(Katowice) Planszowki w spodku

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
waskopiotr88
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2011, 22:16
Lokalizacja: Kraków

(Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: waskopiotr88 »

Witam mam prośbę czy nie mógłby ktoś odebrać za mnie promek do Hero Realms na tegorocznych planszówkach w spodku? Bardzo mi na nich zależy. Oczywiście pokryje późniejsze opłaty za wysyłkę i fatygę. Pozdrawiam
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: krzyss »

Ktoś coś wie o dobrych cenach gier na imprezie?
W zeszłym roku w fajnej cenie można było kupić Ulm i Ice Cool.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: rav126 »

Ogólnie to większość gier ma ceny zbliżone do sklepowych więc nie ma co nastawiać się na promocje na hity.
Z dobrych cen to np. U Rebela jest starter do Keyforge za 35, a talie po 5 zł, Pandemic szybka reakcja za 32, The River za ok 90.
W Lucky Duck ceny ciut niższe niż w necie no i odpada wysyłka.
W Portalu Bonfire za 150 i można zdobyć jeszcze zniżkę 10% za rozwiązanie quizu z fragmentami grafik z gier.
IUVI wyprzedaje Solar City za 79, z pakietem dodatków wychodzi 150.
U Lacerty Owocowe Opowieści za 40, Szczęść Boże karciane za 40 (szybko poszło, nie wiem czy jutro też będą mieli). Montana chyba 89, Blackout 90, Kostaryka 20.
Tyle pamiętam :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: Hardkor »

A to wiem, że ceny jak w necie. Poprzednio było to samo. A jak z ilością osób? Widziałem filmy na FB to wydawało mi się, że mniej niż w poprzedniej edycji.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 990
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 376 times
Been thanked: 804 times
Kontakt:

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: Apos »

Hardkor pisze: 05 wrz 2021, 00:50 A to wiem, że ceny jak w necie. Poprzednio było to samo. A jak z ilością osób? Widziałem filmy na FB to wydawało mi się, że mniej niż w poprzedniej edycji.
Jest więcej moim zdaniem. Na filmach, tak może tego nie widać, bo cały Spodek jest teraz przeznaczony na to wydarzenie - wraz z płytą, gdzie są dziesiątki stolików. Na naszym stoisku też był większy tłum niż ostatnio - cały czas wszystkie miejsca były zajęte.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 505 times

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: rav126 »

Na początku każdy chciał się złapać na jakieś promki czy do stolików z nowościami to były tłumy. Ok godz 15 zrobił się luz, bo większość poszła na płytę, gdzie był wielki games room, prawie wszystkie stoliki były zajęte. A u wydawców trochę więcej luzu, ale do najciekawszych gier i tak trzeba było czekać. My chodziliśmy tam, gdzie akurat nikt nie grał, nie chciało nam się stać nas kimś kto gra :)
Torquemada666
Posty: 805
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: Torquemada666 »

Wczoraj podobno było tyle osób ile w poprzedniej edycji przez dwa dni. Ponoć ponad trzy tysiące.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4533
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1366 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: Hardkor »

Moim zdaniem przerzucenie wypozyczalni i grajacych do srodka to genialny pomysl. Bylem dzis (wczoraj nie) i dosc luzno było . Oczywiscie najciekawsze gry oblegane, ale jestem zadowolony - pare gier w super cenach wyrwalem, jedna w podobnej co w sklepie (a nie mujsialem sie bawic w wysylanie tylko od reki) no i sprawdzilem 2 gierki co mnie utwierdzilo w przekonaniu, ze dobrze ze jednej nie kupilem, a znowu druga okazala sie strzalem w 10 i nie moge sie doczekac az beda preordery. No i ogralem prototyp autora, a to zawsze fajne :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1621
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 740 times
Been thanked: 1109 times

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: ave.crux »

Impreza fantastyczna. Jechałem tam z myślą "ale ogram setki gier". Udało się ograć trzy: Blood Rage, Palec Boży (o dziwo śmiechu było co nie miara przy tym) oraz Teotihuacan (jak wypożyczałem to pani powiedziała "ale wiecie, że to dość trudna gra" ;) ). Ludzie bardzo mili, tłumaczący również przyjemni, ogólnie atmosfera była bardzo miła i nawet smutasom się uśmiech na twarzy pojawi przy takich eventach.
Do tego zobaczyłem:
- sleeping gods (pięknie ta gra wygląda) i jak wyjdzie w polskiej wersji to pewnie wyląduje na mojej półce. Kooperacyjna gra przygodowa.
- nowego descenta i również przykuł uwagę leżąc na stole, ale to nie jest to.. Granie z laptopem przypomniało mi późne lata 90, początek 2000, gdzie ze znajomymi siadaliśmy w 3-4 do jednego komputera i graliśmy w couch coop. Fajnie, że nie chybiasz ataków dystansowych, ale granie z aplikacją to u mnie coś, od czego stronię w planszówkach.
- nową wersję GWT, która jest fantastyczna. Planszetki świetnie wykonane, bardziej barwna plansza, nowe krowy, które hodujesz od cielaczka w czasie podróży na zachód. Czekam na przedsprzedaż.

