1920 (Jarosław Flis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: Gromb »

Dokładnie pomyślałem o tym samym. Zdjęcie pudełka, bez pokazania zawartości, nawet zdjęć z przykładowych rozgrywek, to słaba zachęta.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: karawanken »

dwaduzepe pisze: 16 kwie 2021, 10:46
PytonZCatanu pisze: 16 kwie 2021, 10:35 Na fejsie jest to samo i na stronie Phalanx - sama okładka... Nie no, troszkę wolne żarty, że ktoś wyłoży kasę nie zobaczywszy nic więcej :)
Nie wylozy w ciemno kasy 250 osob, wiec gra nie powstanie.
Zobaczcie sobie jak wygląda zbieranie preorderow w wydawnictwach zachodnich (GMT, Compassgames, MMP, itd) tam zazwyczaj początkowo nie ma nawet grafiki pudełka. A i tak gry zbierają sporo zamówień (oczywiście to inny rynek). Więcej informacji o grze pojawia się bliżej wydania.
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 47 times
Been thanked: 42 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: maciej.kr »

Tytuł znany z przed lat. Ja już wsparłem . Czasami trafiają się straszne gnioty za więcej niż 150 PLN a to bardzo dobry tytuł więc jak ktoś lubi gry wojenne, historyczne to nie ma ryzyka.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: PytonZCatanu »

Ja jestem potencjalnie zainteresowany, a cena 150 zł jest atrakcyjna. Nie kliknę jednak, póki nie zobaczę instrukcji i komponentów. Idealnie byłoby zobaczyć jakiś filmik z rozgrywki. No sorewicz.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: anonim »

Ja już od razu mogę ci powiedzieć że to nie jest gra dla ciebie. To jest przedstawiciel gier wojennych w starym stylu, czyli mapa heksowa, masa małych żetoników przedstawiających dywizje. Eurogracz nic tam nie znajdzie, figurkowiec tak samo.
Instrukcje do starszej wersji roku 1920 można znaleźć na stronie portalu strategia tam jest też próbka nowej mapy. Nowa gra zapewne będzie miała jakieś drobne zmiany w zasadach ale nadal będzie to stary poczciwy rok 1920 z encore.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: PytonZCatanu »

anonim pisze: 16 kwie 2021, 11:35 Ja już od razu mogę ci powiedzieć że to nie jest gra dla ciebie. To jest przedstawiciel gier wojennych w starym stylu, czyli mapa heksowa, masa małych żetoników przedstawiających dywizje. Eurogracz nic tam nie znajdzie, figurkowiec tak samo.
Instrukcje do starszej wersji roku 1920 można znaleźć na stronie portalu strategia tam jest też próbka nowej mapy. Nowa gra zapewne będzie miała jakieś drobne zmiany w zasadach ale nadal będzie to stary poczciwy rok 1920 z encore.
Takie Europe Divided (czyli dwuosobowa gra w realiach historycznych Europy) bardzo mi podrasowała. Gier wojennych się nie boję, chętnie bym coś sobie kupił, bo nic z tej dziedziny nie mam. No nic, licze że coś pokażą.

Na razie wygląda to tak, że wydawnictwo nic nie pokazuje, bo....nic nie maja, a wezmą się za to dopiero jak będzie kasa. Co od razu oznacza duże obsuwy itp. Nie podoba mi się takie podejście.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: raj »

Recenzje pierwszej edycji.
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Nowa będzie miała zmienioną grafikę, poprawione zasady, dodatkowe opcjonalne zasady itp. itd.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: anonim »

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118 a tu jest próbka mapy do nowej edycji.
Dobrze by było gdyby pokazali próbkę nowych żetonów.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1033
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: karmazynowy »

Mapa:
Spoiler:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: nahar »

dwaduzepe pisze: 16 kwie 2021, 10:46
PytonZCatanu pisze: 16 kwie 2021, 10:35 Na fejsie jest to samo i na stronie Phalanx - sama okładka... Nie no, troszkę wolne żarty, że ktoś wyłoży kasę nie zobaczywszy nic więcej :)
Nie wylozy w ciemno kasy 250 osob, wiec gra nie powstanie.
Bez obaw. Wylozy. Ten tytul to legenda w PL w produkcji gier wojennych lat 90. Co jak co ale Phalanx ma jakosc na normalnym tj obecnie obowiazujacym swiatowym poziomie. Tak wiec brak zdjec zetonow jest bez znaczenia. A jak Cie ciekawi sama gra bo wczesniej o niej nie slyszales to linki masz w postach wczesniej.

To nie jest Narrecostam na podstawie sredniej imo powiesci Sapka zrobione przez kolege grajacego w figurkowa Sage.

