Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: trance-atlantic »

Na tym forum nie ma czegoś takiego jak "za dużo kupuję":

Kupiłeś bo:
- takiej gry jeszcze nie miałeś w kolekcji
- była promocja/okazja
- żona chciała
- dziecko chciało
- dziecko sąsiada chciało
- urodziny miałeś i chciałeś sobie samemu prezent sprawić
itp.

;)

u mnie ostatnio z zakupami średnio, aczkolwiek ze względu na zacny pierwowzór skusiłem się na Bruxelles 1897
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: tomuch »

W sierpniu wpadło na półki znacząco mniej pudeł niż w lipcu. Chyba trzeba się z tego cieszyć ;)

1. podstawki:
- Pandemic Legacy: Sezon 0 , bo mam 1 i 2, no to i 0 jest przecież potrzebne ;)
- Panzer Strike: France 1944 – Pocket - bo zobaczyłem ciekawą recenzję + lubię czołgi,
- Praga Caput Regni - bo szaleni ludzie zaczęli wykupywać i dla mnie by nie starczyło (a uwierzcie, nie miałem w planach...),
- Karciane Podziemia: Las Cieni - w sumie długo się zbierałem, żeby to wziąć, bo ponoć dobra solo, a że chyba powoli się nakład kończy...

2. dodatki:
- parę rzeczy do WP LCG (w tym w końcu Czarnych jeźdźców, co prawda po ang., ale są) - bo jestę kolekcjonerę,
- D-Day Dice (Second Edition): Spoils of War - bo uwielbiam D-Day dice,
- Memoir '44: Equipment Pack - bo tego dodatku nie było i nie będzie

Do zobaczenia za miesiąc :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: jasiek66 »

Wrzesień czas na nowe zakupy:
-star realms bo warto mieć własny egzemplarz,
-Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa- ceny sa niskie a nie mam żadnej części z trylogii.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 423
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: aduko »

To ja też zrobię podsumowanie sierpienia zakupe:

Na straganie - byłem na kilka godzin w Łodzi i blisko był skle Gamelord. Wspierając lokalne sklepy, kupiłem coś do gry z córką 7 lat.

Waste Knights tak jak wyżej, tylko tym razem chciałem coś dla siebie.

Gloomhaven: Jaws of the Lion - gram 90% solo, więc tytuł mi przypasował. W dużego nie grałem, nie zamierzam kupować. Kupiona na promce albi.

Gloomhaven + naklejki - tak, napisałem, że nie planuję kupić - a tu znowu promka na albi :( pójdzie do piwnicy i poczeka aż dzieci podrosną.

Nemesis: Karnomorfy - bo lubię Nemesis i zaczynam malować.

Escape Tales: Rytuał Przebudzenia i Low Memory - zawsze chciałem spróbować, do tego promka na portalu i lubię nowe gry.

Ląka - promocja za 110zl więc zamówiłem :)



Spoiler:
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: fitzroy »

Jako, że ostatnio sprzedałem kilkanaście dodatków wpadło trochę siana, które można zmaterializować więc:
Troyes- zawsze chciałem tego klasyka, przespałem wyprzedaże ale udało się kupić używkę po normalnej sklepowej cenie w bardzo dobrym stanie.

Lincoln- mimo, że nie przepadam za grami nazwijmy to wojennymi bardzo lubię klimaty wojny secesyjnej. Jest na dwie osoby i mam chętnego kompana. Lubię również asymetryczno-pojedynkowe gry np. Władca Pierścieni Konfrontacja. Po recenzjach pisanych i oglądanych bardzo mi się spodobał. Świetnie odwzorowana mechanicznie potyczka gdzie jedna ze stron słabnie z czasem kosztem drugiej a obie strony mają zupełnie inne warunki zwycięstwa.

Europe Divided- słyszałem/czytałem, że to Zimna Wojna light. Argumenty za w większości jak w przypadku Lincolna.

