Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: fitzroy »

Listopad jak u większości obrodził w nowe tytuły a więc:

Clash of Cultures- dość niespodziewana premiera bo sądziłem, że w tym roku nie wyjdzie. Co tu dużo tłumaczyć, zawsze lubiłem gry strategiczne na "pececie", gra ma status klasyka gatunku, jest duża, jest 4X, są mimo wszystko w większości pozytywne opinie. Mam nadzieje, że nie zostanie pułkownikiem bo przy tego typu grach jest takie ryzyko.

Pax Pamir- odkąd Galakta zapowiedziała Paxa od razu wjechał na wishliste jako must have. Przyznam, że nie grałem w żadne Pax'y, opinie jednakże są bardzo dobre, mam ekipę na granie w tego typu gry, estetyczne wydanie więc nic tylko kupować. Preferuję mimo wszystko gry w wydaniu polskim( szczególnie te duże z długą instrukcją i kartami z tekstem) stąd też to dopiero mój pierwszy Pax w kolekcji. Co do ceny to trochę przegieli ale nie ma co analizować, albo człowiek uważa, że gra jest tego warta albo nie.

Brazil Imperial- przyznam się, że jestem taką trochę planszową sroką. Gra jest przepiękna w mojej opinii, estetyka trafia mocno w mój gust. Te drewienka, te grafiki, te kolory, temat też bardzo ciekawy więc momentalnie gra mnie kupiła. Ciężar gry też wydaje się w sam raz; ok.3/5 to waga prawie dla każdego.

Amazonia- mała, lekka, dobrze chodząca na 2 osoby, tematyka zoologiczno-przyrodnicza jest jedną z moich ulubionych i takie gry zawsze wskakują u mnie na radar.
Kroniki Zbrodni 2400- trzecia część musiała wjechać do kolekcji tak, że dla mnie instabuy.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: czarny kapelusz »

Mage Knight - bo dobrze nam się gra z teściami w Tajniaków a to ten sam autor więc pewnie będzie podobne 😉
A poważnie to czaiłem się od dawna a że kilku gier ostatnio nie kupiłem to zaoszczędzone w ten sposób pieniążki poszły na szczytny cel 😎
McNab
Posty: 223
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 146 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: McNab »

Piekło na autostradzie. Wojownik autostrady. Tom 1 - powrót do lat młodości

Tkacze Burz: Fabularna Gra Książkowa - długo się wahałem - książka za 120zl??? Przekonałem sam siebie, że rozgrywki jest tam tyle ile w czterech tomach Wojownika autostrady.

Rallyman GT (edycja polska) - oglądałem recenzje HUMIgraj i Gambita, prawie kupiłem w zwykłej cenie, a tu obniżka na Black Friday, żal nie brać.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Otorek »

Kończąc zakupowy rok 2021 rzutem na taśmę wpadły: Pax Pamir oraz 18Chesapeake.
Obie gry kupione z podobnych powodów - unikalność rozgrywki ;)
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Szczęki lwa tylko dlatego, że dobra cena w smyku była. Gry znając ekipie nawet z półki nie ściągnę 😥
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Duża mata neoprenowa - do tej pory zawsze zdejmowałem obrus i grałem na zawsze czystym drewnianym stole. Karty podnosiło się okropnie. Mata ma temu zaradzić.

2 maty dedykowane Keyforge, 2 liczniki łańcuchów premium, dodatkowe 2 talie Keyforge - powód? Grę polubiłem a za wszystkie te akcesoria premium i talię zapłaciłem tylko 49 zł. Świetna promka ale w jednym z typowo karcianych sklepów trwała 15 minut. Dla porównania przed wyprzedażą jedna mata kosztowała ponad 50 zł
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Żubr »

