Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Gizmoo »

Od dwóch miesięcy (ostatni mój wpis w tym wątku 20.06) wyłącznie jedną grę... Yedo Deluxe Master Set.

A! Przepraszam... Był jeszcze dodatek do Paris Deluxe - l’Étoile, zamówiony w 3Trollach, ale trochę się nie liczy, bo dojdzie jakoś pewnie pod koniec roku. :lol:
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: mineralen »

Przed wyjazdem na urlop pojechałem do sklepu stacjonarnego AM76, po zakup gier paragrafowych na wyjazd dla mojej partnerki. Kupiłem drugą część Dziennika 29 oraz komiks paragrafowy o Sherlocku. Będąc tam zobaczyłem małe metalowe pudełeczko z napisem Konspiracja Abyss. Pomyślałem, że idealnie wpasuje się do bagażu podręcznego. Wziąłem i to była bardzo dobra decyzja, bo gra zacna. W swojej kategorii (gra w bardzo malym pudełku) najlepsza w jaką grałem.

Wylegiwując się na urlopie miałem beczkę z dramy jaka odbywała się z okazji premiery Szczęk Lwa. Aż w końcu, pół godziny po premierze ktoś napisał, że gra jest w końcu dostępną na stronie Albi. Pomyślałem, a co mi tam i teraz jestem w posiadaniu małego Gloomhavena :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Kilka farbek kontrastowych, bo szykuję się na zimowe wieczory z malowaniem figurek.
Pędzelek Citadel, bo markowy to przecież sam będzie malował.
Trzymadełko Citadel, bo już nie mam plasteliny żeby figsy przyklejać do malowania.

Pakiety konwertujące do X-winga 2.0.....bo tylko to zostawiliście dla mnie dostępne. Bardzo nie ładnie bo przecież wiecie że X-wing to moja ulubiona gra od dawien dawna i nic mi nie zostawiliście z modeli....nie ładnie... nie ładnie. :mrgreen:
shod
Posty: 574
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 268 times
Been thanked: 178 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: shod »

BOLLO pisze: 23 sie 2021, 10:44 Trzymadełko Citadel, bo już nie mam plasteliny żeby figsy przyklejać do malowania.
do tego lepiej stosować masę mocującą...i ona jest wielokrotnego użytku ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

shod pisze: 23 sie 2021, 12:22
BOLLO pisze: 23 sie 2021, 10:44 Trzymadełko Citadel, bo już nie mam plasteliny żeby figsy przyklejać do malowania.
do tego lepiej stosować masę mocującą...i ona jest wielokrotnego użytku ;)
tak wiem ale w marketach budowlanych kurcze nigdzie nie mogę tego znaleźć a z allegro sztuki mi sie nie oplaca zamawiac.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 798
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 506 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rav126 »

masa mocująca to inaczej blutack albo tack it z faber castel, do kupienia w każdym sklepie papierniczym.

Żeby nie było, że offtop, to kupiłem dodatkowe mapki do Kartografów bo potrzebowałem dorzucić coś do zamówienia ;)
Sloth
Posty: 395
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 85 times
Been thanked: 78 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Sloth »

W sierpniu już więcej chyba nic nie kupię ale ....

Zona: Sekret Czarnobyla - bo chciałem pograć w kolejną figurkową przygodówkę. No i cena była bardzo przyzwoita. W sumie już gram :)

Marvel United - ładna, kolorowa, miło jest dowalić tym złym a nie tylko oglądać w kinie jak inni to robią 😶 No i figurki, są przesłodkie 😁 Także czekam cierpliwie. Pierwsza gra na którą będę musiał czekać tyle czasu. To chyba uzależnienie się zaczyna 🤔

Zew przygody - czegoś mi brakuje i chciałem wiedzieć czy w jakiś bardzo lekki RPG chcę wejść. A Zew to taka namiastka się wydaje ....
Ostatnio zmieniony 26 sie 2021, 18:09 przez Sloth, łącznie zmieniany 2 razy.
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: jasiek66 »

