Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Zentiriusz
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 3 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Zentiriusz »

Jakie macie sugestie cenowe za wiedźmina?
Standard 260
Deluxe 380
To jest mój max jaki mogę dać no może +30 zł jak bym źle wycenił heheheh.
Liczę na mega zniżkę w EB
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: japanczyk »

Ja bym ani na zniżkę EB nie liczył, ani na cene deluxe na poziomie 380 zl (szczegolnie z shippingiem) - popatrz na cene tytanow i na tyle samo wycen wiedzmina deluxe ;)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2576
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

Zentiriusz pisze: 06 maja 2021, 18:43 Jakie macie sugestie cenowe za wiedźmina?
Standard 260
Deluxe 380
To jest mój max jaki mogę dać no może +30 zł jak bym źle wycenił heheheh.
Liczę na mega zniżkę w EB
Nie wiadomo, czy będzie EB, które moim zdaniej jest złym systemem. Wolałbym, żeby w pierwszym dniu dorzucali coś gratis co później każdy będzie mógł dokupić jeśli zechce.

Jeśli chodzi o cenę to nastawiałbym się na 69euro podstawka i 99euro delux.
Przy odpowiednim przewalutowaniu na PLN i z 8% niższą ceną powinno wyjść w miarę OK na zagramw.to

Do tego oczywiście parę dodatków, akcesoriów i kwota wyjdzie pokaźna.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1233
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Shodan »

Czy na zagramw.to można wspierać za 1$, a resztę dopłacić w jakimś pledge manager podobnie jak na KS?
Ostatnio zmieniony 06 maja 2021, 19:15 przez Shodan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1164
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 507 times
Been thanked: 348 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Propi »

Jeśli ta gra przekroczy cenowo Gloomhaven to naprawdę trzeba będzie rozważyć inne hobby ;)
Filut
Posty: 124
Rejestracja: 27 sty 2020, 12:18
Has thanked: 61 times
Been thanked: 115 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Filut »

Zentiriusz pisze: 06 maja 2021, 18:43 Jakie macie sugestie cenowe za wiedźmina?
Standard 260
Deluxe 380
Serio? taki produkt za pół darmo?

To że zarząd firmy będącej współwydawcą gry wypłacił sobie 100 mln premii to jeszcze nie znaczy że firmę stać na współwydanie planszówki, do tego z mało znanego uniwersum Wiedźmina promowanego książkami powszechnie nielubianego pisarza, i grami wideo sprzed lat oraz jeszcze starszym polskim serialem. Tym bardziej trudno oczekiwać niskiej ceny skoro gracze chcą sami sfinansować wydanie gry. Ja się nastawiam na 700-800 zł za podstawkę i dodatki wraz z dodatkami do dodatków, przy 900-1200 zacznę się zastanawiać czy warto. Chyba że będą ładne figurki utopców, to co innego.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 989
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 239 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Moim zdaniem nie będzie zniżki EB, bo wspierający pierwszego dnia dostaną za darmo dodatek kooperacyjny. Potem ten dodatek będzie płatny osobno. Wiedźmin to gra na licencji, więc cena będzie adekwatna. Jeżeli gra podstawowa będzie sprzedawana z figurkami samych wiedźmintów (bez figurek potworów), to poza planszetkami graczy mamy tylko planszę i karty. Kości do gry w pokera to zwykłe k6. Cena takiej gołej podstawki może być zachęcająca. Obstawiam 249 zł za gołą podstawkę i XXX zł za całą resztę. Cena all-in może przekroczyć 1k, o ile zainteresowanie będzie spore i przez to wzrośnie zawartość. Tak czy inaczej liczę na dużo więcej zawartości niż to, co zostało pokazane do tej pory, bo to w końcu gra przygodowa.
Czy na zagramw.to można wspierać za 1$, a resztę dopłacić w jakimś pledge manager podobnie jak na KS?
Niestety nie. Na zagramw.to jest taniej niż na KS ale trzeba od razu wyłożyć całą kasę, włącznie z dodatkami.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2021, 19:36 przez Moonday, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: rav126 »

obstawiam 70 euro wersja zwykła, 100 Deluxe, pewnie ze 3 dodatki po 30, 200 all in, 250 All in + pierdółki takie jak mata spinki do włosów, sierść konia, czy wkładki do butów ;)


A skąd info, że koop będzie za darmo tylko pierwszego dnia? Z tego co pamiętam, to było info, że w cenie będzie w kampanii, a poza kampanią będzie trzeba go dokupić.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2021, 19:21 przez rav126, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: VivoBrezo »

Filut pisze: 06 maja 2021, 19:14
Serio? taki produkt za pół darmo?

