Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: Błysk »

Można też nie grać tylko rozpisać sobie w Excelu co się robi. Życie jest za krótkie...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: hipcio_stg »

Błysk pisze: 11 wrz 2021, 19:43 Można też nie grać tylko rozpisać sobie w Excelu co się robi. Życie jest za krótkie...
Excel to najlepszy program z jakim pracowałem kiedykolwiek.
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1606 times
Been thanked: 936 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: feniks_ciapek »

hipcio_stg pisze: 11 wrz 2021, 22:00 Excel to najlepszy program z jakim pracowałem kiedykolwiek.
Poproszę o tabelkę z punktami zwycięstwa przydzielonymi innym programom, żebym przynajmniej wiedział, kto startował. Możesz też jeszcze przesłać arkusz z zasadami zdobywania tychże punktów :D
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: hipcio_stg »

feniks_ciapek pisze: 12 wrz 2021, 16:13
hipcio_stg pisze: 11 wrz 2021, 22:00 Excel to najlepszy program z jakim pracowałem kiedykolwiek.
Poproszę o tabelkę z punktami zwycięstwa przydzielonymi innym programom, żebym przynajmniej wiedział, kto startował. Możesz też jeszcze przesłać arkusz z zasadami zdobywania tychże punktów :D
Turlaj dalej swoje kostki, ja będę wypełniał swój arkusz excela. Mijajmy się na ulicy bez agresji i dzień dobry.
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1606 times
Been thanked: 936 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: feniks_ciapek »

hipcio_stg pisze: 12 wrz 2021, 17:51 Turlaj dalej swoje kostki, ja będę wypełniał swój arkusz excela. Mijajmy się na ulicy bez agresji i dzień dobry.
/me zagląda na tegoroczne statystyki w BGStats i znajduje 76 partii w rasowe eurasy i 55 w pozostałe gry, a kostki turlał 26 razy i zastanawia się, o co w ogóle chodzi.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: hipcio_stg »

feniks_ciapek pisze: 12 wrz 2021, 22:21
hipcio_stg pisze: 12 wrz 2021, 17:51 Turlaj dalej swoje kostki, ja będę wypełniał swój arkusz excela. Mijajmy się na ulicy bez agresji i dzień dobry.
/me zagląda na tegoroczne statystyki w BGStats i znajduje 76 partii w rasowe eurasy i 55 w pozostałe gry, a kostki turlał 26 razy i zastanawia się, o co w ogóle chodzi.
Podążaj własną drogą i nie zaczepiaj ludzi.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2565 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: Gizmoo »

Jestem zdania, że każda rozgrywka powinna się zakończyć rosyjską ruletką. To jedyna, słuszna metoda na wyłonienie zwycięzcy. Na co komu PZ-tki? Dodatkowym plusem jest to, że zwycięzca składa po partii grę i sprząta po gościach. :wink: :lol:
korne
Posty: 116
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:03
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: korne »

hipcio_stg pisze: 12 wrz 2021, 22:39
feniks_ciapek pisze: 12 wrz 2021, 22:21
hipcio_stg pisze: 12 wrz 2021, 17:51 Turlaj dalej swoje kostki, ja będę wypełniał swój arkusz excela. Mijajmy się na ulicy bez agresji i dzień dobry.
/me zagląda na tegoroczne statystyki w BGStats i znajduje 76 partii w rasowe eurasy i 55 w pozostałe gry, a kostki turlał 26 razy i zastanawia się, o co w ogóle chodzi.
Podążaj własną drogą i nie zaczepiaj ludzi.
Dziwny to podział, mniej wiecej polowa moich gier nie ma ani kości ani PZ. Są tez gry ktore mają i kości i PZ....
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 302 times
Been thanked: 63 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: Aadaan »

Gizmoo pisze: 13 wrz 2021, 11:52 Jestem zdania, że każda rozgrywka powinna się zakończyć rosyjską ruletką. To jedyna, słuszna metoda na wyłonienie zwycięzcy. Na co komu PZ-tki? Dodatkowym plusem jest to, że zwycięzca składa po partii grę i sprząta po gościach. :wink: :lol:
To innowacyjna mechanika legacy, w której zużyciu ulegają nie elementy gry a gracze. Dokleić temat i można z tym uderzać na KS.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: BOLLO »

