Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 688 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bart Henry »

AT pod względem grubości były dla mnie zawsze bardzo fajne - nie za grube, ale też na pewno nie za cienkie. Wolę Paladiny, ale tylko ze względu na lepsze dopasowanie do karty.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

hipcio_stg pisze: 22 wrz 2021, 10:54 To powiem szczerze, że te 20-30 mikronów to dla mnie jak pół centymetra. Naprawdę koszulki są szmatławe.
Mam kilka tysięcy tych koszulek na kartach. Mógłbym pewnie użyć różnych epitetów, ale nie że są szmatławe (ten epitet pasuje do cienkich Rebeli, Mayday itp). Mam zakoszulkowanego całego Thunderstone Quest (ponad 3 tyś kart), Pathfinder ACG i pewnie wiele innych gier. Nie kleją się, nie rwą, dobrze tasują. Mogły by być ciut mniejsze, ale stanowczo wybrałbym za duże AT, niż przykrótkie Rebele z ich niekonsekwencją w rozmiarach. No ale wiadomo – każdy ma swoje oczekiwania i swój gust, dlatego zawsze warto sprawdzić zanim się kupi większą partię. Ja np. nie mogę się przekonać do Sloyca, mimo że znajomi uwielbiają – sztywne, grube, ostre krawędzie – kupiłem 3 paczki, zużyłem jedną i dwie leżą.

Dodam tylko, że nie kupowałem Arcane Tinmen od ponad roku albo i dłużej. Może coś się w tym czasie zmieniło.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Jiloo pisze: 22 wrz 2021, 12:56
hipcio_stg pisze: 22 wrz 2021, 10:54 To powiem szczerze, że te 20-30 mikronów to dla mnie jak pół centymetra. Naprawdę koszulki są szmatławe.
Mam kilka tysięcy tych koszulek na kartach. Mógłbym pewnie użyć różnych epitetów, ale nie że są szmatławe (ten epitet pasuje do cienkich Rebeli, Mayday itp). Mam zakoszulkowanego całego Thunderstone Quest (ponad 3 tyś kart), Pathfinder ACG i pewnie wiele innych gier. Nie kleją się, nie rwą, dobrze tasują. Mogły by być ciut mniejsze, ale stanowczo wybrałbym za duże AT, niż przykrótkie Rebele z ich niekonsekwencją w rozmiarach. No ale wiadomo – każdy ma swoje oczekiwania i swój gust, dlatego zawsze warto sprawdzić zanim się kupi większą partię. Ja np. nie mogę się przekonać do Sloyca, mimo że znajomi uwielbiają – sztywne, grube, ostre krawędzie – kupiłem 3 paczki, zużyłem jedną i dwie leżą.

Dodam tylko, że nie kupowałem Arcane Tinmen od ponad roku albo i dłużej. Może coś się w tym czasie zmieniło.
A ja dodam, że koszulkowałem Arnaka i z bólem stwierdzam, że to najgorsze jakościowo karty od chyba zawsze. Nawet jak kupiłem dziecku uno to były lepsze karty. Arnak w tych AT to tak średnio bym powiedział. Zresztą 108 kart w koszulkach spakowałem do standartowego deckboxu. Normalnie nie do pomyślenia. Mieszczę ok 80 kart w koszulkach które lubię :D
menelobej
Posty: 410
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 95 times
Been thanked: 207 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

Na bieżąco kupuję koszulki AT i nie stwierdziłem jakichś zmian tych obecnych względem tych kupowanych rok czy dwa lata wcześniej. Jedyną zmianą jak do tej pory w AT była zmiana poświaty koszulek co można zaobserwować z boku koszulki jak się porówna je w paczce, stare były bezbarwne, po zmianach są takie jakby niebieskawe.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 288
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 307 times
Been thanked: 74 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: psborsuk »

Ma ktoś może pomysł na koszulki na planszetki 105x148 (karty postaci do Wojowników podziemi)?
Świt Rebelii... ]:->
szalapi
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2021, 01:31

Re: Koszulki na karty

Post autor: szalapi »

Przymierzam się do kupna 3-4k koszulek (w różnych rozmiarach) na ostatnio nabyte gry i chciałem się was zapytać o radę co wybrać (i gdzie) przy kupnie takiej ilości, żeby nie wyszło mega drogo, a i żeby utrzymać względną jakość koszulek. Patrzyłem na Paladin (pakowane w większości po 55 sztuk, więc wyjdzie dość sporo za całość) i Ultimate Guard. Tak naprawdę nie muszą być matowe i super grube, ale też żeby nie rozpadły się same (30-40 mikronów odpadają).
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 477 times
Been thanked: 447 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Shodan »