Zamówiłem w przedsprzedaży Tyrants of the Underdark. W przyszłym tygodniu ma być wysyłka. Dużo osób mówi o tej grze dobrze a w angielską wersję nie miałem okazji zagrać.
Władca pierścieni podstawka i dodatek - gra do mnie nie przemówiła, chyba będę inwestował tylko w arkham horror.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Dzis sie skusilem na Newton bo lubie brzydkie ale grywalne euraski.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

W sierpniu aż jeden tytuł, Sword & Sorcerry. Normalnie bym nie kupił go, ale nakrącony licytacjami na FB po prostu musiałem coś wygrać. Padło na S&C. Cena nader przyzwoita. Ciekawe jak się przyjmie.

We wrześniu będzie PYL, więc już się boję :D

Czekam też na kolejne KS, które startować mają w tym roku(Weather Machine i Sankokushin). Jak WM ma nikłe szanse na zakup, tak Sanko... oby cena mnie powaliła raz a dobrze :D
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 446
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 430 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Gosiek »

Do zamówionego wcześniej Wieśka od Wookiego dołożyłam w pledge managerze figurki i będzie wersja de luxe. Bo będą nowe rzeczy do malowania. I na co mi to malowanie było? :evil:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1604
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 551 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: eveni »

Gloomhaven Szczęki lwa - miałam nie kupować bo wydawało mi się, że to gra nie dla mnie. Hype na facebookowych grupach był tak nakręcony, że tuż przed premierą zaczęłam rozważać zakup. Dziwnym trafem udało mi się kupić w sklepie wydawcy w magicznych 6 minutach, w których gra była do kupienia. Nie żałuję :D

Gloomhaven - młodszy brat tak bardzo nam siadł, że kupiliśmy już dużego.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: fitzroy »

Newton- dorwana za bardzo przyzwoitą cenę na wyprzedaży jako nowa, a była od dawna na liście pod tytułem do zastanowienia się.
Sierra West- j.w. śmieszna cena
Teby- chciałem generyczno-egipskiego, prostego euraska, na którego jak patrzysz to już wiesz po samej okładce, że zrobił to jakiś Niemiec, dobra cena.
Reavers of Midgard- no ładne to jest, wiem wiem ale co ja mogę za to, że czasem kupie oczami. Poza tym bardzo lubię Wojowników Midgardu, których już nie mam a którzy i tak są drożsi dzisiaj niż wersja z dodatkowymi wypasionymi drewienkami, które Portal dodaje jako upgrade kit( oczywiście ekstra płatne).
Targi- w końcu to dodrukowali, mam kolejnego klasyka. Czekam niecierpliwie na partyjkę.
Herbatka dla dwojga- ostatnio gram dużo więcej w dwu osobówki więc czemu nie, zobaczymy.
Abyss Konspiracja- ta sama historia jak wyżej, duży Abyss jest fajny więc zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2021, 17:15 przez fitzroy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Ostatnio kupiłem ... KALLAX, bo żona wreszcie zgodziła się przerobić sypialnię 🙂
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rastula »

Wicehrabiowie z zachodniego królestwa...bo kolega z grupy wziął Najeźdźców ze Scytii ... dublować nie bylo sensu a gry w normalnych (tak, normalnych, nie niskich) cenach trzeba wspierać...

do tego dorzuciłem startery do Black Seas i Black Powder - Waterloo...bo jestem chory 🤣😆🙂...i uwielbiam książki o Sharpie, Hornblowerze itp
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

No i pyk Barrage i Najezdzcy ze Scytii bo to chyba moje ostatnie gry od Portalu...
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1604
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 551 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: eveni »

