Jakim kolorem gracie najczęściej?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Jakim kolorem najbardziej lubicie grać?

Żółty
59
25%
Czerwony
54
23%
Niebieski
48
20%
Zielony
43
18%
Czarny
13
5%
Fioletowy
13
5%
Różowy
2
1%
Brązowy
1
0%
Szary
0
Brak głosów
Biały
6
3%
 
Liczba głosów: 239

Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Jakim kolorem gracie najczęściej?

Post autor: BOLLO »

MichalStajszczak pisze: 18 lis 2021, 10:49
nimsarn pisze: 18 lis 2021, 10:35 A co powiesz na sytuację, w której spotykają się dwie żony i obie chcą kolor czerwony
tomuch pisze: 18 lis 2021, 10:43 Ale że jednego mężczyzny? Toż to bigamia jest
No i zawsze piło się za to, żeby żony i kochanki się nie spotkały.
Miksując zagadnienia z tych dwóch wypowiedzi:
Wyobraźmy sobie sytuację, że czyjaś żona i kochanka chcą grać tym samym kolorem i zwracają się do niego, aby rozstrzygnął tę kwestię :lol:
Miał bym na to sposób ale pewnych rzeczy na forum nie wypada pisać..... :lol:
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 310
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 516 times
Been thanked: 179 times

Re: Jakim kolorem gracie najczęściej?

Post autor: nimsarn »

BOLLO pisze: 18 lis 2021, 10:54
MichalStajszczak pisze: 18 lis 2021, 10:49
nimsarn pisze: 18 lis 2021, 10:35 A co powiesz na sytuację, w której spotykają się dwie żony i obie chcą kolor czerwony
tomuch pisze: 18 lis 2021, 10:43 Ale że jednego mężczyzny? Toż to bigamia jest
No i zawsze piło się za to, żeby żony i kochanki się nie spotkały.
Miksując zagadnienia z tych dwóch wypowiedzi:
Wyobraźmy sobie sytuację, że czyjaś żona i kochanka chcą grać tym samym kolorem i zwracają się do niego, aby rozstrzygnął tę kwestię :lol:
Miał bym na to sposób ale pewnych rzeczy na forum nie wypada pisać..... :lol:
Na szczęście tylko jedna była moja.
Ale w dzisiejszych czasach, zawsze któraś może być byłą :(
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Jakim kolorem gracie najczęściej?

Post autor: Gizmoo »

Pisałem już wcześniej w tym temacie, że gram niebieskim i zawsze staram się go wybierać. Ale wczoraj zdałem sobie sprawę, że mam obsesję na punkcie tego koloru.

Tak jak poprzednicy pisali - jak ktoś gra niebieskim, to często przestawiam cudze piony, a już notorycznie gubię się wtedy w znacznikach punktów i zawsze przestawiam niebieski na listwie Kramera.

To jeszcze nadal nic niepokojącego. Niepokojący nawet nie jest fakt, że ponad 80% mojej garderoby ma kolor niebieski. Ale wczoraj, robiąc zakupy zdałem sobie sprawę, że coś jest że mną nie tak.

Kupowałem szczoteczkę do zębów. I wiecie - są takie opakowania po dwie, na których można nieco przycebulić. No i zazwyczaj pakowane są tam po dwa kolory. No i zaczynam przerzucać całą półkę, żeby znaleźć zestaw gdzie jest niebieska i jakiś jeszcze dodatkowy, akceptowalny przeze mnie, kolor. No i serio wyciągnąłem z półki ze 30 opakowań i znalazłem takie, w którym były DWIE niebieskie szczoteczki! Dawno nie odczułem takiej satysfakcji z zakupu i takiej frajdy. :lol: Wrzucając ten artefakt do koszyka cieszyłem japę do momentu, jak musiałem te 30 opakowań ponownie ustawić na miejsce i wtedy zdałem sobie sprawę, że moja obsesja na punkcie niebieskiego chyba wymaga... Nazwijmy dyplomatycznie - "interwencji". :lol:
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 254
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 60 times
Been thanked: 122 times

Re: Jakim kolorem gracie najczęściej?

Post autor: upadly_bankowiec »

Dla mnie bez różnicy, ale jeśli jest to możliwe to staram się wybrać kolor "nietypowy" - np. niepomalowane drewno w Kawernie.

Gizmo może to zespół natręctw? Taki raczej nieszkodliwy :)
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 688 times

Re: Jakim kolorem gracie najczęściej?

Post autor: Bart Henry »

Gizmoo pisze: 18 lis 2021, 13:09 Pisałem już wcześniej w tym temacie, że gram niebieskim i zawsze staram się go wybierać. Ale wczoraj zdałem sobie sprawę, że mam obsesję na punkcie tego koloru.

