Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3391
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2066 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

Irr3versible pisze: 04 sie 2021, 22:59 Ardel12,
A Arenę The Contest / Tanares Adventures odrzuciłeś czy nigdy nie rozważałeś? Ja czekam na Arenę z dodatkiem, ale wciąż zastanawiam się czy Cod lub Stormsunder nie dorzucić na ostatni moment... (a z dużych mam też w oczekiwaniu Oathsworn... ).
Akurat żadna nie pojawiła się u mnie na radarze. Oathsworn przemknął, ale za dużo się temu nie przyglądałem. Dzięki za zwrócenie uwagi! Przyjrzę się obu, ale jak znajdzie się dodatkowa kasa to raczej Stormsunder ma u mnie pierwszeństwo, w sumie 200$ za pierwszy pakiet z wysyłką nie jest taki zły...a mam kilka gier na spylenie hmm :D

EDIT: Oathsworn(obecnie oficjalny pledge wyłączony) wyglądał nawet ciekawie, ale nie przekonuje mnie tona fabuły -> walka z bossem i tak 15 razy z różnymi przeciwnikami. W sumie mam to w pewnej wersji w TMB. Dodatkowo nie wpisuje się ta gra w to co szukam. Raczej celuję w wiele spotkań na zróżnicowanym terenie, który ma wpływ na rozgrywkę niż walczenie wciąż na tej samej planszy z małymi zmianami(vide KDM). Podobne zarzuty mam do Aeon Trespass: Odyssey jak i Arena The Contest(Arena dodatkowo nie spodobała mi się graficznie). Są to spostrzeżenia po 2h czytania materiałów, oglądania gameplayi i preview, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli gdzieś trafiam jak kulą w płot. Wychodzi, że dla mnie CoD i Stormsunder wypadają najlepiej i będę musiał skminić kiedy Stormsundera można faktycznie się spodziewać(to będzie wciąż w Wave 1?Jakaś data? Przejrzałem całego KS i updaty, ale wprost tej informacji nie znalazłem, a na stronie do pledge podają starą datę...).
Awatar użytkownika
MaTeO_44
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2021, 20:16
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: MaTeO_44 »

Zakazane Gwiazdy "Fulgrim Edyszyn" - kupiłem bo, okazało się, że są jeszcze wolne egzemplarze tej gry. Bez zastanowienia skorzystałem z tej okazji bo na dodruk/reedycję raczej nie ma co liczyć - więc to ostatnia szansa na zakup tej gry.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

MaTeO_44 pisze: 06 sie 2021, 19:49 Zakazane Gwiazdy "Fulgrim Edyszyn" - kupiłem bo, okazało się, że są jeszcze wolne egzemplarze tej gry. Bez zastanowienia skorzystałem z tej okazji bo na dodruk/reedycję raczej nie ma co liczyć - więc to ostatnia szansa na zakup tej gry.
No przeciez ......zapomnaielm o niej🤪
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1392
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 172 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Emil_1 »

Wild assent - bo to dobra gra jest ( 2 zasady domowe czynią cuda)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Grzdyll »

Już sobie obiecałem nie poszerzać kolekcji póki nie wyczyszczę "półki wstydu" ale ponieważ u mnie gra się w tytuły bardzo familijne to złamałem się bo kilka pozycji z top kategorii Family na BGG było ostatnio w kuszących cenach:
Załoga: wyprawa w głębiny - podchodziłem trochę jak "pies do jeża" bo pierwszą część z premedytacją odpuściłem sądząc po recenzjach, że to tylko popłuczyny po tradycyjnych karciankach. A tu okazało się, że to faktycznie świetna gra którą na pewno warto mieć i która stała się hitem tych wakacji (więcej o moich wrażeniach w dedykowanym tej grze wątku).
Sagrada (od razu z dodatkiem Więcej Szkła) - ciągle szukam godnej konkurencji dla serii Wsiąść do Pociągu, a Sagrada jawi się jako mocny zawodnik na tym polu - ładna, kolorowa, nie za trudna, na wielu graczy. Na razie przyjęcie jest OK, choć nic nie urwało, zobaczymy jak będzie jak trochę pogramy.
Na skrzydłach - tu się mocno wahałem bo w kategorii "tableau builder" mamy już Osadników NI i lubianego Everdella ale obie nie trafiają niestety na stół tak często jak bym chciał bo są jednak odbierane jako dość ciężkie. Może Na skrzydłach bardziej spasuje bo jest chyba trochę lżejsze, a ciekawe tematycznie, poza tym pierwsze miejsce w kategorii na BGG też PRowo zrobiło swoje ;) Postanowiłem zatem zaryzykować, jak będzie zobaczymy, póki co czeka w folii na jakąś rodzinną okazję :)
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: antymon »

