Gra z obrazkami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Gra z obrazkami

Post autor: Rahu »

Cześć,

szukam konkretnie gry z obrazkami, nie będę pisał za dużo - tylko parę informacji i liczę na Was!

Gra ma być niezależna językowo (nie pod względem rozgrywki, bo zazwyczaj gry z obrazkami jak np. Dixit, są zależne językowo - chodzi mi o zależność tekstową na kartach itp.).

Gra będzie grana głównie w tym samym towarzystwie (zazwyczaj 4 osoby).

Dixit - lubię i rozważam, ale za każdym razem po chwili ta gra się nudziła, dlatego mam wątpliwości.
Muza - nie grałem, ale jest zależność językowa, także odpada.
Tajemnicze Domostwo - kompletnie nie siadło.
Mysterium Park - fajne, dosyć trudne, przez to że wszystkie karty są w tej samej tematyce (bardzo podobne, niewyróżniające się szczególnie są karty miejsc). Raczej nie rozważam.
Cienie Amsterdam - lubię, rozważam, ale czy nie jest zbyt infantylne dla dorosłych (+50) osób? Takie mam wątpliwości.
Imago - fajna gierka, nie wiem czy można podpiąć pod typowo obrazkową, bo to bardziej kalambury. Trochę rozważam.
Similo - za prosta.

Czy możecie polecić coś innego albo przekonać mnie do którejś z powyższych gier proszę? (we wszystkie wymienione wyżej grałem - oprócz gry "Muza").
Przekonać tzn. powiedzieć która jest Wasza ulubiona, którą polecacie, a które nie :wink:
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra z obrazkami

Post autor: patka3000 »

Cienie Amsterdam teraz w promocji w sklepie na r za 20zl myślę że warto, jeśli chodzi o Similo to choć gra wydaje się być prosta wcale taka nie jest. Chyba jesli traktować jako imprezowyą jest jedną z najtrudniejszych, przynajmniej dla nowych ludzi z którymi grałam. Ma ogromną zaletę że można ją zawsze ze sobą zabrać. Obrazkowi są tajniacy obrazki. Chyba sa niezależni językowo.
ppeter
Posty: 533
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 155 times
Been thanked: 60 times

Re: Gra z obrazkami

Post autor: ppeter »

Tajniacy mają wersję obrazkową.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 71 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Gra z obrazkami

Post autor: Dazir »

A może Łąka? Masa obrazków i symboli, można powiedzieć, ze całkowicie niezależna językowo.
ODPOWIEDZ