Trochę dodatków, bo jak mi się podoba podstawka, to zwykle przynajmniej jeden kupuję, a jak żona grę polubiła to się nawet nie zastanawiam😅
  • Fantastyczne światy: Przeklęte skarby
  • Pięć Klanów: Rzemieślnicy Naqali
  • Wsiąść do Pociągu: Europa 1912
  • Wyprawa do El Dorado: Demony Dżungli
Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec - Big Box - gramy głównie we dwoje, a tytułów dla 2 aż tak wielu nie ma. Najwyżej sprzedam jak nam nie podejdzie.
Kawerna: Jaskinia kontra Jaskinia - znów dla 2
Kahuna - dla 2, kilka lat temu grałem online i była ok
Terrors of London - dla 2 i chyba Gambit wysoko ocenił, więc czemu nie?
Oriflamme - znowu Gambit, niska cena
Niepożądani goście - tym razem Tom Vasel
Kroniki zbrodni: Edycja specjalna - Na poprzednie wydanie się nie zdecydowałem, później wyszło sporo innych wersji. W końcu pojawił się oryginał i jednak chcę spróbować.
Królestwo Królików - jakiś czas czaiłem się na promo i w końcu była okazja. Zakup pod kątem żony, może ją króliki przyciągną.

Dodatkowo w sklepie Portalu mata 120x80 i mata do Aeon's End.

Po sporej przerwie od zakupów trochę mnie poniosło, ale w sumie większość w dość niskiej cenie. Czekam na kilka większych tytułów.
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
olo_marcin
Posty: 53
Rejestracja: 03 lut 2019, 14:39
Lokalizacja: Nowe Warpno / Szczecin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: olo_marcin »

Edge Dawnfall - bo zawsze chciałem sprawdzić tę grę :)
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: GAZDA »

Kupiłem the edge all in, bo jednak Michał Oracz i tłuczenie się na hexagonalnej mapie....dodatkowo ogromnymi potworami ;P Chciałem jakoś zwieńczyć moje ostatnie miesiące tyrania na 2,5 etatu ;P
Mam nadzieję że mnie nie zawiedzie, bo wygląda obłędnie :)
khuba
Posty: 999
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 278 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: khuba »

Na prezenty (patrzałem bardziej pod kontem gustu osób obdarowywanych):
- Santa Monica
- RallyMan GT
- Oto jest pytanie
- Rising 5
- Pret a Porte

Dla siebie:
- Pax Pamir - będzie akurat do rozgrywek z braćmi przez święta
- A Feast for Odin - na wishliscie od dłuższego czasu, a że była promka to kupiłem
- Dark Souls gra karciana - nie przesadzona jak na te czasy cena, recenzje może nie były zbyt przychylnie ale i tak wygląda na coś co może mi się spodobać
- talia partyzantów do ROOTa (dorzucona do koszyka przy okazji)
- W Pogoni Za Szczęściem - gra czsami wspominana na różnych listach + promocja

Było jeszcze kilka pozycji z wishlisty ale już odpuściłem, półka wstydu (którą udało się zredukować do 1 pozycji) zaczyna znowu puchnąć. (+było jeszcze kilka kickstarterów których tu nie wymieniam)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: arracan »

Listopad wyjątkowo obfity w nowe rzeczy.

W końcu kupiłem sobie jakieś imprezówki - Daj Namiar, Ryzyk fizyk z dodatkiem i Scenariusz za milion. Pierwsze dwa już zagrane, bardzo fajnie się sprawdzają.

Uzupełniłem też troszkę kolekcję Marvel Champions LCG - przyszły Scarlet Witch i Black Widow, zamówione jeszcze Wasp i Wrecking Crew

Oprócz tego: Azul Letni Pawilon, Sorcerer City, Disney Villainous, Kingdomino, Esy Floresy zamówiona Kaskadia. Do tego inserty do Zamków Burgundii, Terraformacji Marsa, Najeźdźców ze Scytii i Dinosaur Island i jakieś inne pierdoły
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Harun »

Jak to się człowiek może pomylić. Ostatnio pisałem, że kupiłem wszystko, co bardzo chciałem, zastrzegając ewentualne dalsze zakupy, jeśli będzie promocja. Takiej się nie spodziewałem. Dotychczas cały ten black friday nie był dla mnie interesujący, jednak w tym roku okazał się wręcz skrojony na moje potrzeby.

