Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Sloth
Posty: 395
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 85 times
Been thanked: 78 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

Cyel pisze: 20 lis 2021, 09:24
Sloth pisze: 20 lis 2021, 08:20 Gloomhaven Szczęki Lwa - ... teraz po ograniu już kilku tytułów w międzyczasie aż takich emocji nie wzbudza.
O, a jaki to tytuł sprawił, że ciekawa, taktyczna walka w GH nie wydaje Ci się już taka ciekawa i taktyczna?
Szczęki lwa miały być moją pierwszą grą tego typu. Plansza, figurki rozwój postaci itp. Dlatego tak się na niego napaliłem. Jako że był problem z dostępnością w ludzkiej cenie to zacząłem od Waste Knights II, potem jeszcze kilka tytułów. Być może GH będzie najlepsza ale, nie będzie już ta pierwszą. Na zasadzie to już gdzieś widziałem, tamto też. O tego nie, fajnie. Dlatego napisałem iż, nie wzbudza takich emocji a nie że, są nieciekawe bądź słabo rozwiązane itp.

Edit. Pamiętam jak otworzyłem pudło z WK II, podziwiałem planszę, z ogromnym zaciekawieniem oglądałem figurki, księga przygód itp.

Przy SL tego typu emocji już nie było. Jak otworzyłem pudełko i wyjąłem figurkę "wyburzyciela" to ogarnęło mnie uczucie WTF 🤔
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1458 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Cyel »

Spoiler:

Ok, ja to odebrałem tak, że to jak rozwiązana jest walka i jej planowanie w GH nie jest już takie fajne porównaniu z innym tytułem, który robi to lepiej. Dlatego chciałem poznać ten inny tytuł z lepszą/ciekawszą mechaniką taktycznej walki, bo jest to coś co w grach lubię (tzn fajną, mózgożerną walkę turową) a GH moim zdaniem robi ją naprawdę dobrze.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

grzeslaw90 pisze: 19 lis 2021, 09:08 Zamki Burgundii Big Box + Zamki Toskanii za 204,96 zł!

https://www.rebel.pl/gry-planszowe/paki ... 07168.html
Zgin, przepadnij, do końca roku miałem nic nie kupować.

Ale za tą cenę? 😁😁😁
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Hmmmm...co prawda jestem jeszcze przed Black Week więc mam nadzieję że jakieś tam ciekawe okazję mi jeszcze wpadną ale myślę że czas podsumować już część listopada.

Cytadela- bo to taki rozbudowany list miłosny w który lubimy rodzinnie pograć. A że żonie się podoba to dla mnie z automatu +10 do zakupu.

Karczma pod pękatym kuflem....bo....kurcze nie wiem czemu to klepnąłem, chyba chciałem kiedyś i jak było dostępne to nie skasowałem z koszyka.

Gutenberg- bo nie zawiodłem się na Grannie Expert...mam nadzieję że i tym razem będzie spoko.

KeyForge- 3 duże pakiety startowe i 18talii bo promka Rebela zachęciła i raczej już taniej nie będzie a mam zamiar w to grać więc koszyk się wypełnił po brzegi.

DeckBoxy skórzane do KeyForge. Kupiłem 2szt dla mnie i dla przeciwnika bo ładnie to wygląda i cena 22pln za takie cudo to bardzo atrakcyjna opcja.

Last Aurora- bo pomimo różnych głosów razem z żoną jesteśmy fanami NHex....a ja dodatkowo lubię MadMaxa wiec jakoś tak wyszło

Nemesis- nie pamiętam czy o nim wspominałem. Cena 333pln zachęciła no i taka gra musi być u nie w kolekcji a na Lockdown poczekam pewnie jeszcze z 1,5r więc gra jak znalazł

Mata do Nemesisa
. Bo lubię grac na neoprenach i zaczynam się chyba snobować...a co domy drogie, działki drogie , aut nie ma olej +3pln więc chociaż sobie mate kupie.
Golfang
Posty: 1989
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 231 times
Been thanked: 314 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Golfang »