Szkoda, że trochę zaspałeś, bo na Paladiny była niedawno kampania na gamefound, takie hurtowe ilości opłacało się wziąć.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 127
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 39 times
Been thanked: 31 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sever »

Kurcze, zakupiłem ultra pro żeby zakoszulkować aeons end i brzdęka i widzę że te tanie koszulki są jakieś niewymiarowe do końca... Przede wszystkim nieco za długie. Bardzo mnie to irytuje ale cóż, pieniądz wydany, więc trzeba sobie z tym radzić. A czy wam przeszkadza jak macie niedopasowane na wymiar koszulki? Czy tylko ja tak mam xd
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Mi przeszkadza jak nie są za długie. Wywaliłem UltraPro bo były prawie równe (na wysokość) z kartami. Wolę mieć nieco zapasu.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 127
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 39 times
Been thanked: 31 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sever »

O proszę, no to odwrotnie :D . Mi jakoś to przeszkadza że nie mam ich idealnie na wymiar, jak np. zakoszulkowałem Hero realms dragon shieldami to dla mnie był miód i cud.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Sever pisze: 29 wrz 2021, 11:30 Kurcze, zakupiłem ultra pro żeby zakoszulkować aeons end i brzdęka i widzę że te tanie koszulki są jakieś niewymiarowe do końca...
Podanie samej marki jest mało precyzyjne, bo jak tanie to mogłeś wybrać penny sleeves, ale może też perfect fit. Ciężko ocenić.
Osobiście nie akceptuję jak koszulka się kończy równo z kartą, bo wówczas górny grzbiet nie jest praktycznie chroniony. Stanowczo wybiorę Arcane Tinmen, które są za długie niż cokolwiek za krótkiego.
Sever pisze: 29 wrz 2021, 11:36 (...) zakoszulkowałem Hero realms dragon shieldami to dla mnie był miód i cud.
Jak wyżej. Nie wiem o jakich DS mówisz, bo moje mają od góry jakieś 2-3 milimetry zapasu. Chyba, że zakoszulkowałeś w Perfect Fit czyli w koszulki wewnętrzne do podwójnego koszulkowania. Niektórzy lubią stosować jako zewnętrzne, ja kiedyś zastosowałem i po kilku miesiącach zrezygnowałem. Poza tym, że koszulki są zwyczajnie za krótkie, to po jakimś czasie zaczęły się kleić. Mam wrażenie, że są z nieco innego materiału.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 127
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 39 times
Been thanked: 31 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sever »

Tak dokładnie, Dragon Sheildy perfect fit
a Ultra Pro Premium card sleeves.

Zakoszulkowałem i powoli oswajam się z tym że mają nieco więcej miejsca na górze karty. :D
A co do dragon shieldów, no na razie nic się złego nie dzieje, kto wie może będę miał później przykrą niespodziankę ścieralności jak u Ciebie.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Preferencje są różne. Ja również wybieram koszulki z nadmiarem na wysokości. Koszulki takie na zero, albo w minusie czasami widziałem to dla mnie nie do przeskoczenia. Arcan tinmeny sprawdziłem ostatnio. Dla mnie są za cienkie. Muszę przy grach bez pewności w dodatki pakować w rebele premium, lub w maydaye premium. Niestety i jedne i drugie mają tendencje do rozstrzałów rozmiarowych między partiami. Co się stało z moimi FFS-ami ;( Tak bardzo za nimi tęsknię. Ultra Pro dla mnie dyskwalifikacja z powodu słabych szwów.
foxikos
Posty: 492
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: foxikos »

To teraz mi powiedzcie co warto z wymiaru Mini European ? Potrzebuje z 300 sztuk.
Dokładnie chodzi o to co jest teraz dostępne i w miarę polecacie.

Kupowałem Sloyca, ale jest niedostępna.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 127
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 39 times
Been thanked: 31 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sever »

foxikos pisze: 04 paź 2021, 09:23 To teraz mi powiedzcie co warto z wymiaru Mini European ? Potrzebuje z 300 sztuk.
Dokładnie chodzi o to co jest teraz dostępne i w miarę polecacie.