To że zarząd firmy będącej współwydawcą gry wypłacił sobie 100 mln premii to jeszcze nie znaczy że firmę stać na współwydanie planszówki, do tego z mało znanego uniwersum Wiedźmina promowanego książkami powszechnie nielubianego pisarza, i grami wideo sprzed lat oraz jeszcze starszym polskim serialem. Tym bardziej trudno oczekiwać niskiej ceny skoro gracze chcą sami sfinansować wydanie gry. Ja się nastawiam na 700-800 zł za podstawkę i dodatki wraz z dodatkami do dodatków, przy 900-1200 zacznę się zastanawiać czy warto. Chyba że będą ładne figurki utopców, to co innego.
Właściwie, to zaraz będzie trzeba cały wątek przenieść do tematu,,Drożyzny nie do odpuszczenia, czyli gdy chcesz się snobować" :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: japanczyk »

Moonday pisze: 06 maja 2021, 19:19 Obstawiam 249 zł za gołą podstawkę i XXX zł za całą resztę.
IMHO nie-ma-szans
Juz mowie dlaczego - w cene podstawki bedzie wkalkulowany dodatek i streatch goale, wiec 300+ :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 989
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 239 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

A skąd info, że koop będzie za darmo tylko pierwszego dnia?
Faktycznie, mój błąd. Autor mówi, że od dnia pierwszego.
podejrzany
Posty: 262
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

Oby nie drożej niż Tytani, byle tylko do max 700zł i będzie dobrze. Bo z tego co widać to ta gra jest po prostu decbuildingiem z elementami przygody i na licencji popularnego dzieła, więc jeśli przekroczy tą kwote to chyba nawet taki zagorzały fan wiedźmina stwierdzi że się ten biznes nie kalkuluje :P
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tomekmani3k »

Propozycje niektórych są przerażające. Ja rozumiem że jest inflacja, rośnie popyt ale jak pomyślę ze ile kupiłem Runebound, Descent, Zerywie czy nawet Gloomhaven to przerażają mnie te kalkulacje. Może na razie tego nie pokazali ale tam nie ma nie wiadomo ile zawartości. Ok, jest znana marka ale cena powinna mieć jakies uzasadnienie. Dorzucą pełno figurek ale na sama rozgrywkę to nie będzie miało wpływu. Oby cena byla sensowna bo coraz częściej zastanawiam się czy potrzebna mi jest kolejna gra w podobnym klimacie skoro nie mam czasu na poprzednie. Wiedźmina lubię ale nie znaczy to że rzucę się na wszystko co zapowiedzą.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rav126 »

Praktycznie od samego początku KS testuje zasobność portfeli graczy. Kiedy gry kosztowały ok 100,to wszyscy chwytali się za głowę że ktoś chce 300 na KS. Gry często okazywaly się napakowane faktycznie większą zawartością niż wersje sklepowe, a do tego wiele z nich oferowało również świetna rozgrywkę. Dołóż do tego się narzędzie jak KS Exclusive i masz przepis na FOMO, które jeszcze mocniej napędza kupno gier z KS i podbijanie wyjściowych cen. Tak, wiadomo, że ceny produkcji i transportu wzrosły, jednak przy tak dużych zamówieniach wydaje mi się, że nie jest aż tak mocno odczuwalne przez wydawców, a stanowi kolejny pretekst do podwyższania cen. Zobacz na kampanię Robinsona. To idealny przykład jak można świetnie zarobić na FOMO i przetestować ile można wyciągnąć od wspierających.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: tomekmani3k »

