Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Shodan »

Do SW Rebelia na większe karty koszulki Standard American 57,5x89 mm, na mniejsze karty Mini American 41x63 mm.
Możesz użyć koszulek firmy Rebel moim zdaniem mają dobry stosunek jakość/cena.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bruno »

DaaV pisze: 29 cze 2021, 23:02 Dla kart myślałem nad koszulkami, czy możecie mi doradzić jakie kupić i jakie będą pasować do SW: Rebelia?
Tu znajdziesz listę pasujących do tej gry koszulek:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem4533420
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Beo »

Pod nieobecność Ultra-Pro Platinum, których do tej pory używałem, planuję przerzucić się na zwykłe (nie premium) Sloyca CCG. Z tego co czytałem Sloyci są trochę mniejsze (mniej pustego miejsca wewnątrz koszulki), ale czy ktoś wie jak wygląda porównanie grubości? Te Ultra-Pro nie są bardzo grube i mi to pasowało, nie zajmują aż tyle miejsca w pudełkach. Jest to w stanie ktoś porównać?
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 251
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 38 times
Been thanked: 37 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: DaaV »

Shodan pisze: 29 cze 2021, 23:37 Do SW Rebelia na większe karty koszulki Standard American 57,5x89 mm, na mniejsze karty Mini American 41x63 mm.
Możesz użyć koszulek firmy Rebel moim zdaniem mają dobry stosunek jakość/cena.
Dzięki za cynk, wyglądają dobrze (https://koszulki.rebel.pl/koszulki-na-k ... 03934.html, https://koszulki.rebel.pl/koszulki-na-k ... 03944.html) - nie wiem czy cena jest atrakcyjna (15 i 20 zł za 100szt.).
Bruno pisze: 30 cze 2021, 03:20
DaaV pisze: 29 cze 2021, 23:02 Dla kart myślałem nad koszulkami, czy możecie mi doradzić jakie kupić i jakie będą pasować do SW: Rebelia?
Tu znajdziesz listę pasujących do tej gry koszulek:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem4533420
Możesz polecić, która z nich są warte uwagi? Czy tak jak napisał Shodan wziąć po prostu Rebel'a? Jest ich tam multum :)

Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Shodan »

DaaV pisze: 30 cze 2021, 19:02
Dzięki za cynk, wyglądają dobrze (https://koszulki.rebel.pl/koszulki-na-k ... 03934.html, https://koszulki.rebel.pl/koszulki-na-k ... 03944.html) - nie wiem czy cena jest atrakcyjna (15 i 20 zł za 100szt.).
Jak za wersję premium to cena jest ok, pewnie na allegro znalazłbyś ciut taniej i tańszą przesyłkę niż ze sklepu rebela.
Albo może zadowolić cię wersja zwykła też rebela, średnio 5 złotych tańsza o ile jest gdzieś dostępna.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bruno »

Ze swojego, skromnego doświadczenia mogę polecić marki Rebel i Sloyca, byle wersje premium.
To i tak są budżetowe koszulki, ale klasa premium oznacza, że będą grubsze (wada: zajmują więcej miejsca, zaleta: wytrzymałość), a przede wszystkim nie będą się po kilku użyciach kleić ze sobą, co jest notoryczną przypadłością koszulek cienkich (o standardowej grubości).
Rozsądnym kompromisem (ale w stronę wysokiej jakości) są koszulki Arcane Tinmen - nieco cieńsze niż premium, ale wciąż wytrzymałe i nie klejące się.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: nienazwany »

Beo pisze: 30 cze 2021, 12:23 Pod nieobecność Ultra-Pro Platinum, których do tej pory używałem, planuję przerzucić się na zwykłe (nie premium) Sloyca CCG. Z tego co czytałem Sloyci są trochę mniejsze (mniej pustego miejsca wewnątrz koszulki), ale czy ktoś wie jak wygląda porównanie grubości? Te Ultra-Pro nie są bardzo grube i mi to pasowało, nie zajmują aż tyle miejsca w pudełkach. Jest to w stanie ktoś porównać?
Sloyca mają taką samą szerokość, ale są znacznie krótsze - Ultra Pro są wyjątkowo długie, Sloyca mają standardowe wymiary ccg. Różnica jest spora:

Obrazek

Sloyca są znacznie grubsze. Są grubsze nawet od Rebel Standard CCG (które z kolei są trochę sztywniejsze, niż UP). Dodatkowo z tej trójki Sloyca są najmniej przejrzyste - na karcie jest to praktycznie niezauważalne, ale bez karty mają delikatny mleczny odcień.