Tania książka
1. Spacer po Burano - 7 zł. Nigdy nie kupiłem gry tak tanio. Tego tytułu nie znałem, ale ocena i recenzje były dobre, więc zaryzykowałem cenę kawy na stacji. No i cóż, jestem po partii solo i 2-osobowej. Zdecydowanie nie żałuję zakupu. Bardzo sympatyczna gierka w stylu łamigłówki, szybka, kolorowa. Zdecydowanie na plus

2. Żelazna kurtyna 18 zł. Tej grze też się wcześniej nie przyglądałem, ale cena była bardzo fajna. Okazało się, że to Twilight struggle light, szybka, wciągająca, w sam raz na wolną chwilę. Dodatkowo ten okres historii ciekawi mojego syna, więc wziąłem 2 egz, dla mojego syna i syna mojego partnera od TS.

Empik
3. Załapałem się na Pandemic szybka reakcja w ramach akcji bomba cenowa za 19 zł. Moje zamówienie zostało anulowane, ale Empik zrekompensował to ekartą na zakupy w ich sklepie na 120 zł. Bardzo fajne zakończenie sprawy.

4 -6. Osobnym zamówieniem kupiłem:
- Europa w 10 dni za 20 zł. Odpuściłbym, ale w tej cenie będzie to dobry tytuł do gry w niedługim czasie z młodszym synem, aby poznał mapę Europy. Gra praktycznie w cenie mapy, poza tym wydaje się dość sympatyczna.

- Zaginiona księga baśni 25 zł. Młodszy syn rozpoczął okres urodzinek i kupiłem na prezent dla jakiejś dziewczynki. Zawsze staram się, aby prezenty były udane, dlatego najpierw poczytałem o grze i stwierdziłem, że wydaje się być ciekawa, adekwatna do wieku mojego syna i atrakcyjna wizualnie. Nie zostawiam dla syna tylko dlatego, że wcześniej zrobiłem zakupy dla niego na kolejne 2 lata.

- kupiłem 2 paczki kości Story cubes. Lubimy w to zagrać w gronie rodziny, a zapłaciłem łącznie 9 zł.

Jestem ciekaw, czy Empik to zrealizuje. Na razie mam maila o opóźnieniu.

7. Terraformacja Marsa - Preludium 37 zł. Nie byłą to mega okazja, ale chciałem mieć 1 dodatek do TM i ten był zazwyczaj polecany, jako pierwszy.

Lucky duck games

8. Calico - 43 zł. Nie planowałem, ale kupiłem za 10 USD licząc się z tym, że Kaczki mogą nie wysłać tych zakupów, co przyjąłbym na luzie. Wydaje się jednak, że wyślą, a więc fajny zakup.

9. Tang Garden - 140 zł. Sympatyczna postawa Kaczek zachęciła mnie tylko do zakupu gry, o której od dawna myślałem, ale była za droga. A teraz cena była dobra. Mam nadzieję, że żonie się spodoba, bo to o niej myślę jako głównym odbiorcy tej podobno pięknej, relaksującej i nieagresywnej gry.

Muve

10 Pandemia - Laboratorium 55 zł. Pandemic to najbardziej ograna przeze mnie gra, On the brink jest świetny. Kupiłem więc i ten dodatek, który też zbiera świetne recenzje. Jako, ze podstawkę i I dodatek mam po angielsku, to nie wiem, czy będzie pasował, ale wydaje się, że ewentualna potrzeba dopasowania będzie niewielka. Względnie kupię koszulki, co i tak planowałem, z nieprzezroczystym tyłem.

Amazon.pl

11. Tobago Vulcano - 59 zł. Ten dodatek do gry, którą bardzo lubimy, niesamowicie ucieszył mnie i żonę. Świetna cena, kupiłem bez chwili wahania.

3trole

12. Legendary: A James Bond Deck Building Game Expansion - 112 zł. Podstawkę kupiłem sobie na Gwiazdkę i grzecznie czeka na półce. O dodatku też myślałem ale nie za ponad 150 zł. A tu niezwykle miła dla mnie oferta.

