Planszówkowe adaptacje gier komputerowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Planszówkowe adaptacje gier komputerowych

Post autor: jakmis83 »

nienazwany pisze: 19 maja 2021, 18:53 Najchętniej zagrałbym w końcu w jakąś sensowną adaptację Baldur's Gate lub Icewind Dale. Lub cokolwiek podobnego. Czemu nikt jeszcze tego nie zrobił? Mechanika wydaje się prosta do przeniesienia na grunt planszówek (w końcu to tylko D&D ;)), fabułę też dałoby się załatwić jakimś legacy + losowe questy.
Najbliżej jest chyba Gloomheaven, ale to wciąż nie to samo.
A czy Lords of Waterdeep się kwalifikuje?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5323
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1721 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe adaptacje gier komputerowych

Post autor: BOLLO »

jakmis83 pisze: 06 gru 2021, 09:43
nienazwany pisze: 19 maja 2021, 18:53 Najchętniej zagrałbym w końcu w jakąś sensowną adaptację Baldur's Gate lub Icewind Dale. Lub cokolwiek podobnego. Czemu nikt jeszcze tego nie zrobił? Mechanika wydaje się prosta do przeniesienia na grunt planszówek (w końcu to tylko D&D ;)), fabułę też dałoby się załatwić jakimś legacy + losowe questy.
Najbliżej jest chyba Gloomheaven, ale to wciąż nie to samo.
A czy Lords of Waterdeep się kwalifikuje?
Nie grałem jeszcze w niego ale Lordsi są właśnie tak postrzegani. Z tym że mi nie do końca o to chodziło. Ja to bym chciał mieć postać, ekwipunek, czary ,questy itd...oczywiście sporo dungeon crawlerów można pod to podciągnąć ale to jednak nie do końca to o co mi chodzi.
azazelmo
Posty: 923
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 155 times
Been thanked: 295 times

Re: Planszówkowe adaptacje gier komputerowych

Post autor: azazelmo »

Team Fortress 2!
Podstawka: 5 czerwonych na 5 niebieskich. Pozostałe postaci w dodatkach. Nie wiem jak ogarnąć szpiega, ale reszta bez problemu.
Plansza z przeszkodami, wagonikami, punktami kontrolnymi itp. Może być na wypasie (figurki), ale po co? Mogą być customizowane meeple. Każda postać ma dwie akcje. Może być ruch i strzał, a może być ruch i rozłożenie działka (inżynier) albo skupienie i strzał (snajper). Gruby - ruch max o dwa pola, ale 3 życia. Skaut - 5 pól, ale jedno życie. I co, że dostanie zaraz strzała? Przybiegnie z powrotem z ostatniego respawna.
Multum możliwości.
Ja trochę nie mam ostatnio czasu, więc niech grę zrobi ktoś inny. Wezmę 5%.

Edit: no i licencja pewnie za 10$. To nie Disney czy Nintendo.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1296
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 218 times

Re: Planszówkowe adaptacje gier komputerowych

Post autor: ShapooBah »

azazelmo pisze: 06 gru 2021, 12:31 Team Fortress 2!
Podstawka: 5 czerwonych na 5 niebieskich. Pozostałe postaci w dodatkach. Nie wiem jak ogarnąć szpiega, ale reszta bez problemu.
Plansza z przeszkodami, wagonikami, punktami kontrolnymi itp. Może być na wypasie (figurki), ale po co? Mogą być customizowane meeple. Każda postać ma dwie akcje. Może być ruch i strzał, a może być ruch i rozłożenie działka (inżynier) albo skupienie i strzał (snajper). Gruby - ruch max o dwa pola, ale 3 życia. Skaut - 5 pól, ale jedno życie. I co, że dostanie zaraz strzała? Przybiegnie z powrotem z ostatniego respawna.
Multum możliwości.
Ja trochę nie mam ostatnio czasu, więc niech grę zrobi ktoś inny. Wezmę 5%.

Edit: no i licencja pewnie za 10$. To nie Disney czy Nintendo.
Aristeia jest całkiem mocno czerpiącym z Overwatcha produktem bitewno planszówkowym.

