdzić
Hero Realms - pisałam, że nie nasz klimat ale może jednak wypróbuję najpierw do gry z mężem.
6 bierze
Sen
Smoki
Wirus
Nogi za pas
Lato z komarami
Trucizna
Domek na drzewie od NK
Miasteczka
Sanka
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:26
Been thanked: 4 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Sanka »

Harun pisze: 21 mar 2021, 18:58 1. Ponieważ mój 12-latek od kilku lat jest zauroczony Tales of Arabian nights (której Tobie nie proponuje, jako niedostępnej) wybór na najbliższy prezent padł właśnie na wspomniane Bliżej i dalej. Poczytaj o tej grze, wizualnie efekt wow masz zapewniony.

2. Podobnie jak przedmówca uważam, że Pandemic to też świetny wybór, choć temat nie każdemu pasuje. Natomiast świetny klimat ma także Robinson Crusoe, syn bardzo to lubi, choć zazwyczaj ułątwia sobie grę poprzez dodatkowych pomocników.

3. Absolutnym hitem dla mojego syna jest Władca Pierścieni, podróże przez Śródziemie, niemniej wykracza poza Twój pułap cenowy i to już dla Ciebie praca aby zapoznać się z instrukcją.

4. Poczytaj też o grze Pluszowe Opowieści, ale jako plan na przyszłość. Gra niedostępna, ale ma być dodruk w tym roku.
No faktycznie jak zobaczyłam Bliżej i dalej to od razu uśmiech od ucha do ucha :-) Wydaje się, że to jest to!!!
Władca Pierścieni niestety dla mnie za drogi i chyba jeszcze dzieci mimo wszystko za małe.
Pandemic też już na liscie :-)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: jakmis83 »

A może 5 Sekund? Gram z córką(7 lat) i jest całkiem dobrze. To znaczy gra jest niezła, bo ja dostaję łupnia.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: scarletmara »

El Gaucho - nie było wśród Waszych propozycji ale kiedyś mi się spodobała. Teraz jest w dobrej cenie więc ją zakupiłam na święta jako jedną z mniejszych.
Mi tez kiedyś ta gra wpadła w oko, ale jak puściłam swojemu M. filmik z zasadami to sie skrzywił jakbym go w pokrzywy chciała wrzucić conajmniej. No nie dał się przekonać, ze to liczenie krówek w tej grze może być fajne :evil: uznał, ze on nie rozumie i nie chce rozumiec na czym ta gra polega... No ale dla niego Boarding też za trudny, solo sobie w niego mogę grać conajwyżej... mam nadzieję, że Twoje dzieciaczki są trochę bardziej rozgarnięte od mojego Dużego Misia :lol:
Sanka
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:26
Been thanked: 4 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Sanka »

jakmis83 pisze: 23 mar 2021, 09:56 A może 5 Sekund? Gram z córką(7 lat) i jest całkiem dobrze. To znaczy gra jest niezła, bo ja dostaję łupnia.
Mamy 5 sekund i tempo ale u nas dzieci jakos nie specjalnie lubią ten typ gier.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Arcziwald »

Jak tylko mogę powiedzieć, że El Guacho to bardzo fajna gra. Co prawda nie gramy z nią z dzieckiem tylko sami dorośli ale można ją z czystym sumieniem polecić jako 45 minutowe satysfakcjonujące Euro. Nie wspominając już, że kosztuje śmiesznie tanio bo około 60 zł za zafoliowaną sztukę.

Totem podobnie jak Domek na Drzewie można jeszcze znaleźć pojedyńcze sztuki.

https://cardstore.pl/dla-dzieci/12257-t ... =planszove
https://hobbity.pl/rodzinne/totem.html? ... =planszove

Widzę, żę spora lista się uzbierała. Grania będzie na cały rok :mrgreen:
Sanka
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:26
Been thanked: 4 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Sanka »

scarletmara pisze: 23 mar 2021, 09:57
El Gaucho - nie było wśród Waszych propozycji ale kiedyś mi się spodobała. Teraz jest w dobrej cenie więc ją zakupiłam na święta jako jedną z mniejszych.
Mi tez kiedyś ta gra wpadła w oko, ale jak puściłam swojemu M. filmik z zasadami to sie skrzywił jakbym go w pokrzywy chciała wrzucić conajmniej. No nie dał się przekonać, ze to liczenie krówek w tej grze może być fajne :evil: uznał, ze on nie rozumie i nie chce rozumiec na czym ta gra polega... No ale dla niego Boarding też za trudny, solo sobie w niego mogę grać conajwyżej... mam nadzieję, że Twoje dzieciaczki są trochę bardziej rozgarnięte od mojego Dużego Misia :lol:
No u nas tylko ja oglądam i kupuję planszówki a co za tym idzie ogarniam instrukcję. Najpierw gram z dziećmi a dopiero po kilku rozgrywkach dołącza do nas mąż :-)
Dzieci jak to dzieci szybko łapią zasady.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4556
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: PytonZCatanu »

