Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: polwac »

Ja się cieszę tym co się w tym wątku dzieje. Ludzie zaczynają rozumieć, że ceny niektórych gier są napompowane i coraz częściej wydawcy testują głębokość naszych kieszeni.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Shodan »

Nilis pisze: 20 maja 2021, 21:13 Serio? Jaką różnice wam robi czy ta gra będzie kosztowała 218zl czy 234 Jeżeli bardzo ją chcecie? Chyba że kupujecie po 20 gier w miesiącu i wtedy faktycznie 15 - 20zl na każdej grze robi równicę.
Chodzi o zasadę, wydawca robi chamówę: cena stosunkowo wysoka i jeszcze nie idzie gry normalnie kupić tylko latanie po necie w poszukiwaniu "gdzie rzucili".
Jak komuś to nie przeszkadza lub bardzo musi mieć tę grę, to oczywiście kupi. Ja aż tak nie muszę i wysiadam.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 406
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: kci83 »

Sam się skusiłem ale również uważam, że to nie jest wcale mała cena jak za taką grę, ale z drugiej strony wystarczy zerknąć co się obecnie dzieje na KS gdzie zwykłe karcianki z przesyłką, podatkami potrafią kosztować po około 300zł. Widać jak koszty produkcji i samej wysyłki wzrosły w chinach i zaczyna to się przekładać na nasz rynek.

Ceny są również napompowane to prawda, ale raczej nie widać żeby coś w tej kwestii w najbliższym czasie się zmieniło (na korzyść klienta), widać jak ludzie się rzuci w przedsprzedaży nawet przy takiej cenie... i wiem, wiem jesteś właściwie jednym z nich ;).
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: redber »

Nilis pisze: 20 maja 2021, 21:13 Serio? Jaką różnice wam robi czy ta gra będzie kosztowała 218zl czy 234 Jeżeli bardzo ją chcecie? Chyba że kupujecie po 20 gier w miesiącu i wtedy faktycznie 15 - 20zl na każdej grze robi równicę.
Kupowanie po 10-20 gier w miesiącu to jedna sprawa.
Najważniejszy w tym jest jednak sam fakt upolowania w jak najniższej cenie. To taka gra sama w sobie. Najniższa cena, do tego jakaś promocja połączona z rabatem klienta i jeszcze jakimś kuponem jak się uda. Najlepsze kombo zniżkowe to poczucie zwycięstwa :)

Aktualnie najlepszą cenę ma znana Planszomania przy rabacie klienta 10%. Sporo osób z forum takowy posiada, więc myślę, że ktoś pomoże.

269,9 * 0,9 = 242,91 zł.
Do tego tylko 4 zł za wysyłkę paczkomatem.
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
bobiaczek
Posty: 415
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 140 times
Been thanked: 111 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: bobiaczek »

Shodan pisze: 20 maja 2021, 21:44
Nilis pisze: 20 maja 2021, 21:13 Serio? Jaką różnice wam robi czy ta gra będzie kosztowała 218zl czy 234 Jeżeli bardzo ją chcecie? Chyba że kupujecie po 20 gier w miesiącu i wtedy faktycznie 15 - 20zl na każdej grze robi równicę.
Chodzi o zasadę, wydawca robi chamówę: cena stosunkowo wysoka i jeszcze nie idzie gry normalnie kupić tylko latanie po necie w poszukiwaniu "gdzie rzucili".
Jak komuś to nie przeszkadza lub bardzo musi mieć tę grę, to oczywiście kupi. Ja aż tak nie muszę i wysiadam.
Czy mamy już realny socjalizm, że cena gry planszowej jest ustalana odgórną decyzją Ministerstwa Gier Planszowych, czy mimo wszystko nadal jest wolny rynek, gdzie wydawca ustala sobie cenę jaką chce? Sklepy mogą ustalać cenę względem SCD w jak im się podoba. I tak ma być.