Zona- długo wokół niej chodziłem aż w końcu się skusiłem. Klimat post-apo, niezłe wykonanie, sporo zawartości, pożyjemy zobaczymy; chętnych do gry raczej znajdę.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4501
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1455 times
Been thanked: 1105 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: garg »

fitzroy pisze: 02 wrz 2021, 17:57 [...] Europe Divided- słyszałem/czytałem, że to Zimna Wojna light. Argumenty za w większości jak w przypadku Lincolna.
[...]
Light, powiadasz... :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4571
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1704 times
Been thanked: 2147 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Ja lubię Europe Divided, dałem 8/10
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4501
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1455 times
Been thanked: 1105 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: garg »

PytonZCatanu pisze: 02 wrz 2021, 19:48 Ja lubię Europe Divided, dałem 8/10
Nie piszę, że gra zła (choć mnie zupełnie nie podeszła), tylko że na pewno nie jest light :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: fitzroy »

garg pisze: 02 wrz 2021, 18:03
fitzroy pisze: 02 wrz 2021, 17:57 [...] Europe Divided- słyszałem/czytałem, że to Zimna Wojna light. Argumenty za w większości jak w przypadku Lincolna.
[...]
Light, powiadasz... :lol:
2,8/5 na bgg nie wygląda odstraszająco ale skoro mówisz, że jest grubo to nawet lepiej.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4501
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1455 times
Been thanked: 1105 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: garg »

fitzroy pisze: 02 wrz 2021, 21:14
garg pisze: 02 wrz 2021, 18:03
fitzroy pisze: 02 wrz 2021, 17:57 [...] Europe Divided- słyszałem/czytałem, że to Zimna Wojna light. Argumenty za w większości jak w przypadku Lincolna.
[...]
Light, powiadasz... :lol:
2,8/5 na bgg nie wygląda odstraszająco ale skoro mówisz, że jest grubo to nawet lepiej.
Powiedziałbym, że jest o oczko wyżej w komplikacji reguł, ale oczko niżej w komplikacji rozgrywki. I podobnie, jak w Zimnej Wojnie, możesz dobrze grać dopiero po solidnym poznaniu wszystkich kart.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Uncle_Grga »

Yukon Airways - bo podobała mi się od chwili premiery, a ostatnio pojawiło się parę recenzji.. pozytywnych i zaryzykowalem. Bardzo dobra decyzja, lekkie i sprytne.. takie nie za długie, choć mogłoby być tańsze..

Najeźdźcy ze Scythii - bo było na radarze, bo nie mam innych Philipsow.. bo w końcu nie malował tego ten Macedonczyk (Czy Bulgar?).. bo też o niej dużo dobrze.. bo dużo gry i kontentu w małym pudle za ludzką cenę..

Drugi dodatek do Res Arcana.. bo gra nadal u mnie w topce.. bo zupełnie nie widzę tych różnic na rewersach.. bo mam pierwszy z dodatkow.. zatem zamówione.

Wczesnej nieco:

High Society - bo zobaczyłem i łał.. Art Nouveau w pełnej krasie.. bo lubię malarstwo.. bo obejrzałem gameplay i fajnie.. bo dużo sprytu i zabawy w małym opakowaniu..

Chocim Potęga Husarii - bo spodobała mi się inicjatywa.. bo fajnie sprzedał ją Leviathan.. bo lubię Dragony.. również zamówione
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: kastration »

Newton - bo epicka okładka jabłka z peruką, tanio, podobno dobre, nie miałem przekonania, więc jak inaczej przełamać ten konsumencki opór niż poprzez zakup.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: bardopondo »

Mölkky. Bo zawsze chciałem rzucać komponentami. Teraz mogę.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: roadrunner »

Bo zawsze chciałem rzucać komponentami. Teraz mogę.
Zawsze mogles. Jest taki Amerykanin, co zrobił z tego znak firmowy swoich wideorecenzji. Widocznie "zawsze" chciales rzucac wlasnie molkkami, a nie komponentami takiej np. Uczty dla Odyna. Viticulture. Bolidów. Albo Le Havre'a.