BOLLO pisze: 22 lis 2021, 09:00 Mata do Nemesisa[/b]. Bo lubię grac na neoprenach i zaczynam się chyba snobować...a co domy drogie, działki drogie , aut nie ma olej +3pln więc chociaż sobie mate kupie.
Kupuj auta elektryczne - tylko 3 miesiące sie czeka na nowe (na spalinowe nawet pół roku albo dłużej) no i pomożesz Morawieckiem. Wszak do 2025 ma być milion aut elektrycznych. Mam nadzieję że nie chodziło mu o samochodziki zdalnie sterowane...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Golfang pisze: 22 lis 2021, 09:24
BOLLO pisze: 22 lis 2021, 09:00 Mata do Nemesisa[/b]. Bo lubię grac na neoprenach i zaczynam się chyba snobować...a co domy drogie, działki drogie , aut nie ma olej +3pln więc chociaż sobie mate kupie.
Kupuj auta elektryczne - tylko 3 miesiące sie czeka na nowe (na spalinowe nawet pół roku albo dłużej) no i pomożesz Morawieckiem. Wszak do 2025 ma być milion aut elektrycznych. Mam nadzieję że nie chodziło mu o samochodziki zdalnie sterowane...
Będę miał problem z ładowaniem...mam za krótki przedłużacz żeby sięgnęło z 4tego piętra bloku. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 477 times
Been thanked: 447 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Shodan »

BOLLO pisze: 22 lis 2021, 09:30
Będę miał problem z ładowaniem...mam za krótki przedłużacz żeby sięgnęło z 4tego piętra bloku. :mrgreen:
Mieszkasz na 4 piętrze? A stropy w bloku wzmocniłeś, bo kolekcję masz sporą. ;-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Shodan pisze: 22 lis 2021, 09:35
BOLLO pisze: 22 lis 2021, 09:30
Będę miał problem z ładowaniem...mam za krótki przedłużacz żeby sięgnęło z 4tego piętra bloku. :mrgreen:
Mieszkasz na 4 piętrze? A stropy w bloku wzmocniłeś, bo kolekcję masz sporą. ;-)
90% kolekcji mam w lokalu na parterze więc stropy w komunistycznym bloku są bezpieczne....zresztą betonu i stali kiedyś nie żałowali. :mrgreen:
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: hipcio_stg »

BOLLO pisze: 22 lis 2021, 09:38 ...
90% kolekcji mam w lokalu na parterze więc stropy w komunistycznym bloku są bezpieczne....zresztą betonu i stali kiedyś nie żałowali. :mrgreen:
Szczególnie, że większość stali i betonu była zużyta na inne inwestycje dla niezależnych inwestorów.

Kupiłem nowe koszulki premium do Łowców skarbów, bo poprzednie zajeździłem. Powoli kończą się moje męczarnie z ultra pro (premium). Jeszcze zostały na Robinsonie, ale tam małe przebiegi robię więc mają szansę pożyć.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: krzyss »

Znowu kupiłem grę...
Tym razem Tikal. Czekam niecierpliwie na przesyłkę. Kolejna gra z listy odchaczona.
Awatar użytkownika
fafer3000
Posty: 43
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:44
Lokalizacja: Cieszyn
Been thanked: 7 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: fafer3000 »

12 Talii do Keyforge, bo wisiałem koledze 50zł i stwierdziłem, że go namówię na kupienie tego na spółę. Wybrałem zderzenie światów i trafiłem takie sobie talie :/
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 663
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 248 times
Been thanked: 381 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Nilis »

BOLLO pisze: 22 lis 2021, 09:00 Hmmmm...co prawda jestem jeszcze przed Black Week więc mam nadzieję że jakieś tam ciekawe okazję mi jeszcze wpadną ale myślę że czas podsumować już część listopada.
BOLLO się nie zatrzymuje :D

Ja zakupiłem Pax Pamir i to już jest DEFINITYWNIE ostatni zakup w tym roku!:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Nilis pisze: 23 lis 2021, 08:30 DEFINITYWNIE
Taki bałach to kupuje Hubert U. :mrgreen: Ja też Definitywnie miałem nic nie brać już... Nabyte Deep Madness z 7 epickimi i Steam Pledge z westernowego Zombicide. :lol:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Brazil imperium - bo bardzo podobają mi się komponenty i mechanika gry, walka o budynki, odkrywanie terenu... Do tego w dobrej cenie 140-150 zł.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 798
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 506 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

Demony Dżungli do Wyprawy do El Dorado, bo to gra która wzięła mnie totalnie z zaskoczenia i chyba była dla mnie największym pozytywnym zaskoczeniem tego roku.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

Jadę po pracy po:

Demony Dżungli do Wyprawy do Eldorado - najlepsza gra rodzinna doczekała się dodatku!