Nie mogę się doczekać kolejnych imprez tego typu.

p.s. Szkoda, że portal i rebel mieli na stoiskach planszówki droższe niż w internetach, a portal to miał droższe nawet od cen w ich własnym sklepie internetowym.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Torquemada666
Posty: 805
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: Torquemada666 »

ave.crux pisze: 06 wrz 2021, 10:32
p.s. Szkoda, że portal i rebel mieli na stoiskach planszówki droższe niż w internetach, a portal to miał droższe nawet od cen w ich własnym sklepie internetowym.
Przecież Portal miał tańsze rzeczy, dużo tańsze niż w swoim sklepie internetowym. Z gier którymi się interesowałem Blood Rage był za 235 zł, dodatki do Aeon's End po 60 zł, a Resin Markers do Robinson Crusoe kupiłem za 40 zł.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1621
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 740 times
Been thanked: 1109 times

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: ave.crux »

Torquemada666 pisze: 06 wrz 2021, 13:13
ave.crux pisze: 06 wrz 2021, 10:32
p.s. Szkoda, że portal i rebel mieli na stoiskach planszówki droższe niż w internetach, a portal to miał droższe nawet od cen w ich własnym sklepie internetowym.
Przecież Portal miał tańsze rzeczy, dużo tańsze niż w swoim sklepie internetowym. Z gier którymi się interesowałem Blood Rage był za 235 zł, dodatki do Aeon's End po 60 zł, a Resin Markers do Robinson Crusoe kupiłem za 40 zł.
sam Aeon's End był 15zł droższy niż w nich własnym sklepie. Sprawdzałem też MageKnight i był 20zł droższy. Wychodzi na to, że niektóre rzeczy były tańsze, inne droższe.
Najśmieszniejsza rzecz i tak była przy stanowisku Albi, gdzie wystawca nie miał żadnych szczęk lwa na sprzedaż(chciałem kupić!), a na przeciwko stoisko miało 2 sztuki wystawione po 350zł, gdzie chyba tylko 1 sztuka się sprzedała.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
AFM
Posty: 52
Rejestracja: 14 sty 2020, 17:14
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: AFM »

ave.crux pisze: 06 wrz 2021, 10:32 p.s. Szkoda, że portal i rebel mieli na stoiskach planszówki droższe niż w internetach, a portal to miał droższe nawet od cen w ich własnym sklepie internetowym.
Akurat oferta Portalu była atrakcyjna w porównaniu z cenami w ich sklepie internetowym. Nie wiem czy wszystkie, ale na pewno część mat sprzedawano w cenach o 20 zł niższych niż na stronie internetowej. Kupując trzy dodatki do Aeon's End (cena na półce 60 zł) zagadnęłam o rabat lojalnościowy (nie wspomniałam, że posiadam tylko nędzne 2% :mrgreen: ). Przemiły Pan odparł, że niestety podczas targów nie mają możliwości ich naliczenia, ale w ramach rekompensaty policzy mi za dodatki po 50 zł każdy. Jak dla mnie bomba :lol:
Warto rozmawiać :D
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: Lucky Duck Games »

Czas na małe podsumowanie SPODKA.