Czy wolny rynek to rzeczona chamówa? Ciekawe, naprawdę. Nie pasi - nie kupuj w pierwszej fali, która jest zazwyczaj najdroższa tylko spokojnie poczekaj (tak z rok), aż wydawca na kolejnych dodrukach będzie schodził z ceny. Obraziłeś się na wydawcę? Nie kupuj wcale.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1502 times
Been thanked: 1151 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

polwac pisze: 20 maja 2021, 21:19 Ja się cieszę tym co się w tym wątku dzieje. Ludzie zaczynają rozumieć, że ceny niektórych gier są napompowane i coraz częściej wydawcy testują głębokość naszych kieszeni.
Owszem, niektórzy wydawcy testują, ale nie ma przesadnie wierzyć w moc sprawczą tego wątku (jak i całego naszego forum). Facebook ma jeszcze jakiś potencjał nakręcenia aferki, ale nie geekowskie, zamknięte forum. To drgawki (nawet nie burza) w szklance wody.

To, że tu kilka-/kilkanaście osób napisze, że nie kupi, bo cena 'napompowana' (oburzeni uparcie nie biorą pod uwagę możliwość podwyżki post-covidowej), nie będzie miało przełożenia na sprzedaż. Nie Wy, to kupi ją kto inny.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4556
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1695 times
Been thanked: 2130 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: PytonZCatanu »

Zawsze mnie to bawi.

Konsument krytykuje cene albo jakieś inne zagranie przedsiębiorcy?

KOMUNIZM!!!111ONEONENE


Tak jak oni mogą ustalać warunki sprzedaży, tam my możemy krytykować. Ja, powiem szczerze, gdyby nie to że biorę z kumplem na spółkę, to bym chyba nie wziął. A tak cena 117 jest do zaakceptowania i trochę zdejmuje mi z pola widzenia granie na hajpie przez wydawcę 🙂

Ps. Ale i tak miło, że wydawca nie uciekł w jakieś pseudowspieraczki, bo wtedy na pewno bym tego nie tkną. Mamy normalną przedsprzedaż.chwala Bogu.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1502 times
Been thanked: 1151 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

PytonZCatanu pisze: 20 maja 2021, 22:38 Zawsze mnie to bawi.

Konsument krytykuje cene albo jakieś inne zagranie przedsiębiorcy?

KOMUNIZM!!!111ONEONENE


Tak jak oni mogą ustalać warunki sprzedaży, tam my możemy krytykować.
Ej, ale raczej krytykom krytykantów :wink: rozchodzi się o to, że krytykanci krytykują nie mając żadnych podstaw merytorycznych. Biją pianę, najczęściej nie wiedząc nic o tym biznesie od środka. Ot, takie narzekactwo. Czy mogą? Mogą oczywiście. Ale NICZEMU to nie służy, poza ich wzajemnym utwierdzeniu się w 'słusznym gniewie'.
Ja nie kupiłem z tych samych powodów, o których i Ty piszesz - bo i dla mnie za drogo, ale to jest właśnie owo wolnorynkowe 'głosowanie portfelem', a nie potrzeba skarżenia się światu, że niesprawiedliwość się dzieje, bo rok temu wersja angielska była o 40 zł tańsza...

Bardzo żałuję, że wśród forumowiczów nie ma chyba takiego "Lesera z Albi" (odnoszę się oczywiście do 'naszego' Lesera z Lucrum Games). To naprawdę jest pouczające, gdy w podobnych wątkach, gdzie malkontenci się wzajemnie nakręcają, przychodzi Leser i chlust - wiadro zimnej wody na rozpalone głowy! Fakty, nie sądy wyssane z brudnego palca.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
bobiaczek
Posty: 415
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 140 times
Been thanked: 111 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: bobiaczek »

PytonZCatanu pisze: 20 maja 2021, 22:38 Zawsze mnie to bawi.

Konsument krytykuje cene albo jakieś inne zagranie przedsiębiorcy?