rav126 pisze: 07 maja 2021, 09:45 Praktycznie od samego początku KS testuje zasobność portfeli graczy. Kiedy gry kosztowały ok 100,to wszyscy chwytali się za głowę że ktoś chce 300 na KS. Gry często okazywaly się napakowane faktycznie większą zawartością niż wersje sklepowe, a do tego wiele z nich oferowało również świetna rozgrywkę. Dołóż do tego się narzędzie jak KS Exclusive i masz przepis na FOMO, które jeszcze mocniej napędza kupno gier z KS i podbijanie wyjściowych cen. Tak, wiadomo, że ceny produkcji i transportu wzrosły, jednak przy tak dużych zamówieniach wydaje mi się, że nie jest aż tak mocno odczuwalne przez wydawców, a stanowi kolejny pretekst do podwyższania cen. Zobacz na kampanię Robinsona. To idealny przykład jak można świetnie zarobić na FOMO i przetestować ile można wyciągnąć od wspierających.
Chyba wolałem jak to hobby było bardzo niszowe i mało osób się nim interesowało. Zacząłem się interesować planszówkami z 9 lat temu ale aktywnie powiedzmy że wróciłem 2-3 lata temu więc mam pewne wyobrażenie o zmianach. KS to zło i wypaczona idea bo wydawnictwa, które wiedzą że osiągną sukces szukają dodatkowego sposoby na reklamę. Kampania Robinsona pokazała mi że może czas zmienić zainteresowanie lub zostać przy ogrywaniu staroci bo zbyt wiele interesujących gier wychodzi w roku żeby wydawać na wszystko pieniądze i to nie małe. Może trzeba by założyć temat ile czasu potrzeba żeby wybudować dom zakładając że na rok odłożysz tyle ile wydałeś na gry :D
Wracając do tematu to poza figurkami i motywem wiedźmina nie widziałem rzeczy które mogłyby uzasadnić wysoką cenę. Była gdzieś informacja ile ma być kart, żetonów , kości itp?
podejrzany
Posty: 262
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

rav126 pisze: 07 maja 2021, 09:45

Była gdzieś informacja ile ma być kart, żetonów , kości itp?
Na pewno będziesz miał 10 kości do kościanego pokera, bo po 5 potrzeba :P
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rastula »

tomekmani3k pisze: 07 maja 2021, 10:37
Chyba wolałem jak to hobby było bardzo niszowe i mało osób się nim interesowało. Zacząłem się interesować planszówkami z 9 lat temu ale aktywnie powiedzmy że wróciłem 2-3 lata temu więc mam pewne wyobrażenie o zmianach. KS to zło i wypaczona idea bo wydawnictwa, które wiedzą że osiągną sukces szukają dodatkowego sposoby na reklamę. Kampania Robinsona pokazała mi że może czas zmienić zainteresowanie lub zostać przy ogrywaniu staroci bo zbyt wiele interesujących gier wychodzi w roku żeby wydawać na wszystko pieniądze i to nie małe. Może trzeba by założyć temat ile czasu potrzeba żeby wybudować dom zakładając że na rok odłożysz tyle ile wydałeś na gry :D
Wracając do tematu to poza figurkami i motywem wiedźmina nie widziałem rzeczy które mogłyby uzasadnić wysoką cenę. Była gdzieś informacja ile ma być kart, żetonów , kości itp?
Mam bardzo podobne wrażenie ... dużo tu kiedyś mówiło się o tym jak tanie w przeliczeniu na godziny zabawy w kilka osób są planszówki ...ostatnio jakby ciszej na ten temat ...no bo skoro za 1299 mogę kupić konsolę najnowszej generacji i za kolejne 500 roczny ( a jak się dobrze zakręcisz to 2 letni) abonament na gry w ilości nie do ogrania przez normalnego człowieka vs 4 ( a nawet 2) przygodówki z plastikowymi figurkami to to hobby zaczyna być dziwnie nieopłacalne. Oczywiście takie projekty to jeszcze nie cały rynek planszówkowy i wciąż można się dobrze bawić za rozsądne pieniądze ale niepokojąca tendencja eurasów za kilka stów też jest widoczna. Jestem ciekawy czy to już z nami pozostanie , czy jednak ten rynek przejdzie pewną korektę czy modyfikację - wciąż jestem optymistą i wierzę w rynkowego czuja wydawców, którzy dostrzegą graczy nie chcących wydawać na 1 grę 5 stów ale raczej poszukujących 3-4 wartościowych gier w tym budżecie. Podoba mi się podejście z pakietami de lux - oczywiście jeśli dotyczą one niemerytorycznych zawartości ( patrz Diuna: Imperium). Myślę, że dla wszystkich jest miejsce na rynku - choć tendencja moim zdanie jest niekorzystna.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2021, 11:49 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
kamilstany
Posty: 138
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 40 times
Been thanked: 64 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: kamilstany »

niestety też się tego obawiam...