Aadaan pisze: 13 wrz 2021, 14:00
Gizmoo pisze: 13 wrz 2021, 11:52 Jestem zdania, że każda rozgrywka powinna się zakończyć rosyjską ruletką. To jedyna, słuszna metoda na wyłonienie zwycięzcy. Na co komu PZ-tki? Dodatkowym plusem jest to, że zwycięzca składa po partii grę i sprząta po gościach. :wink: :lol:
To innowacyjna mechanika legacy, w której zużyciu ulegają nie elementy gry a gracze. Dokleić temat i można z tym uderzać na KS.
Z tym to tak ostrożnie bo zaraz się znajdą chętni a już teraz mam problem żeby znaleźć kogoś do grania....
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: tomb »

BOLLO pisze: 13 wrz 2021, 15:45
Aadaan pisze: 13 wrz 2021, 14:00
Gizmoo pisze: 13 wrz 2021, 11:52 Jestem zdania, że każda rozgrywka powinna się zakończyć rosyjską ruletką. To jedyna, słuszna metoda na wyłonienie zwycięzcy. Na co komu PZ-tki? Dodatkowym plusem jest to, że zwycięzca składa po partii grę i sprząta po gościach. :wink: :lol:
To innowacyjna mechanika legacy, w której zużyciu ulegają nie elementy gry a gracze. Dokleić temat i można z tym uderzać na KS.
Z tym to tak ostrożnie bo zaraz się znajdą chętni a już teraz mam problem żeby znaleźć kogoś do grania....
Może będzie wariant solo.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4481
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1439 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: garg »

Ciekawe, jakie koszulki będą pasować. 8)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: tomb »

garg pisze: 13 wrz 2021, 17:11 Ciekawe, jakie koszulki będą pasować. 8)
Może takie:
Obrazek
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 218 times
Been thanked: 91 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: Elo »

Tak sobie kiedyś myślałem, że sałatka punktowa jest najbardziej sprawiedliwym rodzajem punktowania. W ciągu gry wykonuje się mnóstwo akcji i w sytuacji kiedy wiele z tych ruchów jest na bieżąco punktowana to lepiej to pokazuje kto jak grał. W sytuacji, że tylko zrobienie jakiejś większej akcji dostarcza punktów może sprawić, że ktoś komu prawie się to udało nic z tego nie ma, a jednak wykonał jakąś pracę. Przy "sałatce" te różnice między graczami są dokładniej nakreślone.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2565 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: Gizmoo »

hipcio_stg pisze: 12 wrz 2021, 17:51 Turlaj dalej swoje kostki, ja będę wypełniał swój arkusz excela. Mijajmy się na ulicy bez agresji i dzień dobry.
Ja tam jestem omnigraczem i gram we wszystko. I jeżeli ktoś chce mieć zdrowy ogląd na całość zabawy "tabletop", to powinien grać we wszystko. Od imprezówek i gier dla dzieci, po RPG i ciężkie eurasy. A przynajmniej wszystkiego spróbować. A już absolutne minimum - niczym nie gardzić. :wink:

Lekko offtopując, ale jednak nadal w temacie Ameritrash games kontra Euro - ProZD wrzucił kilka dni temu świetny filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=nyYexTcyY2A

Nawet Rodney polubił. :D
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: Pan_K »

Gizmoo pisze: 13 wrz 2021, 22:30
hipcio_stg pisze: 12 wrz 2021, 17:51 Turlaj dalej swoje kostki, ja będę wypełniał swój arkusz excela. Mijajmy się na ulicy bez agresji i dzień dobry.
Ja tam jestem omnigraczem i gram we wszystko. I jeżeli ktoś chce mieć zdrowy ogląd na całość zabawy "tabletop", to powinien grać we wszystko. Od imprezówek i gier dla dzieci, po RPG i ciężkie eurasy. A przynajmniej wszystkiego spróbować. A już absolutne minimum - niczym nie gardzić. :wink:

Lekko offtopując, ale jednak nadal w temacie Ameritrash games kontra Euro - ProZD wrzucił kilka dni temu świetny filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=nyYexTcyY2A

Nawet Rodney polubił. :D
Fajny materiał. Wg mnie Euro wygrało z Ameri na punkty.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Kilka słów o Punktach Zwycięstwa

Post autor: BOLLO »

Na Punkty Zwyciestwa dokladniej pisząc.
ODPOWIEDZ