KOMUNIZM!!!111ONEONENE


Tak jak oni mogą ustalać warunki sprzedaży, tam my możemy krytykować.
...
Jakby nie zrozumiałeś przekazu. Krytykuj sobie ile wlezie. Twoje prawo jako konsumenta to robić, jednak krytyka ma być krytyką a nie oceną z przysłowiowej rzyci (no bo tak ja mówię i już) zawierającej często gęsto impertynencje i/lub inwektywy.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Ale było już w tym temacie kilka powodów, dla których cena może być wyższa, tylko nikt nie chce chyba w to wierzyć. Przypomnę, że kilka miesięcy temu Portal wydrukował w drukarni w Chinach Aeon's End Legacy po to, żeby właśnie ceny nie napompować (a przy okazji komponenty są z innego materiału i widać różnicę z poprzednią drukarnią), a wcale jakaś niska nie była. Co jest tylko dowodem, że ogólnie wydawanie planszówek mogło podrożeć (drukarnia, transport, podatki, terminy).
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Shodan »

bobiaczek pisze: 20 maja 2021, 22:29
Czy wolny rynek to rzeczona chamówa? Ciekawe, naprawdę. Nie pasi - nie kupuj w pierwszej fali, która jest zazwyczaj najdroższa tylko spokojnie poczekaj (tak z rok), aż wydawca na kolejnych dodrukach będzie schodził z ceny. Obraziłeś się na wydawcę? Nie kupuj wcale.
Hej, no przecież dokładnie tak zamierzam zrobić. Napisałem, że kto chce to kupi, a ten wątek służy właśnie m. in. wyrażaniu takich opinii czy jak kto woli biciu piany :-) Dziwi mnie ta mentalność, że jak ktoś krytykuje wydawcę/sklepy, nie daj Bóg wolny rynek to zaraz larum i legion obrońców. Bo to panie wielka łaska, że w ogóle po polsku wydają, więc jak śpiewał Kazik "na kolana chamy". Ale nasze pieniążki to im nie śmierdzą
Natomiast moja opinia na temat turbokapitalizmu to już za duży offtop :-) Jak czuję, że ktoś pogrywa nie fair to nie kupuję.
Gatzky
Posty: 217
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 15 times
Been thanked: 35 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Gatzky »

Widziałem tutaj kilkukrotnie frazę że cena jest tak wysoka, bo wydawca chce wyciągnąć od nas jak najwięcej.
Czy to nie jest tak, że Albi dał SCD na poziomie tych 270 zł, natomiast to sklepy wystawiają w cenie do której nie jesteście przyzwyczajeni w ich przypadku, czyli właśnie w SCD? Może sklepy są pewne że ten towar i tak zejdzie raz-dwa?
Spójrzmy na nowy Small World, którego SCD wynosi 270 zł, natomiast w dobrych sklepach z planszówkami można go kupić poniżej 200 złotych. Albo Wyprawa do Newdale: SCD 260 złotych, w sklepach cena poniżej 195 złotych, i żadna z powyższych cen nie jest najniższa.
Po prostu sklepy internetowe do tej pory sprzedając towar jak najtaniej mają okazję zarobić na grze więcej. Jeśli 'standardowa' cena byłaby podobna do ceny SW:WoW, to zarobek jest rzędu 70 złotych na kopii. Widząc popyt, wcale się nie dziwię cenom, natomiast wydaje mi się że to nie jest zależne od wydawcy, a od siły tytułu/marki.

W moich oczach Albo obrywa niesprawiedliwe, i chciałbym na to zwrócić uwagę.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 52 times
Been thanked: 90 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: AnlAir »

Przespałem wczorajszą przedsprzedaż ale udało mi się dziś znaleźć dość dobrą cenę.
Może kogoś zainteresuje.
249,99zł //po rabacie 242,49zł
https://www.ecoprezenty.pl/pl/p/GLOOMHA ... I-LWA/8966
Kupon rabatowy obniża cenę o 3%
ECOPREZENTY2021
Może to niewiele ale dla nas, poszukiwaczy okazji ;)
Najtańsza przesyłka to Inpost 12zł, chyba, że odbiór osobisty.
W sumie mają tam gry w dość dobrych cenach.
wojjas
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip 2018, 12:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: wojjas »