Uzupełniłam półkę o obecne topki, które miałam kupić, a jakoś nigdy nie wyszło: czyli everdell i terraformacja marsa. Na pocieszenie (;
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: tomuch »

W lipcu przyszło kilka zamówień połączonych z przedsprzedażami, więc było na bogato.
1. Podstawki:
- Alchemicy, bo grałem kiedyś i część dedukcyjna wydała mi się świetna,
- Najlepsza gra o kotach, bo dodawali promo karty,
- Diuna: Imperium, bo był szał,
- Moje Miasto, bo Knizia i nalepki,
- ZERTZ, bo tylko tego brakowało do septalogii,
- Calico, bo koty,
- Coffee Roaster, bo dawno nie kupiłem czegoś stricte solo,
- Jaskinia, bo po taniości i od jakiegoś czasu o niej myślałem,
- Rush Hour, bo chciałem pojeździć samochodzikami,
- Spacer po Burano, bo miałem już dodatkowe karty, ale samymi nie można grać ;)
- Dice Settlers, bo uwielbiam małe kosteczki,
- Zoo New York, bo Rosenberg i animeeple,
- MikroMakro: Na Tropie Zbrodni, bo lubię takie szukanki,
- Kartografowie, bo ponoć najlepsza wykreślanka,
- Wsiąść do Pociągu: Europa – 15 Rocznica, bo wagoniki wymiatają.

2. dodatki:
- duże i małe dodatki do Horroru w Arkham LCG, bo uzależnienie zobowiązuje,
- duże i małe dodatki do Władcy Pierścieni LCG, bo j.w.,
- Nemesis: Karnomorfy, bo ładne te potworki,
- Dice Settlers, bo więcej kostek,
- T.I.M.E Stories: Proroctwo Smoków, bo ostatni do kompletu,
- Grand Austria Hotel: Let's Waltz! + upgrade pack, bo świetna kampania na KS i pełno nowego dobra.

Sierpień będzie zdecydowanie uboższy, ale pewnie też coś wpadnie.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4569
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1704 times
Been thanked: 2145 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

U mnie:

Dominant Species Marine - bo lubię orginał.
Gloomahaven Szczęki Lwa - bo jest skrojony pod moje możliwości.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2767
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

Ostatnio mocno obrodziło u mnie i dorzuciłem do puli:
- Root + wszystkie dodatki +2 maty + zestaw tokenów 3d z mepel.pl - a bo od dawna chciałem w tą grę zagrać, a dodatkowo skorzystałem z -15% na Portalu + -5% na Meplu i cena wyszła bardzo spoko jak za taki komplet. Poza tym kurka to piękna gra 8)
- Dungeon Degenerates + kilka dodatków - od dawna na nią polowałem, a nowy KS tylko mnie przekonał, że jak umiesz liczyć to licz na siebie i znajdź w EU używkę w dobrej cenie :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 578 times
Been thanked: 1030 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: RUNner »

Brass Birmingham - bo nie wypada nie posiadać w kolekcji takiego eurasa ;) Mówią, że działa nieźle już przy 2 graczach, więc tym bardziej uzasadniony zakup.
Gloomhaven Szczęki Lwa - bo wziąłem udział w minigrze polegającej na trafieniu egzemplarza na przedsprzedaży. Było ciężko ale ustrzeliłem i mam już w domu!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
khuba
Posty: 1003
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 310 times
Been thanked: 278 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: khuba »

