Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: farmer »

BOLLO pisze: 14 sie 2021, 15:09 A jak kolwiek to mozna porownqc do WH Inwazji?
Trochę podobieństw jest (choćby struktura danych na karcie) jednak ogólny przebieg gry i jej odczucie jest znacząco inne.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Pompa85 »

A jak byś porównał te odczucia?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1987 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: warlock »

Zagrałem w Inwazję po poznaniu Podboju i Gry o Tron (2ed) i to bylo masakryczne rozczarowanie.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kempy »

Cyel pisze: 14 sie 2021, 18:33
Rafal1970 pisze: 14 sie 2021, 18:22 Ja odkurzyłem Space Hulka. Po pięciu latach. Gra nadal jest świetna.
Space Hulk to jednak trochę inny kaliber niż jakaś tam karcianka :) Ale fakt, evergreen.
Chodziło pewnie o to: https://boardgamegeek.com/boardgame/717 ... -card-game

Gra wyszła też po polsku.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2459
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 565 times
Been thanked: 275 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Markus »

warlock pisze: 15 sie 2021, 09:12 Zagrałem w Inwazję po poznaniu Podboju i Gry o Tron (2ed) i to bylo masakryczne rozczarowanie.
Inwazja miala być szybką grą i w tej roli znakomicie się spełnia.
Jedna rozgrywka w inwazję to max 20 min.
Jedna rozgrywka w Got 2ed lub Conquesta to ok 60 min.
2 różne filozofie turniejowego grania.
Conquest lub Got potrafiły wymęczyć na turnieju. Runda to było praktycznie "best of 1 game"
W inwazji po porażce można bylo wyciągnąć na 2:1
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: farmer »

Pompa85 pisze: 14 sie 2021, 23:44 A jak byś porównał te odczucia?
"Podbój"
Dłuższy, trochę dojrzalszy w niektorych aspektach, mający wolniejsze tempo, bardziej poukładany i zestrukturyzowany - gra bardziej ogranicza graczy zarówno w umiejkach, dociągu jak i zasobach, co pozwala utrzymać rozgrywkę w ryzach ale też czyni ją mniej otwartą i zaskakujaca. Potrafi być nieco męczący, jeśli nie idzie karta - ale z drugiej strony z uwagi ma budowę rozgrywki, nigdy nie będzie się ciągnął w nieskończoność.

"Inwazja"
Szybka, agresywna, bywa wręcz brutalna (można przeciwnika wdeptać w ziemię) - co nawet nie przeszkadza, skoro partia może w skrajnych przypadkach trwać kilka minut.
Otwarta, dynamiczna, dająca potęzne możliwości co do sposobu gry i budowy talii.
Umiejki kart bywają jednak niejasne, zwlaszcza gdy w jednej sytuacji odpala się ich kilka - tu wychodzi minus otwartosci Inwazji oraz plus strukturyzacji Podboju.
Dużym plusem jest też świetny wariant wieloosobowy.

Mimo plusów Podboju, zdecydowanie wolę Inwazję - między innymi za fajny klimat wyścigu zbrojeń przy grze że stałym sparingpartnetem, co działa tak fajnie glownie z uwagi na szybkość rozgrywki
To Ty mi tak cwaniaku? To ja dodam to i to, tutaj zmienię i teraz zobaczymy...

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: farmer »

Pompa85 pisze: 14 sie 2021, 23:44 A jak byś porównał te odczucia?
"Podbój"
Dłuższy, trochę dojrzalszy w niektorych aspektach, mający wolniejsze tempo, bardziej poukładany i zestrukturyzowany - gra bardziej ogranicza graczy zarówno w umiejkach, dociągu jak i zasobach, co pozwala utrzymać rozgrywkę w ryzach ale też czyni ją mniej otwartą i zaskakujaca. Potrafi być nieco męczący, jeśli nie idzie karta - ale z drugiej strony z uwagi ma budowę rozgrywki, nigdy nie będzie się ciągnął w nieskończoność.

