Spirit Island (R. Eric Reuss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Ardel12 »

Dla mnie SI jest właśnie najlepsze w 4 osoby. Każdy duch wiele sytuacji potrafi sam opanować, więc głębie naszych części ogarniamy sobie. Dogadać z innymi duchami trzeba albo w podbramkowych sytuacjach albo kiedy mamy akcję na granicy naszych obszarów. Może wyższe poziomy trudności wymuszają bardziej ścisłą kooperację, ale nie miałem przyjemności ich ograć w 4os.

Na razie ekploruje wyższe poziomy trudności, gdyż niskie są po prostu miałkie. Brak mi już trochę nowych duchów, ale mam zakopany dodatek B&C(gram w ang wersję), więc pewnie trafi niedługo on do ogrywania. Czekam również na promo duchy, tym razem od razu kupię co dadzą. Tutaj mieszanie wersji językowych będę musiał przeboleć ;p
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: kamil018 »

Spoko poszło pierwsza rozgrywka porażka, za drugą już wygrana 😊 chyba nawet się podoba póki co no jest nad czym myśleć 😅
Obrazek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Mr_Fisq »

Przedsprzedaż Promo Packów rozpocznie się 1 grudnia o 10:00.
Tak jak obiecywaliśmy (a Wy prosiliście 😊), informujemy o tym kiedy wystartuje w naszym sklepie firmowym przedsprzedaż pierwszego oraz drugiego mini dodatku do Spirit Island (dodatkowe Duchy, promo Duchy, promo pack 1 i 2 - różnie je nazywacie 😊 ). Pierwszy mini dodatek dostępny był podczas zeszłorocznej premiery gry, drugi mini dodatek zawierający oprócz nowych Duchów również inne elementy, ukaże się po polsku pierwszy raz.
Start przedsprzedaży:
środa, 1 grudnia, godzina: 10:00
miejsce: sklep firmowy naszego Wydawnictwa: https://sklep.lacerta.pl/10/przedsprzedaz
Cena:
1 mini dodatek: 29.99zł (musieliśmy lekko podnieść cenę ze względu na wzrost kosztów)
2 mini dodatek: 39.99zł (cena jest wyższa niż pierwszego ponieważ drugi mini dodatek zawiera więcej elementów)
Dodatkowo ruszy również przedsprzedaż podstawowej gry Spirit Island (nie tylko u nas, ale ogólnie w sklepach z grami planszowymi 😊). Co oznacza tylko jedno: kolejne święta ze Spirit Island!
Źródło: FB Lacerty
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 40 times
Been thanked: 21 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Zbaviec »

Ostatnio miałem okazję zagrać na Steam w Spirit Island. Kumpel z którym gramy w wersję fizyczną powiedział mi, że wcześniej źle graliśmy, a dowiedział się tego właśnie grając w wersję cyfrową. Okazało się że źle interpretowaliśmy zapis na kartach dotyczący przesuń 3 odkrywców/osady. Utrudnialiśmy sobie grę bo przesuwaliśmy albo 3 odkrywców albo jedyną osadę. Tymczasem prawidłowy ruch to przesunięcie do 3 odkrywców lub osad w dowolnej konfiguracji, czyli np. 1 odkrywca i 2 osady lub 2 odkrywców i jedna osada lub 3 osady. Łączna liczba przesuniętych może wynieść 3 w różnej konfiguracji. 😁
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Kilson »

Zbaviec pisze: 28 lis 2021, 09:04 Ostatnio miałem okazję zagrać na Steam w Spirit Island. Kumpel z którym gramy w wersję fizyczną powiedział mi, że wcześniej źle graliśmy, a dowiedział się tego właśnie grając w wersję cyfrową. Okazało się że źle interpretowaliśmy zapis na kartach dotyczący przesuń 3 odkrywców/osady. Utrudnialiśmy sobie grę bo przesuwaliśmy albo 3 odkrywców albo jedyną osadę. Tymczasem prawidłowy ruch to przesunięcie do 3 odkrywców lub osad w dowolnej konfiguracji, czyli np. 1 odkrywca i 2 osady lub 2 odkrywców i jedna osada lub 3 osady. Łączna liczba przesuniętych może wynieść 3 w różnej konfiguracji. 😁
Nawet w podsumowaniu na ostatniej stronie instrukcji o tym przypominają ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1604
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 551 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: eveni »