Z ostatnich 2 miesięcy:
Preordery:
- Najeźdźcy ze Scytii - dobre opinie+ tryb solo
- ISS Vanguard - naszła mnie ochota na coś z fabułą + cena nie jest przesadzona
- Barrage - oglądałem ostatnio rozgrywkę solo i wygląda to bardzo fajnie (+ma się pojawić dodruk)
- Lands of Galzyr - właśnie zakończona kampania na GF, na razie wsparcie za 1$

Od ręki:
- Arnak - tryb solo + dobre opinie + promocja
- Brass: Birmingham - staram się ograć klasyczne tytuły + ma tryb solo + zakupiłem ostatnio Iron Clays a to w sumie dedykowany temu tytuł
- Raid the Rails - wyglądała fajnie + proste zasady, co prawda nie często mam okazję zagrać w 3+ osobowym składzie ale zaryzykowałem
- Skies Above the Reich - ze względu na autora, bardzo spodobała mi się jego poprzednia gra (Atlantic Chase)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
foxikos
Posty: 492
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: foxikos »

Troche z pamięci:
- 1856 i 1835 - bo uwielbiam serię 18xx
- Harry Potter Hogwart Battle - bo moja córka zakochana w HP
- Munchkin - lubię karcianki rywalizacyjne
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Golfang »

Długo NIC nie kupowałem, ale ponieważ sprzedałem trochę ostatnio (Aliens, HP miniatures, 7th Continent) to postanowiłem kupić pocieszkę:
1. Zerywia - bo jeszcze sa dostepne na wpsieram.to
2. Gloomhaven - Szczęki lwa - bo jest hype :) a w sumie może to być fajna gra jako wprowadzenie do dużego Glooma
3. Dodatek do Lords of Waterdeep - bo to już końcówki a udało się wyrwać za 150 zł nówkę
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Gloomhaven szczeki bo jednak sie pomylilem i taniej jak 249 raczej nie bedzie.

Waste Knight 2ed bo z post apo mam tylko Ocalonych i Fallout a ten Panda z Kaczmarem bardzo polecali.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1310 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rastula »

New York Zoo dwa razy w roznych sklepach bo mi się w szale zakupów po"**ło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: McNab »

Ostatnio CHCIAŁEM zakupić Szczęki lwa, wchodzę ok godziny 11 w dniu premiery, sprawdzam moje ulubione sklepy- gra wyprzedana :(.
Wieczorem dostaje wiadomość - w paczkomacie czeka paczka na odbiór z jakiegoś mało znanego sklepu z grami- a ja nic nie zamawiałem ostatnio - ki diabeł myślę.
Odbieram paczkę - zapakowana w karton Albi, waga też słuszna- domyślam się co to takiego i faktycznie to Szczęki Lwa.
W związku z tym mam pytanie- jakie polecacie leki na pamięć?
Sprawdzałem w historii banku- jest przelew na 265 zł zrobiony w okolicy tego falstartu przed sprzedażowego, gdyby sklep nie wysłał gry w ogóle bym o tym nie pamiętał.
Teraz patrząc na cenę zastanawiam się czy nieprzycebulować i nie sprzedać i ponownie odkupić po dodruku, kolejka do ogrania gier długa, ale jakoś żal to sprzedawać.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: fitzroy »

Praga Caput Reni- bo dodruk dopiero w przyszłym roku a to bardzo dobre euro przecież jest
Dodatki do Pięć Klanów- bo to jedna z moich ulubionych gier w ogóle; już traciłem nadzieje, że dostanę je kiedykolwiek, nawet zacząłem analizować ile mogę przepłacić za te dodatki aż tu taka niespodzianka.
Wrzesień i ogólnie jesień zapowiada się srogo dla portfela ale co zrobić, trza brać i grać.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

