Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5311
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1717 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

A jakaś instrukcja do tego? z kodu QR mam ściągnąć czy jednak jest dostepna gdzieś w sieci w wersji PDF po Polsku ofcourse...
wisniax
Posty: 145
Rejestracja: 02 gru 2019, 18:21
Has thanked: 24 times
Been thanked: 15 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: wisniax »

Do NISEI po polsku z tego co się orientuję nie ma. Ale jest do znalezienia oficjalna instrukcja Netrunner lcg od Galakty.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Otorek »

Do podstawowego NISEI instrukcja od Galakty jak najbardziej się nadaje. Ja swoje talie drukowałem samodzielnie na matowym papierze fotograficznym + zwykłe karty do gry do usztywnienia i w koszulki od Netrunnera z grafikami na rewersie. Mam już też oficjalne maty NISEI i akrylowe znaczniki ;) Polecam!


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5311
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1717 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

No właśnie przy tych plikach nie widze "plecków-rewersów" kart. Czyli cos masz grafiki z przodu a tył biały tak?
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Otorek »

Zgadza się, niestety rewersy NISEI dostępne są tylko w oficjalnych drukarniach gdzie odsyła strona. O ile dobrze pamiętam chodzi o ochronę, żeby komuś nie przyszło do głowy drukować tych rewersów samodzielnie (nie wiem czy na starym netrunnerze czy ocb).
Jedyny plus to oszczędność na tuszu i fakt, że nie widać tej zwykłej karty usztywniającej w koszulce.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5311
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1717 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

Osobiście mi to nie przeszkadza jeżeli talie będą w DragonShildach...ale tak jakoś jednak chciałoby się mieć te rewersy.
A jak z gameplayem i poziomem trudności? Porównywalne z oryginalnym NetRunnerem? Ten Garfildowski jest podobno trudny dla początkujących.
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 70 times
Been thanked: 103 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: piwko »

Co do gameplaya jest to najlepsza gra spośród karcianych (i planszowych ogólnie) w jaką miałem okazję grać. Żałuję jedynie że nie poznałem jej wczesniej. Asymetria, szybka (30-60 min), dynamiczna gra, cyberpunkowy klimat - mi siadła idealnie. Poziom trudności bardzo akceptowalny - są tutorialowe decki więc można grać od razu.

W Netrunnera nie grałem więc ciężko mi powiedzieć.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5311
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1717 times
Kontakt:

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: BOLLO »

30-60 min przy karciance to masakrycznie dużo.....MTG to szybka karcianka. Pamiętam rozgrywki które trwały .....1 ture (mój deck MonoG Stompy lub Affinity)
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 70 times
Been thanked: 103 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: piwko »

Grałem też takie partie ktore trwały 6 min.

Nie wiem, może długo. Mi pasuje.
ppeter
Posty: 532
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 155 times
Been thanked: 59 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: ppeter »

Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Seykan »

No w Netrunnera to bym chętnie zagrał, tyle dobrego się o nim słyszy... jak tylko jakiś druk grupowy na forum będzie to się zapiszę, jak nie to może w przyszłym roku sam pomyślę czy do MBPrint nie uderzyć.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Otorek »

Nisei na początek radzi grać taliami podstawowymi i dopiero komplikować rozgrywkę po kilku partiach. Narzeczona się wciągnęła, a to jej pierwsza czysta karcianka, nie ma czego się bać.
Pojedyncza rozgrywka to cos bardziej kolo 20 minut na oko.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: maqzaq »

Lotr Lcg - bedzie re-druk ale chyba nie bedzie PL. Maja byc duze pudla z cyklami tak jak w Arkham lcg aby nie bylo bólu z kompletowaniem cykli.
SoloPlayer
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4122
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2671 times
Been thanked: 2589 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Gizmoo »

Dziwna to będzie polecajka, bo gra kompletnie nie sprawdzona przeze mnie. Powód? ... Dopiero co ruszyła kampania na KS:

https://www.kickstarter.com/projects/ko ... ory_newest

Oprawa przepiękna, mechanicznie bardzo ciekawa. Wiem, gra z KS może być mocno nie dopracowana i nie do końca przetestowany mieć balans, ale... Wygląda to MEGA solidnie i wydaje się być ciekawym, zamkniętym systemem, w który warto wejść. Kolossal Games to w końcu dość solidny wydawca. ;)

Swoją drogą bardzo ciekawi mnie, dlaczego nikt nie napisał o Star Wars: Destiny? Swego czasu bardzo intrygowała mnie ta karcianka z kośćmi, bo wydawała mi się ciekawszą alternatywą dla Dice Masters. Lubię uniwersum Gwiezdnych Wojen, a i mechanicznie Przeznaczenie wyglądało całkiem spoko. Wątek na forum ma wprawdzie dużo postów, ale jakoś nikt nie pieje z zachwytu. W tym wątku cisza kompletna, a mnie strasznie kusi, żeby kupić jakiś boosterbox. :lol:
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: Evokenx »

A w to star wars destiny da się dobrze wejść TERAZ? :) Ja myślałem, że co raz ciężej skompletować tę karciankę i dlatego w tym wątku o tym tytule cisza
cVlad
Posty: 24
Rejestracja: 17 lis 2015, 18:21
Has thanked: 43 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: cVlad »

Dobra, Netrunner od Nisei wydrukowany i pojawia sie pytanie: jak podzielić niefrakcyjne karty skoro rozróżnia się je po rewersach?
iorq
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2012, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: iorq »

cVlad pisze: 04 paź 2021, 21:12 Dobra, Netrunner od Nisei wydrukowany i pojawia sie pytanie: jak podzielić niefrakcyjne karty skoro rozróżnia się je po rewersach?
Co rozumiesz przez podzielenie niefrakcyjnych kart? W decku sa karty neutralne dla runnera jak i korpo(osobne zestawy kart). Frakcyjne karty roznia sie kolorem i symbolem na karcie. Grajac danym runnerem/korpo mozesz miec w decku karty jego/jej frakcji i neutralne(odpowiednie dla runnera lub korpo) a za pozostale placi sie influence (te kropki z boku karty, a na karcie runnera/korpo masz ile moze tego influnce uzyc - np 15).

Edit:
Chyba ze chodzi o podzial korporacja/runner nie majac rewersu... to po typie karty lub jej numerze (w system gateway od 1 do 34 runner od 35 do 75 korpo, 76 i 77 - korpo i runner do nauki w pierwszych grach)
cVlad
Posty: 24
Rejestracja: 17 lis 2015, 18:21
Has thanked: 43 times

Re: Dobre karcianki w które warto wejść teraz

Post autor: cVlad »

iorq pisze: 09 paź 2021, 19:19 Chyba ze chodzi o podzial korporacja/runner nie majac rewersu.
Dokładnie o to chodziło. Pomogła też instrukcja z gry Android Netrunner, ktora wyjaśnia jakie typy kart należą do Korpo i Runnera.
ODPOWIEDZ