Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
podejrzany
Posty: 262
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

Hardkor pisze: 09 maja 2021, 12:46 A nie lepiej zamiast dywagować 2 strony nad ceną to poczekać? Wydaje mi sie, że każdy argument i strzał kwotowy już padł. Ja liczę na EB na wspieraczce to się zawsze oszczedzi troche :)
Co to jest EB?
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4728
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Mr_Fisq »

podejrzany pisze: 09 maja 2021, 22:00
Spoiler:
Co to jest EB?
Early Bird => bonus dla "rannych ptaszków" którzy wsparli kampanię na samym jej początku. Bonusy bywają różne - niższe ceny, dodatkowa zawartość (figurki, mini dodatki), podobnie różnie bywa definiowany początek - pierwszych X osób, pierwsze 24h.

A czasami nie ma niczego ;)
EB (AFAIK) ma na celu nadać kampanii rozpędu.
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: schen »

Wydaje mi się, że Wiedźminem będą też jednak chcieli trafić do osób, które w planszówkach nie siedzą, a ściągnie ich IP. Takie osoby może mocno odstraszyć zaporowa cena, więc sądzę, że będzie to jednak coś do przetrawienia.
NeoHex
Posty: 36
Rejestracja: 23 mar 2019, 08:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: NeoHex »

Myślę, że wariant 1 vs all jest świetnym pomysłem. Osobiście, bardziej mnie to jara niż full Coop :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4728
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Mr_Fisq »

Myślę, że pewnym punktem odniesienia może być wydany dość niedawno Aliens: Another Glorious Day in the Corps, który chodzi lekko powyżej 200PLN.
Jest znane IP, jest trochę plastiku w środku.
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: gnysek »

polwac pisze: 05 maja 2021, 16:36Solo i coop jednak od razu zawarty w wersji KS/zagramw.to. niby fajnie, ale nie wiem czy się cieszyć, bo początkowo miał być osobno płatny, a teraz może okazać się, że cena będzie wliczona w podstawkę(oczywiście tego nigdy się już nie dowiemy :) ).
Ja zrozumiałem, że zostało jak było - tzn. Dziki Gon od początku był dodatkiem coop z opcją solo (nie wiem tylko czy chodziło o solo dwoma postaciami które w sumie wynika z natury coopa, czy jednak o solo jedną postacią), natomiast teraz pojawił się pomysł jakichś zmian w mechanice dzięki którym bez dodatkowych komponentów z Dzikiego Gonu uda się wepchnąć solo także w podstawkę i tym sposobem dostaniemy dwa tryby solo. Jest jednak duża szansa, że ten "podstawowy" tryb solo będzie w takim razie naciąganą kaszaną, skoro kilkanaście dni temu bez dodatkowych komponentów nie było szans.

Trochę mnie zmartwiło tworzenie dodatków o nazwie takiej jak gra, w sumie bardziej bym już wolał jakiś podtytuł nawiązujący do niewydanego "Powrotu Białego Wilka", przynajmniej w końcu by wyszła gra o tym tytule :P
podejrzany
Posty: 262
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

Czemu miala słyżyć ta zmiana disagne'u wiedźmina szkoły wilka ktoś mi wyjaśni? W sensie no fajnie że słuchają uwag i dokonują poprawek, chociaż nie widzę tutaj po co i akurat w czymś tak błachym jak wygląd, bardziej jestem ciekawy jakiś poprawek mechanicznych. Coś na anglojęzycznych mówiono na temat tego wyglądu starego? Bo dla mnie ta "łysa pała" jest gorsza wizualnie no ale to już gusta guściki, może się kojarzyć trochę z Letho co osłodza mi wygląd bo go bardzo lubię :D
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
ssebqq
Posty: 113
Rejestracja: 23 maja 2020, 11:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: ssebqq »