13. Watergate PL 69 zł. Jak się okazuje właśnie ogłoszona jako dwuosobowa gra roku 2021. Będzie to super prezent dla syna. Jak wspomniałem ciekawi go ten okres, lubi sensacje XX wieku, a dodatkowo jesteśmy fanami LOTR konfrontacja, więc Watergate może być świetnym urozmaiceniem.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Bartoszeg02 »

U mnie niestety dosyć spore zakupy (niestety bo staram się nie mnożyć tytułów krótkim czasie :) )

Khora - bo uwielbiam wszystko co starożytne i/lub cywilizacyjne. Cywilizacji w grze nie czuć ale rekompensuje to super wydanie! Jak dla nas trochę za prosta - najpewniej za 2 rozgrywki trafi na sprzedaż :)
Pax Pamir - tyle było szumu wokół tego tytułu że po prostu musiałem :D
Odmęty grozy - po ostatnich rozgrywkach w Avalona zapałałem prawdziwą miłością do gier z motywem zdrajcy. Pytanie czy odmęty okażą się tak dobre że poślą na sprzedaż Nemesisa ;) ?
Brazil - bo pachnie mi Scythe + gra wydana jest super za naprawdę bardzo przyzwoite pieniądze; W tych smutnych czasach kiedy gry drożeją w zawrotnym tempie taki stosunek ceny do zawartości to jak pół darmo ^^
Dreadful circus - kupiłem oczami bo bardzo lubię takie creepy graficzki ale obawiam się że po pierwszej grze pójdzie pod młotek... razem z Szeryfem z Nottingham :P

i z okazji BF smykowe szczęki lwa... w sumie kompletnie bez sensu bo u kolegi od roku przechodzimy trzeci scenariusz w zwykłego glooma ... ale jak zobaczyłem te posty o super cenie to odjęło mi rozum :P
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: SoAmazinglyBad »

Ostatnio kupiłem:

Dodatek do Fantastycznych Światów, bo bardzo lubię to grę, ale po 2 rozgrywkach jestem na nie - z prostej gry robi się dziwoląg troszkę... no nic zobaczymy co dalej.

Rurik: Dawn of Kiev KS, bo była malutka promocja na 3trollach, a za mną chodzi Stan ostatnio, więc kupione.

Fort - bo lubimy deckbuilding, a ten wygląda inaczej niż wszystkie.

Solar City z dodatkami, bo BF, bo chciałem pograć w to, bo to polska gra etc. Po prostu ciekawi mnie, a wygląda na dość prostą gierkę na krótsze wieczory.

Pierwsi Marsjanie, bo chce się zmierzyć z instrukcją i BF.

Santa Maria: Exploration deck, bo lubię mieć wszystko, a Santa Marię bardzo lubię.

Uczta dla Odyna: Mini expansion 2 (Harvest) - powód jak wyżej

Tu i Tam - bo kupowałem Calico u LDG za $USD, a Ryana uwielbiam :)

Szalone Wózki, Robinson Crusoe (DE), Yeti - bo były w pakiecie za 120 zł ze Szklanym Szlakiem, którego kupiłem bo lubię Uwe.

#zbieractwo
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: jakmis83 »

Powinienem napisać, że ostatnio odebrałem, ponieważ w sobotę udało mi się odebrać dawno temu zamówione Scythe z Najeźdzcami i Fenrisem.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 397
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 59 times
Been thanked: 170 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Fyei »

A myślałam, że z okazji BF jak co roku odejdę z pustymi rękami, ale jednak coś się w końcu udało upolować. Dodatek do Kawerny za 50zł - za taką cenę, to się nawet chwili nie zastanawiałam :P.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"

Maziam figurki: https://www.instagram.com/against_the_greys/
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

Od mojego ostatniego postu upłynął równo miesiąc, więc pora na mały update. Niby zakupów niewiele, ale i tak - to każda kolejna cegiełka dołożona do metrażu, który nie jest już w stanie przyjąć więcej planszówek. :cry:

Z okazji BF zakupiłem w portalowej promocji Narcos: Gra planszowa. Powód jest bardzo prosty - absolutnie uwielbiam serial i to zarówno z Pablo, jak i Narcos: Mexico. Dodatkową wartość stanowi fakt, że to kolejna gra, w którą (mam nadzieję) będę mógł grać z moimi najbliższymi przyjaciółmi. I liczę, że w naszym towarzystwie będzie to absolutny hit!

