Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: pcyzm »

A ja z innej beczki, GoT to jest taki tytuł, którego nie wyobrażam sobie wyrzucać kiedykolwiek z kolekcji. Nawet jeśli ogrywam raz do roku to są to zawsze epickie i niezapomniane rozgrywki. Ktoś wyżej wspomniał, że gra broni się mechanicznie... tylko mogę przyklasnąć (tym bardziej, że jest jeszcze Matka Smoków).

I teraz pytanie, czy jest jakaś inna podobna gra którą macie na półce 'obok' i polecacie, będąc fanem właśnie GoT? Odnoszę wrażenie, że ten tytuł się starzeje bardzo wolno.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: pcyzm »

Eh, któryś raz moderator wykazuje się nadgorliwością. Nie wiem po co to było wydzielać z wątku o grze i jeszcze dopisywać to od siebie "co kupić?" bo ja o to nie pytam.
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1449 times

Re: Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: Cyel »

Forbidden Stars - gdy mamy mniej graczy niż do GoT.

No i oczywiście Twilight Imperium - gdy mamy więcej czasu.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: pcyzm »

Cyel pisze: 05 lip 2021, 21:05 No i oczywiście Twilight Imperium - gdy mamy więcej czasu.
I to jest ciekawe bo ten tytuł wydaje się takim GoT 'na sterydach' i w kosmosie. Czy ma coś co Twoim zdaniem można by określić jako świeższe podejście lub element w porównaniu do GoTa?
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1449 times

Re: Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: Cyel »

Ma o wiele większy wachlarz aspektów i obszarów interakcji - nie tylko walkę ale politykę, ekonomię, technologię... Moim zdaniem tworzy barwniejsze i bardziej unikatowe historię (nic dziwnego skoro ma o wiele więcej składowych). Szkoda, że nie ma tych zarąbistych rozkazów i dowódców z GoTa.

Nie wiem czy nazwałbym ją świeżą, bo to najklasyczniejsza odsłona 4X jaka może być ale jest to doświadczenie, które inne gry próbują co najwyżej imitować. Tak jak GoT gra zdaje się być o strategii a tak naprawdę jest o polityce, intrygach i negocjacjach.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: Szewa »

Nie nazwałbym TI świeżością w stosunku do GoT, a nawet nie GoTem na sterydach. Osobiście uważam, że gry łączy jedynie ilość osób potrzebna do gry i podobny czas.


Jeśli szukasz czegoś podobnego do GoT to jednak spojrzałbym w kierunku Zakazanych Gwiazd.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1621
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 740 times
Been thanked: 1109 times

Re: Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: ave.crux »

pcyzm pisze: 05 lip 2021, 16:56 A ja z innej beczki, GoT to jest taki tytuł, którego nie wyobrażam sobie wyrzucać kiedykolwiek z kolekcji. Nawet jeśli ogrywam raz do roku to są to zawsze epickie i niezapomniane rozgrywki. Ktoś wyżej wspomniał, że gra broni się mechanicznie... tylko mogę przyklasnąć (tym bardziej, że jest jeszcze Matka Smoków).

I teraz pytanie, czy jest jakaś inna podobna gra którą macie na półce 'obok' i polecacie, będąc fanem właśnie GoT? Odnoszę wrażenie, że ten tytuł się starzeje bardzo wolno.
GoT to była dla mnie pierwsza planszówka tego rodzaju. Chciałem miec coś podobnego, ale jako, że nie jestem fanem gry o tron to wolałem inny setting. Padło na Cyklady z dodatkiem hades, monumenty i ruiny monumentow. Myślę, że jest to zajebista alternatywa dla GoT i imho mechanicznie nie jest tak mozolna i ociężała.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1029
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: karmazynowy »

Chodzą słuchy, że War of Whispers to taki GOT Lite, niedługo wychodzi u nas pod nazwą Wojna Szeptów. Niestety, są też pewne głosy krytyczne, że nie wszystko tam do końca działa. Inna propozycja to Battle for Rokugan.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1388
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: Emil_1 »

War or whispers
Gra o tron karcianka
Gra o tron planszówka
A song of fire and ice bitewniak
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: donmakaron »

Warrior Knights. W zasadzie robi się to samo, tylko w inny sposób. Jest więcej polityki, gra nie polega tylko na zajmowaniu pól i tłuczeniu się wojskiem. Ma trochę przestarzałe, niepotrzebnie skomplikowane zasady, ale również kilka wybitnych mechanik, jak np. alokacja kart akcji na specjalne tory, które odpalają dodatkowe fazy gry, kiedy się zapełnią. Coś wspaniałego!

GoT light wydało FFG pod tytułem Battle for Rokugan.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 392
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 146 times
Been thanked: 84 times

Re: Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: Backero »

Mare Nostrum:
- Też ma system 3 torów wpływów, które wpływają chociażby na kolejność wykonywania akcji.
- Też brak punktacji, warunki zwycięstwa, które nonstop wymagają korzystania z nieuwagi przeciwnika.
- Też dużo gry nad i pod stołem, dyplomacji i zdrady.
- Właściwie jednakowy system transportu morskiego.
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1449 times

Re: Gra dla fana Gry o Tron - co kupić?

Post autor: Cyel »

Szewa pisze: 06 lip 2021, 07:41 TI ... Osobiście uważam, że gry łączy jedynie ilość osób potrzebna do gry i podobny czas.


Jeśli szukasz czegoś podobnego do GoT to jednak spojrzałbym w kierunku Zakazanych Gwiazd.
Jeśli chodzi o aspekt utajnionych rozkazów to oczywiście FS są lepszym odpowiednikiem aGoT. Natomiast jeśli mówimy o aspekcie wychodzenia z innym graczem do kuchni, żeby inni nie słyszeli nad czym się naradzacie to nazwanie TI aGoTem na sterydach nie jest dalekie od prawdy ;)

Z czasem gry podobnym się nie zgadzam. W moim doświadczeniu aGoT na 6 graczy trwa 1/2-1/3 tego co TI na 6 graczy (3-4h w porównaniu do 8-9h).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