To gra dopracowana z bagazem wielu lat ogrywania robienia dodatkowych zasad itp. Oczywiscie nie dla kazdego bo to zaawansowana gra wojenna. Tak wiec zaraz robie zamowienie.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: Comandante »

mordajeza
Posty: 368
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 176 times
Been thanked: 257 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: mordajeza »

Ja zamówienie złożyłem, choć oryginału nie znam i w ogóle byłaby to moja pierwsza "prawdziwa" gra wojenna. Ale wygląda na to, że jednak nie będzie łatwo zebrać tych 250 osób bazując tylko na tym, że to "gra legenda" w określonym środowisku (na tę chwilę jest 45).
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 47 times
Been thanked: 42 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: maciej.kr »

na dzisiaj 22.04. jest już 125 zamówień. Będzie dobrze
Probe9
Posty: 2470
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: Probe9 »

maciej.kr pisze: 22 kwie 2021, 10:39 na dzisiaj 22.04. jest już 125 zamówień. Będzie dobrze
Niestety początkowy zryw mamy już za sobą, więc 125 sztuk to bardzo mało. Zebranie kolejnych 125 sztuk to będzie minimum kilka miesięcy, jak nie dłużej.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: PytonZCatanu »

Pokazanie szczegółów projektu na pewno by nie pomogło.

(Ironia 😉)
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: nahar »

PytonZCatanu pisze: 22 kwie 2021, 15:13 Pokazanie szczegółów projektu na pewno by nie pomogło.

(Ironia 😉)
Pomogłoby. Być może część z 5 osób z które w tym wątku się wypowiedziały, że brak jest jakichkolwiek informacji poza grafiką złożyłoby zamówienie. Powiedzmy, że 2/5. Czyli byłoby 127 zamówień zamiast 125. :P

Natomiast zdecydowanie pomogłoby pokazanie angielskiej wersji na BGG i angielskich grupach wargameingówych. I tu Panowie z Phalanx mają pole do popisu.
Probe9
Posty: 2470
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: Probe9 »

Dzisiaj poszedł @ z zajawką gry poprzez newslettera. Niestety raczej ogólniki + wrzucana już wcześniej grafika prototypu planszy.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: Comandante »

Żetony w trakcie opracowania, oraz ich prezencja na planszy.

Obrazek

Obrazek
copychef
Posty: 127
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 101 times
Been thanked: 48 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: copychef »

Podjąłem ryzyko i złożyłem pre-order. Poza dość prostym Lincolnem Wallace'a nie mam jeszcze w kolekcji prawdziwej gry wojennej i ta byłaby moją pierwszą, ale przekonały mnie:
- wygląd mapy i projekt żetonów (które jak zakładam mogą się jeszcze zmienić). W moim mniemaniu są wystarczająco dobrym wyznacznikiem kierunku artystycznego gry.
- weight poprzedniej edycji gry na BGG. Wprawdzie to na podstawie zaledwie 11 głosów na BGG, ale skoro żona dała radę ogarnąć Brassa, to jest szansa, że z tym też damy radę.
- 2h czas gry - to też według BGG, więc chętnie dowiem się czy tak to faktycznie wygląda w praktyce. Jeśli tak, to idealnie.

Nie mogę się doczekać kolejnych informacji na temat gry.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: anonim »

Zasady gry nie są trudne a dodatkowo podzielone są na scenariusze tak że dopiero po czwartym scenariuszu znasz wszystkie zasady. Czas gry zależy od scenariusza. Mamy małe scenariusze które faktycznie mogą trwać tylko 2 godziny a nawet krócej ale też są większe które będą trwały dłużej i oczywiście jest też kampania na którą trzeba przeznaczyć mnóstwo czasu. Rok 1920 to jest rasowa gra wojenna.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4748
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1256 times
Been thanked: 1469 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: Mr_Fisq »

Gra nie jest solo-friendly?
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: raj »

Nie jest.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
copychef
Posty: 127
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 101 times
Been thanked: 48 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: copychef »

Licznik zamówień w przedsprzedaży nie zwiększa istotnie swojej wartości, niestety. Mam wrażenie że zainteresowni by się znaleźli, ale gra potrzebuje większej ekspozycji w internecie.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: PytonZCatanu »

copychef pisze: 25 sie 2021, 17:08 Licznik zamówień w przedsprzedaży nie zwiększa istotnie swojej wartości, niestety. Mam wrażenie że zainteresowni by się znaleźli, ale gra potrzebuje większej ekspozycji w internecie.
Spójrz na posty na te stronie - kilka razy o tym pisałem. No ale inni wiedzą lepiej, no to mają.
xkrajanx
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2020, 12:55
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: 1920 (Jarosław Flis)

Post autor: xkrajanx »

Nieco o mechanikach. Premiera raczej w tym roku :)

https://www.youtube.com/watch?v=2Sxg_r6TmYU
ODPOWIEDZ