A w temacie watku, to ostatnio kupilem gry i dodatki, bo ich wczesniej nie mialem.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 800
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 410 times
Been thanked: 507 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rav126 »

Newton - bo była zacna promka, a chciałem w to zagrać.

Szczęść Boże karciane bo miało świetną cenę w Spodku, a już kilka razy miałem w koszyku. Dodatkowo to już końcówka nakładu, więc chyba tym bardziej warto sprawdzić grę :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 578 times
Been thanked: 1030 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: RUNner »

Dungeon Alliance - kupiłem bo lubię wszelkie dungeon crawlery. Wychowałem się na Labiryncie Śmierci, w którego na pewno bym teraz nie zagrał, a życie nie znosi próżni.
Bitwa Pięciu Armii - mam Wojnę o Pierścień, ale nie dysponuję czasem żeby zagrać. Musi czekać na lepsze okoliczności, a póki co szansę może dostanie wersja skrócona. Setting który lubię, a sama gra dosyć dobrze się zapowiada. No i kupa figurek do pomalowania!
Unmatched Bitwa Legend - krótka, prosta w zasadach gra jest u mnie zawsze mile widziana. A już taki skimirsh obowiązkowo. Czy okaże się lepszy od Drako? Na razie wygląda na mocno niezbalansowany, ale nie musi to być wada tylko feature ;)
Monolith Arena - młodsza siostra NH nie przyjęła się zbyt dobrze, a szkoda, bo nie każdy lubi postapo i wersja fantasy powinna chwycić. Ja lubię oba klimaty, a że starego hexa dawno sprzedałem, to teraz kupię MA. Dołożyłem też oba dodatki, bo jak się całość wyprzeda to na bank nie dodrukują. Za duża nisza w tym przypadku.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
khuba
Posty: 1003
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 310 times
Been thanked: 278 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: khuba »

Z ostatnich 2 miesięcy:
Barrage:Projekt Leeghwatera - Podstawka spasowała więc dokupiłem dodatek.
Black Rose Wars: Rebirth - preorder u Czachy, wygląda interesująco + masa ciekawych figurek do malowania
Jagged Alliance - pojawiło się na promocji w atrakcyjnej cenie a grze przyglądałem się od dłuższego czasu. Za młodu nagrałem się w pierwowzór komputerowy - będzie okazja do powspominania starych dobrych czasów:D
Najeźdźcy Ze Scytii - słyszałem dobre opinie (szczególnie pod grę solo) + nie zwlekałem ze względu na tendencję gier portalu do szybkiego wyprzedawania się
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: fitzroy »

Wrzesień w pełni, wypłata była więc trzeba zmaterializować trochę cebulionów, a więc:

Czerwona katedra- nigdy dość dużych gier w małych pudełkach. Masa komponentów, średni ciężar, euro, dobra cena, biorę.

Stroganov- preorder u Czachy, od dawna mam na radarze, podoba mi się wizualnie, tematyka ciekawa a nawet powiedziałbym nietypowa, Andreas Steding to solidny autor, mam nadzieję na przyjemne dla oka i zwojów euro w ciekawym settingu.

Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie- Zarzewie wojny- czy fan tego uniwersum, mający podstawkę i dodatki i lubiący tą grę potrzebuje jakiś argumentów?

Brass Birmingham- grałem i miałem egzemplarz z pierwszego wypustu od Phalanxów, rozgrywka mi się średnio podobała, ba powiedziałbym, że nie do końca czułem tą grę bo wyjątkowo nie czytałem instrukcji a jedynie mi ją wytłumaczono. Od tych 2 czy 3 lat myślę czy dobrze zrobiłem, że ją sprzedałem ; jej pozycja na bgg nie może być przypadkowa. Postanowiłem zrobić drugie podejście; w końcu mam nową ekipę solidnych zawodników.