(...)
Podstaw pod to wszystko kolor pomarańczowy i zobaczysz, że może być gorzej, bo czasem nawet nie masz szans na znalezienie takiego produktu, a i tak sprawdzisz dla pewności wszystkie dostępne egzemplarze ponownie. ;)

(edit: zdałem sobie sprawę, że mam właśnie na sobie pomarańczową bluzę, +1 do autentyczności)
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Jakim kolorem gracie najczęściej?

Post autor: trance-atlantic »

BOLLO pisze: 17 lis 2021, 12:41 Serio dla was kolor ma tak wielkie znaczenie? Ja mogę grac nawet różowym, nie mam absolutnie nic do tego. Ale co zauważyłem to im częściej wybieram czerwony to z przyzwyczajenia (procentowa ilość partii tym kolorem) jak toś inny zagra w daną grę "moim" kolorem to potrafię się mylić lub robić nie koniecznie dobre ruchy. Śledzę też bardziej czerwonego niż pozostałych graczy. Dlatego staram się grać różnymi kolorami.
Najpierw dziwisz się, że każdy z nas ma jakiś ulubiony kolor, po czym dodajesz, że najczęściej wybierasz czerwony... Najgorzej jest, gdy człowiek sobie nie uświadamia tej "choroby", ale nie martw się, my Ci w tym pomożemy :twisted:

A co do czerwonego - ponoć jest to kolor, który z palety barw ludzkie oko wyłapuje najszybciej; wydajesz się być potwierdzeniem tej tezy. ;)

Gizmoo - w takim razie trzeba poszukać jakiegoś groupona, bo interwencja przyda się nie tylko Tobie, ja też się chętnie zapiszę i to nawet do tej samej grupy kolorystycznej. :lol:
btw. też masz w swojej kolekcji takie cuś? https://www.geekmod.pl/pl/p/Kubek-Iplay ... bieski/201
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Re: Jakim kolorem gracie najczęściej?

Post autor: Markus »

Raz na Mazurkonie jeden użytkownik tego forum powiedział "jeśli nie dostanie żółtego do grania to jest dla niego powód aby nie grać" czym pokazał stosunek do innych graczy.
Takie zachowanie wyleczyło mnie z gwiazdorzących graczy w kwesti koloru.
Unikam ich jak ognia.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Jakim kolorem gracie najczęściej?

Post autor: Argue »

Gizmoo pisze: 18 lis 2021, 13:09 Pisałem już wcześniej w tym temacie, że gram niebieskim i zawsze staram się go wybierać. Ale wczoraj zdałem sobie sprawę, że mam obsesję na punkcie tego koloru.

Tak jak poprzednicy pisali - jak ktoś gra niebieskim, to często przestawiam cudze piony, a już notorycznie gubię się wtedy w znacznikach punktów i zawsze przestawiam niebieski na listwie Kramera.

To jeszcze nadal nic niepokojącego. Niepokojący nawet nie jest fakt, że ponad 80% mojej garderoby ma kolor niebieski. Ale wczoraj, robiąc zakupy zdałem sobie sprawę, że coś jest że mną nie tak.

Kupowałem szczoteczkę do zębów. I wiecie - są takie opakowania po dwie, na których można nieco przycebulić. No i zazwyczaj pakowane są tam po dwa kolory. No i zaczynam przerzucać całą półkę, żeby znaleźć zestaw gdzie jest niebieska i jakiś jeszcze dodatkowy, akceptowalny przeze mnie, kolor. No i serio wyciągnąłem z półki ze 30 opakowań i znalazłem takie, w którym były DWIE niebieskie szczoteczki! Dawno nie odczułem takiej satysfakcji z zakupu i takiej frajdy. :lol: Wrzucając ten artefakt do koszyka cieszyłem japę do momentu, jak musiałem te 30 opakowań ponownie ustawić na miejsce i wtedy zdałem sobie sprawę, że moja obsesja na punkcie niebieskiego chyba wymaga... Nazwijmy dyplomatycznie - "interwencji". :lol:
Kolego, najpierw mamy zbieżną opinię odnośnie kół zębatych Tzolkina, a teraz nie dość, że ulubiony kolor niebieski, to jeszcze iście januszowsko-grażynowskie podejście do zakupów. Gdyby to była podstawówka z lat 90tych, to już byłbyś moim przyjacielem ;D
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3652
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 461 times
Been thanked: 1075 times

Re: Jakim kolorem gracie najczęściej?

Post autor: psia.kostka »

Spoiler:
Z okazji zblizajacego sie zamkniecie PMa do Wiedzmina.
Witajcie w moim swiecie: :lol:
-bialy
-zolty
-niebieski
-ten czwarty...
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
ODPOWIEDZ