Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Nawet nie pytajcie...... :lol:
Misiekg3
Posty: 106
Rejestracja: 12 mar 2018, 22:44
Has thanked: 14 times
Been thanked: 43 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Misiekg3 »

Na chwilę obecną 20 tytułów... W tym pandemic legacy S1 od 2 lat czeka na lepsze czasy :roll:
szczudel
Posty: 1445
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: szczudel »

Gry to może nie, bo pokusa jest zbyt wielka po zakupie, ale dodatki to inna sprawa.
Agricola Torfowisko, Small World:River World i Necromancer Island, Dodatki do Colta. Czekam z nimi aż pewniej się poczujemy w graniu z dziećmi a ten czas tak wolno płynie :|
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: eveni »

szczudel pisze: 30 lip 2021, 12:04 Gry to może nie, bo pokusa jest zbyt wielka po zakupie, ale dodatki to inna sprawa.
Agricola Torfowisko (...).
W Torfowisko zdecydowanie polecam Ci zagrać. Nie ma dużo zasad, a moim zdaniem gra jest zdecydowanie lepsza z tym dodatkiem.

A wracając to tematu - w chwili obecnej na półce wstydu mam 79 gier :/ dałam sobie rok na ogranie lub sprzedanie tych tytułów.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: bobule »

eveni pisze: 30 lip 2021, 23:16 A wracając to tematu - w chwili obecnej na półce wstydu mam 79 gier :/ dałam sobie rok na ogranie lub sprzedanie tych tytułów.
to czekamy na wyprzedaż, Bollo już zaciera ręce xDD

a na jak dużą kolekcję?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: eveni »

bobule pisze: 31 lip 2021, 08:36
eveni pisze: 30 lip 2021, 23:16 A wracając to tematu - w chwili obecnej na półce wstydu mam 79 gier :/ dałam sobie rok na ogranie lub sprzedanie tych tytułów.
to czekamy na wyprzedaż, Bollo już zaciera ręce xDD

a na jak dużą kolekcję?
Wyprzedaż na pewno będzie bo ogranie półki wstydu, stałych bywalców i kilkunastu nowości, które dojdą w międzyczasie jest mało realne.

W tej chwili mam w kolekcji około 235 podstawek.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: gafik »

O! Ciekawy temat :D

8 niezagranych gier na 80 w kolekcji (czyli 10%). Najstarszy półkownik ma 10 lat :oops:

Bardzo często za to o nich myślę (częściej niż o pozostałych :P )
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: PytonZCatanu »

gafik pisze: 29 sie 2021, 02:23 O! Ciekawy temat :D

8 niezagranych gier na 80 w kolekcji (czyli 10%). Najstarszy półkownik ma 10 lat :oops:

Bardzo często za to o nich myślę (częściej niż o pozostałych :P )
Z ciekawości, co to za gra? Ta 10letnia? 🙂
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Lothrain »

gafik pisze: 29 sie 2021, 02:23 Najstarszy półkownik ma 10 lat :oops:
Mój ma już 12 :oops:
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: farmer »

Pułkownika w stanie czynnym nie mam żadnego, co cieszy (kolekcja ma około 75 tytułów).
Jednak mam 9-ciu pułkowników rezerwy tj. gier, które dzielnie zajmują miejsce na półce, mimo że ostatnia partia w nie miała miejsce między 5 a 10 lat temu.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: PytonZCatanu »

Lothrain pisze: 29 sie 2021, 10:37
gafik pisze: 29 sie 2021, 02:23 Najstarszy półkownik ma 10 lat :oops:
Mój ma już 12 :oops:
Zdradź też co to za tytuł i dlaczego tyle czeka. 🙂
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Lothrain »

PytonZCatanu pisze: 29 sie 2021, 13:36 Zdradź też co to za tytuł i dlaczego tyle czeka. 🙂
Portalowy Stronghold. Instrukcja mnie pokonała, a potem nie bardzo było z kim zagrać. I tak zostało.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: gafik »

PytonZCatanu pisze: 29 sie 2021, 09:46
gafik pisze: 29 sie 2021, 02:23 O! Ciekawy temat :D

8 niezagranych gier na 80 w kolekcji (czyli 10%). Najstarszy półkownik ma 10 lat :oops:

Bardzo często za to o nich myślę (częściej niż o pozostałych :P )
Z ciekawości, co to za gra? Ta 10letnia? 🙂

Alcatraz: The Scapegoat - przeszedłem kilka tur solo z instrukcją, stwierdziłem, że fajne i od 10 lat nie było okazji by wyjąć na stół...
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1924
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: tomuch »

Mój najstarszy półkownik ma 7 lat (Ostatnia Wola). Mogę więc, patrząc na Was, jeszcze z nim poczekać :lol:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2657 times
Been thanked: 2565 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Gizmoo »

tomuch pisze: 30 sie 2021, 17:07 (Ostatnia Wola). Mogę więc, patrząc na Was, jeszcze z nim poczekać :lol:
Nie czekaj! Świetna gra! :)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 358
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 260 times
Been thanked: 62 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: narandil »