Załoga- nie załapałem się na pierwszy druk; nie sądziłem, że ją tak wymiecie ze sklepów. Lubię nazwijmy to klasyczne gry karciane, zbieranie lew i takie tam więc jest szansa na hit.

Dżungla- do pogrania z młodszą córką. Lubi puzzle więc jest punkt zaczepienia.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2021, 09:59 przez fitzroy, łącznie zmieniany 1 raz.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: VincentVega »

Ściągnąłem z Francji Tikal super meeple, w końcu mam całą trylogię maski w tej pięknej wersji :twisted:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2767
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

"Brook City" z wszystkimi dodatkami. Bo jest mega-ciężko ją upolować z dodatkami, bo rodzice mieli wypożyczalnie VHS, bo uwielbiałem wszelkie "buddy cop" filmy :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2767
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Yuri »

Yuri pisze: 12 wrz 2021, 15:13 "Brook City" z wszystkimi dodatkami. Bo jest mega-ciężko ją upolować z dodatkami, bo rodzice mieli wypożyczalnie VHS, bo uwielbiałem wszelkie "buddy cop" filmy :)
W ostatniej linijce pasuje zmienic tylko "buddy cop filmy" na flippery i kino kopane i mogę się już pochwalić nabyciem gameplay all-in "Street Mastersów".

Teraz czas coś sprzedać jak nic 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rastula »

bardopondo pisze: 06 wrz 2021, 17:56 Mölkky. Bo zawsze chciałem rzucać komponentami. Teraz mogę.
też w lipcu nabyłem - bo w sklepiku wszstko za 5 zł wyrwałem piękbą wersję Kubb - (za 10 zł ;)) no to pociągnąłem skandynawską linię dworską ;)...


marvel - x-men bunt mutantów - bo powinno się udać namówić syna do zagrania i było za 99PLN w moim FLGS.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5327
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1092 times
Been thanked: 1723 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Połowa miesiąca a więc lekkie podsumowanko:
Barrage- bo do portalowej kolekcji i mój najcięższy eurosuchar
Najeźdźcy ze Scytii- bo Gambit mnie namówił że lepsze od Najeźdźców z Północy jak ktoś nie ma.
X-wig Podstawka 2.0- bo ceny idą jak szalone w góre i nigdzie już nie ma...Rebel tego ci nie wybacze.
Alhambra-bo za 40pln tak stara i dobra gra musi być w kolekcji . Rety jaka ona jest brzydka.

*Dodatkowo kupiłem wielki karton gier na charytatywną licytację dla koleżanki z klasy syna- bo zapominam często że wokół mnie są ludzie potrzebujący.
*
Spoiler:
pawel694
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2020, 11:12
Has thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: pawel694 »

Przed chwilą udało mi się zdobyć w PYL-u Rebela zestaw TM Kolonie + TM Hellas i Elysium, brakowało mi tych dodatków do terraformacyjnej rodzinki :wink:
Dodatkowo dziś odbieram Najeźdźców ze Scytii, przekonały mnie pozytywne recenzje + mam ochotę na lżejsze euro
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 664
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 248 times
Been thanked: 383 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Nilis »

Trickerion. Za chwilę dokupię jeszcze do niego Dahlaards Gifts i tymi słowami kończę zakupy planszówkowe w tym roku.

Plan na 2021 miał być taki:
- Glen Moore II
- Pax Pamir
- Black Rose Wars

A kończy się:
- Gallerist
- Legendary Encounters Alien Deckbuilding game + dodatek
- Trickerion + dodatek

Czyli można sobie planować:)
Wydałem ogromnie dużo ale jestem ogromnie szczęśliwy:)
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2021, 19:47 przez Nilis, łącznie zmieniany 1 raz.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
ODPOWIEDZ