233zł, jeśli ktoś odbierze osobiście ;)
https://cardstore.pl/kooperacyjne/20573 ... edaz-.html
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: litk »

W aleplanszowkach pojawiły się szczęki.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Wciąż myślę, że we wrześniu/październiku będzie lepiej je kupić.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: BOLLO »

gnysek pisze: 24 maja 2021, 13:08 Wciąż myślę, że we wrześniu/październiku będzie lepiej je kupić.
Tak, też dostałem info o dostępności w Aleplanszówki. I jednak jak już wspomniałem wstrzymam się do końca roku. Liczę że będzie gdzieś taniej lub kupię używkę ajk już bęę pewien że chcę tę grę mieć w swojej kolekcji. Uważam że cena na tę chwilę względem ENG jest jednak przegięta pomimo tych wszystkich covidowych perturbacji.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Shodan »

litk pisze: 24 maja 2021, 13:06 W aleplanszowkach pojawiły się szczęki.
I już nie ma, chociaż sprzedawali w cenie 269,99 ;-)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

I już wiesz dlaczego nie obniżali. Serio, jestem na 99% pewien, że będzie taniej kilka tygodni po premierze, a obecna cena mogła zostać narzucona przez wydawcę na zasadzie "preordery w tej cenie albo wcale".
fakcior
Posty: 26
Rejestracja: 03 sie 2020, 23:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: fakcior »

Jest na Allegro, w Gandalfie, czytam.pl czy Bookland w okolicach 245 z wliczoną wysyłką.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11035
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

gnysek pisze: 24 maja 2021, 14:56 że będzie taniej kilka tygodni po premierze
Nie bedzie, bo gre trzeba dodrukowac, a niestety obecnie jest problem z
A) brakiem papieru w chinach
B) trasnportem z Chin
C) inflacją
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 401
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

No to paręnaście tygodni ;)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1502 times
Been thanked: 1151 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

gnysek pisze: 24 maja 2021, 14:56 ... obecna cena mogła zostać narzucona przez wydawcę na zasadzie "preordery w tej cenie albo wcale".
Jaki interes miałby w tym wydawca, który i tak sprzedał gry hurtowniom/sklepom** w określonej cenie?

** [W sumie to nawet nie wiem, czy rynek jest na tyle duży, żeby istniały hurtownie, czy też sklepy specjalistyczne zamawiają towar bezpośrednio u wydawców?]
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 816
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Grzdyll »

Sam jestem ciekawy które z proroctw odnośnie zmian ceny się sprawdzą ale jeśli ktoś (podobnie jak ja) wyczekiwał mocno tej premiery to chyba jednak lepiej zamówić teraz i liczyć się z przepłaceniem niż czekać nie wiadomo ile na dostępność. Zgadzam się w pełni, że cena wydaje się faktycznie nieco napompowana ale niestety, jeśli gra ma etykietkę "łatwiejszej wersji najlepszej planszówki na świecie", praktycznie same entuzjastyczne recenzje, wciąż wzbierającą falę hype'u i w przedsprzedaży rozchodzi się jak ciepłe bułeczki to są chyba nikłe nadzieje na szybki, drastyczny spadek ceny. Chyba lepiej więc zagryźć zęby i zamówić w obecnej cenie bo ryzyko, że się bardzo przepłaci wydaje się średnie.

Ostatecznie pozostaje nadzieja, że niezależnie od wszystkiego ta gra jest po prostu naprawdę dobra :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: psia.kostka »

Grzdyll pisze: 24 maja 2021, 21:34 jeśli gra ma etykietkę "łatwiejszej wersji najlepszej planszówki na świecie", praktycznie same entuzjastyczne recenzje, wciąż wzbierającą falę hype'u i w przedsprzedaży rozchodzi się jak ciepłe bułeczki to są chyba nikłe nadzieje na szybki, drastyczny spadek ceny
Moze byc tak jak mowisz, ale rownie dobrze zablysnie nowa gwiazda, nowy Frosthaven, kult nowego i nagle...

"Grasz w JotL? You are sooo yesterday!" ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Zablokowany