Ale to już chyba temat na inny wątek :P
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: PytonZCatanu »

Czy znana jest data ujawnienia cen?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 07 maja 2021, 13:06 Czy znana jest data ujawnienia cen?
25 maja ;-)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: PytonZCatanu »

japanczyk pisze: 07 maja 2021, 13:09
PytonZCatanu pisze: 07 maja 2021, 13:06 Czy znana jest data ujawnienia cen?
25 maja ;-)
To nie ludzie, to wilki! ;)
Tilgor
Posty: 85
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Tilgor »

rastula pisze: 07 maja 2021, 11:17 Mam bardzo podobne wrażenie ... dużo tu kiedyś mówiło się o tym jak tanie w przeliczeniu na godziny zabawy w kilka osób są planszówki ...ostatnio jakby ciszej na ten temat ...no bo skoro za 1299 mogę kupić konsolę najnowszej generacji i za kolejne 500 roczny ( a jak się dobrze zakręcisz to 2 letni) abonament na gry w ilości nie do ogrania przez normalnego człowieka vs 4 ( a nawet 2) przygodówki z plastikowymi figurkami to to hobby zaczyna być dziwnie nieopłacalne.
Porównianie do konsol i abonamentu moim zdaniem średnio trafione i moim zdaniem nadal w stosunku do gier komputerowych planszówki wychodzą znacznie korzystniej.
Gry planszowe i tak kosztują zazwyczaj mniej niż 300 zł co jest aktualnie średnią ceną premierowych gier na PS5 i nowego Xboxa. Ceny gier na konsole także zazwyczaj dużo szybciej spadają w dół. Wspomniałeś o abonamencie gdzie faktycznie jest masa dobrych, ale jednak starszych gier. Do tego przez 4 lata na ten abonament wydasz 2000zł i nawet części tych pieniędzy nie odzyskasz, do tego potem nadal bedziesz musial placic jesli bedziesz chcial w coś zagrać. Te gry planszowe które byś kupił za 3000 zł pewnie starczyłyby na 4 lata i mógłbyś je odsprzedać zachowując przynajmniej 70% ich wartości (pomijam ostatnio częste przypadki gdzie cena gry rośnie z czasem). Konsola także po pewnym czasie będzie przestarzała i może się zepsuć, z planszówkami ten proces jest dużo wolniejszy. Piszę to jako posiadacz zarówno komputera jak i konsoli do gier :)

Co do KS i cen gier 1000 zł + . To trochę jak kupowanie kolekcjonerki gry komputerowej z season passem i wtedy cena już zaczyna wyglądać podobnie :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: rastula »

Spoko - straszny offtopic - ale żeby nie rozwijać się zbytnio to oczywiście obie kalkulacje są słuszne . po prostu inaczej używamy sprzętu i planszówek, więc różnie wychodzi na opłacalność (np nigdy nie kupuję gier video po premierze a obecnie w pełni zaspakaja mój gemin abonament i biblioteka gier które zgromadziłem). Tylko nie pisz że cieszysz się z rosnących cen gier planszowych :D PLS.
Tilgor
Posty: 85
Rejestracja: 12 paź 2018, 23:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Tilgor »

rastula pisze: 07 maja 2021, 15:23 Spoko - straszny offtopic - ale żeby nie rozwijać się zbytnio to oczywiście obie kalkulacje są słuszne . po prostu inaczej używamy sprzętu i planszówek, więc różnie wychodzi na opłacalność (np nigdy nie kupuję gier video po premierze a obecnie w pełni zaspakaja mój gemin abonament i biblioteka gier które zgromadziłem). Tylko nie pisz że cieszysz się z rosnących cen gier planszowych :D PLS.
Oczywiście że nie cieszę się ze wzrostu cen, ale jakość jak i ilość elementów moim zdaniem też bardzo mocno wzrosła :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1233
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Shodan »

E tam, przesadzacie. Nasze hobby nie jest jeszcze takie drogie. Moja żona kolekcjonuje zapachowe świece. Taka świeczka o zapachu mokrego szopa kosztuje ze 150 zł. ;-)
Sorry za offtop.
Zablokowany