BOLLO pisze: 28 sie 2021, 18:22 bo to chyba moje ostatnie gry od Portalu...
Czemu ostatnie?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rastula »

eveni pisze: 28 sie 2021, 19:10
BOLLO pisze: 28 sie 2021, 18:22 bo to chyba moje ostatnie gry od Portalu...
Czemu ostatnie?
trzewik się obraził na Bolla 🤣😆...

ale ja bym się nie przywiązywał - kolega tak już od roku "nie kupuje nowych gier"...
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: KOSHI »

Nałóg zobowiązuje... :mrgreen:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: seki »

Dokupiłem bohatera Hulka do Marvel Champions LCG ponieważ był w promocji za pół ceny. Jest podobno tak słaby, że nikt go chyba nie chce kupować. Ja nawet za 29 zł też nie chciałem ale... Mój 9 letni syn bardzo lubi Hulka, grywa w MC LCQ i zapłacił za mnie połowę ceny więc jakoś przełknąłem te 14,5 zł za tego bohatera ;)

Kupiłem też Gizmos na portalowej wyprzedaży. O zakupie Gizmosa pomyślałem jakiś rok temu ale już wtedy jego ceny poszybowały w górę z uwagi na koniec nakładu. Do zakupu nakłoniła mnie oryginalność mechaniki i bajer tzn kulki wypadające z podajnika. W porównaniu z kulkową Wybuchową mieszanką jest to podobno nieco ciekawsza i głębsza gra, którą w wątku forumowym wszyscy chwalili. Ufam Wam Panie i Panowie i chętnie sprawdzę.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

No mnie sie Gizmos nie podobal🤑
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rdbeni0 »

-- Na Skrzydłach, bo była promocja, a jest to porządne euro średniej wagi i nie za długie, o dosyć uniwersalnej i miłej tematyce
-- niewielka karcianka Star Realms, bo zajmuje mało miejsca na półce, ale też uzupełniam kolekcję o gry szybkie i niewielkie (kupiłem świadomie starą edycję, bo ma mniejsze pudełko)
-- na rynku wtórnym kupiłem grę Metropolia z dodatkiem Metropolia Plus; z tego samego powodu co Star Realms - małe pudełko oraz szybka gra (z wysokimi ocenami); lecz jej wadą jest, że potrafi zająć sporo miejsca na stole (ale sama gra jest mała i szybka)
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1128
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 885 times
Been thanked: 644 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: bajbaj »

Moje ostatnio, to ostatnie 4 miesiące. Stwierdziłem, że inflacja galopuje, ceny gier rosną, a moja pensja nie. Popuściłem więc hamulec i stwierdziłem, że cokolwiek kupię, to i tak nie stracę (nawet żona to kupiła!) :D . Lista zakupów jest więc spora (w zasadzie kupiłem prawie wszystko, co chciałem):