Zobacz taką grę "Dolina Królików". bardzo elegancji wstęp do różnego rodzaju gier z zarządzaniem kośćmi :)
Sanka
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:26
Been thanked: 4 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Sanka »

Arcziwald pisze: 23 mar 2021, 11:15 Jak tylko mogę powiedzieć, że El Guacho to bardzo fajna gra. Co prawda nie gramy z nią z dzieckiem tylko sami dorośli ale można ją z czystym sumieniem polecić jako 45 minutowe satysfakcjonujące Euro. Nie wspominając już, że kosztuje śmiesznie tanio bo około 60 zł za zafoliowaną sztukę.

Totem podobnie jak Domek na Drzewie można jeszcze znaleźć pojedyńcze sztuki.

https://cardstore.pl/dla-dzieci/12257-t ... =planszove
https://hobbity.pl/rodzinne/totem.html? ... =planszove

Widzę, żę spora lista się uzbierała. Grania będzie na cały rok :mrgreen:
No lista pokaźna zobaczymy na ile budget wystarczy.
Choć szczerze to często kupuję gry używane. Można czasami kupić coś trochę taniej w świetnym stanie. A za linki do Totem bardzo dziękuję!
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: scarletmara »

Mamy 5 sekund i tempo ale u nas dzieci jakos nie specjalnie lubią ten typ gier.
U nas tez 5 sekund nie pykło. W sumie to MNIE nie przekonało, bo reszta znajomych chciała grać. Ale juz niby podobny bardzo gorący ziemniak sie sprawdził i został zaakceptowany przez wszystkich, chyba nawet każdy ma w domu po własnym egzemplarzu, czyli łacznie w naszej ekipie sa 3 gorące ziemniaki :D W 5 sekund nie podobało mi się to, że te hasła sie własnie co 5 sekund zmieniają, dla mnie więcej w tym było chaosu i nerwówki niż zabawy, nie podobało mi się to tematyczne przeskakiwanie na zupełnie inną dziedzinę co 5 sekund. W goracym ziemniaku tego problemu nie ma bo się skojarzenia do 1 hasła wymienia az się bączek nie zatrzyma, a nie raz sie zdarza, że sie skojarzenia kończą zanim to sie stanie i się rzeźbi dziwne rzeczy wtedy. Mniej nerwowo bardziej zabawowo jest przy gorącym ziemniaku moim zdaniem.
Sanka
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:26
Been thanked: 4 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Sanka »

Sanka pisze: 17 mar 2021, 19:32 Potwory w Tokio i Karak też wydają sie nie z naszej bajki.
Cofam co napisałam.... Dziś mój syn zapytał mnie czy nie mogłabym kupić jakieś gry planszowej gdzie można walczyć z potworami albo zmbiakami.
Potwory w Tokio nie są dostępne a używane wydają mi się za drogie. Pamiętacie może ile mniej więcej kosztowała w czasie dostępności ta gra? Będę polować po prostu na dobrą cenę.

Zastanawiam sie ewentualnie też nad Zombie Kidz ale sama nie wiem co myśleć o tej grze. W ogóle nie czuję takich klimatów no ale czego nie robi się dla dzieci ;-)

Którą z powyższych bardziej polecacie?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Blue »

Zombi kidz bardzo dobre, Karak super do grania z dzieckiem(choć jak ktoś ma wstręt do takich klimatów to nie wiem, mi sie podoba, choć jest strasznie prostacka :D), a i Potwory w Tokio są ok ;). Wiem, pomogłem!
Sanka
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:26
Been thanked: 4 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Sanka »

Blue pisze: 25 mar 2021, 18:31 Zombi kidz bardzo dobre, Karak super do grania z dzieckiem(choć jak ktoś ma wstręt do takich klimatów to nie wiem, mi sie podoba, choć jest strasznie prostacka :D), a i Potwory w Tokio są ok ;). Wiem, pomogłem!
Przynajmniej wiem, że wszystkie te gry są bardzo dobre :-)

A orientujesz się w jakiej cenie były Potwory przy normalnej dostępności?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Mr_Fisq »