I ostatnia kwestia: Sloyca są najgorzej wykonane. Większość zgrzewów jest ok (choć zdecydowanie mogłyby być cieńsze - patrz Rebel Premium), ale czasami trafiają się takie kwiatki:

Obrazek

W UP byłoby to nie do pomyślenia (kiedyś, bo po nowych Pro Fit'ach straciłem do nich zaufanie :) ).
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Beo »

nienazwany pisze: 01 lip 2021, 17:38
Spoiler:
Dzięki wielkie, świetne porównanie, o coś takiego mi chodziło :D Czyli polecałbyś raczej przejście na Rebel Standard CCG zamiast Sloyca? Najchętniej pozostałbym przy tych Ultra-Pro, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć.
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Tak od siebie jeszcze dorzucę Sleeve king - niby to tylko 60 mikronów (vs 70 Sloyca standard), ale to całkiem fajne koszulki, zwłaszcza jak za tę cenę.
Wspomniane już koszulki Arcane Tinmen mają bardzo zbliżoną rozmiarówkę do FFG i ultra-pro, to też bardzo dobra alternatywa.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Archaniol101 »

Czy ktoś spotkał się z koszulkami w rozmiarze 70x100mm?
Jeśli ktoś chciałby sprzedać 1 paczkę takich koszulek (50 sztuk wystarczy) chętnie kupię.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Archaniol101 pisze: 01 lip 2021, 20:43 Czy ktoś spotkał się z koszulkami w rozmiarze 70x100mm?
Jeśli ktoś chciałby sprzedać 1 paczkę takich koszulek (50 sztuk wystarczy) chętnie kupię.
Paladin Chronos - wydaje mi się, że chwilowo wymiotło je z rynku. Od biedy można przyciąć Taroty z długości.
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: nienazwany »

Beo pisze: 01 lip 2021, 18:23
Dzięki wielkie, świetne porównanie, o coś takiego mi chodziło :D Czyli polecałbyś raczej przejście na Rebel Standard CCG zamiast Sloyca? Najchętniej pozostałbym przy tych Ultra-Pro, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć.
Rebel Standard są minimalnie sztywniejsze, niż UP Platinium, więc powinieneś być zadowolony.
Ogólnie Rebel ma (miał?) koszulki dobrej jakości.

Niestety Rebel też od dawna nie są dostępne - obstawiam, że przypłyną tym samym kontenerowcem co UP ;)

Używałeś kiedykolwiek Ultra Pro Pro-Fit?
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Beo »

nienazwany pisze: 01 lip 2021, 22:44
Rebel Standard są minimalnie sztywniejsze, niż UP Platinium, więc powinieneś być zadowolony.
Ogólnie Rebel ma (miał?) koszulki dobrej jakości.

Niestety Rebel też od dawna nie są dostępne - obstawiam, że przypłyną tym samym kontenerowcem co UP ;)

Używałeś kiedykolwiek Ultra Pro Pro-Fit?
Zdecydowałem się na tego Rebela, dzięki. :D Ich koszulki CCG są dostępne w Mepel.pl. Nie używałem Pro-Fit. Wiem, że niektórzy używają ich jako normalnych koszulek zewnętrznych, ale do tej pory pozostawałem przy standardowych opcjach.
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: nienazwany »

Beo pisze: 01 lip 2021, 22:56
nienazwany pisze: 01 lip 2021, 22:44
Rebel Standard są minimalnie sztywniejsze, niż UP Platinium, więc powinieneś być zadowolony.
Ogólnie Rebel ma (miał?) koszulki dobrej jakości.