Brass: Lancashire (wersja KS) – długo szukałem właśnie takiej wersji i w końcu znalazłem za fajne pieniądze. Gra była w specyficznym stanie technicznym. Wszystkie komponenty poza żetonami były fabrycznie zapakowane, nic nie było wyciśnięte etc. Za to pudło było porwane miejscami i żetony grane (ale bez śladów użytkowania). W zamian za stan pudełka dostałem dodatkowe Iron Claysy. W pudełku niespodzianka, bo okazało się, że poprzedni właściciel dokupił też dopełnienie do 100 żetonów (poza tymi dodatkowymi). Pudełko naprawiłem w 20 minut, rozegrałem kilka partii i jestem zauroczony. Wolę tę pierwotną, ciaśniejszą wersję od młodszego, bardziej sandboxowego brata Birmingham.
Cloudspire + dwie dodatkowe frakcje – raiden25 zorganizował szybką zbiórkę z dobrymi cenami, a gra była w pierwszej trójce na mojej liście zakupów, czekałem tylko właśnie na dobrą ofertę cenową.
Feudum – długo się zastanawiałem, aż się złamałem. Czytałem o różnych stronach tej gry, ale stwierdziłem, że przebiję się przez instrukcję i spróbuję.
Hero Realms – lubię z synem popykać w Star Realms, a tu w cenie był zestaw liczników życia, który wykorzystujemy teraz w obu grach
Imperium: Classics – wszystko mnie w tej grze kręciło poza tym, że nie jestem wielkim miłośnikiem deck builderów (wiem, ten jest trochę nietypowy). Kupiłem w przedsprzedaży. Koniec końców odbiłem się – świetne pomysły, ale na dwie osoby za mało interakcji, a do solo mam bardziej odpowiadające mi tytułu.
Kanban Driver's Edition – szukałem taniego Lacerdy i nadarzyła się okazja, aby kupić.
Lords of Waterdeep – uwielbiam ten klasyk worker-placementu. Grałem wielokrotnie w wersję cyfrową i chciałem mieć fizycznie egzemplarz tej gry. Pojawił się rabat w Planszostrefie na -20% i poszło zamówienie.
Najeźdźy ze Scytii – kupione trochę na próbę. Niedawno dotarło. Kupuje mnie tematyka, potencjalnie niepokoi niewielka interakcja. Przetestuję i zadecyduję, czy zostanie, czy wyleci.
Pax Porfiriana – czaiłem się od dawna, a Planszostrefa dawała -20% (jestem zachwycony grą!)
Pax Renaissance (I edycja) – polowałem od dawna na właśnie pierwszą edycję gry z wszystkimi dodatkami (wielka gra w małym pudełeczku). Paxowy generał sprzedawał przez forum, więc nie mogłem nie kupić😊. Czeka na ogranie.
Sagrada – skusiłem się na promocję na Ceneo. Nasza znajomość zakończyła się w połowie zapoznawczego solo na dwie ręce. Zero interakcji, Roll Player i Azul - w mojej ocenie - robią to o wiele lepiej.
Tales of the Arabian Nights – oj długo czekałem, aż pojawił się dodruk. Pojawił się (i już praktycznie się rozszedł), więc ściągnąłem czym prędzej z Zatu. Poznałem grę i czekam na każdą kolejną partię pełną śmiechu.
Zerywia – długo szukałem podstawki w sensownej cenie. W końcu znalazłem przez forum sprzedażowe na fejsie już z fajnie pomalowanymi figsami. Cena była bardzo ok, więc wziąłem. I tu przyszła niespodzianka – gdy otworzyłem pudło, okazało się, że to wersja z trzema dodatkami w środku, a pomalowanych figurek jest nie kilka, a 12! Przerabiam właśnie to coś, co się niby instrukcją zowie…niemniej, to zdecydowanie zakup tego półrocza, jeśli chodzi o promocyjność ceny.

Do tego mniejsze pudełka: Monumenty do Cyklad, Castellum (euro w małym pudełeczku, w sam raz do dopełniania warboxa na wakację), High Society, ileś tam paczek różnych koszulek, promek do gier.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: hipcio_stg »

Ostatnio i ja się przełamałem.

Do koszyka wpadło:
- Zaginiona wyspa ARNAK - gra ładnie pnie się do góry, uważam, że mam miejsce na lekką i piękną grę.
- Akrylowe znaczniki do Arnaka i monety postarzane z PCV + koszulku AT na całość. Lubię ładne gry :D
- Żetony Iron Clay do Brassa, bo ktoś napisał, że znowu są dostępne a szukałem jakiś czas temu
- insert do BB od Folded Space, bo skoro są żetony to warto jeszcze to ładnie poukładać w pudle.

Być może Arnak wyprze u mnie Robinsona. Tematyka nieco zbliżona, a jednak męczy mnie wracanie do Robinsona po dłuższej przerwie ze względu na ilość mikrozasad. Czas pokaże ;)
foxikos
Posty: 492
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: foxikos »

Za dużo kupuje.... to jest pewne.

Lisboa eurogry mnie wciągają, a Lacerda to król eurosucharu z klimatem.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
ODPOWIEDZ