Halloween pisze: 27 maja 2021, 11:12
Isandri pisze: 25 maja 2021, 11:43

Ale ja ogólnie nie mam dużo gier i chciałabym zamknąć się w małej liczbie :)
Czas to zweryfikuje. Tak naprawde co najbardziej powstrzymuje przed nadmiernym rozrostem zbioru gier to miejsce w domu. Jezeli ktos sie tym zajmuje kilka lat to jest bardzo ciezko miec niewielka liczbe gier.
Mnie jednak bardziej powstrzymuje po prostu niechęć posiadania niezagranych gier, a nawet takich zagranych niewiele razy. Nie wiem, może to jakaś forma zaburzenia psychicznego czy co? Kasa na koncie jest, miejsca w domu też sporo. I mimo, że już prawie 8 lat w hobby jestem, mimo że ok 150 gier sprzedanych, to mam "tylko" 19 tytułów aktualnie (+ kilka pnp). Zwyczajnie na bieżąco "tnę" kolekcję bezlitośnie. I choć pozbyłem się kilku gier, które bardzo lubiłem, to o dziwo po dziś dzień nie żałuję ani jednej - co nawet mnie zaskakuje, bo z kilkoma rozstawałem się w bólach...

A teraz na temat: rok temu miałem szał zakupowy i w ciągu kilku tygodni nazbierało się ok 35 niezagranych pozycji (podstawki + sporo dodatków) + budżet planszówkowy na minusie :shock: . W końcu się ogarnąłem, wyszedłem z dopaminowego amoku ;) i zacząłem to ogrywać po kolei, bo nie dawało mi spokoju. I tzw. "półka wstydu/możliwości" znów jest pusta. Po tej akcji byłem jednak mocno wypalony planszowo i potrzebowałem przerwy od grania. Nadal część z tego jest mało ograna (szczególnie dodatki).
Od tej pory obiecałem sobie zwolnić z zakupami, zawalczyć z FOMO, omijać bazarki, nie rzucać się na promocje czy przedsprzedaże/KSy, itd. Zamiast tego nacieszyć się trochę bardziej tym co mam a może nawet cieszyć się bardziej spotkaniem przy stole niż samą grą (ciągle nad tym pracuje ;) ) bo może wtedy okaże się, że i 10 gier mi do szczęścia starczy) ... tym bardziej, że rzadko mam ostatnio okazję pograć, więc w połączeniu z moją niechęcią do posiadania mało ogranych gier pomaga mi to kupować rzadko (4 gry w tym roku + chyba 2 dodatki) a jak już się zdarzy to gra ląduje od razu na szczyście listy do zagrania (mam o tyle łatwiej, że swoje gry gram 99% z żoną lub solo - oduczyłem się już kupować gier do grania z ekipą kumpli geeków, bo oni mają też swoje gry które chcą ograć a spotykamy się na tyle rzadko, że zazwyczaj 1 partia to było maks na co mogłem liczyć... a taki np. Root kusi ;))... Na chwilę obecną chwalę sobie taki "minimalizm planszówkowy", nawet śledzę w miarę na bieżąco zapowiedzi i premiery, co jakiś czas jaram się którymś tytułem ale nie kupuję od razu a z czasem hype opada i inna gra wpada w oko a cykl się powtarza... a ja sobie w żółwim tempie ogrywam tą swoją skromną kolekcję i myślę ciągle co by tu sprzedać, żeby dojść do tych 10 ;) ...

Może inaczej bym do tego podchodził jakbym grał częściej - może miałbym większą kolekcję albo większą rotację...w każdym razie dla mnie złoty środek tkwi w tym, aby tempo zakupów a bardziej rozmiar kolekcji dostosować do tempa grania. Pamiętając, że kupując nową grę, zabierze ona "czas antenowy" wszystkim pozostałym grom w kolekcji, bo jednak więcej czasu ani znajomych wraz z nową grą nie kupię...

...wybaczcie, rozgadałem się... czas kończyć, bo kufel już pusty a jutro Spodek ;)

tl,dr = u mnie zero nieogranych gier i dodatków ;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2657 times
Been thanked: 2565 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Gizmoo »

Oj urosła ostatnio półencja wstydu. :( Nadal nieograne:

Raiatea
Dwar7s Spring
Aqua Garden
Empires of The Void (pierwsza)
[EDYTA] zapomniałem o Bliżej i Dalej

Do tego doszła świeżynka z KS:

Night Parade of Hundred Yokai

W drodze:

Reavers of Midgard

I prawdziwe zakupowe szaleństwo dodatków. :( Jeszcze nigdy nie miałem w kolekcji tylu gier bez nawet jednej partii. Masakra. A do tego - nie chcę nawet myśleć ile genialnych gier ma na liczniku tylko jedną partię. (Nie patrz tak na mnie Endeavor. :( Wiem, że chcesz zejść z półeczki)
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2021, 17:27 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: PytonZCatanu »

Gorąco zachęcam do zabawy statystykami w aplikacji https://geekgroup.app/ Oprócz wszelkiej maści ciekawostek jest także zakładka o półce wstydu. Można np. podejrzeć, ile dana gra juz na niej wisi. Można zoabczyć też ile grom zajmowało zejście z niej (w tym oczywiście rekordy).