Na kickstarterze wsparłem Bardwood Grove. I był to największy wydatek w tym miesiącu. Bardzo lubię gry ze stajni Final Frontier Games, a tutaj i tematyka boska i oryginalnie zaserwowany deckbuilding, a do tego wisienką na torcie jest rewelacyjna oprawa autorstwa Mico. Biłem się z myślami, czy potrzebuję kolejnego deckbuildera na półce, ale... To wygląda na tyle oryginalnie i interesująco, że nie wahałem się długo i po runthrough Rahdo wszedłem ze wsparciem jak w masło. :D

Kolekcja powiększyła się również o dodatek do Fantastycznych Światów. I w sumie nie wiem po co go kupiłem, bo podstawkę uważam za genialną, zamkniętą grę, której absolutnie niczego nie brakuje. Ale skoro Przeklęte Skarby oferują nowe kombosy i dodają kolejną cegłę do zabawy, to... Czyż nie warto?

Kolejnym dziwnym zakupem był dodatek do The World of Smog: The Mekasylum. W podstawkę grałem baaardzo dawno temu, ale na tyle mnie zachwyciła, że wciąż, nieustannie o niej myślę. No i jak była sroga promocja na Mekasylum, to stwierdziłem, że jeszcze gdzieś upchnę to na półce. Może rozegram kiedyś wreszcie całą kampanię i się nie zmarnuje. Choć dodatków do Smoga mam już tyle, że grania wystarczy do emerytury. :D

No i to tyle. Skłamałbym, że nie planuję już w tym roku żadnych planszówkowych zakupów, bo po głowie chodzi Brazil i Khora, a poza tym muszę wreszcie zakupić rzemieślników do FT, więc pewnie w grudniu coś jeszcze przetrzepie portfel.
Awatar użytkownika
Partizant
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2020, 16:36
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 21 times
Been thanked: 14 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Partizant »

Tyrants of the Underdark bo lubię deck building i area control. Jest to dobra gra, a 120 zł w promocji pozwoliło przymknąć oko na nie perfekcyjne polskie wydanie :wink:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3372
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2041 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Chciałbym napisać, że się ograniczyłem w tym miesiącu...no ale cóż nie wyszło xD Choć ograniczyłem się do jednego tytułu, KDM. Na piątkowej wyprzedaży dorwałem Spidiculusa za 50$, co jest świetną okazją patrząc na ceny rynkowe. Reszta na szczęście mnie nie zainteresowała ze sklepu. Ze wspieraczki za to zakupiłem Black Bundle 2021, by już móc zapomnieć o kolejnych dodatkach na lata xD Obecnie dobijam deal na pierwsze dodatki(Slenderman, Dragon King, Sunstalker, DBK i Gorm). Jak wszystko się uda to zostaną mi już tylko 3 dodatki do zakupienia(Flower Knight, Green Armor i Lonely Tree). KDM wszedł mocno i obecnie chcę do niego uzbierać wszystko z gameplayem jak do TMB. Gra w domu też została dobrze odebrana, więc jest potencjał by ogrywać go co jakiś czas.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Ardel12 pisze: 30 lis 2021, 13:11 ...Gra w domu też została dobrze odebrana...
Biorąc pod uwagę tematykę gry to rodzi to pewne pytania :D :D :D :D :D A zupełnie na serio to cieszę się, że kolejna osoba "wchodzi" w bardzo duży tytuł "all-in". Jeżeli odpowiednio go "ograsz" to czekają Cie setki - dosłownie! - godzin w ulubionej krainie. Jaka by nie była koszmarna :roll: 8) 8)

