Następny zakup

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dareiosh
Posty: 159
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Następny zakup

Post autor: dareiosh »

Witam.
Zaczynając od gry londyn , zakupiłem alchemików z obu jestem bardzo zadowolony, chociaż w londynie brakowało mi troche alternatywności co do zwycięstw ( jedna \ dwie strategie które trzeba powielać by zdobyć najwiecej punktów)
zastanawiam sie nad nowym tytułem który zakup planuje za jakies 2-3 miesiące. Tytuły jakie wybrałem to

*Robinson crusoe lub zaginiona wyspa arnak (przygodowe)
* Brass (euro game)
* Terrors of londyn (deck builder)
*Posiadłość szaleństwa

Które z tych gier wdg. was dostarczyły wam najwiecej frajdy, jeżeli sa jakieś tytuły których nie wymieniłem a które polecacie to chętnie o nich usłyszę.
Ogółem londyn jest grą londyn a alchemicy sa bardzo zwojo- wypalająca grą , wiec pewnie teraz wybór kierowałbym głównie w deck-buildery bądź w rpg
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Następny zakup

Post autor: Losiek »

Ani Robinson ani Arnak to nie są gry przygodowe a euro udające gry przygodowe. Choć muszę przyznać, że w moim przypadku obydwu się to udaje. Robinson to kooperacja, która często skopie Ci tyłek, a Arnak to proste euro, podobają mi się obydwie tylko nie można ich ze sobą porównywać. Każda jest dobra w swojej kategorii. Robinson ma na forum jeden z największych wątków związanych z wątpliwościami co do zasad - jednak dużo z nich wynika z niezrozumienia instrukcji. Arnak ma proste zasady.
Odradzam Terrors bo ma beznadziejną instrukcję i jeśli nie grałeś w Star Realms/Hero Realms/Cthulhu Realms to możesz mieć problem z zasadami. Dodatkowo Portal sknocił dwie karty - ale to tak na marginesie. Kup Star Realms albo Colony Wars, chyba jednak Star Realms bardziej mi się podoba.
Zdecydowanie polecam Brassa to fantastyczne euro! I jeszcze jedna gra, która mnie ostatnio zauroczyła Spirit Island! Świetna kooperacja!
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Następny zakup

Post autor: arturmarek »

Jeśli "klasyczny" koop to zdecydowanie polecam Spirit Island.
Z tych co wymieniłem, to mam jedynie ogranego Robinsona, grę bardzo lubię, rozegrałem dziesiątki partii, ale wydaje mi się, że na dzień dzisiejszy są lepsze koopy, no i przejście przez reguły to mordęga.
Nie napisałeś w jakim składzie grasz, i czy jest stały, ale my z żoną mamy dziesiątki partii w Terraformację Marsa i Cywilizację Poprzez Wieki. Obie gry bardzo polecam, jeśli chcecie ogrywać jeden tytuł kilka miesięcy, raczej się nie przeje zbyt szybko. Tylko w Cywilizację nie grałbym w więcej niż dwie osoby.
dareiosh
Posty: 159
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Następny zakup

Post autor: dareiosh »

Star Realms/Colony Realms kompletnie nie mój klimat (galaktyka etc) wole iść w fantastyke
Ale juz Hero realms zobaczę na pewno
Spirit island - Ciekawy tytuł, z recenzji gier bardzo często sie powtarzał na wysokich miejscach
stilla_sanguinis
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2018, 15:07

Re: Następny zakup

Post autor: stilla_sanguinis »

Brass mogę polecić w 100%!
ODPOWIEDZ