Wild Assent (Robert Mc Connell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dhel
Posty: 724
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 483 times
Been thanked: 407 times

Re: Wild Assent (Robert Mc Connell)

Post autor: Dhel »

Zmij pisze: 03 lip 2021, 17:02
Dhel pisze: 03 lip 2021, 16:34 Hmmm, nie :)

A teraz dłuższy wywód:

Gra jest bardzo fajna, najsłabszy element to jest obozowanie, co nie znaczy że jest to słabe, nie jest to element po prostu tak rozbudowany jak, dajmy na to Kingdom Death. Sama walka i mówię tu o elemencie walki z potworami, jest naprawdę fajna. Ale i tu jest duże ale, jeśli mam wydać te 400$ to zestawiam z tą grą tytuły takie jak: Kingdom Death, Aeons Trespass czy też Primal. I wg mnie za kwotę all-in nie wszedłbym w Wild Assent, tytuł nie urzeka mnie po prostu na tyle jak te pozostałe.
Mimo to grę polecam i wg mnie lepiej jest zamówić podstawkę, ograć i jak się gra bardzo spodoba to zawsze można domowić pozostałe dodatki, które będą rozesłane w drugiej fali.
Dzieki, a sama walka jak wygląda w stosunku do innych gier?wesola rzucanka czy moze taktyczna i wymagajaca?
Z Kingdom Death bym nie zestawial bo porównujemy gola podstawke do allina wiec cenowo na kozysc Wild Assent:)Swoja droga KDM mam i jakos nie mam juz ochoty w nia grac, za duzo każącej losowości w walkach i wydarzeniach, grind i walka w kolko z tymi samymi przeciwnikami to glowne powody. Zobaczymy czy cos sie poprawi jak Gambler chest sie wkoncu wykluje
Przy grze standardowej to troszkę taktyki jednak trzeba mieć, przy czym gra się po prostu przyjemnie, nie miałem tutaj uczucia, że rozkładam grę i będzie to droga przez mękę, gra w pierwszych dniach trybu hunt ma wyważony poziom trudności, później robi się łatwiej. Zawsze można zastosować hard mode (dawny normal), który jest bardziej wymagający. Na pewno kości nie decydują o przebiegu pojedynku, bohaterowie mają stałe wartości obrażeń, kości mogą nam tylko pomóc zadać ich więcej. (ale turla się wesoło :) )

Tak, z Kingdom to tylko do podstawki zestawiam, nawet nie chcę myśleć ile all-in dla KDM kosztuje :shock:

Ciężko mi porównać do innych gier, ponieważ nie mam podobnych w kolekcji, ale to naprawdę fajna gra oferująca dużo godzin rozgrywki mając tylko podstawkę.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 586
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 117 times
Been thanked: 217 times

Re: Wild Assent (Robert Mc Connell)

Post autor: Zmij »

Dhel pisze: 03 lip 2021, 17:23
Przy grze standardowej to troszkę taktyki jednak trzeba mieć, przy czym gra się po prostu przyjemnie, nie miałem tutaj uczucia, że rozkładam grę i będzie to droga przez mękę, gra w pierwszych dniach trybu hunt ma wyważony poziom trudności, później robi się łatwiej. Zawsze można zastosować hard mode (dawny normal), który jest bardziej wymagający. Na pewno kości nie decydują o przebiegu pojedynku, bohaterowie mają stałe wartości obrażeń, kości mogą nam tylko pomóc zadać ich więcej. (ale turla się wesoło :) )

Tak, z Kingdom to tylko do podstawki zestawiam, nawet nie chcę myśleć ile all-in dla KDM kosztuje :shock:

Ciężko mi porównać do innych gier, ponieważ nie mam podobnych w kolekcji, ale to naprawdę fajna gra oferująca dużo godzin rozgrywki mając tylko podstawkę.
Dzieki za wyjasnienia, zastanowie sie czy w to wchodzic jeszcze czy moze zachowac wiecej srodków na innego nadchodzacego boss battlera Sankokushin: Five Sacrifices które powinno byc na KS za jakis czas
Znajac wydawce to late pledge pewnie bedzie dlugo po zbiorce bedzie mozliwy wiec jest jeszcze sporo czasu do namyslu
Ps KDM allin na KS byl za 1666 USD ale aktualna wartosc to jest to x2:)
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

Re: Wild Assent (Robert Mc Connell)

Post autor: ravenone »

Tryb survival zakończony sukcesem. 10 partii poszło bardzo płynnie.
Na plus - prosta i w miarę szybka rozgrywka - potyczka plus obozowanie da się zamknąć w niecałą godzinę.
Początki są trudne, co scenariusz drużyna ma coraz mniej zdrowia i jej członkowie często padają podczas polowań.
Niestety po 5-6 sezonie przestało być trudno. A 8-10 to już festiwal rzezi biednych zwierzątek, gdzie bez żadnych emocji wygrywa się wszystko jak leci.
Mam nadzieję, że tryb kampanii jest bardziej wymagający, bo tak to gra na dalszym etapie nie ma dla mnie sensu.
Figurki świetne, aczkolwiek dwa czy trzy elementy połamały się podczas malowania.
ODPOWIEDZ