Obrazek

Dla nas historia zatoczyła koło - jako polski oddział Lucky Duck Games debiutowaliśmy blisko rok temu i to właśnie impreza w Spodku miała być dla nas pierwszym konwentem.
Pandemicznie wyszło jak wyszło i to ubiegły weekend przyniósł nam możliwość spotkania się z Wami pierwszy raz na żywo. Jak było?
Dla nas petarda. Pełne stoisko, gdzie prezentowaliśmy Diunę, Calico, Tu i tam, Nova Luna czy MikroMakro. Przedpremierowo oblegana była też Kaskadia, w którą bardzo wierzymy.
Można było zobaczyć jak prezentuje się Wyspa Kotów i Sleeping Gods. W sobotę wyprzedaliśmy większość tytułów - szybka podróż do zaprzyjaźnionej krakowskiej hurtowni, żeby na niedzielę był towar na półkach.
Czy wystarczyło? Niezbyt - w niedzielę też daliście do pieca i trzeba było odwołać kuriera, bo nie miałby wiele gier do zabrania.
Było wspaniale - po kilkunastu miesiącach mogliśmy was spotkać na żywo, usłyszeć wiele pozytywnych słów, ale też porad co moglibyśmy robić lepiej.
To kochamy, po to pracujemy i wydajemy gry - to właśnie kontakt z Wami daje nam przysłowiowego "kopa" do dalszej pracy.
Wielkie podziękowania dla wszystkich osób, które zdecydowały się wpaść do Spodka - było widać głód grania, jak i zwyczajnych ludzkich relacji.
Czapki z głów przed organizatorami, bo w naszym odczuciu "Planszówki w Spodku" dołączyły do konwentowej pierwszej ligi - Pyrkonu, Gramy i Planszówek na Narodowym.
Wspaniale było zobaczyć Was, ale też spotkać się z przyjaciółmi z branży, bo to wspaniała grupa ludzi, która wspiera się wzajemnie i działa tak, aby nasze hobby rosło w Polsce jeszcze bardziej.
Ze względu na szalone czasy nie wiemy gdzie zobaczymy się niebawem. Planujemy obecność w Łodzi na 32. MFKiG i trzymamy kciuku, aby konwent doszedł do skutku.
To był wspaniały weekend, który pokazał, jak wielki jest głód na spotkania planszówkowe, i jak mocno nasze hobby weszło do masowej świadomości.
Dajcie znać w co graliście, wrzućcie zdjęcia ze Spodka, zadawajcie pytania, pokażcie jak się bawiliście.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: Gromb »

A można już gdzieś poczytać podsumowanie tej zacnej imprezy?
Piechu zrobił kawał niezłej roboty i z roku na rok jest coraz lepiej. Byliśmy tylko w sobotę, ale udało nam się na szczęście załapać na stolik w środku. Olbrzymia masa ludzi od geeków planszowkowych po całe rodziny. Klimat zabawy i życzliwości. Pozytywne przeżycie bez dwóch zdań :D
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 990
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 376 times
Been thanked: 804 times
Kontakt:

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: Apos »

Dla mnie to była prawdziwa bomba zobaczyć tyle znajomych twarzy, graczy oraz wystawców - wszystkich pozytywnie zakręconych, a łączy te osoby jedno - planszówki :D . Do tego moja ekipa miała pełne ręce roboty przy stoisku z tłumaczeniem i przedstawianiem tytułów, ale są w pełni zadowoleni z imprezy. Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania. Był pełen 🔥!

Ludiversum należą się pełne podziękowanie za świetną imprezę.

Dorzucam moją fotorelację ze Spodka.

https://www.facebook.com/trzyplansze/po ... 7176198653

Z tytułów, które udało nam się poznać, zagrać i jakie wywołały pierwsze wrażenia:
- Tu i tam (+++)
- MikroMakro (+++)
- Origins: Pierwsi Budowniczowie (+++)
- Lockup (---)
- Mariposas (+/-)
- Glen More II: Kroniki (++++)
- To jest napad! (---)
- Wiedźmia Skała (++/-)
- King is Dead (++)
- Unmached Bitwa Legend (--)
- Gloomhaven: Szczęki Lwa (+++)
- Kaskadia (+++)

Do tego Cynowy Szlak zapowiada się bardzo interesująco.
Marbel
Posty: 222
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: (Katowice) Planszowki w spodku

Post autor: Marbel »

Torquemada666 pisze: 06 wrz 2021, 13:13
ave.crux pisze: 06 wrz 2021, 10:32
p.s. Szkoda, że portal i rebel mieli na stoiskach planszówki droższe niż w internetach, a portal to miał droższe nawet od cen w ich własnym sklepie internetowym.
Przecież Portal miał tańsze rzeczy, dużo tańsze niż w swoim sklepie internetowym. Z gier którymi się interesowałem Blood Rage był za 235 zł, dodatki do Aeon's End po 60 zł, a Resin Markers do Robinson Crusoe kupiłem za 40 zł.
Potwierdzam ceny moim zdaniem mieli bardzo dobre. Z nowościami bardzo nie jestem na bieżąco, ale jak zobaczyłem Hexa za 69 zł to wyskoczyłem z butów a jeszcze 10% rabatu za rozwiązanie quizu wpadło, więc kupiłem za 63 zł. Szkoda, że nie załapałem się na naukę gry przez Dżoankę! :roll: Detektyw i Wiedeński po 99 zł szt i sporo innych pamiętam. A jeszcze ten rabat... Żałuję że nie wziąłem czegoś więcej. Na stoisku Rebela ceny z kosmosu, Na Skrzydłach po 160 zł!? Matko...
Faktycznie mieli szybką reakcję za 32 zł?? Wow, czemu nie widziałem :(

PS. Hej, jestem tu nowy, w końcu znalazłem jakieś konkretne forum o grach planszowych! Będę się tu kręcił ;)
ODPOWIEDZ