Komu nie udało się kupić promo duchów w sklepie Lacerty - na ich profilu fabebookowym jest formularz poprzez który można zgłaszać się do zakupu.
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: SoloGram »

To ja też tylko dorzucę się w temacie Spirit Island: pełna rozgrywka solo dwoma duchami, zapraszam!
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Beo »

Pociągnąłbym trochę temat (rozpoczęty w wątku wydawniczym Lacerty) drugiego zestawu promocyjnego i błędnego rewersu. Mam dla każdego ducha po 5 kart, rozumiem, że powinno być 4 dla jednego i 6 drugiego? Która dokładnie karta powinna mieć ten drugi rewers? Myślicie, że jest jakaś szansa, że Lacerta dośle poprawione karty przy okazji dodruku?
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 235
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 223 times
Been thanked: 57 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: brutusss »

Beo pisze: 19 gru 2021, 21:30 Pociągnąłbym trochę temat (rozpoczęty w wątku wydawniczym Lacerty) drugiego zestawu promocyjnego i błędnego rewersu. Mam dla każdego ducha po 5 kart, rozumiem, że powinno być 4 dla jednego i 6 drugiego? Która dokładnie karta powinna mieć ten drugi rewers? Myślicie, że jest jakaś szansa, że Lacerta dośle poprawione karty przy okazji dodruku?
Dar Wędrowca ma błędny rewers :)
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: litk »

To nie jedyny babol, na jakiejś karcie aspektu widziałem teksty bez spacji. Nic tylko się śmiać.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: tomuch »

Beo pisze: 19 gru 2021, 21:30 Myślicie, że jest jakaś szansa, że Lacerta dośle poprawione karty przy okazji dodruku?
Przynajmniej wiedzą dokładnie komu i ile sztuk sprzedali, dzięki dystrybucji ze swojego sklepiku.
Czy padła gdzieś już jakaś wstępna deklaracja, kiedy mają być duże dodatki? Coś mi się tylko kojarzy, że będą dwa naraz, ale kiedy?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Kal-El83 »

@up
Bliżej nie określony czas w przyszłym roku.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
yolberg
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2019, 13:07
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: yolberg »

Beo pisze: 19 gru 2021, 21:30 Pociągnąłbym trochę temat (rozpoczęty w wątku wydawniczym Lacerty) drugiego zestawu promocyjnego i błędnego rewersu. Mam dla każdego ducha po 5 kart, rozumiem, że powinno być 4 dla jednego i 6 drugiego? Która dokładnie karta powinna mieć ten drugi rewers? Myślicie, że jest jakaś szansa, że Lacerta dośle poprawione karty przy okazji dodruku?
Z wiadomości mail od Lacerty wynika, że mają z fabryki otrzymać poprawione karty - zapewne przy okazji kolejnych dodruków. Na ten moment udostępniają rewers w pdf:
https://spirit-island.wiki.lacerta.pl/d ... s[]=rewers
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 46
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: equiv »

Ostatnio Lacerta chwaliła się, że statek z Spirit island przypłynął i można już kupić podstawki w ich sklepie.
Tymczasem ceny w sklepach dalej się trzymają, a na aleplanszówki i dragoneye nawet podrożało.

Czy jest szansa, że ceny jeszcze się unormują przy okazji tego dodruku do około 200zł, czy to już permanentny wzrost cen?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 729
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 151 times
Been thanked: 155 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Seykan »

equiv pisze: 20 gru 2021, 19:01 Ostatnio Lacerta chwaliła się, że statek z Spirit island przypłynął i można już kupić podstawki w ich sklepie.
Tymczasem ceny w sklepach dalej się trzymają, a na aleplanszówki i dragoneye nawet podrożało.

Czy jest szansa, że ceny jeszcze się unormują przy okazji tego dodruku do około 200zł, czy to już permanentny wzrost cen?
Wg mnie permanentny.
Ostatnio gdzieś pisali, że poszły im ceny w górę bo teraz produkcja, transport itp. są po prostu droższe.