McNab pisze: 14 sie 2021, 16:31 Ostatnio CHCIAŁEM zakupić Szczęki lwa, wchodzę ok godziny 11 w dniu premiery, sprawdzam moje ulubione sklepy- gra wyprzedana :(.
Wieczorem dostaje wiadomość - w paczkomacie czeka paczka na odbiór z jakiegoś mało znanego sklepu z grami- a ja nic nie zamawiałem ostatnio - ki diabeł myślę.
Odbieram paczkę - zapakowana w karton Albi, waga też słuszna- domyślam się co to takiego i faktycznie to Szczęki Lwa.
W związku z tym mam pytanie- jakie polecacie leki na pamięć?
Sprawdzałem w historii banku- jest przelew na 265 zł zrobiony w okolicy tego falstartu przed sprzedażowego, gdyby sklep nie wysłał gry w ogóle bym o tym nie pamiętał.
Teraz patrząc na cenę zastanawiam się czy nieprzycebulować i nie sprzedać i ponownie odkupić po dodruku, kolejka do ogrania gier długa, ale jakoś żal to sprzedawać.
Wystarczy pic napar z miłorzębu.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 446
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 431 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Gosiek »

Ostatnio kupiłam podstawkę Blood Bowl w wersji z 2016r. + dwie dodatkowe drużyny (snotlingi i skavenów). I sporo farbek do tego. Bo malowanie potrafi wciągnąć.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 997
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 380 times
Been thanked: 814 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Apos »

:arrow: Praga Caput Regni - prezentowaliśmy ten tytuł na przedpremierowym egzemplarzu i nowa gra Suche'go bardzo przypadła do gustu. Nie tylko mechanicznie jest bardzo solidna, to gry ładnie przeplatające elementy historyczne z rozgrywką dostają u mnie dodatkowy plus. Stąd też decyzja o posiadaniu własnej kopii - zawsze chętnie zagram! Ponadto - jak na Portal przystało, świetne gry rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i nakład już się wyczerpał.
O grze swoje pierwsze wrażenia opisałem na forum.

:arrow: Moje Miasto - o tej grze słyszałem wiele dobrego wielokrotnie, a element legacy-esk mnie zaintrygował. Do tego przyjemny wygląd oraz tematyka gry spowodowały, że dorzuciłem grę do koszyka.

:arrow: Nieustraszeni - Normandia - brakowało mi w kolekcji "bitewnej" dwuosobówki. Star Realms oraz Hero Realms dawno temu sprzedałem. Tutaj mamy b. wysokie opinie oraz mój ulubiony konflikt historyczny. Zobaczymy jak wypadnie :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 800
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 410 times
Been thanked: 507 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rav126 »

U mnie też Praga bo dostałem od żony bon na urodziny, a gra zaczęła znikać ze sklepów więc nie było co czekać :)
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 310
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 516 times
Been thanked: 179 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: nimsarn »

Kupiłem Antarktydę, bo była promocja, a żona na rocznicę ślubu kupiła mi buty :? ..
Isandri
Posty: 26
Rejestracja: 02 sty 2011, 10:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Isandri »

Kupiłam Unmatched Robin Hood vs Wielka stopa, bo kupowałam prezent dla szwagra (Legends vol1) i uznałam, że miło będzie zagrać z nim swoimi postaciami, ha.
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 43 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Bohr »

W tym tygodniu kupiłem Exceed Street Fighter bo mi sprzedawca wcisnął😁 Wcześniej miałem BattleCon-a i w ogóle mi nie podeszło.....więc nie powinienem nawet się zbliżać do tego pudełka! Tak naprawdę kupił mnie Street Fighter i znów nostalgia do starych tytułów gier komputerowych....pudło wziąłem niejako z obrzydzeniem ale z błyskiem w oczach widząc Bisona, Gulyego, i chyba Ryu (albo Kena😅).

P. S Po 4 grach zaczeliśmy z kolegą czuć flow i chyba będzie dobry tytuł i już jest dyskusja o nowych wojownikach😎
Atk
Posty: 1414
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 298 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Atk »

Wszyscy mają Pragę mam i ja!
ODPOWIEDZ