Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
AgaJ
Posty: 31
Rejestracja: 10 gru 2020, 13:51
Has thanked: 29 times
Been thanked: 1 time

Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Post autor: AgaJ »

Szukam jakiś nowych pozycji do swojej kolekcji. Aktualnie Łowcy A.D. 2114, Etherfields oraz ISS Vanguard już mam zamówione.

1)Teraz zastanawiam się pomiędzy Machina Arcana a Waste Knights. Co osobiście byście wybrali i dlaczego? Czy może kupić obie pozycje?

2) A może polecicie coś innego? Gra musi dobrze działać SOLO i być po polsku.

Jeżeli jest to gra ze wspieraczki to tylko taka która trafi do mnie w najbliższe 2-4 miesiące.

To co mi sie podobało ostatnio to Tainted Grail, Fallout, Zona, Robinson Crusoe, This War of Mine. Gry które z różnych powodów nie podobały mi sie to: Everdell, Osadnicy Narodziny Imperium, Aeon's End, Small World of Warcraft, Gloomhaven, Pandemic Legacy.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 289
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 41 times

Re: Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Post autor: Azel »

Rzuć okiem na Deep Madness, skoro interesujesz się "mackowym" Machina Arcana (swoją drogą też mnie bardzo kusi).

Co do Waste Knights to mam wrażenie, że po Łowcach 2114 będzie to zbyt prosta mechanicznie gra - wsparlem, ale od tego czasu gust sie zmienił i mocno myślę nad sprzedaniem od razu.

Zerywia to ciekawa pozycja w klimatach słowiańskiego fantasy. Bardzo rozbudowana, ale instrukcja moze sprawiać kłopoty.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Post autor: sitfun »

Przeglądałem kampanię Waste Knight ale ostatecznie odpuściłem ze względu na wygląd, jakoś mnie nie porwała graficznie ta gra. A poza tym w klimacie postapo będę miał właśnie wspomnianych Łowców.

Natomiast Machina Arcana zamówiona, rozważam Deep Madness (trwa właśnie przedsprzedaż wersji PL i chyba wezmę). Są to na pewno tytuły, które bardzo dobrze chodzą solo i jest w nich mnóstwo klimatu.
AgaJ
Posty: 31
Rejestracja: 10 gru 2020, 13:51
Has thanked: 29 times
Been thanked: 1 time

Re: Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Post autor: AgaJ »

Deep Madness faktycznie wyglada bardzo ciekawie. Zapoznam sie trochę z tytułem i pewnie wezmę.

Waste Knights ma w sobie coś co powoduje u mnie mysli "nie kupuj". Ogólnie nie wyglada na grę za 400zł ;) Tylko kurcze strasznie lubię gry z książkami gdzie sa paragrafy :)

Machina Arcana to będzie pierwsza moja "mackowa" gra jak zdecyduję się kupić. Czy podejdzie to sie zobaczy.

Jak ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe tytuly (PL pod solo) właśnie w stylu Machina Arcana, Deep Madness czy takie gdzie występują książki z paragrafami (Tainted Grail, This War of Mine, Waste Knights) to dajcie znać.
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Post autor: MarekPlus »

Ciekawe tylko czy Czacha Games ma zamiar wydać dodatki do Deep Madness czy wydać podstawke i zapomnieć. No i czy to co sprzedają to wersja Retail czy 1:1 KS ze wszystkimi SG jakie były w kampanii?

Z tego co na szybko patrzyłem to wyglada na Core box bez SG i raptem 3 potwory jako dodatki. Nie widze żadnych dodatków fabularnych.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4750
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1257 times
Been thanked: 1469 times

Re: Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Post autor: Mr_Fisq »

AgaJ pisze: 11 kwie 2021, 10:41 Machina Arcana to będzie pierwsza moja "mackowa" gra jak zdecyduję się kupić. Czy podejdzie to sie zobaczy.
Tutaj tylko trzeba mieć świadomość, że to steam-macki, a nie czyste macki :)

Z gier ze story bookiem bardzo ciekawie zapowiada się Sleeping Gods, ale wersja PL to dopiero przyszły rok.
MarekPlus pisze: 11 kwie 2021, 11:09 Z tego co na szybko patrzyłem to wyglada na Core box bez SG i raptem 3 potwory jako dodatki. Nie widze żadnych dodatków fabularnych.
Tu jest dyskusja o wydaniu dodatków "fabularnych":
viewtopic.php?f=1&t=45420&start=125#p1352056
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Torquemada666
Posty: 811
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 131 times

Re: Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Post autor: Torquemada666 »

AgaJ pisze: 11 kwie 2021, 10:41

Waste Knights ma w sobie coś co powoduje u mnie mysli "nie kupuj". Ogólnie nie wyglada na grę za 400zł ;) Tylko kurcze strasznie lubię gry z książkami gdzie sa paragrafy :)
Miałem też trochę wątpliwości, ale kupiłem Waste Knights jak była jeszcze możliwość samego zakupu podstawki ze SG za 65$. Jak się spodoba to kupię dodatki w sklepie Galakty. Zakładam że będą :)
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Post autor: sitfun »

MarekPlus pisze: 11 kwie 2021, 11:09 Ciekawe tylko czy Czacha Games ma zamiar wydać dodatki do Deep Madness czy wydać podstawke i zapomnieć. No i czy to co sprzedają to wersja Retail czy 1:1 KS ze wszystkimi SG jakie były w kampanii?
Potwierdzili na fejsie, że wydadzą do niej wszystkie dodatki razem z SG, najwidoczniej przedsprzedaż idzie zgodnie z ich planem :))
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Post autor: MarekPlus »

sitfun pisze: 11 kwie 2021, 13:06
Potwierdzili na fejsie, że wydadzą do niej wszystkie dodatki razem z SG, najwidoczniej przedsprzedaż idzie zgodnie z ich planem :))
Czyli rozumiem że to co teraz sprzedają to Core bez SG a potem SG można będzie dokupić osobno? :shock:
Chilihead
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2020, 13:22
Has thanked: 21 times
Been thanked: 5 times

Re: Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Post autor: Chilihead »

MarekPlus pisze: 11 kwie 2021, 14:29
sitfun pisze: 11 kwie 2021, 13:06
Potwierdzili na fejsie, że wydadzą do niej wszystkie dodatki razem z SG, najwidoczniej przedsprzedaż idzie zgodnie z ich planem :))
Czyli rozumiem że to co teraz sprzedają to Core bez SG a potem SG można będzie dokupić osobno? :shock:
W kampani DM, można było zakupić CORE z SG z poprzedniej kampani lub bez. SG były dokładane do dodatków.
Więc bazowo nie było SG do CORE w wersji którą sprzedaje Czacha
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Machina Arcana czy Waste Knights a może coś innego?

Post autor: Phate »

Zwróć uwagę tylko, że Deep Madness nie skaluje się zbytnio i niezależnie od ilości graczy muszą być na planszy 4 postacie - to oznacza, że grając solo prowadzisz cztery postacie.
Mi to akurat nie pasuje (nie potrafię się wówczas wczuć w postacie) więc DM odpuściłem.
ODPOWIEDZ