Kupowałem Sloyca, ale jest niedostępna.
Jakby co to mini europena sloyci znajdziesz na planszoweczce ;)
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: roadrunner »

Mini euro moge polecic rebel premium. Z wiekszymi rozmiarami tego producenta bywa roznie, ale mini euro premium sa ok. Dobrze znosza czas, scisle przylegaja do karty, maja delikatny zapas, co mi odpowiada z powodow, o ktorych niedawno pisali inni.
W dotyku malo elastyczne, pod tym wzgledem fajniej czuje sie inne marki, mnie to nie robi roznicy.
Jak potrzebujesz 300 a nie np. 50 - za te cene uwazam warte wyprobowania.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: PytonZCatanu »

Del

Już wiem 🙂
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 127
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 39 times
Been thanked: 31 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sever »

Ostatnio z braku sloyec kupiłem pod wpływem impulsu i polecenia pana ze sklepu rebel premium i kurczę... Jak denerwujące jest to że ich wysokość jest niekonsekwentna. Zakoszulkowalem nimi część kart ale zastanawiam się czy nie wywalić i zamówić sloyec by wszystko razem idealnie pasowało 😅.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Marionator5000
Posty: 28
Rejestracja: 21 lut 2014, 21:37
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Marionator5000 »

Potrzebuję koszulki na karty 63 x 88mm. Chciałbym, aby u góry był zapas około 3mm. Zawsze najbardziej pasowały mi Fantasy Flight. Co mogę kupić aby były podobne pod względem grubości koszulki, jakości wykonania i trzymania wymiaru? Cena nie gra, aż tak roli.
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: morthi »

Marionator5000 pisze: 20 paź 2021, 17:05 Potrzebuję koszulki na karty 63 x 88mm.
Odkąd skończyły się koszulki ultra pro (ze starym hologramem), testowane różne (w tym Rebel). Aktualnie korzystam z koszulek gamegenic i jestem zadowolony.
Trzymają rozmiar, zobaczymy jak się będą sprawdzać po kilku latach.

Niestety nie będziesz miał wymaganych przez ciebie 3 mam od gory.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Marionator5000 pisze: 20 paź 2021, 17:05 Potrzebuję koszulki na karty 63 x 88mm. Chciałbym, aby u góry był zapas około 3mm. Zawsze najbardziej pasowały mi Fantasy Flight. Co mogę kupić aby były podobne pod względem grubości koszulki, jakości wykonania i trzymania wymiaru? Cena nie gra, aż tak roli.
Chyba tylko Dragon Shieldy dotrzymują kroku/lekko wyprzedzają FFS-y.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Marionator5000 pisze: 20 paź 2021, 17:05 Zawsze najbardziej pasowały mi Fantasy Flight. Co mogę kupić aby były podobne pod względem grubości koszulki, jakości wykonania i trzymania wymiaru? Cena nie gra, aż tak roli.
Sleeve Kings zrobiło serię koszulek, które mają być identyczne rozmiarami z tymi od FFS.
https://sleevekings.com/collections/pre ... s-preorder
Na pewno są 10 μm cieńsze, ale pozostałe wymiary trzymają. Nie miałem w ręku, widziałem tylko jakieś porównania na YT.
Nie wiem też jak z dystrybucją w Europie.

Identyczne wymiary jak FFS, ale 20 μm cieńsze są Arcane Tinmen – no i tu już różnica jest odczuwalna, choć osobiście lubię te koszulki. Ostatnio natomiast najczęściej wybieram Paladin, ale one nie będą miały zapasu 3 mm – musiałbyś sobie sprawdzić czy Ci podpasują, po jakość naprawdę przednia.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Frodokwiat
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2020, 12:32
Has thanked: 5 times

Re: Genotype: A Mendelian Genetics Game

Post autor: Frodokwiat »

Jakie wymiary mają karty roślin, narzędzi i asystentów? Zastanawiam jakie koszulki pasują do tych kart.
Marionator5000
Posty: 28
Rejestracja: 21 lut 2014, 21:37
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Marionator5000 »

Tutaj zobacz jakie są wymiary kart w Genotype: A Mendelian Genetics Game:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem8174060
mzdxtvtpxodyezkhfe
Posty: 28
Rejestracja: 21 paź 2021, 09:14
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: mzdxtvtpxodyezkhfe »

Jakie polecacie koszulki do Twilight Imperium 4.
Szukam jakichś grubszych (około 100 mikronów), dopasowanych po bokach i z zapasem 2mm z góry. Ma ktoś jakieś zdjęcia porównawcze albo sam przerabiał temat?
ODPOWIEDZ