podejrzany pisze: 11 maja 2021, 17:09 Czemu miala słyżyć ta zmiana disagne'u wiedźmina szkoły wilka ktoś mi wyjaśni? W sensie no fajnie że słuchają uwag i dokonują poprawek, chociaż nie widzę tutaj po co i akurat w czymś tak błachym jak wygląd, bardziej jestem ciekawy jakiś poprawek mechanicznych. Coś na anglojęzycznych mówiono na temat tego wyglądu starego? Bo dla mnie ta "łysa pała" jest gorsza wizualnie no ale to już gusta guściki, może się kojarzyć trochę z Letho co osłodza mi wygląd bo go bardzo lubię :D
Używają do gry grafiki z gwinta i w pierwszej wersji posłużyli się grafiką kolgrima, jest to dość znaczącą postać ze szkoły żmij, a nie pochodził on nigdy ze szkoły wilka. Więc zostało to dość moco poruszone i pewnie stąd ta zmiana. :) Choć faktycznie figurka poprzednia lepiej się prezentowała.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Blue »

Mr_Fisq pisze: 10 maja 2021, 15:21 Myślę, że pewnym punktem odniesienia może być wydany dość niedawno Aliens: Another Glorious Day in the Corps, który chodzi lekko powyżej 200PLN.
Jest znane IP, jest trochę plastiku w środku.
Tylko ten plastik w środku to nie w standardzie planszówkowym, tylko pod fanów warmłotka i sklejania modeli chyba ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Moonday »

no bo skoro za 1299 mogę kupić konsolę najnowszej generacji
W takim razie poproszę o namiar na sklep, to wykupię cały nakład i odsprzedam z prawie dwukrotnym zyskiem :D No chyba, że masz na myśli tego wybrakowanego Xboxa series s, który od swojego starszego brata Xboxa one x różni się głównie tym, że posiada dysk SSD.
Gry planszowe i tak kosztują zazwyczaj mniej niż 300 zł co jest aktualnie średnią ceną premierowych gier na PS5 i nowego Xboxa
I to jest właściwe porównanie. Dla naszego hobby "konsolą" do gry będzie wypasiony stół za 2k zł :D
Ile zatem jestescie w stanie dac za wiedzmina?
Dużo, ale to się okaże. Za Tainted Grail dałem coś powyżej 1k, a grę kupiłem dla siebie do grania solo i dla samej możliwości obcowania z tymi pięknymi grafikami. Wiedźmina chcę kupić, żeby mieć możliwość zagrania z niemal każdą osobą. Wiedźmin, to temat szeroko znany, każdy coś tam kojarzy, jak nie gra komputerowa, to książka, serial... Zakładam, że gra będzie też cieszyła oko, a to tylko kolejny powód żeby wydać nieco więcej. Można pokazać znajomym, jakie gry planszowe mogą być piękne :)
Dla solo to lepiej konsolę odpalić;)
Niby tak, ale człowiek chce od czasu odejść od monitora i rozwiązać sobie jakąś planszową łamigłówkę :)

Moim zdaniem idealna kampania to taka, która daje core set za jakieś tam "mniejsze" pieniądze i pozwala klientom zadecydować swoimi portfelami, jakie chcą mieć dodatkowe elementy. Coś jak zakup samochodu w salonie, gdzie dają wybór, co do wyposażenia samochodu. Pozostaje jeszcze kwestia SG, które powinny przede wszystkim wzbogacać zawartość gameplayową gry i być dostępne dla każdej kopii core set. Płatne dodatki do gry powinny napędzać kampanię. Dobry dodatek to taki, który podbija estetykę (mata, figurki, metalowe coinsy...) lub daje elementy gameplayowe niekoniecznie pożądane przez wszystkich (Kolejne postacie wiedźminów, dodatkowe tryby gry, dodatkowe, bardziej rozbudowane kampanie, jakiś tryb Legacy w grze, do jednorazowego przejścia...).
podejrzany
Posty: 262
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

Kurczę, po raz pierwszy się zirytowałem na tej kampanii. Nie podanie ceny, nawet orientacyjnej aż do 25 maja czyli do starty kampanii jest mocno nie fair i bardzo bije po oczach chęć jak największego zarobku. Oczywiste jest że po to się wszystko robi by zarabiać ale cały trik polega na tym by nabywcy się nie zastanawiali nad tym, a tutaj już zaczynam być sceptyczny co ujrzą moje oczy. Pewnie z racji na zarobki europejskie i ceny w euro to musi być jednak zaporowa sprawa, bo nawet nie używał sformułowania "że będzie na pewno atrakcyjna" Wooki i to mnie zaczyna przerażać :/
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: pike »

