Stworze Odrodzenie - Pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Haisenberg83
Posty: 127
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Stworze Odrodzenie - Pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Witam.
Wczoraj grając pojawiło nam się kilka wątpliwości, dlatego pozwoliłem sobie założyć ten temat. Swoją drogą szkoda że nie ma osobnego tematu do tej gry w "Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły". Wiem że jest tam "Stare" Stworze, gdzie pojawiło się kilka postów na temat odrodzenia, ale chyba jednak to jest coś co powinno być w swoim osobnym temacie :-)
Wracając do pytań to poniżej 4.

1. Karta Guślarza i Woja. Na jednej Guślarz ma że wszystkie testy w lokacji w której jest są od razu zaliczone. Woj natomiast ma coś całkowicie przeciwnego czyli że wszystkie testy w lokacji w której jest są od razu niezaliczone. Mechanika gry pozwala i może dojść do sytuacji że w jednej lokacji będzie zarówno Guślarz i Woj. Która karta wtedy działa? :-)

2. Karta atrybutu Chowańca "Ofiarowane pierścienie"
Obrazek
Trochę nie rozumiem jej mocy :-) Koszt 1,2, lub 3 po to żeby odrzucić wszystkie swoje żetony oddziaływania. Jaki to ma sens i kiedy?

3. Misja "Ten, który śliski jest ciałem i duszą"
Obrazek
Czy jeśli jesteś graczem zaczynającym to mamy zaliczoną tą misję zanim w ogóle cokolwiek się zadzieje? Jakby nie patrzeć żadne stworze nie przebywa w okolicy bo wszystkie przebywają poza planszą :-)

4. Karta zadania "Nadchodzi burza"
Obrazek
Czy można tą kartę użyć w momencie gdy ktoś robi akcję ślady i zgadnie naszą lokalizację? Czy raczej to zadanie powinno się rozpatrywać przed lub po zakończeniu jakiejś akcji? Chodzi o to że zadania można wykonywać w turach innych zawodników, ale czy w trakcje zagrania można wcinać swoją kartę, czy należy to robić przed akcją ślady, lub już po jej zakończeniu a nie w trakcie?
Haisenberg83
Posty: 127
Rejestracja: 12 wrz 2021, 20:36
Has thanked: 142 times
Been thanked: 27 times

Re: Stworze Odrodzenie - Pytania i wątpliwości

Post autor: Haisenberg83 »

Nikt się nie zdecydował wypowiedzieć, więc sam sobie odpowiem, bo informację zdobyłem gdzie indziej a może się komuś kiedyś przyda :D
Haisenberg83 pisze: 26 wrz 2021, 09:56 1. Karta Guślarza i Woja. Na jednej Guślarz ma że wszystkie testy w lokacji w której jest są od razu zaliczone. Woj natomiast ma coś całkowicie przeciwnego czyli że wszystkie testy w lokacji w której jest są od razu niezaliczone. Mechanika gry pozwala i może dojść do sytuacji że w jednej lokacji będzie zarówno Guślarz i Woj. Która karta wtedy działa? :-)
W takim przypadku obie te zasady się znoszą, czyli wykonujemy normalny test.

Haisenberg83 pisze: 26 wrz 2021, 09:56 2. Karta atrybutu Chowańca "Ofiarowane pierścienie"
Spoiler:
Trochę nie rozumiem jej mocy :-) Koszt 1,2, lub 3 po to żeby odrzucić wszystkie swoje żetony oddziaływania. Jaki to ma sens i kiedy?
Koszt to ilość żetonów Oddziaływania jakie musimy położyć w danym Obszarze aby skorzystać z danego efektu. Dodatkowo, Chowaniec ma maks 4 żetony Oddziaływania. Zatem, przykładowo udaje się do Wioski, używa Akcji Lokacji za co płaci Koszt 1, potem używa tego Atrybutu i dzięki temu sam położył tu 4 żetony Oddziaływania a jeszcze może wykonać akcję Główną (którą może być choćby Oto Jestem). Praktycznie, w jednej turze, sam ustala wynik rozliczenia żetonów Oddziaływania w danym obszarze.
Haisenberg83 pisze: 26 wrz 2021, 09:56 3. Misja "Ten, który śliski jest ciałem i duszą"
Spoiler:
Czy jeśli jesteś graczem zaczynającym to mamy zaliczoną tą misję zanim w ogóle cokolwiek się zadzieje? Jakby nie patrzeć żadne stworze nie przebywa w okolicy bo wszystkie przebywają poza planszą :-)
Tak - jeśli jesteś pierwszym graczem i to Twoja pierwsza Misja to już na początku tury możesz ogłosić zakończenie Misji.
Haisenberg83 pisze: 26 wrz 2021, 09:56 4. Karta zadania "Nadchodzi burza"
Spoiler:
Czy można tą kartę użyć w momencie gdy ktoś robi akcję ślady i zgadnie naszą lokalizację? Czy raczej to zadanie powinno się rozpatrywać przed lub po zakończeniu jakiejś akcji? Chodzi o to że zadania można wykonywać w turach innych zawodników, ale czy w trakcje zagrania można wcinać swoją kartę, czy należy to robić przed akcją ślady, lub już po jej zakończeniu a nie w trakcie?
Nie można się wciąć w czyjeś działanie gdy zostało ono już rozpoczęte czyli w tym przypadku należałoby wcześniej zadeklarować zmianę siedziby.
ODPOWIEDZ