U mnie 3 gry, które najdłużej wisiały, spędziły tam 160-170 dni, więc nie jest źle. Zachęcam do dzielenia się wynikami :)
Miszon
Posty: 2524
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 498 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Miszon »

PytonZCatanu pisze: 29 wrz 2021, 15:50 Gorąco zachęcam do zabawy statystykami w aplikacji https://geekgroup.app/ Oprócz wszelkiej maści ciekawostek jest także zakładka o półce wstydu. Można np. podejrzeć, ile dana gra juz na niej wisi. Można zoabczyć też ile grom zajmowało zejście z niej (w tym oczywiście rekordy).

U mnie 3 gry, które najdłużej wisiały, spędziły tam 160-170 dni, więc nie jest źle. Zachęcam do dzielenia się wynikami :)
U mnie obecnie 5 gier (nie liczę dodatków, bo i tak nie rejestruję ich rozgrywek). Najwyższy wynik to 1269 dni. Niestety, pandemia nieco mi rozrzuciła grupę, która by zagrała w tak ciężki tytuł (CO2). Przy okazji - może ktoś chce kupić? ;-)
Potem 3 tytuły 500-700 dni i jeden około 120 dni.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

Unikalbym stwierdzenia polka wstydu. Po prostu nigdy nie rozegrany tytul.

Sa ludzie np. moj znajomy co kupuja dana gre tylko dla figurek czy jakiegos elementu. Nie wyrzucaja pudelka ani instrukcji tylko gdzies wwalaja i wyjmuja komponenty co im sie podobaja czy sa do czegos potrzebne. FFG tak na przyklad sprzedawalo postaci do tytulu A w tytule B jako dodatkowe karty.

A upodobania sie zmieniaja. Nie ma sensu na sile w cos grac tylko dlatego bo lezy juz 2 lata. Z jakiegos powodu 2 lata lezalo, moze juz nie interesuje a moze znajomi nie maja checi. Bardziej istotna jest ilosc niezagranych gier niz to jak dlugo leza.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: bobule »

PytonZCatanu pisze: 29 wrz 2021, 15:50 U mnie 3 gry, które najdłużej wisiały, spędziły tam 160-170 dni, więc nie jest źle. Zachęcam do dzielenia się wynikami :)
U mnie 593 dni mają Forum Trajanum, Wiertła, Skały, Minerały i Wiarusi xD
ale u mnie ławka rezerwowa jest dosyć szeroka i ciężko się przebić do 1-go składu (szczególnie tytułom cięższym, które lubię, ale nie za bardzo mam z kim w nie grać) ;)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1924
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: tomuch »

Ha! Zagrałem właśnie w grę, która przeleżała na półce wstydu przez 2069 dni. A grą tą jest Farmerama, którą dawno temu kupiłem w empiku za 13 zł. Dzieci dorastają i w końcu te gry kupione na zaś będą wchodzić - nomen omen - do gry.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BartP »

U mnie ostatnio kolejny siedmioletni półkownik zawitał na stole (pisałem o innych przypadkach w osobnym temacie, ale nie pamiętam gdzie), mianowicie Empire Engine. Swoją drogą gra przyjemna i sprytna. Spodziewałem się syfu, więc pewnie też m.in. dlatego tyle przeleżała ;].
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3366
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1044 times
Been thanked: 2029 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Ardel12 »

A u mnie ostatnio pierwszy raz od dawna pojawiła się półka wstydu z więcej niż 1 tytułem. Po prostu szok i niedowierzanie, ale winnowajcą jestem ja sam. Kupowałem ostatnio wiele gier, a moce przerobowe są ograniczone, gdy gra się w jedną grę przez miesiąc albo dwa(kampanijne).

I tak jeszcze wczoraj miałem 4 tytuły na półce wstydu(leżą lekko miech):
- Arnaka - udało się zagrać i na razie jest tylko OK, ale grałem na planszy podstawowej,
- FCM - dziś będzie ograny
- S&S - kolejka by wskazywała, że powinien być następną dużą grą, ale totalnie mi się nie spieszy do niego,
- Tainted Grail - podobnie jak wyżej.

Na razie poogrywać chcę na koniec roku gry z kolekcji, które można wyciągnąć, zagrać partię i schować :D
Awatar użytkownika
fafer3000
Posty: 43
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:44
Lokalizacja: Cieszyn
Been thanked: 7 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: fafer3000 »

Czyli tak, nigdy nie zagrane gry:
1. Dłużej niż rok:
- Shadows over Camelot
- Senji
2. Dłużej niż 4 miesiące:
- Tsukuyumi
- War for Chicken Island
3. Z Tego piątku:
- Daimyo: Odrodzenie Imperium

Czyli 5 tytułów... myślałem że lista większa jest i zacząłem punkty robić :lol:
Dodatków nie wspominam bo to wstyd już jest... :p
ODPOWIEDZ