A ja myślę, że jak będzie za drogo to po prostu nie kupię. To nie chleb.
Kal-El83
Posty: 1151
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 132 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Kal-El83 »

Jak na moje Trzewik i jego kampania pokazała, że można rozbić bank nie licząc się z portfelem rodzimych wspieraczy. Kto ma kupić ten kupi, a wynik i tak zrobi zachód =)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 61
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Blacezard »

AR pokazało jak i za ile można tylko, że ich zawsze tłumaczy ilość i jakość. Obym się mylił...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: PytonZCatanu »

W ostatnim filmiku wookie powiedział że ceny będą takie same (na zagramwto i KS), tylko na zagramwto będą niższe o prowizję KS.

Moim zdaniem to zapowiedź dużej ceny.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

Dopiero teraz się zorientowaliście? Od początku Wookie sugerował wysoką cenę i od dawna było wiadome, że przez to nie ujawnią jej przed startem kampanii.

Nawet pod jednym z jego filmów na YT miałem z nim krótką wymianę zdań na temat ceny, po której już nie miałem żadnych wątpliwości, że targetem będzie rynek zachodni wzorem ostatniej kampanii Robinsona.... a my możemy liczyć jedynie na cenę 8% mniejszą z uwagi na brak prowizji KS.

Osobiście liczę, że jeszcze przewalutowanie będzie dla nas korzystne. Zobaczymy jaki kurs będzie przyjęty.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Kisun »

Po zakończeniu kampanii na KS, będą naliczane przesyłki (zapewne wyższe niż na zagram) oraz vat (który na zagram musi być już w cenie). Dlatego faktyczna różnica będzie większa niż te kilka procent :)

Ja sobie ustaliłem nie więcej niż 249zł. Tak :) tyle mogę zaryzykować. Jak będzie drożej lub będzie więcej scenariuszy, kart i innych związanych bezpośrednio z rozgrywką dodatków do dokupienia, to poczekam na wersję sklepową i recenzje tejże. Będzie dobra i grywalna, to napewno wyjdą i dodatki, i dodruki, i będzie dużo dobrego do dokupienia w sklepach. Wtedy kupię, będę grać i nie będę żałować, że czegoś super hiper wyjątkowo ekskluzywnego nie mam z tej kampanii. A jak będzie słabiks, to tym bardziej nie będę żałować ;)

Nie dajmy sobie wmówić, że jakieś ekskluziwy i inne dziwy są tylko i wyłącznie tu i teraz w czasie kampanii. Jak gra będzie naprawdę ok, to wszystko co wartościowe będzie dostępne, najwyżej w innej formie, nieco zmienione lub całkiem nowe, może nawet lepsze. Co nie znaczy, że odradzam wspieranie czy dokupowanie dodatków w kampanii, ważne by robić to świadomie i w miarę możliwości ;) nie dać się zmanipulować.

A moje wrażenia? Jak na razie, to pokazali mi pseudobrzdęka z fabułą. Świat wiedźmina bez Wiedźmina. Łażenie jakby bez sensu i losowość miałkiej fabuły połączonej z niby budowaniem talii i niby walką z niby potworami, niby angażującą współgraczy z ich pseudodecyzjami bez emocji.
Niestety te "szczegóły" o jakich była do tej pory mowa, to przepraszam ale bełkot marketingowy. I widać wyraźnie, że prowadzą kampanię informacyjną inaczej, bo prawdopodobnie tak mają narzucone z "góry".
Oby ta gra wyszła Łukaszowi (jakikolwiek ma na nią wpływ), bo na końcu, to do niego będą skierowane wszystkie pretensje, nie do wielkiego czerwonego brata :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Moonday »