"Inwazja"
Szybka, agresywna, bywa wręcz brutalna (można przeciwnika wdeptać w ziemię) - co nie przeszkadza, skoro partia może w skrajnych przypadkach trwać kilka minut (pojawia się syndrom jeszcze jednej partii i chęci odegrania się).
Otwarta, dynamiczna, dająca potęzne możliwości co do sposobu gry i budowy talii.
Umiejki kart bywają jednak niejasne, zwlaszcza gdy w jednej sytuacji odpala się ich kilka - tu wychodzi minus otwartosci Inwazji oraz plus strukturyzacji Podboju.
Dużym plusem Inwazji jest też świetny wariant wieloosobowy.

Mimo plusów Podboju, zdecydowanie wolę Inwazję - między innymi za fajny klimat wyścigu zbrojeń przy grze że stałym sparingpartnetem, co działa tak fajnie glownie z uwagi na szybkość rozgrywki
To Ty mi tak cwaniaku? To ja dodam to i to, tutaj zmienię i teraz zobaczymy...

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Cyel »

kempy pisze: 15 sie 2021, 12:41
Cyel pisze: 14 sie 2021, 18:33
Rafal1970 pisze: 14 sie 2021, 18:22 Ja odkurzyłem Space Hulka. Po pięciu latach. Gra nadal jest świetna.
Space Hulk to jednak trochę inny kaliber niż jakaś tam karcianka :) Ale fakt, evergreen.
Chodziło pewnie o to: https://boardgamegeek.com/boardgame/717 ... -card-game

Gra wyszła też po polsku.
Eeee tam, to żaden Space Hulk ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
McHaz
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2020, 01:29

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: McHaz »

Od kolegi Dżejkoba z Apoki, czyli osoby, która tłumaczyła, dostałem pliki za kartami PL, jest wszystko poza Chronicles of Heroes


Jak ktoś chce to wrzuciłem tutaj: https://drive.google.com/file/d/10Tgygj ... sp=sharing

...................
dodałem: A Mask Fall off: https://drive.google.com/file/d/168iUli ... sp=sharing



Pozdrawiam
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Pompa85 »

Część czy ktoś mógłby się podzielić gotowymi taliami z zestawów podstawowego (3 core sety)? Zależy mi na względnym balansuje między taliami.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: BOLLO »

Pompa85 pisze: 05 paź 2021, 08:45 Część czy ktoś mógłby się podzielić gotowymi taliami z zestawów podstawowego (3 core sety)? Zależy mi na względnym balansuje między taliami.
W sensie rozpiski tak?
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Pompa85 »

Tak. Chodzi mi o możliwe sensowne do zbudowania na 3 core setach
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kempy »

Pompa85 pisze: 05 paź 2021, 15:46 Tak. Chodzi mi o możliwe sensowne do zbudowania na 3 core setach
http://www.cardgamedb.com/index.php/wh4 ... 25&st=1125

Najstarsze talie tutaj powinny być na bazie CS lub CS + pierwsze dodatki.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
slimfatso
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2017, 10:37
Has thanked: 5 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: slimfatso »

Zakupiłem 3x Cs + dwa duże dodatki i cały cykl liderów. Czy jest sens kupować pozostałe (niepełne) cykle, czy zostać przy tym co mam? (do grania w domowym zaciszu)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Evokenx »

WH40k podbój to taka gra, gdzie naprawdę warto kupić wszystko co wyszło. Im więcej kart tym na dłużej starczy ci zabawy i tym większe możliwości na różne style gry. Jak miałem otwarty jeden cykl i duży dodatek to były karty których się raczej nie brało bo nie dało się dobrze wykorzystać ich mechaniki, a to oczywiście zmieniają kolejne paczki :)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 654
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 247 times
Been thanked: 373 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Nilis »

slimfatso pisze: 09 paź 2021, 21:45 Zakupiłem 3x Cs + dwa duże dodatki i cały cykl liderów. Czy jest sens kupować pozostałe (niepełne) cykle, czy zostać przy tym co mam? (do grania w domowym zaciszu)
Zdecydowanie warto
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 364
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Grellenort »

Brać, póki jest. Może to, czego brakuje uda się dokupić z drugiej ręki (olx, grupa dedykowana na fb), a nawet jeśli nie, to w cenie wyprzedażowej dostaniesz mnóstwo ciekawych kart. Ponadto dwa nowsze cykle wprowadzają mechanikę desantu oraz sprawiają, że kolorki planet mają większe znaczenie niż tylko "zbierz trzy by wygrać".
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kempy »

Grellenort pisze: 10 paź 2021, 14:52 Ponadto dwa nowsze cykle wprowadzają mechanikę desantu
Deep strike pojawił się w trzecim cyklu.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kempy »

Apoka po długiej przerwie zamierza wydać trzy nowe dodatki. Pierwszy w wersji beta - do otwartego playtestu i konsultacji - już na fanpage Apoki.