U nich w sklepie Spirit Island wisi teraz za 360zł, na premierę kupowałem u nich podstawkę + promo duchy nr 1 za 260zł, także ten...
krzysiekg
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: krzysiekg »

Czy w ramach dodruku podstawki w tym roku nie miałyby być też wysyłane do kupujących poprawione karty zarazy, które znalazły się w podstawce w zeszłym roku (2020)?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: arturmarek »

krzysiekg pisze: 20 gru 2021, 19:13 Czy w ramach dodruku podstawki w tym roku nie miałyby być też wysyłane do kupujących poprawione karty zarazy, które znalazły się w podstawce w zeszłym roku (2020)?
Ja kupowałem w zeszłym roku i w pudełku były niepoprawne karty zarazy, ale od razu dostałem w osobnym woreczku poprawione karty.
Super
Posty: 409
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Super »

yolberg pisze: 20 gru 2021, 17:40 Z wiadomości mail od Lacerty wynika, że mają z fabryki otrzymać poprawione karty - zapewne przy okazji kolejnych dodruków. Na ten moment udostępniają rewers w pdf:
https://spirit-island.wiki.lacerta.pl/d ... s[]=rewers
Pozwolę sobie siebie zacytować:
Super w wątku wydawniczy Lacerty pisze: 17 gru 2021, 19:38 Zdaje się, że jedna z kart duchów ma nadrukowany rewers tego drugiego :roll:
Oczywiście w rozgrywce to nie przeszkodzi, ale pewnie będą musieli znowu dodrukować erratę przy następnej okazji, a my (gracze) musimy ekstra uważać przy setupie...
Swoją drogą, proxował ktoś już kiedyś rewersy kart? :lol:
Czyli jednak proxowanie rewersu :mrgreen:
arturmarek pisze: 20 gru 2021, 19:16 Ja kupowałem w zeszłym roku i w pudełku były niepoprawne karty zarazy, ale od razu dostałem w osobnym woreczku poprawione karty.
To było działanie zastępcze, żeby można było grać bez błędu, a poprawione karty są dodrukowane "na szybko" w polskiej drukarni. I w związku z tym Lacerta obiecała, że dodrukuje te karty w tej samej fabryce co wszystkie karty, bo ten druk zastępczy różni się nieznacznie od oryginalnego, żeby tych kart nie dało się rozróżnić, jak dojdą już wraz z dodatkiem kolejne karty zarażonej wyspy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Mr_Fisq »

krzysiekg pisze: 20 gru 2021, 19:13 Czy w ramach dodruku podstawki w tym roku nie miałyby być też wysyłane do kupujących poprawione karty zarazy, które znalazły się w podstawce w zeszłym roku (2020)?
Mają być dodane do pierwszego dodatku - świeża informacja z FB.
W sumie nawet logiczne - dopiero wtedy będą miały się od czego odróżniać.
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Sasan91
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2020, 13:01
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Sasan91 »

Jaka jest szansa na Spirit Island: Jagged Earth w wersji PL?

Czy może ktoś mi zmierzyć i podać rozmiar planszetki ducha i rozmiar karty?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Mr_Fisq »

Sasan91 pisze: 03 sty 2022, 14:58 Jaka jest szansa na Spirit Island: Jagged Earth w wersji PL?
Jeśli dobrze zrozumiałem to oba duże dodatki mają wyjść w tym roku.
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
dannte
Posty: 739
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 105 times
Been thanked: 441 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: dannte »

Sasan91 pisze: 03 sty 2022, 14:58 Czy może ktoś mi zmierzyć i podać rozmiar planszetki ducha i rozmiar karty?
Planszetka: 228,5mm x 152mm
Karta: 63,5mm x 88mm (standard poker)

A co, szykujesz się do wydruku jakichś duchów fanowskich?
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: MgK1989 »

Czy są gdzieś dostępne fanowskie duchy(pl) w pdf?Jeśli nie to wiem, że na bbg są w wersji angielskiej i formatki do paneli duchów więc jeśli jakaś dobra dusza wrzuciła podrzuci zdjęcia w pl to mogę zrobić je w PS gotowe do druku:)
Sasan91
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2020, 13:01
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Sasan91 »

dannte pisze: 03 sty 2022, 18:10
Sasan91 pisze: 03 sty 2022, 14:58 Czy może ktoś mi zmierzyć i podać rozmiar planszetki ducha i rozmiar karty?
Planszetka: 228,5mm x 152mm
Karta: 63,5mm x 88mm (standard poker)

A co, szykujesz się do wydruku jakichś duchów fanowskich?
Raczej do druku promo duchów. Grę jeszcze nie rozpakowałem i nie znam rozmiarów. A żona zakazała otwierać przed urodzinami :P
Do fanowskich konfiguracji to mi daleko.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: rdbeni0 »

po ile ta gra chodziła najtaniej na allegro ze smart w czasie premiery +4 mce (dzień premiery - do 4 mcy): pamięta ktoś?
ODPOWIEDZ