A moje wrażenia? Jak na razie, to pokazali mi pseudobrzdęka z fabułą. Świat wiedźmina bez Wiedźmina. Łażenie jakby bez sensu i losowość miałkiej fabuły połączonej z niby budowaniem talii i niby walką z niby potworami, niby angażującą współgraczy z ich pseudodecyzjami bez emocji
Podsumowując: za grę z fabułą pseudobrzdęka, losową i bezsensowną z niby walką i niby zabawą jesteś gotów dać 249 zł? Wybacz, ale nie widzę w tym ani sensu, ani logiki. No chyba że tym postem chcesz zredukować swój własny dysonans, już teraz wiedząc, że tej gry po prostu nie wesprzesz. W dodatku przestrzegasz innych przed tym, żeby się nie dali zmanipulować. Jaki dobry człowiek z ciebie :) Z całym szacunkiem, ale mam swój rozum i rady "dobrego wujka" nie są mi do niczego potrzebne.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: BOLLO »

Azazelek pisze: 13 maja 2021, 21:52 Jak na moje Trzewik i jego kampania pokazała, że można rozbić bank nie licząc się z portfelem rodzimych wspieraczy. Kto ma kupić ten kupi, a wynik i tak zrobi zachód =)
No właśnie a było gdzieś powiedziane dlaczego Wooke nie chciał wystartowac na GameFoundzie?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 14 maja 2021, 13:01 No właśnie a było gdzieś powiedziane dlaczego Wooke nie chciał wystartowac na GameFoundzie?
Gamefound w obecnej chwili wybiera projekty do reklamy swojej platformy, prawdopodobnie sie nie dogadali.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: BOLLO »

japanczyk pisze: 14 maja 2021, 13:06
BOLLO pisze: 14 maja 2021, 13:01 No właśnie a było gdzieś powiedziane dlaczego Wooke nie chciał wystartowac na GameFoundzie?
Gamefound w obecnej chwili wybiera projekty do reklamy swojej platformy, prawdopodobnie sie nie dogadali.
Szkoda bo mam wrażenie że to naprawdę spory konkurent KS i cena mogłaby być niższa....ale fakt na te chwilę KS jest nr 1 więc szansa na złapanie "leszczy" większa.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

Wcześniejsze dwa projekty miał na KS, więc może chce iść tam gdzie go już ludzie znają.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: Kisun »

Moonday pisze: 14 maja 2021, 12:51 Podsumowując: za grę z fabułą pseudobrzdęka, losową i bezsensowną z niby walką i niby zabawą jesteś gotów dać 249 zł? Wybacz, ale nie widzę w tym ani sensu, ani logiki.
Wiesz, dla kogoś 249zł to dużo, dla innego nie dużo. Ja jestem gotów dać tyle na grę "wysokiego ryzyka". To problem?
A wracając do mojej wypowiedzi, pisałem o tym, co dotychczas widzę w zapowiedziach. Przepraszam, może nie wyraziłem się wystarczająco jasno. Nie oceniam gry, bo jej nie znam, proszę nie przypisywać mi słów, które nie padły, to informacje które dostaję od autora (zapowiedzi i ich forma, a tego dotyczy ten wątek) składają (mi) się w taki, a nie inny obraz i to je (informacje) oceniam nisko. Brakuje mi rzetelnej i pełniejszej informacji czym ta gra jest. Jakiejś wstępnej instrukcji, kompletnej rozgrywki czy dokładniejszego wyjaśnienia mechaniki kart i "przygodowości" gry. Domyślam się czym może być ale ta sałatka informacyjna nie pomaga. I stąd te moje "jakby", "niby" i "pseudo" bo tylko to dostałem w zapowiedziach :) I tu faktycznie czuję dysonans. Dziękuję. Lepiej bym tego nie ujął.

I naprawdę, złośliwości, chyba nie są tu nikomu potrzebne :)
podejrzany
Posty: 262
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: podejrzany »

Tytani deluxe ile kosztowały? Bo coś podejrzewam że taka sama cena będzie, bo gra mniejsza ale marka za to jest więc coś na to strzelam
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Wrażenia z zapowiedzi Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World

Post autor: polwac »

podejrzany pisze: 14 maja 2021, 22:31 Tytani deluxe ile kosztowały? Bo coś podejrzewam że taka sama cena będzie, bo gra mniejsza ale marka za to jest więc coś na to strzelam
https://zagramw.to/tytani#rewards
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Zablokowany