Niestety Rebel też od dawna nie są dostępne - obstawiam, że przypłyną tym samym kontenerowcem co UP ;)

Używałeś kiedykolwiek Ultra Pro Pro-Fit?
Zdecydowałem się na tego Rebela, dzięki. :D Ich koszulki CCG są dostępne w Mepel.pl. Nie używałem Pro-Fit. Wiem, że niektórzy używają ich jako normalnych koszulek zewnętrznych, ale do tej pory pozostawałem przy standardowych opcjach.
Chyba mają jakieś stare zapasy, bo nawet na stronie Rebela nie mają ;) cena dobra, mam nadzieję, że nowa dostawa nie będzie znacznie droższa.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 251
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 38 times
Been thanked: 37 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: DaaV »

U mnie padło na Rebel: Mini American Premium oraz Standard American Premium. Zobaczymy, pierwsze koszulkowanie kart już w przyszłym tygodniu :D
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: nienazwany »

kpr pisze: 08 kwie 2021, 10:29 Czy ultra pro-fit w nowych opakowaniach wciąż jest drastycznie różny od dotychczasowych?
Odpowiadając po długim czasie - nowych Pro-fit'ów co prawda nie kupowałem ponownie, ale ostatnio kupiłem Gamegenenic inner CCG. Są identyczne jak stare Pro-fit'y. Nie wiem jak z jakością i trwałością, ale wyglądają ok. Dlatego ja już raczej do PF nie wrócę.
Mizi
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2020, 23:04
Has thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Mizi »

poleci ktoś jakies koszulki o wymiarze 76mm x102mm? bo nie potrafie znalesc, moga byc minimalnie większe,
koszulki do kart czarnych charakterow z gry bitwa o hogwart
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Mizi pisze: 02 lip 2021, 18:18 poleci ktoś jakies koszulki o wymiarze 76mm x102mm? bo nie potrafie znalesc, moga byc minimalnie większe,
koszulki do kart czarnych charakterow z gry bitwa o hogwart
Paladin Lucius (Premium Large B), są w Planszostrefie.
Artyem
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2021, 19:15
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Artyem »

Czy koszulkował ktoś karty do Sierra West i może napisać czy pasują jakieś koszulki od Sloyca lub poleci coś innego nieprzeszkadzającego we wsuwaniu kart pod plansze graczy?
caro
Posty: 37
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:48
Has thanked: 29 times
Been thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: caro »

Czy spotkał się ktoś z Was z koszulkami w rozmiarze 130x100? A jeśli tak, to czy wiecie gdzie takie można zakupić?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

może sloyca do talismana będą pasować ? tam podają wymiar 103x128 mm to są najbliższe rozmiary jakie znalazłem. obawiam się, że rozmiar nie będzie pasować :(

podejrzewam, że chodzi o koszulkowanie kart z nowego wiedźmina. jesli tak, że taki zestaw koszulek do kupienia na gamefound.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
caro
Posty: 37
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:48
Has thanked: 29 times
Been thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: caro »

Tak, chodzi o nowego wiedźmina, zastanawiałem się, czy można by gdzieś kupić taniej niż na gamefound, ale widać bedzie ciężko - pewnie specjalnie wybrali taki format kart :D
Tak czy owak, dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

info z aktualizacji na zagraw.to w sprawie koszulek do wiedźmina.
Czy mogę kupić tylko koszulki w rozmiarze 100x130mm?

Nie, sprzedajemy koszulki tylko w pakietach. Ostatecznie jednak, zdecydowaliśmy, że chcemy zmienić wielkość dużych kart na 103x128 mm. Na rynku są koszulki w takich wielkościach więc w razie potrzeby będziecie mogli kupić takie koszulki poza kampanią.
najwidoczniej zmieniają wielkość koszulek. wydaje mi się to trochę dziwne, a co najmniej nieprzemyślany zabieg.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Shodan »

tomp pisze: 15 lip 2021, 07:41
najwidoczniej zmieniają wielkość koszulek. wydaje mi się to trochę dziwne, a co najmniej nieprzemyślany zabieg.
No nie dziwne, tylko dokładnie tak jak napisali. Zmienili rozmiar na bardziej standardowy, żebyś nie był uzależniony od koszulek, które oferują na GF i mógł sobie wybrać tańsze/lepsze/takie jak lubisz ;-)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

jako dziwny i nieprzemyślany zabieg miałem na myśli brak tego od początku kampanii. no, ale to moja opinia możesz się nie zgadzać.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