Obrazek

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 9752198522
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
szymuss
Posty: 408
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szymuss »

Głupie pytanie ,ale to online... czy normalnie karty do łapki i wznawianie całej serii?:) Mogli by inwazję przywrócić do życia:)
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 364
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Grellenort »

To fanowski projekt print and play. Karty można pobrać i zlecić wydrukowanie w drukarni, gdzie wykonują takie zlecenia. U nas może to być MB Print (nie mam jednak pewności), ja zaś dotychczasowe dokonania Apoka Team sprawiałem sobie od makeplayingcards.com.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5304
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1715 times
Kontakt:

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: BOLLO »

Grellenort pisze: 07 sty 2022, 11:24 To fanowski projekt print and play. Karty można pobrać i zlecić wydrukowanie w drukarni, gdzie wykonują takie zlecenia. U nas może to być MB Print (nie mam jednak pewności), ja zaś dotychczasowe dokonania Apoka Team sprawiałem sobie od makeplayingcards.com.
A jest potrzeba posiadania tego? W sklepach jest od groma dodatkow do 25pln wiec mozna skompletowac jeszcze calosc. Podstawki po 89pln polecam x3 puki sa. Pozniej bedzie placz jak z Inwazja.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kempy »

BOLLO pisze: 08 sty 2022, 14:37
A jest potrzeba posiadania tego? W sklepach jest od groma dodatkow do 25pln wiec mozna skompletowac jeszcze calosc. Podstawki po 89pln polecam x3 puki sa. Pozniej bedzie placz jak z Inwazja.
Conquest jest "najmniejszym" LCG'iem PvP ze wszystkich bo składa się tylko z 3 cykli i dwóch dodatków Deluxe co daje niecałe 600 wzorów. Wbrew pozorom, to nie jest wiele kart, bo typowa dla FFG mechanika dzielenia na frakcje połączona z bardzo restrykcyjnym kołem sojuszy bardzo ogranicza deckbuilding. Do tego bardzo dużo kart, jak to w LCG'ach, jest beznadziejnych, Dlatego im więcej kart tym lepiej. Apoka dorzuciła prawie 400 wzorów, w tym nowe zestawy planet i mechaniki. Stąd jest od groma więcej opcji i kombinowania.

Jak ktoś chce pograć raz na dwa tygodnie, to oryginalna pula kart starczy mu na długo, ale jak ktoś przysiądzie na poważnie to dosyć szybko zobaczy w/w restrykcje i ograniczenia i zamarzy o większej swobodzie. Z pomocą przyjdą mu wtedy dodatki Apoki.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: MsbS »

Od dawna się czaję, żeby zrobić to:
https://boardgamegeek.com/thread/182760 ... mplete-set

28 decków zbudowanych z 'wszystkiego', ale rozłączne (czyli można mieć wszystkie 28 złożonych jednocześnie). W zamierzeniu zbilansowane, do gry domowej. Co pozwala zrobić z Podboju coś jak Summoner Wars czy Legendy Blue Moon.

No ale w domu i tak nie będę to grał, jakoś czas się nie znajduje, karty leżą w klaserze...
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kempy »

Nie chce psuć zabawy, ale obawiam się że większość tych talii nie nadaje się do przyjemnego grania. Osobiście celowałbym zrobienie kilku solidnych talii bez żadnych kompromisów, w ten sposób, żeby optymalnie wykorzystać nie nachodzące na siebie sojusze. Plus proxy do playsetów piratów i kupców.

Do tego jakaś talia złodziei jeansów i nekronów.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
ODPOWIEDZ