Sanka pisze: 25 mar 2021, 18:25 Potwory w Tokio nie są dostępne a używane wydają mi się za drogie. Pamiętacie może ile mniej więcej kosztowała w czasie dostępności ta gra? Będę polować po prostu na dobrą cenę.
Potwory mają zostać wznowione tym razem przez Portal:
https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi-2/ (bliżej dołu strony)
może warto poczekać.
Sanka pisze: 26 mar 2021, 09:16 A orientujesz się w jakiej cenie były Potwory przy normalnej dostępności?
Raczej nie droższe niż na Rebelu:
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/potw ... 03384.html
na planszomanii widzę, że cena była ~100PLN bez zniżek:
https://www.planszomania.pl/karciane/56 ... Tokio.html
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Sanka
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2021, 13:26
Been thanked: 4 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Sanka »

Mr_Fisq pisze: 26 mar 2021, 09:29
Sanka pisze: 25 mar 2021, 18:25 Potwory w Tokio nie są dostępne a używane wydają mi się za drogie. Pamiętacie może ile mniej więcej kosztowała w czasie dostępności ta gra? Będę polować po prostu na dobrą cenę.
Potwory mają zostać wznowione tym razem przez Portal:
https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi-2/ (bliżej dołu strony)
może warto poczekać.
Sanka pisze: 26 mar 2021, 09:16 A orientujesz się w jakiej cenie były Potwory przy normalnej dostępności?
Raczej nie droższe niż na Rebelu:
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/potw ... 03384.html
na planszomanii widzę, że cena była ~100PLN bez zniżek:
https://www.planszomania.pl/karciane/56 ... Tokio.html
Bardzo dziękuję !!! Chyba faktycznie lepiej zaczekać na nowe wydanie. Mam jeszcze inne pozycje na liście, więc z Potworami mogę się wstrzymać :-)
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: allagainstyou »

Ja kupowałem nowe Potwory w Tokio 2 lata temu za 81zł z wysyłką, ale to była dość dobra promocja. Zombie Kidz i Karak też mam zamiar kupić, wydają się ciekawe.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: scarletmara »

Tylko w Karaku moim zdaniem nie bardzo czuć ta walkę z potworkami. Ale może to tylko moje odczucie jako dorosłej, do której ta gra nie jest kierowana ? Poza tym nie wiem czy 7latek z tej gry nie wyrośnie bardzo szybko bo ona rzeczywiscie jest taka strasznie może nie prostacka ale dla małch dzieci i to raczej takich 5+ niż 7+
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Blue »

scarletmara pisze: 27 mar 2021, 00:02 Tylko w Karaku moim zdaniem nie bardzo czuć ta walkę z potworkami. Ale może to tylko moje odczucie jako dorosłej, do której ta gra nie jest kierowana ? Poza tym nie wiem czy 7latek z tej gry nie wyrośnie bardzo szybko bo ona rzeczywiscie jest taka strasznie może nie prostacka ale dla małch dzieci i to raczej takich 5+ niż 7+
Ja czuje te walkę, do tego skille zbalansowane nie sa, ale fajnie wplywaja na rozgrywke, swego czasu to byla najczęściej lądująca gra na stole. Kazda gra sie kiedys ogra, ja uwazam ze karak sie u nas spłacił.

Walka w zombie kidz ma jeszcze gorszy "feeling" bo tam nie ma modyfikatorów/kostek/kart. A gra i tak jest swietna. Ciezko o jakis fajny szybki(do godziny) dungeon crawler, a karak spelnia to zadanie, choc ofc jak mówiłem jest prosty, ale ja tam klimat czuję.

Mamy tez pluszowe opowieści (tez sa niedostępne), tez sie super sprawdzaly, ale jestesmy teraz na przedostatnim scenariuszu i... I nie mozemy tego od ponad roku ruszyć, bo zapał opadł, a scenariusze sa dość dlugie i mimo ze sie da je fajnie podzielic to nadal wypadałoby grac tak zeby scenariusz skonczyc np w jednym tygodniu.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Kin@a »

scarletmara pisze: 23 mar 2021, 09:57
El Gaucho - nie było wśród Waszych propozycji ale kiedyś mi się spodobała. Teraz jest w dobrej cenie więc ją zakupiłam na święta jako jedną z mniejszych.
Mi tez kiedyś ta gra wpadła w oko, ale jak puściłam swojemu M. filmik z zasadami to sie skrzywił jakbym go w pokrzywy chciała wrzucić conajmniej. No nie dał się przekonać, ze to liczenie krówek w tej grze może być fajne :evil:
W tej grze jest fajne kradzenie krówek. Ogólnie niedoceniona gra (zapewne z powodu kiepskiej grafiki na okładce niestety) a nad wyraz dobra.
Warto ją kupić.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: nowa gra rodzinna

Post autor: Losiek »

Co jest fajnego? Bo nie zrozumiałem.
ODPOWIEDZ