Ja skromnie:
Shadows of Brimstone: Challenge Pack #1: Bound By Darkness
Shadows of Brimstone: Challenge Pack #2: Beast Unleashed
Shadows of Brimstone: The Scafford Highwayman
Shadows of Brimstone: Coffin Breakers
Shadows of Brimstone Forbidden Fortress: Odokuro
Shadows of Brimstone Forbidden Fortress: Oni Warlord
Shadows of Brimstone Forbidden Fortress: Feudal Village
... by po prostu być na bieżąco.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Soul_oka »

Partizant pisze: 30 lis 2021, 13:03 Tyrants of the Underdark bo lubię deck building i area control. Jest to dobra gra, a 120 zł w promocji pozwoliło przymknąć oko na nie perfekcyjne polskie wydanie :wink:
To powinna być cena podstawowa 🙂
Awatar użytkownika
fafer3000
Posty: 43
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:44
Lokalizacja: Cieszyn
Been thanked: 7 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: fafer3000 »

Dune z dodatkiem GF9 wersja Polska, bo sprzedałem angielską żeby móc grać osobami co tego języka nie umieją (za bardzo lubię te grę)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

A więc czas podsumować listopad i magiczny BlackFriday.

Zaskakujące jest dla mnie to że jak słyszę BlackFriday to w głowie mam tylko gry! Cieszę się że udział w zabawie w "polowanie" okazji dotyczy tylko tej sfery i tego konkretnego hobby. Znalezienie ciekawej oferty i podzielenie się nią z wami było dla mnie dobrą zabawą. A wasze lajki pod ofertami i prywatne wiadomości że skorzystaliście z jakiejś oferty i jesteście wdzięczni powodowały u mnie radość. Tak bawiłem się w tym roku wyśmienicie. Cieszę się że dołożyłem cegiełkę do tego hobby i sporo osób skorzystało z tych ofert.

Ale kilka oferta które mnie zainteresowały pozwoliłem sobie zakupić i z gołymi rękami z BW nie wyszedłem. Taki punkt honoru :mrgreen:

Rocketmen- 79pln... bo nie mam nic podobnego a M.Wallace to wielki twórca więc myślę że warto.
Roll For the Galaxy-119pln.... bo zawsze chciałem mieć Race ale podobno trudne a że lubimy kostki w Sagradzie to tak jakoś sobie to tłumaczę.
Tortuga 2199- 144pln.... bo nie mam nic podobnego a znajomy ksiądz bardzo polecał. No i te grafiki oraz nazwy statków (Humback,Cachalot,)
Protektorki od Gamegenic Mat- bo za 100szt zapłaciłem połowę mniej jak za DragonShieldy a szukam tańszej ale nie gorszej alternatywy.

Dodatkowo jestem dumny z siebie że nie dałem się i nie brałem taniego crapu który oferowały nam sklepy/wydawnictwa. Koszyki wszędzie były pełne ale ostatecznie nie kliknąłem żadnego! WOW!!!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1020
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 757 times
Been thanked: 236 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Beskid »

u mnie odwrotnie czyli radość z fajnego crapu: Żelazna Kurtyna, Unlock, Mysterium Park i Pionierzy
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

GH Szczęki Lwa, bo była dobra promocja na BF w smyku, koło której nie mogłem przejść obojętnie. Pewnie nawet nie zagramy z ekipą, bo raczej klepiemy euro suchary z rzadką przerwa na AC. Może jednak dam radę namówić ekipie, chociaż na zobaczenie jednego scenariusza i może się spodoba. Sam jestem ciekaw gry.

Na BF w więcej gier nie wchodziłem, bo już na półce dalej czeka FCM, Pragę zagraliśmy może z 2 gry, a dobrze byłoby ograć, w następnym tygodniu prawdopodobnie wjedzie Brazil, a jeszcze opóźniona premiera Daimyo pojawi się niebawem. Nie wspominając, że półka wstydu mi tu pojawiać się zaczęła, bo Bonfire czeka jeszcze od dodruku, a CoC pojawił się w ekipie i pewnie to wjedzie jako pierwsze na stół. Jak żyć, jak czasu tak mało.
ODPOWIEDZ