Bollo: Zawsze zostaje zagrać w scenariusz DnD dziejący się w Baldur Gates. Masz tworzenie postaci, ekwipunek, questy, figurki i planowanie na planszy też praktycznie 1:1 przeniesione z Baldura czy Neverwinter :D
Jest nawet oficjalny scenariusz zaczynający się we Wrotach Baldura:
https://mepel.pl/d-and-d-rpg-wrota-bald ... ragons-rpg
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5323
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1721 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe adaptacje gier komputerowych

Post autor: BOLLO »

No tak ale to już RPG...a dla mnie to nie to samo co planszówka.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1296
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 218 times

Re: Planszówkowe adaptacje gier komputerowych

Post autor: ShapooBah »

Można się kłócić, ale 5e DnD jest chyba najbardziej planszówkową odmianą RPGów bo ma bardzo dużo (opcjonalnych) zasad mechanicznych, od rozmiaru planszy, "punktów akcji", po możliwośc całkowicie losowego dropu z mobów. Zasadniczo, jakby się uprzeć wybory z podręcznika ze scenariuszem mógłbyś spisać w forime kart questów/wyborów i stworzyć w pełni autonomiczną, liniową historię bez MG, natomiast z losowym łupem i predefiniowanym buildem postaci.
azazelmo
Posty: 923
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 155 times
Been thanked: 295 times

Re: Planszówkowe adaptacje gier komputerowych

Post autor: azazelmo »

ShapooBah pisze: 06 gru 2021, 14:50
Aristeia jest całkiem mocno czerpiącym z Overwatcha produktem bitewno planszówkowym.
Dzięki, pobieżnie obejrzałem, fajne, ale raczej mi się to kojarzy z jakąś areną, a w TF2 trzeba się skupić na realizacji celów, a nie na rozwałce. Też mapa jest dość mała, jak arena właśnie. W TF2 ważne jest przesuwanie linii frontu. Dlatego małe meeple jakoś lepiej mi podchodzą.
Pod względem rozgrywki wydaje mi się, że bardziej pasuje Infinity, ale to jest figurlandia na wypasie. I chyba nie ma aż takiej dywersyfikacji jednostek.
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Planszówkowe adaptacje gier komputerowych

Post autor: nienazwany »

jakmis83 pisze: 06 gru 2021, 09:43
A czy Lords of Waterdeep się kwalifikuje?
LoW znam bardzo dobrze i zdecydowanie nie :) to genialny worker placement, ale temat Forgotten Realms jest tam tylko dodatkiem.
Chodziło mi o coś w stylu przygodowego legacy, jak Gloomheaven.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1537
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 306 times
Been thanked: 646 times

Re: Planszówkowe adaptacje gier komputerowych

Post autor: EsperanzaDMV »

nienazwany pisze: 19 maja 2021, 18:53 Najchętniej zagrałbym w końcu w jakąś sensowną adaptację Baldur's Gate lub Icewind Dale. Lub cokolwiek podobnego. Czemu nikt jeszcze tego nie zrobił? Mechanika wydaje się prosta do przeniesienia na grunt planszówek (w końcu to tylko D&D ;)), fabułę też dałoby się załatwić jakimś legacy + losowe questy.
Najbliżej jest chyba Gloomheaven, ale to wciąż nie to samo.
Ja bym powiedział, że zrobił - nie wiem, czy czytałeś sagę Drizzta, ale D&D Legend of Drizzt to bardzo ciekawe przeniesienie wszystkich przygód dziejących się w Podmroku z pierwszych bodajże 23 tomów (ostatnia misja to bodajże scena z Gauntlgrym, właśnie 23. tomu - polski wydawca zatrzymał się chyba na 20 tomach i niestety nie wydał już więcej :( ). Miałem niesamowity fun z grania w 'Legend of Drizzt', właśnie pod kątem przeżywania scen rodem z książek, które uwielbiam. Jeśli lubisz Drizzta i Zapomniane Krainy, to polecam z czystym sumieniem! Zresztą Drizzt występował w obydwu Baldurach ;)
Jeśli ktoś jest fanem Drizzta, to 'D&D Legend of Drizzt' to pozycja obowiązkowa. Ja niedawno dokupiłem 'Wrath of Ashardalon', a w przyszłości dokupię także Castle Ravenloth - można wszystkie te trzy pozycje połączyć i zrobić jedną epicką kampanię (pliki do niej są dostępne na BGG).

Natomiast wciąż niepojęte jest dla mnie, dlaczego nikt nie podjął się jeszcze ekranizacji sagi Drizzta. Przecież to byłby niesamowity serial (historia jest świetna), a fanów Forgotten Realms jest na świecie od groma.
ODPOWIEDZ