Zamki Burgundii - sprzedałem kiedyś starą wersję, wziąłem teraz Big Box pełny dodatków. To gra która TRZEBA mieć w kolekcji

Zamki Toskanii - nastawiam się umiarkowanie pozytywnie. W mojej grupie jest chęć wypróbować, więc gra na pewno dostanie 1-2 szansę. Zobaczymy!
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: krzyss »

PytonZCatanu pisze: 23 lis 2021, 16:27 Jadę po pracy po:

Demony Dżungli do Wyprawy do Eldorado - najlepsza gra rodzinna doczekała się dodatku!
Gdzie już dostępna? Wysyłki od jutra są ponoć realizowane dopiero.
rogal
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rogal »

ja kupiłem na tania książka i godzine temu odebrałem el dorado demony dźungli
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: krzyss »

rogal pisze: 23 lis 2021, 19:07 ja kupiłem na tania książka i godzine temu odebrałem el dorado demony dźungli
Ooo, to super, że nie ma obsunięcia terminu. Przez allegro czy przez stronę internetową zamawiałeś?
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1027
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 242 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Beskid »

Żelazna kurtyna bo TaniaKsiazka wyprzedaje po 18 ziko i jakoś żal nie sprawdzić :roll:
Awatar użytkownika
fafer3000
Posty: 43
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:44
Lokalizacja: Cieszyn
Been thanked: 7 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: fafer3000 »

Disney Villanous, bo pół roku próbowałem przetłumaczyć wersję niemiecką kupioną po taniości, ale nie chciało mi się i jak zobaczyłem polską wersję to musiałem kupić.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mortinista »

Listopad obrodził w dobre gry do kolekcji :

- Tyrants of the Underdark - szukałem dobrego deckbuildingu, a ten łączy ze sobą jeszcze area control
- Food Chain Magnate - świetna mechanicznie choć "wygląda jak wygląda"
- Clash of Cultures - 4X w połączeniu z grą cywilizacyjną, który dobrze się skaluje - dlaczego nie ?
- Odmęty Grozy - Battlestar Gallactica w klimacie Cthulhu, bo nie czułem nigdy "klimaty BSG"
- Pax Pamir - Area Control, które mam nadzieję mnie trochę zaskoczy
- Brazil : Świt Imperium - uległem hype'owi, poza tym ładnie wygląda i jest w tym trochę 4X - czyli same plusy

Na grudzień nie mam jeszcze planów :P
rogal
Posty: 250
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rogal »

krzyss pisze: 23 lis 2021, 19:25
rogal pisze: 23 lis 2021, 19:07 ja kupiłem na tania książka i godzine temu odebrałem el dorado demony dźungli
Ooo, to super, że nie ma obsunięcia terminu. Przez allegro czy przez stronę internetową zamawiałeś?
allegro
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

Mam strasznie słabą silną wolę i za zaoszczędzone na Tyranach pieniądze kupiłem all-in Twisted Fables od Czachy. Ech, Tyrani byli tańsi...
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 421
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 632 times
Been thanked: 419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kuleczka91 »

Deep Madness + Lucas Kane + rodzinka dokupiła resztę figurek - to już będzie prezent dla mojej połówki na urodziny, bo boję się, że do lutego gra już by zniknęła ze sklepów ;-)

Mur Hadriana - udało się w fajnej cenie wyrwać nówkę sztukę, będzie jako dodatkowy prezent na święta dla mojego

Sabotażysta + Sabotażysta: Pojedynek - udało się kupić obie karcianki za 38 zł to żal było nie wziąć, a już od dawna chciałam go mieć w kolekcji

Dodatek do Trails of Tucana, bo gra nam bardzo siadła i chcemy "wiyncyj" 8)

Spacer po Burano, bo gra była za 7 z hakiem to żal nie wziąć :D W sumie posiadamy od dawna w kolekcji tą grę w rodzinie, ale bardzo nam się podoba i teraz nie trzeba będzie pożyczać od siostry :D

Inserty! Do Osadników Narodziny Imperium i Królestw Północy, bo dodatki za dużo miejsca zajmują na regale, a półki z gumy nie są :lol:

No i mój mi zamówił już na święta Brazil: Imperial, gra mi się od razu spodobała z wyglądu, mechanicznie też mi odpowiada ;-) Cena gry w przedsprzedaży ekstra <3
ODPOWIEDZ